Kukac archí­vum Forum Index Kukac archí­vum
A www.kukac.sk archívuma

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Alkotmanybirosag
Goto page Previous  1, 2, 3  Next

This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Kukac archí­vum Forum Index -> Belföld
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Mata_Hari

PostPosted: Fri Nov 21, 2008 10:40 am    Post subject: Reply with quote

Quote:
Azt hiszem, egy dolog az, ha valaki durván csal, pl. rosszul számoltatja össze az urnában található szavazatokat (Bastrnák esete), vagy pedig már a kampánycsend alatt osztogat valamit a romáknak (Pázmány). A kettö között azért különbség van.

happy, semilyen különbség nincs, mindkét esetben megsértették a választási törvényt, punktum!!!!

Azt azért nem értem, hogy lehet rosszul összeszámolni, mint említed bastrnákot, hol voltak bastrnák ellenfeleinek számlálói, vagy ezeket is megvették és elmentek sörözni????!!!!

De mint előzőleg írtam, semmi közöm sem a zerdaheli sem a komáromi belügyekhez Wink

de arra kiváncsi vagyok, ki fogja megszorongatni Águcit Wink
Back to top
View user's profile Send private message
happy

PostPosted: Fri Nov 21, 2008 10:45 am    Post subject: Reply with quote

Mata Hari wrote:
happy, semilyen különbség nincs, mindkét esetben megsértették a választási törvényt, punktum!!!!

Á‰s ehhez nincs is hozzáfüznivalód, ha már egyszer ilyen szigorúan törvénytisztelök vagyunk..?

Quote:
Mert vélhetöen nemcsak Pázmányék befolyásoltak eképpen..

mukinko wrote:
Már 200 koronát vizet az Antal-banda egy-egyv voksért Szerdahelyen, könnyen rörölhetik a szavazást

Egy akkori sajtóhír szerint is:

http://www.sme.sk/c/3030902/ucast-na-volbach-dosiahla-48.html

Quote:
Aktivista v Dunajskej Strede rozdával dvestokorunáèky

Mestská volebná komisia v Dunajskej Strede sa dnes zaoberala dvoma problémami súvisiacimi s komunálnymi voµbami. Ako povedal pre agentúru SITA predseda tamoj¹ej volebnej komisie Zoltán Bugár, viacerým µuïom volala urèitá organizácia, ktorá ich vyzývala, aby ¹li voli». "K svojej výzve pripojila aj názor, komu by bolo vhodné da» hlas," naznaèil.

Komisia rokovala aj o aktivistovi, ktorý na námestí rozdávala dvestokorunáèky za hlas pre konkrétneho kandidáta. Oba prípady u¾ v súèasnosti vy¹etruje polícia.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
happy

PostPosted: Fri Nov 21, 2008 1:10 pm    Post subject: Reply with quote

Antal blogja szerint nem a szavazatvásárlás, hanem föleg emiatt döntöttek a javára:

http://www.parameter.sk/blog/antalagi/2008/11/21/dunaszerdahelyt-erinto-ab-dontesrol

Quote:
Tehát: tíz napunk volt összeállítani a beadványt a választások után, majd első körben csak azt vizsgálták, hogy elegendő indok van-e arra, hogy egyáltalán tárgyalják. Fogják tárgyalni. Majd sokáig semmi. Azután idén májusban tanúkihallgatás, a szavazatok újraszámlálása, - na, hogy ott milyen bordel volt! Á–ssze-vissza keverve az érvényesek az érvénytelenekkel,…és ezután már csak a döntés következett.

(a fentebbi hozzászólásom írásakor még nem volt tudomásom erröl)

A kérdés az, mennyivel változott az Antal javára leadott érvényes szavazatok száma.
Back to top
botond

PostPosted: Mon Dec 01, 2008 12:25 pm    Post subject: Reply with quote

Do nových volieb zostáva primátorom Dunajskej Stredy Pázmány
DUNAJSKÁ STREDA. A¾ do doplòujúcich volieb ostáva primátorom Dunajskej Stredy Péter Pázmány. Vyplýva to z odpovede, ktorú zaslalo ministerstvo vnútra mestskému úradu.

Ten po¾iadal rezort o stanovisko po tom, èo Ášstavný súd (ÁšS) SR 19. novembra rozhodol o neplatnosti volieb primátora z roku 2006. Posledné voµby primátora sú podµa ÁšS neplatné, preto nebol zvolený „nový“ primátor, teda nemohol ani zlo¾i» sµub.

Z toho v¹ak vyplýva, ¾e sa neskonèilo funkèné obdobie „starého“ primátora zvoleného v platných predchádzajúcich voµbách, teda „starému“ primátorovi nezanikol mandát, uvádza sa v právnom výklade riaditeµa odboru koordinácie a modernizácie verejnej správy ministerstva vnútra Gejzu Petríka.

Vzhµadom na to, ¾e aj v predchádzajúcom volebnom období zastával post primátora Pázmány, ktorý kandidoval za Stranu maïarskej koalície, naïalej ostáva na èele Dunajskej Stredy a¾ do vypísania doplòujúcich volieb.

Volebnú s»a¾nos» na ÁšS podala Ágota Antal, ktorá bola kandidátkou na post primátora za nezávislých, ale získala o 76 hlasov menej, ako kandidát SMK. Pázmány èelil podobnému podaniu aj po voµbách v roku 2002, vtedy sa obrátil na Ášstavný súd SR jeho nezávislý protikandidát Péter Hunèík, jeho s»a¾nos» v¹ak bola zamietnutá.
Back to top
feke

PostPosted: Tue Dec 02, 2008 11:00 am    Post subject: Reply with quote

Pázmány :
Quote:
Hibáztak a szlovák rendőrök Dunaszerdahely polgármestere szerint. Pázmány Péter maga is kint volt a mérkőzésen. Azt mondta: semmi látható indoka nem volt a rendőri beavatkozásnak.
MNO 2008.11.02.
Quote:
KO©ICE. Ášstavný súd vyhlásil voµby primátora Dunajskej Stredy za neplatné. ÈTK o tom dnes informoval hovorca súdu Jozef Skybjak. V predvlaòaj¹ích voµbách primátora v Dunajskej Strede zví»azil kandidát opoziènej SMK Péter Pázmány. Priebeh volieb spochybnila na Ášstavnom súde jeho protikandidátka Ágota Antal
SME, streda 19. 11. 2008
Kedves alkotmánybírók ! Miért kellett ezen 17 napig morfondírozni ? Á‰s mennyiért ?
Back to top
templomos

PostPosted: Tue Dec 02, 2008 1:24 pm    Post subject: Reply with quote

A beadványt vagy panaszt a választások kimeneteléről a választások utáni tíz napon belül bekellett adni. Tehát a beadvány már majdnem két éve a bíróság előtt van. A szlovák alkotmány az alkotmánybíróságnak nem határoz meg határidőt a döntéséhez. Tehát ez a meccs nem hiszem, hogy sokat nyomott a latban. Ez csak a bizonyítvány magyarázása. Az MKP-ban tudták, hogy az AB bizony politikailag nem teljesen független, ezért várható, hogy a kormánykoalíció nyomására lesz a döntés dátumának meghatározása. Azt is borítékolhatták, hogy a legkisebb okra hivatkozva Pázmányt felmentik. Mit tesz ilyenkor egy magára valamit is adó párt? Egészségügyi, családi vagy akármilyen semmitmondó okra hivatkozva lemondatja a jelöltjét, és már készíti elő a másikat az időközi választásokra. Sajnos az MKP nem tud szituácót teremteni, sodródik az árral, és mindíg panaszkodik valakire. Az egyik volt főnököm ilyen esetben megkérdezte a megbeszélésen, hogy előrelátható volt az eset? Mit tettünk, hogy mi jöjjünk ki belőle ha nem is győztesen, de ne is sárosan? Ha semmit, akkor bizony a személyi változások következtek.
Back to top
feke

PostPosted: Tue Dec 02, 2008 10:49 pm    Post subject: Reply with quote

templomos:
Quote:
Pázmányt felmentik
Felmenteni vádlottat lehet, esetleg munkavégzőt a munkavégzés alól. Jelen esetben a szlovák alkotmánybíróság érvénytelenítette a 2006-os dunaszerdahelyi polgármester-választásokat.
Miként azt írod :
Quote:
A beadványt vagy panaszt a választások kimeneteléről a választások utáni tíz napon belül bekellett adni.
Nem javítom ki a helyesírási hibáidat, már megszoktam Tőled, de Antal Ágota feltehetőleg be is adta még 2006-ban, ha az alkotmánybíróság tárgyalta az esetet.
Továbbá :
Quote:
Az egyik volt főnököm ilyen esetben megkérdezte a megbeszélésen, hogy előrelátható volt az eset?
Igen.
Quote:
Mit tettünk, hogy mi jöjjünk ki belőle ha nem is győztesen, de ne is sárosan? Ha semmit, akkor bizony a személyi változások következtek.
2007-ben megtörténtek a személyi változások. Az MKP leváltotta az elnökét és szekértolóit. Á‰s ezt máig nem bírjátok lenyelni.
Back to top
templomos

PostPosted: Wed Dec 03, 2008 8:51 am    Post subject: Reply with quote

feke wrote:
templomos:
Quote:
Pázmányt felmentik
Felmenteni vádlottat lehet, esetleg munkavégzőt a munkavégzés alól. Jelen esetben a szlovák alkotmánybíróság érvénytelenítette a 2006-os dunaszerdahelyi polgármester-választásokat.
Miként azt írod :
Quote:
A beadványt vagy panaszt a választások kimeneteléről a választások utáni tíz napon belül bekellett adni.
Nem javítom ki a helyesírási hibáidat, már megszoktam Tőled, de Antal Ágota feltehetőleg be is adta még 2006-ban, ha az alkotmánybíróság tárgyalta az esetet.
Továbbá :
Quote:
Az egyik volt főnököm ilyen esetben megkérdezte a megbeszélésen, hogy előrelátható volt az eset?
Igen.
Quote:
Mit tettünk, hogy mi jöjjünk ki belőle ha nem is győztesen, de ne is sárosan? Ha semmit, akkor bizony a személyi változások következtek.
2007-ben megtörténtek a személyi változások. Az MKP leváltotta az elnökét és szekértolóit. Á‰s ezt máig nem bírjátok lenyelni.

Ha csak azért írsz, hogy a szó ne álljon, akkor ezt írd meg, és nem fogok reagálni. Nem hiszem, hogy több vagy kevesebb helyesírási hibám lenne, mit akárki másnak ezen a fórumon. Például neked is.
Árod, hogy nem tudjuk megemészteni a személyi változásokat az MKP-ban. Tudod, én abban a helyzetben vagyok, hogy a lábaimmal fogom kifejezni a véleményem. Ugyanis se kutyám, se macskám az MKP. Csak szavazhatok rájuk, vagy nem akarván szlovák pártokra szavazni, a szavazás napján elmegyek halászni. A közvéleménykutatások szerint ezzel nem vagyok magam. De ti ezt jól látjátok.
De maradjunk Pázmánynál. A nálatok végbemenő személyi változások milyen kihatással voltak a Pázmány ügyre? Semmilyen. Akkor mire voltak jó? Még mindíg a Pázmány ügy kapcsán mondom a következőket. Pázmány elment, és kisírta magát a HírTV-ben. Mire volt ez jó? Kinek használ? Vagy a Budapestről való médiákon keresztül üzengetős politizálás lett az MKP eszköze?
Back to top
czuczor

PostPosted: Wed Dec 03, 2008 5:05 pm    Post subject: Reply with quote

feke wrote:
templomos:
Quote:
Pázmányt felmentik
Miként azt írod :
Quote:
Továbbá :
Quote:
Igen.
Quote:

Feke!
Tisztellek Téged is, meg a véleményedet is, de kérlek egyet magyarázz meg?! Mitől személyi változás az ami a mokopoben történt? A legnagyobb jóindulattal is csak rosálásnak tudom nevezni. Ugyanazok az emberek csinálják a politikát, mint 98-ban. Változott a tobbségiekhez való viszony, vagy iszony, változott a nemzetközi aktivitás(eddig azt sem vettük észre, hogy vannak EU-képviselőink), de ez lehet, hogy tényleg annak köszönhetőek, hogy a tisztelt urak és hölgyek, nincsenek a kormánykoalícióban. Viszont ami nem változott az annak a szakadéknak a mélysége, ami a mököpö és a választói közt tátong. Ez Bélánk alatt is így volt, meg Pálunk alatt sem hordott bele senki egy szakajtó földet, hogy közelebb kerülhessünk egymáshoz.
Itt egy másik topicban kritika érte Farkas urat, hogy nem állt a helyzet magaslatán, mert nem a kérdésekre válaszolt. Nos szerintem nagyon is ott volt ez az ember. Pont azt csinálta, mint az emkápésok általában. Elbeszélnek a dolgok mellett.
AKKOR IS, MEG MOST IS!
Menj el egy emkápés lakossági fórumra (ha van felétek, mert mifelénk még ilyen sincs, csak választások előtt néha) és Magad is megtapasztalhatod! Cool
Back to top
feke

PostPosted: Wed Dec 03, 2008 8:07 pm    Post subject: Reply with quote

czuczor:
Quote:
Menj el egy emkápés lakossági fórumra
Ugye ezt nem gondoltad komolyan, hogy a MKP Bodrog és a Tisza között lakossági fórumot fog tartani ? Majd, ha letelik a 4 év és jön a kampány. Akkor is csak a kisebb halakat küldik az Isten háta mögé.
A nagyobbak ( a volt és a jelenlegi elnök 1:2 arányban ) csak akkor jönnek, amikor arról kell meggyőzni a helybelieket, hogy adják el a földjüket négyzetméterenkénti 3,60-as áron. Mert ebből az MKP politikusai által alapított cég szedi le a tejfölt. ( HUSK s.r.o. ) www.orsr.sk Csupán összehasonlításképpen írom ide azt az árat, amennyiért a zsolnai földtulajdonosok adták el a KIÁnak a földjeiket : 360 korona/négyzetméter ! Á‰s nem felejtettem ki a tizedesvesszőt !!

templomos :
Quote:
Ugyanis se kutyám, se macskám az MKP.
Elárulok Neked egy titkot. A múlt héten úgy alakult, hogy kezet kellett fognom Csáky Pállal. Tisztában vagyok a helyzetemmel - nem születtem Sólyom Lászlónak - meg különben is úgy neveltek, hogy kézfogásra nyújtott kezet nem illik visszautasítani. De amikor hazaérkeztem, az volt az első, hogy kezet mostam. Nem tehetek róla, de úgy éreztem, hogy piszkos a kezem.
Elnézést kérek Tőled, hogy piszkállak a magyartalanságaidért, de azt kell mondjam hasonló stílusban, hogy számomra Bugár, Csáky - jeden pes.
Az MKP pedig egy fekély e felvidéki magyarság testén.
Back to top
czuczor

PostPosted: Wed Dec 03, 2008 8:18 pm    Post subject: Reply with quote

feke wrote:
czuczor:
Quote:
Menj el egy emkápés lakossági fórumra
Ugye ezt nem gondoltad komolyan, hogy a MKP Bodrog és a Tisza között lakossági fórumot fog tartani ? Majd, ha letelik a 4 év és jön a kampány. Akkor is csak a kisebb halakat küldik az Isten háta mögé.
A nagyobbak ( a volt és a jelenlegi elnök 1:2 arányban ) csak akkor jönnek, amikor arról kell meggyőzni a helybelieket, hogy adják el a földjüket négyzetméterenkénti 3,60-as áron. Mert ebből az MKP politikusai által alapított cég szedi le a tejfölt. ( HUSK s.r.o. ) www.orsr.sk Csupán összehasonlításképpen írom ide azt az árat, amennyiért a zsolnai földtulajdonosok adták el a KIÁnak a földjeiket : 360 korona/négyzetméter ! Á‰s nem felejtettem ki a tizedesvesszőt !!

templomos :
Quote:
Ugyanis se kutyám, se macskám az MKP.
Elárulok Neked egy titkot. A múlt héten úgy alakult, hogy kezet kellett fognom Csáky Pállal. Tisztában vagyok a helyzetemmel - nem születtem Sólyom Lászlónak - meg különben is úgy neveltek, hogy kézfogásra nyújtott kezet nem illik visszautasítani. De amikor hazaérkeztem, az volt az első, hogy kezet mostam. Nem tehetek róla, de úgy éreztem, hogy piszkos a kezem.
Elnézést kérek Tőled, hogy piszkállak a magyartalanságaidért, de azt kell mondjam hasonló stílusban, hogy számomra Bugár, Csáky - jeden pes.
Az MKP pedig egy fekély e felvidéki magyarság testén.

Ez most egy egyenes világos beszéd, ugyanez az én véleményem is...akkor viszont nem értem az előző hozzászólásodat. Confused
Back to top
gyetvai

PostPosted: Wed Dec 03, 2008 11:14 pm    Post subject: Reply with quote

Szerintem tökéletesen érthető feke előző és mostani hozzászólása is. A híg sz@rt keményebb sz@rra cserélték. A változás érezhető. Halmazállapotilag. Ahogy írta volt : 1pes. Nekünk, felvidéki magyaroknak.
Nekik persze nem. Csak figyeljétek Cs.P. nyilatkozatait, miként válik szociálisan egyre érzékenyebbé. Az is előfordulhat, hogy Hannes Swoboda úgy dönt, hogy SzNP <-> MKP a kormányban. Á‰s a gazFICkO kénytelen lesz rábólintani. Akkor viszont Csákynak és Bugárnak nem 1pes. Hogy ki van a vályúnál.
Figyeljétek a disznókat, amikor kiöntik eléjük a moslékot.
Back to top
Guru

PostPosted: Tue Dec 09, 2008 9:16 am    Post subject: Reply with quote

Fél órája hozott döntést az Alkotmánybíróság egy ismerősöm szerint, hogy a komáromi polgármester a helyén marad. Tudtok erről valamit?
Back to top
happy

PostPosted: Tue Dec 09, 2008 10:37 am    Post subject: Reply with quote

Quote:
Megbízható, ám egyelőre hivatalosan meg nem erősített információnk szerint döntött az Alkotmánybíróság: Bastrnák Tibor maradhat Komárom polgármestere.

A 2006-os önkormányzati választások eredményét Anton Marek támadta meg arra hivatkozva, hogy szavazatmanipulálás történt.

Bastrnák Tibornak 2006-ban 23 szavazattal előzte meg Mareket, aki a Smer színeiben indult. A több szlovák párt támogatását is élvező ellenjelölt az Alkotmánybírósághoz fordult.

Jozef Skybjakot, az Alkotmánybíróság szóvivőjét egyelőre nem sikerült elérnünk.

http://www.parameter.sk/rovat/regio/2008/12/09/gyorshir-bastrnak-marad-komarom-polgarmestere

Ahogy elöre sejteni lehetett.......
Back to top
vencel

PostPosted: Tue Dec 09, 2008 11:09 am    Post subject: Reply with quote

happy wrote:
Quote:
Megbízható, ám egyelőre hivatalosan meg nem erősített információnk szerint döntött az Alkotmánybíróság: Bastrnák Tibor maradhat Komárom polgármestere.

A 2006-os önkormányzati választások eredményét Anton Marek támadta meg arra hivatkozva, hogy szavazatmanipulálás történt.

Bastrnák Tibornak 2006-ban 23 szavazattal előzte meg Mareket, aki a Smer színeiben indult. A több szlovák párt támogatását is élvező ellenjelölt az Alkotmánybírósághoz fordult.

Jozef Skybjakot, az Alkotmánybíróság szóvivőjét egyelőre nem sikerült elérnünk.

http://www.parameter.sk/rovat/regio/2008/12/09/gyorshir-bastrnak-marad-komarom-polgarmestere

Ahogy elöre sejteni lehetett.......

Belekotnyeleskedek.. szoval.. én már nyertem pert az alkotmánybiróságon hasonló ügyben. Akkor csak elég volt újra számoltatni a leadott voksokat. Majd kihirdetni az új adatok alapján a választási eredményt. Az új adatok ismertek voltak 1,5 évig .. vigan szavazgatott a nem odavaló képviselő ez alatt az idő alatt... de az alkotmánybiroság az aritmetikai törvényt, csak 1,5 év utána emelte jogerőre. ... akkor a szavazatokat az ügyészség a szavazat számláló bizottság jelenlétében a rendőrséggel számoltatta újra... és készitettek erről egy protokolt... Kérdem én .. hol van ez a protokol... komárom esetében... Mert ha volt ... és alátámasztotta a 23 szavazatot ... akkor fölösleges hupákolni.
Back to top
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Kukac archí­vum Forum Index -> Belföld All times are GMT
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
Page 2 of 3

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum