Kukac archí­vum Forum Index Kukac archí­vum
A www.kukac.sk archívuma

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Dunaszerdahely
Goto page Previous  1, 2

This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Kukac archí­vum Forum Index -> Felvidéki közélet
View previous topic :: View next topic  
Author Message
harlequin

PostPosted: Sun Nov 15, 2009 4:50 pm    Post subject: Reply with quote

Vigilant wrote:
Azért szerintem ez "enyhe" túlzás.

nezz kicsit utana a szcientologianak.
Back to top
View user's profile Send private message
Bigman

PostPosted: Sun Nov 15, 2009 4:56 pm    Post subject: Reply with quote

Vigilant wrote:
happy wrote:
Nem azért, de mi köze a megalázásnak a kommunikációhoz? Ez az egész szerintem inkább az alkalmazottak letöréséröl szól, hogy könnyebben kezelhetöek legyenek. A szcientológusok erröl közismertek. Kevesen tudják, de a szcientológus föguru annak idején (míg a CIA ki nem rúgta) a cég titkos elmebefolyásoló projektjein dolgozott, MK ULTRA és a többi szar a viselkedéskontrollról.

Szerintem nagyon is tudta Hájos, hogy mibe küldte öket.

A naftagyárban is csináltatok ilyen "tréninget"???

Azír álod a sarat!!! Laughing Laughing
Vigilant

PostPosted: Sun Nov 15, 2009 5:01 pm    Post subject: Reply with quote

harlequin wrote:
Vigilant wrote:

nezz kicsit utana a szcientologianak.

Túlzásnak azt tartom, hogy Hájast ilyen elképzelések vezérelték. Wink

ui. ígérem utánaolvasok, amint befejeztem "Jared Diamond összeomlását" Laughing
NT

PostPosted: Sun Nov 15, 2009 5:01 pm    Post subject: Reply with quote

Amit Happy írt az tényleg enyhe. Csak nem túlzás. A szcientológia ettől sokkal több és sokkal szörnyűbb. Sajnos, nálunk (mindkét nálunk) szeretett politikusaink nem akarnak tudomást venni róla - néhányan valószínűleg benne vannak a buliban. Több helyen már léptek Európában a jog engedte keretek között. Mi csak nézünk. A napokban vettem észre, hogy az egyik cég, amely szerepel a 100 legismertebb szcientológus kb két éve megjelent felsorolásában, büszkén hirdeti magát a Magyar TV-ben. Itt mindent lehet.
Vigilant

PostPosted: Sun Nov 15, 2009 5:02 pm    Post subject: Reply with quote

Bigman wrote:
Vigilant wrote:
happy wrote:
Nem azért, de mi köze a megalázásnak a kommunikációhoz? Ez az egész szerintem inkább az alkalmazottak letöréséröl szól, hogy könnyebben kezelhetöek legyenek. A szcientológusok erröl közismertek. Kevesen tudják, de a szcientológus föguru annak idején (míg a CIA ki nem rúgta) a cég titkos elmebefolyásoló projektjein dolgozott, MK ULTRA és a többi szar a viselkedéskontrollról.

Szerintem nagyon is tudta Hájos, hogy mibe küldte öket.

A naftagyárban is csináltatok ilyen "tréninget"???

Azír álod a sarat!!! Laughing Laughing

Igyekszem megszabadulni az engramjaimtól, hogy tiszta legyek. Egy "tisztának" elvileg nagyobb teherbírásúnak és intelligensebbnek kell lennie az átlagos embernél. Wink No meg hogy megfeleljek harlequinnek Wink

Bár zord a harc,de megéri a világ.... Wink
Bigman

PostPosted: Mon Nov 16, 2009 6:04 am    Post subject: Reply with quote

[quote="Vigilant"] Egy "tisztának" elvileg nagyobb teherbírásúnak és intelligensebbnek kell lennie az átlagos embernél.

Ilyen veszély téged nem fenyeget!!! Laughing Laughing Laughing Laughing

Harlequin szeretni fog.... Wink Surprised Surprised
happy

PostPosted: Mon Nov 16, 2009 11:47 am    Post subject: Reply with quote

Minden jel szerint autoritatív hipnózist próbáltak rajtuk alkalmazni, ami veszélyes, ha ugyanis az alany nem engedelmeskedik a hipnotizörnek, vagyis nem hagyja magát letörni, az maradandó lelki traumát okozhat neki.

Az autoritatív hipnózis ilyen durvaságokkal kezdödik, mint ahogy ök is említik, hogy a hipnotizör ráordibál, hogy üljön mozdulatlanul, üljön mozdulatlanul! , üljön mozdulalanul! vagy. monoton bámuljon jobbra!, majd balra!, majd jobbra!, majd balra!, majd jobbra! .. aztán amikor a hipnotizör már látja rajta, hogy az alany letört, akkor jön a duma, ami hipnotikus félálomba ringatja, amiben aztán feleleveníti vele élete korábbi összes traumatikus élményét.. Baj van viszont akkor, ha az alany személyisége olyan, hogy az elsö fázisban nem hagyja kommandírozni magát.. ez komoly lelki traumát okozhat, itt is ez történhetett. A pszichiáterek épp ezért csak extrémül ritkán alkalmazzák a hipnózis eme formáját. A hipnotizör egyébként soha nem mondja meg az alanynak elöre, hogy most autoritatív hipnózist fog alkalmazni rajta, az alany így nem tudja mire vélni, hogy mire ez az állati bánásmód, ez is része a módszernek. Egyébként, ha hagyják magukat letörni, akkor szintén hasonlóan traumatikus lett volna számukra a dolog, valószínüleg ugyanis életük legkellemetlenebb élményeinek felidézésével folytatódott volna, mialatt egyfajta hipnotikus félálomban vannak.

"Hivatalosan":

http://en.wikipedia.org/wiki/Scientology

Quote:
Scientology teaches that people are immortal spiritual beings who have forgotten their true nature. Its method of spiritual rehabilitation is a type of counseling known as auditing, in which practitioners aim to consciously re-experience painful or traumatic events in their past in order to free themselves of their limiting effects.

"A szcientológia tanításai szerint az emberek valójában halhatatlan teremtmények, akik már nem is emlékeznek valódi természetükre. Fö módszere az ún. "auditálás", ahol is arra kényszerítik az alanyt, hogy tudatilag ismét átélje élete legtraumatikusabb élményeit, hogy ezáltal megszabaduljon azok korlátozó hatásaitól."

Blah, blah, blah.. nem mondja ki senki se, de szerintem ez az egész valójában az ember letöréséröl, a viselkedéskontrollról szól, csak vallásnak van leplezve. Az autoritatív hipnózis része volt annak idején a titkos MK ULTRA projektnek mint elmeprogramozómódszer, ott tanulta a szcientológiai "egyházat" megalapító Hubbard is, aztán késöbb hozzáadott egy "csokornyi" szélhámosságot is. Korábbi traumatikus élmények feldolgozásának elösegítésére a normál hipnózis hivatott, mindenfajta autoritatív módszerek alkalmazása nélkül. Ezek az autoritatív módszerek szerintem valójában arra jók, hogy ki tudj építeni egy olyan autoritatív szervezetet mint a szcientológiai "egyház", aztán a tagok emberi hülyeségét kihasználva végeredményben a haszonszerzés. Ez az amiröl a szcientológus föguruk nem szívesen beszélnek. Azokat a menedzsereket pedig, akik elhiszik a szcientológusonak, hogy az effajta brutális tréningjeik bármire is jók az emberek letörésén kívül, aljasnak esetleg ostobának tartom... vagypedig maguk is tagjai ennek az "egyháznak".

Vigilant, mondod, hogy te is már ezt átélted... mesélj már nekünk a részletekröl, komolyan kiváncsivá tettél. Mit csináltak veled?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
NT

PostPosted: Mon Nov 16, 2009 5:27 pm    Post subject: Reply with quote

A Dunaszerdahely topik lassan szcientológia fejezetté válik. Vagy tényleg ilyen nagy a kapcsolata Szerdahelynek a tiszták kasztjával?
Tán át kéne tenni ezt az egészet valami újba.
Amit Happy írt, pontos. Azért merek ebben a témában minősíteni, mert egy időben elég sokat összegyűjtöttem a kérdéskörről. Most ebből a halmazból semmit nem tudok felmutatni, mert a gépem áldozatul esett egy mindent felzabáló vírusnak. Azóta nem gyűjtögetek róluk. Persze, nincs összefüggés, csak véletlenek vannak. Akit érdekel a téma, a keresőben csak gépelje be a kulcsszót és elég sok érdekeset talál. Lehet olvasni a vallásalapítóról, a primitív sci-fi meséről Xenu iderepüléséről, de talán ami a legfontosabb: néhány kiugrott, aránylag magas szintre eljutott személy vallomása, figyelmeztetése is fellelhető. Figyelmeztetés arról, hogyan tették függővé, hogyan szabadították meg vagyonkájától (Csórókkal nem foglalkoznak!), hogyan tiltották el barátaitól, rokonaitól, családjától. Bár lassan, de biztosan bekerítenek bennünket, csekélyke tapasztalataim alapján javaslom: óvakodjunk tőlük, kerüljük el őket, ne engedjük közelünkbe és főleg fiatalabb gyerekeink közelébe ezt az élősködő, nyerészkedő, vallásnak álcázott fasisztoid szektát.
harlequin

PostPosted: Tue Nov 17, 2009 1:08 pm    Post subject: Reply with quote

nem gondoltam volna hogy valaha ezt leirom, de most happynek teljesen igaza van. Szerencsere az utobbi evekben egyre nagyobb nyilvanossagot kapnak a dolgaik, aki akar, magyarul is sok cikket talalhat roluk.

http://www.freewebs.com/anonymoushun/index.htm
http://www.freeforum.hu/anonymous
http://remalom.blog.hu/
http://objektivszcn.blog.hu/
http://tunder-mese.blog.hu/
http://miaszcientologia.blog.hu/
Back to top
jclayton

PostPosted: Tue Nov 17, 2009 8:36 pm    Post subject: Reply with quote

A szcientológia a legsötétebb szervezett dolgok egyike és amit különösen fájlalni lehet (sokszoros civil- és vállalati tréningszervezőként és résztvevőként), hogy a "képzések" szócskáról automatikusan ez a banda jut majd az emberek eszébe. Hájos (és a komplett szerdahelyi városvezetés) nem lehet annyira hülye, hogy nem tudja, mivel is hozható kapcsolatba Hubbard neve. Akármilyen kontextusban.
NT

PostPosted: Wed Nov 18, 2009 5:51 pm    Post subject: Reply with quote

http://kuruc.info/r/4/50567/
Ausztrália.
Ezt érdemes megnézni. Lehet, hogy ők is olvassák a Kukacot, azért kezdtek el a témával foglalkozni?
Attila

PostPosted: Thu Nov 19, 2009 10:55 am    Post subject: Reply with quote

A november 14-én megjelent HVG is foglalkozik velük, úgyhogy sajnos ez egy ilyen téma
Back to top
bubi

PostPosted: Thu Nov 26, 2009 3:18 pm    Post subject: Reply with quote

Árt az esetről a para is, sőt van fent egy videójuk, amiben Hajos tagad mindent Smile)) és az exkampányfőnökére, Lukácsra ken mindent Smile)) Egyébként a Hulkó (alpolgármester) meg valami Fülöp (kabinetfőnök) a városházáról voltak a helyszínen a tréning előtt, úgyhogy nagyon is tudták, hogy hova küldik az embereiket!!!!!! Vagy Hájos, Hulkó, Fülöp, és az egész városháza egy BORJÁš!

http://www.parameter.sk/rovat/regio/2009/11/24/az-mkp-frakcio-elhatarolodik-szcientologiai-botranytol

Az MKP meg persze mossa kezeit Smile Persze arról már nem beszél senki, hogy a városházán már voltak azelőtt is furcsa "magántréningek", amiket állítólag a Lukács meg a Fülöp vezettek - ahol pl. a résztvevőknek a keresztet is le kellett venniük a nyakukból!
Back to top
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Kukac archí­vum Forum Index -> Felvidéki közélet All times are GMT
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum