Kukac archí­vum Forum Index Kukac archí­vum
A www.kukac.sk archívuma

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Polgármesteri választások
Goto page Previous  1, 2, 3, 4

This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Kukac archí­vum Forum Index -> Felvidéki közélet
View previous topic :: View next topic  
Author Message
parlagi

PostPosted: Thu Dec 06, 2007 8:44 pm    Post subject: Reply with quote

abraka wrote:
Megfogadtam, hogy csak a magam által nyitott témákban vitatkozok, ide te invitáltál meg akkor ne beszélj nyomulásról.
Kérted megkaptad.
UFF

Nob@zdmeg Exclamation
Mindenki csak ott vitatkozzon, amit saját maga nyitott. Vagyis, ha nem jön senki, magammal vitázom. Ez jó.
Elárulom kedves olvasóm, hogy a cél érdekében megpróbáltam abrakával emberi hangon szót váltani. Nem jött be Embarassed

De azért gond egy szál se! Cuncikám! mi azért nem adjuk fel!
Ha törik, ha szakad létrehozzok a POLGÁRMESTEREK PÁRTJÁT Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
abraka

PostPosted: Fri Dec 07, 2007 7:16 am    Post subject: Reply with quote

parlagi wrote:
abraka wrote:
Megfogadtam, hogy csak a magam által nyitott témákban vitatkozok, ide te invitáltál meg akkor ne beszélj nyomulásról.
Kérted megkaptad.
UFF

Nob@zdmeg Exclamation
Mindenki csak ott vitatkozzon, amit saját maga nyitott. Vagyis, ha nem jön senki, magammal vitázom. Ez jó.
Elárulom kedves olvasóm, hogy a cél érdekében megpróbáltam abrakával emberi hangon szót váltani. Nem jött be Embarassed

De azért gond egy szál se! Cuncikám! mi azért nem adjuk fel!
Ha törik, ha szakad létrehozzok a POLGÁRMESTEREK PÁRTJÁT Wink

Azért, mert a Hawkeye többször elinvitált, mások állandóan előrenyomulásról beszélnek (te is), pedig tudjátok ezt másképpen nem lehet.
Emberi hang, miért ezt lehet másképpen is?
Kedves Parlagi, nem jött be? Mire jó ez a védekező stílus és a ferdítés. Legyél önmagad többre viszed, mégha néha ki is nevetnek. Á‰n is emberi hangon válaszoltam, minden kérésedet teljesítettem.
Megnyugtatlak a kukacból már sokan megszólítottak, innen is és más vonalakon keresztül is.
Vajon miért?
Valaki felajánlotta segítségét, valaki majd a fejlemények alapján teszi ugyanezt, valaki csak kérdést tett fel, ahogyan te is, ezért nem kell szégyenkeznek, a leprám (autonómia)kezelhető, sőt kikövetelhető.
Többsége megkért nevét ne áruljam el, OK tiszteletben tartottam.
Ágy téged sem árultalak el.
parlagi írta:
Quote:
Még jó hogy szóltál, mert márt tanácstalanságomban majdnem beálltam abrakának aláírás-gyűjteni

Te saját magadat fedted fel, hogy ezeket írtad, akkor miért védekezel?
Ne feledd, ez még valamikor előny is lehet.
Á‰n mindig mindenkivel emberi hangon beszélek, hogy néhányatoknak ez fölényeskedést jelent, lehet, de ki tehet róla, hogy nekem van igazam, ti pedig gyakran csak értelmetlen vádaskodásokra vagytok hajlandóak, sőt én még ebben az esetben is igyekszek normálisan reagálni.
Kitartás, néha fölényeskedésnek és előrenyomulásnak tünhet, de a jó célok, ügyek mindezt megkövetelik. Á‰n sohasem adom fel, ezt ti is tudjátok, ezért egynéhányatok reakciója olyan-amilyen. Õk is csak védekeznek, a maguk módján.
Csak az kérdés, hogy a jó oldalán állnak-e, vagy sem. Wink

Egyébként minél több PT létre kell hozni, minél több ember véleményét figyelenbe kell venni, a viták, a másság véleménye a megoldás bajainkra.
Aki ezt tagadja, az csak saját magát látja és csak saját magát szereti. A nép szerete és a toleranció tiszteletben tartása nélkül nem lesz megmaradás a szülőföldünkön. Ezt most lényegtelen ki mondja abraka, vagy más, ez így van, ti is tudjátok, akkor ez szerint csekedjetek. Már néha az az érzésem, hogy a felvidéki magyarság olyan, mint egy kisgyerek, mindent meg kell mondani neki, hogy mikor és mit tegyen, visszabeszél, de azért lassan, de biztosan halad a jó úton előre, a felnőtkor felé. Védekezik, de felnől és ami a legfontosabb megmaradunk, ha mi is akarni fogjuk.
parlagi

PostPosted: Fri Dec 07, 2007 9:28 pm    Post subject: Reply with quote

abraka wrote:
Azért, mert a Hawkeye többször elinvitált, mások állandóan előrenyomulásról beszélnek (te is), pedig tudjátok ezt másképpen nem lehet.

A nyomulás az, amikor valaki minden helyzetben (minden topikban) csakis a maga ügyét forszírozza, ezáltal próbálja ráerőltetni a többiekre. Mikor az a helyzet, hogy még direkt módon is, szájbarágóssan teszi ezt, akkor pörögnek be a többiek és védekezésül megpróbálják elűzni a nyomulót...
(viszont most meg kell dicsérjelek, elég hosszút írtál és megálltad, hogy nem írtad le a MaRe -t)
Ok, erről ennyit, spongyát rá!
Beszéljünk a témáról:

Ujszo wrote:
Á‰rsekújvár. Puskaporos hangulat uralkodott csütörtökön délután a városháza üléstermében, ahol a helyi magyar és a szlovák képviselők között olyannyira kiéleződtek az ellentétek, hogy Gejza Pischinger polgármester kénytelen volt az ülést elnapolni – jövő keddre.

http://www.ujszo.com/clanok.asp?rub=print_regio&cl=203645

Találkozott valaki a keddi folytatásról valami beszámolóval?

Pont idevág:

Ujszo wrote:
Helyi szinten nem rossz a szlovák–magyar viszony

http://www.ujszo.com/clanok.asp?rub=prnt21721581448&cl=204076

Ezek szerint a Fókus Ášjvárban nem igen kutakodott Twisted Evil
Back to top
parlagi

PostPosted: Fri Feb 01, 2008 7:39 pm    Post subject: Reply with quote

Quote:
Szász Jenő, a Romániai Magyar Demokrata Szövetséggel (RMDSZ) szembeni alternatívaként létrejött új erdélyi párt vezetője hangsúlyozta: a romániai önkormányzati választásokon „ildomos és kell” a versenyhelyzet, ...

Nos erről beszéltem én is Idea

Quote:
...amíg a magyarság számára fennáll az ötszázalékos választási küszöb, az rákényszerít minden politikai felet, hogy párbeszéd útján alakítsa ki a romániai magyarság parlamenti képviseletét. Hozzátette: közép- és hosszú távon azért küzdenek, hogy a kisebbségek számára töröljék el a választási küszöböt, és szabad verseny alapján dőljön el az erdélyi magyarság 7 százaléknyi parlamenti mandátuma.

Csak most tudatosítom, hogy nálunk sokkal több az esély a sikerre, hiszen 11 - 12 % a jelenlétünk.

http://www.mno.hu/portal/540410
Back to top
Bendegúz

PostPosted: Fri Feb 01, 2008 8:20 pm    Post subject: Reply with quote

Á‰rdekes olvasási szokásaid vannak, Parlagi. Á‰szrevettél, majd közkinccsé tettél itt egy linket, amit én már délután fél hatkor a Belföld DFÁ–T topicjában idéztem. Vagy olvastad, és ott válaszra nem méltattad, ez esetben ne akarj itt idegen tollakkal ékeskedni, vagy nem olvastad, ami rosszabb, mert illene véleményformálás előtt áttanulmányozni mindent, ami a fórumon előbb elhangozhatott!
Back to top
View user's profile Send private message
czuczor

PostPosted: Fri Feb 01, 2008 8:42 pm    Post subject: Reply with quote

Bendegúz wrote:
Á‰rdekes olvasási szokásaid vannak, Parlagi. Á‰szrevettél, majd közkinccsé tettél itt egy linket, amit én már délután fél hatkor a Belföld DFÁ–T topicjában idéztem. Vagy olvastad, és ott válaszra nem méltattad, ez esetben ne akarj itt idegen tollakkal ékeskedni, vagy nem olvastad, ami rosszabb, mert illene véleményformálás előtt áttanulmányozni mindent, ami a fórumon előbb elhangozhatott!

Mindent Bendegúz? Mert egy másik topicon még tart a tánc! Tánc kozben otthagyni a táncpartnert szintén illetlenség. Vagy Terád az általad felállított etikai kódex nem vonatkozik?
Na jó ezt a gondolatsort vegyétek viccnek. Bendegúz, én sem olvasok el mindent. Kovezz meg érte! Szerintem legyen mindenkinek a saját dontése, hogy mit olvas el és mit nem, Mikor száll ki egy vitából és mikor nem. Melyik fórumba lép be és melyikbe nem.
Ez így korrekt?
Back to top
parlagi

PostPosted: Fri Feb 01, 2008 8:47 pm    Post subject: Reply with quote

Bendegúz wrote:
... amit én már délután fél hatkor a Belföld DFÁ–T topicjában idéztem.

Elvileg abban a topikban - egy ideje - nem jelenek.

Az általam idézett mondat (az első) ide illik, mert erről volt itt szó.

Ennyi. Egyébként kösz, hogy megtaláltad és ide is feltetted... Exclamation Smile
Back to top
Bendegúz

PostPosted: Fri Feb 01, 2008 8:49 pm    Post subject: Reply with quote

Czuczor!
Á‰rezd magad megkövezve! Hol tart az a tánc? Odamegyek.
Back to top
czuczor

PostPosted: Fri Feb 01, 2008 8:59 pm    Post subject: Reply with quote

Bendegúz wrote:
Czuczor!
Á‰rezd magad megkövezve! Hol tart az a tánc? Odamegyek.

Mondtam, hogy vedd viccnek azt a gondolatsort! Mindenki csináljon azt amit akar! Csak azt próbáltam elmagyarázni, hogy hulyeség valakibe belekotni azért, mert elkerulte valami a figyelmét.
A táncot meg Te roptad, úgyhogy a holgyed most áll a parketta kozepén és várja, hogy valaki felkérje, vagy visszajojjon a partnere. De csak akkor menj vissza, ha Te is akarod. Wink
Back to top
Bendegúz

PostPosted: Fri Feb 01, 2008 9:05 pm    Post subject: Reply with quote

Hol táncoltam én? Ki vár engem táncra készen? Csak nem ezt a szerencsétlen Rover gyereket akarod velem megszabdaltatni? Bár kedvem lenne hozzá...

Az olvasási szokásokat illetően mindenkit kérek, olvasson el mindent, ami a fórumon megjelenik! Nem feltétlenül muszáj mindenhez hozzászólni, de az a néhány sor, ami itt megjelenik, érdemes arra, hogy legalább olvassák!
Back to top
parlagi

PostPosted: Thu Mar 20, 2008 10:49 pm    Post subject: Reply with quote

Áme újabb adalékok ehhez a témához:

http://www.ujszo.com/clanok.asp?vyd=20080319&cl=211629

http://www.ujszo.com/clanok.asp?vyd=20080319&cl=211630

Bár a két település homlokegyenest különböző gondokkal bír, de egy dologban azonos: NINCS Á‰LETKÁ‰PES, ÁœTÕKÁ‰PED, MAGYAR ALTERNATÁVA ...

(a nyerő független polgiasszonnyal szemben a másik hölgyet egy magyar-roma faluban az SDKÁš-DS állította!!! és akkor hol volt (nem volt?) a mököpö? ... Rolling Eyes
Back to top
parlagi

PostPosted: Thu Mar 27, 2008 8:48 pm    Post subject: Reply with quote

Quote:
Tudva, hogy Komjátit az elmúlt hat év alatt már háromszor választották meg a lakosok polgármesterükké – legutóbb úgy, hogy a következő három jelölt összesen nem kapott annyi szavazatot, mint ő – nem valószínű, hogy érvényes lenne a leváltására irányuló népszavazás. Ezzel tisztában vannak a munkájával elégedetlen képviselők is. ågy viszont nincs más választása sem a polgármesternek, sem a testületnek, mint együttműködni. Ha nem így lesz – amire a kialakult helyzetet ismerve nagy az esély –, annak csak a falu látja a kárát.

http://www.ujszo.com/clanok.asp?vyd=20080326&cl=212034

No erről beszéltem én a topik - nyitóban.
A helyzet tragikomikuma, hogy jómagam valamelyik szlovák tvcsatornán láttam a riportot. Megalázóan szánalmas volt a képviselők nyilatkozatai.

Á‰BREDJ FELVIDÁ‰K !!!!
Back to top
parlagi

PostPosted: Wed Apr 09, 2008 4:35 am    Post subject: Reply with quote

Mondom:
parlagi wrote:
Á‰BREDJ FELVIDÁ‰K !!!!

fél hét és Cselest leszámítva alszik az egész @ társadalom ... Wink
Back to top
VukLuxKlan

PostPosted: Wed Apr 09, 2008 8:45 am    Post subject: Reply with quote

...nem csak családi életet él...
NT

PostPosted: Sat Oct 10, 2009 4:59 pm    Post subject: Reply with quote

Megkaptam az értesítőmet, hogy mehetek választani november 14.-én. Most leszek első választó, kicsit túlkorosan. Osztán nem sokat értek az egészből, hogy mit is választunk, meg hány forduló, meg mikor nyert valaki? Amikor a barátom elmagyarázta a lényegét, éppen a burcságot teszteltük és mivel jónak találtuk, nem értettem semmit. Nem tudna valaki röviden fővilágosítani, mielőtt elrontom a cédulámat? Előre kösz.
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Kukac archí­vum Forum Index -> Felvidéki közélet All times are GMT
Goto page Previous  1, 2, 3, 4
Page 4 of 4

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum