Kukac archí­vum Forum Index Kukac archí­vum
A www.kukac.sk archívuma

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Kinek milyen gépei voltak eddig?
Goto page Previous  1, 2

This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Kukac archí­vum Forum Index -> Tudomány, technika, informatika
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Hawkeye

PostPosted: Wed Nov 02, 2005 8:21 pm    Post subject: Reply with quote

Hackie wrote:
öhhhöm, nem értem az egészet, szlovák Sad

akkor lefordítom a lényeget :
A pihentagyú Microsoft-osok hosszú tesztsorozat alapján rájöttek, hogy ha az emberek elé 15" helyett 42"-os monitort tesznek (ami kb. 106cm átmérőt jelent), azok ugyanannyi idő alatt legalább 10%, esetenként 44%-al több munkát tudtak elvégezni.
Hackie

PostPosted: Thu Nov 03, 2005 12:02 am    Post subject: Reply with quote

Hát akkor debilek...ez nem kivitelezhető, én 17-es monitoron szenvedek sose lesz 42-esem!
View user's profile Send private message Visit poster's website
VukLuxKlan

PostPosted: Thu Nov 03, 2005 8:18 am    Post subject: Reply with quote

Dehogynem,ha a monitor helyett az ablakkeretet nézed...mindkettőben van ablak...
Hackie

PostPosted: Thu Nov 03, 2005 12:33 pm    Post subject: Reply with quote

VukLuxKlan wrote:
Dehogynem,ha a monitor helyett az ablakkeretet nézed...mindkettőben van ablak...

Milyen igaz, alá teszem a marha husit, a Windóz alatt úgyis lefagy Very Happy
VukLuxKlan

PostPosted: Fri Nov 04, 2005 10:00 am    Post subject: Reply with quote

Hát első találkozásom a számítóggéppel egy Didaktik Alfa nevű narancssárga csodával esett meg...mivel azonnal magával ragadott elhatároztam,hogy vásároltatnom kell magamnak eggyett,az üzletben,ahol a szájkosáron át a villanykályháig mindent lehetett kapni vettünk egy PMD-81 esett a Basic nyelv varázslóját plussz egy full extrás magnót amin turbó gomb is volt csak nem működött...fantasztikus volt az édesapámmal egész szenteste lőttük a gyilkos űrszörnyetegeket,amik-akik az ellenség megtévesztése végett még egy pléh kannára hasonlítottak...és akkor jött az istenek játéka a Boulder Dash (annyi gyémántot amit össze gyüjtöttem egész dél-afrikában nemtalálni) majd következett a Ninja nevű játék aminek fejlesztése soha nem fejeződött be...és megjelentek a "színes gépek"...Atari,Sinclaire,Comodor 64,de mivel csak proli gyerek voltam s vagyok egy Didaktik Gammát vásároltunk-volna,ha a Megyeren lévő öt darabból mind az öt nem lett volna rossz...e súlyos trauma után úgy gondoltam,hogy a számítógép ipar meg van nélkülem én is meg leszek gép nélkül...hosszú-hosszú évek teltek el munkával,bulizásokkal,szerelemmel,szabadég alatti szeretkezésekkel és néha egy kis alkohollal...virtuális memóriám mélyen eltemetve hevert agyam eldugott részében...majd munkámmal kapcsolatosan ismét közelebb kerültem a számítógépekhez,reggeltől estig velük dolgoztam,de gyerekkori traumám miatt nem vettem egyet sem...de egynap az öcsém azt mondta,hogy gépet vesz...és lön egy Athlon XP1700+,64MB GeForce 440 graf kártya és a 256MB memória mellé nemrég vettem még 256MB-ot,30GB merevlemez Gigabyte alaplap...szóval harmadik éve harcolunk a világgal eggyütt,de lassan kellene egy újabb,de hát a költségek,kölcsön...majd talán egyszer...de addig is "éjjen" ami van...
Hackie

PostPosted: Fri Nov 04, 2005 1:32 pm    Post subject: Reply with quote

azért örülök, hogy "felkapott" lett a téma amit nyitottam, bár még mindig nem annyira mint a Politika Laughing Laughing Laughing

szeretem olvasni az efféle hozzászólásokat, amit leírtok, köszi mindenki!
Hawkeye

PostPosted: Wed Nov 16, 2005 9:26 am    Post subject: Reply with quote

A Sony BMG olyan kódokat helyezett el az audio CD-in, amelyek PC-kben felinstallálnak olyan kódokat, amelyek új kapukat nyitnak meg a hackerek előtt. Eredetileg a másolásvédelem volt a cél, de a végeredmény durvára sikeredett.
A kis programocska a hanghordozó CD behelyezésekor elindult és nem állt meg a CD kivétele után folyamatosan lefoglalva a PC teljesítményének kb. 2%-át.
A program manuális törlése a rendszer összeolmásához is vezethet. A Microsoft a Sony BMG-t berakta a "káros softwaregyártó" kategóriába, a vírusölők legújabb verziói pedig már vírusként törlik a PC-kről a Sony-ajádékot.

p.s. ezért használjon mindenki csak EREDETI hanghordozót. Laughing
harlequin

PostPosted: Wed Nov 16, 2005 9:47 am    Post subject: Reply with quote

ezt mar virusok is kihasznaljak :o):

http://pcforum.hu/hirek/9922/Mar+virusokat+is+rejt+a+Sony+masolasvedelme.html
Back to top
View user's profile Send private message
VukLuxKlan

PostPosted: Wed Nov 16, 2005 10:14 am    Post subject: Reply with quote

Ez az üzlet politika!!!Nehogy már a hanghordozók legyenek olcsóbbak,mert így a haszon csökkene és a Sony BMG kövér urai lefogynának,inkább vírust adnak nekünk,de sebaj a Microsoft a saját haszna végett helyettünk kilővi a BMGt...vírusok háborúja... Laughing
Janicsar

PostPosted: Wed Nov 16, 2005 1:48 pm    Post subject: Reply with quote

Vegre egy tema, amihez erdemes hozzaszolni Laughing
Azelott elegge hatranyos helyzetu gyermek voltam, szuleimnek nem volt sem 2x20 meteres foliaja, sem tuzexes bonyja, sem Irakban dolgozo nagybacsija, ezert szamitogepet max. a haveroknal lattam. Ha szepen megkertem, akkor az egyik rokon srac megendedte, hogy havonta egyszer 10 percig jatszak az Atarijan. Aztan egyszer a nyolcvanas evek kozepen teleraktak a zvazarmosok a helyi kulturhazat 20-30 db Didaktik Alfa es PMD 85-os geppel. Ha turelmesen sorakozott az ember, akkor nehany ora varakozas utan oda is ulhetett az egyik csodagephez. Olyan gephez, amelyiken jatek is futott (volt egy bekaugralos, meg egy kigyos) csak a protekciosok ultek, ezert az ember eleinte csak a villogo kurzort bamulhatta. De en szerencses voltam, es a mellettem ulo srac monitorjarol elleshettem, hogy
10 print "Szia"
20 Goto 10
ja, es azt, hogy "Run"
Masnap a move es label utasitasokkal mar nagyobb foliratokat is a junoszty TV kepernyojere tudtam varazsolni, es a kovetkezo nehany honapban annak ellenere, hogy azutan egy darabig gepet nem lattam, mar profi programozonak kepzeltem magamat.
Aztan a kozepiskolaban mar volt kotelezo programozas orank is, itt ketten-harman szoroskodtunk egy PMD korul (ha eppen nem forrt fol valamelyik), es olyan feledatokat oldottunk meg, mint az otagu csillag, vagy a korbe irt korok megrajzolasa. De az okosabbak, akik a szamitastechnika szakkorre jartak, azok mar odaulhettek egy SMEP nevu merevlemez nelkuli 8 Mhz-es PC-hez is, amin ket floppy mechanika volt, az egyiken futott a DOS, a masikon meg mondjuk a Norton Commander. 1.2
Persze ezek mar egy magamfajta foldi halandonak mar teljesen folfoghatatlan dolgok voltak. Hogy is foghattuk volna fel a Nortont, ha azt sem tudtuk, hogy mi az a fajl.
Az egyetem elso eveben aztan mar igazi PC-vel is talalkoztam, egy Robotron markaju 16 MHz-es XT-n (640 kB RM, 20 MB HDD, monochrom monitor) tanultam a Pascal alapjait.
Akkor a szamitastechnikai terem meg inkabb laboratoriumhoz hasonlitott, a legkondicionalt, tisztitott levegoju helyisegbe szigoruan csak papucsban lehetett belepni, ahol az ugyeletes tanar szinte vadaszott az engedely nelkul bevitt floppykra. Ennek ellenere, azert sok gepben meg lehetett talalni a Prince of Persia vagy a Grand Prix nevu jatekokat. Aztan folgyorsultak az esemenyek, es a 286-os utan jottek a novellos halozatba kotott 386-osok. Amivel kevesen dicsekedhetnek: hamarabb talalkoztam az internettel, mint a windowsszal. Volt egy pmail-nevu mail kliens, az ftp, meg a gopher, amirol a legtobben mar azt sem tudjak, hogy micsoda.
Akkoriban az ember az iskolai halozaton vadaszott a futtathato exe, bat es com fajlokra, hatha raakad valamilyen jatekra. Az elso egy urhajos-lodozos jatek volt, a nevere nem emlekszem, talan spacecomnak hivtak. Egyetlen 100 kb-os exe fajlbol allt, es a lenyeg a multiplayer mod volt, eleinte szinte folfoghatatlan modon egymas urhajojat lodozhettuk. Amikor bejottek a 386-os gepek, akkor talaltunk ra az iskolai halozaton a Wolfenstein-re. Abban az idoben a koleszon csak Wolfosan tudtunk kozlekedni, ajtonyitas utan egy lepes be a szobaba, majd utana rogton vissza a folyososra, hatha lonek a nemetek... Egyszer aztan jatekkereses kozben elinditottam a win.bat nevu fajl. Percekig nem tortent semmi (a gepen nem volt merevlemez, minden a halozatrol futott), aztan a monitor kattanasa jelezte, hogy atallt az altalam addig sosem latott 640x480-as folbontasra. Egy uj vilag tarult fol elelottem, a Windows 3.0. A latvany hihetetlen vol a kek szinu Norton Commnaderhoz szokott szememnek. Azert el kell ismerni, hogy abban az idoben sokkal tobb kek halallal talalkoztam, naponta tobbszor lefagyott a Windows. Ma hala Enfanteknak ez mar sokkal ritkabb.
Hackie

PostPosted: Wed Nov 16, 2005 11:07 pm    Post subject: Reply with quote

ez egy lenyűgöző hozzászólás, tetszett! Very Happy
Kapocs

PostPosted: Wed Jan 11, 2006 6:46 am    Post subject: Reply with quote

Hackie wrote:
Hát akkor debilek...ez nem kivitelezhető, én 17-es monitoron szenvedek sose lesz 42-esem!

Mindenki hajoljon 10 centivel közelebb a monitorhoz. Voila, +2 colt nyertünk a képernyőn. Ingyen.
Mindjárt jobb, nem igaz?

Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Hackie

PostPosted: Wed Jan 11, 2006 3:43 pm    Post subject: Reply with quote

Kapocs wrote:
Hackie wrote:

Mindenki hajoljon 10 centivel közelebb a monitorhoz. Voila, +2 colt nyertünk a képernyőn. Ingyen.
Mindjárt jobb, nem igaz?

Very Happy

és hordjak akkor 10 dioptriás szemüveget?? Wink
paulus001

PostPosted: Sat May 24, 2008 12:29 am    Post subject: Reply with quote

Az, 6-8 óra után meg kiég a szemed. Most pl. vizsgaidőszak van, egész nap a laptopot ütöm, délután 13:00-tól motanái, ha mot egy hagyományos monitorral kéne "dolgoznom" már rég felkötöttem volna magam. vagy vettem volna egy fehér botot.

Ja egyébként:
Az asztali masinám egy: Athlon64 3500+, ASSUS Geforce 6600 grafkártya, meg 1280 DDRII ram, meg 110 giga merevlemez,

Laptomom egy szegény acer 512 rammal meg 1,73-as Intel procival de lassan cserélek erre:
http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=11163605
Back to top
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Kukac archí­vum Forum Index -> Tudomány, technika, informatika All times are GMT
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum