Kukac archí­vum Forum Index Kukac archí­vum
A www.kukac.sk archívuma

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

SJE
Goto page Previous  1, 2, 3

This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Kukac archí­vum Forum Index -> Felvidéki közélet
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Mata_Hari

PostPosted: Wed Jun 18, 2008 8:20 am    Post subject: Reply with quote

Jópár cikk foglalkozott az SJE rektorválasztással, ne csodálkozzunk Albert Sándor taktikázásán, a jelenlegi szenátusnál látott esélyt az újraválasztására csak nem jött be neki.
Mint egyetemalapító első rektor jogot tart a rektori helyre nyugdíjaztatásáig, mert ugyebár kinek az érdeme a Magyar Egyetem alapítása, ha ne maz övé????!!!!
Bár ezért megjutalmazta az MKP, hiszen parlamenti képviselő, bár paraszti ésszel a "csecsemő nevelésével" kellene foglalkozni, mint politizálni, de hát ugyebár ott van 100000 korona, amiért semmit nem kell csinálni, márcsak nem hagyja másvalakinek!!!!

Az én véleményem pedig, hogy az SJE alapítással elárulták a szlovákiai magyarokat, mert az SJE sosem lesz MAGYAR EGYETEM, mert míg a magyar nemzetiségű egyetemisták nagy többsége arra kényszerül, hogy szlovák, cseh egyetemeken tanuljon, addig nem beszélhetünk Magyar Egyetemről!!!!!! Á‰s már a csehen kívül más országokban is vannak egyetemistáink, tehát mire kellett nekünk az SJE????!!!!
AZ SJE ALAPÁTÁSA „csakis“ politikai célból történt, és milliók átmentéséről van szó, egyáltalán nem volt mérlegelve milyen eredményt hoz a magyarságnak, mert nem az egyetem volt a legfontosabb a magyaroknak az tuti!!!!!!
Back to top
View user's profile Send private message
nogradi

PostPosted: Thu Jun 19, 2008 7:38 am    Post subject: Reply with quote

az sincs mérlegelve hogy milyen eredményt hoz az amikor kisiskolákat tartanak fenn - amik iránt nincs érdeklodés es elvonják a tamogatásokat onnan ahol még van igény. mindenutt az van hogy a magyarok beszélik le a magyarokat a magyar iskolakról. akkor mirol beszelunk, vaze Question Exclamation
Back to top
nogradi

PostPosted: Thu Dec 04, 2008 5:05 pm    Post subject: Reply with quote

az ARRA ugynokség idén ismét kozzétette a hazai felsoktatási intézmények szinvonalának rangsorát...kulon a mezogazdasági, humán, természetudományi, orvosi, muszaki, társadalomtudományi lista.

a humán "dobogó"

1/ Fakulta humanitných a prírodných vied Pre¹ovskej univerzity
2/ Fakulta reformovanej teológie Univerzity J. Selyeho
3/ Fakulta múzických umení Akadémie umení

http://www.sme.sk/c/4207737/zverejnili-rebricek-vysokych-skol-aka-dobra-je-ta-vasa.html
Back to top
jclayton

PostPosted: Thu Dec 04, 2008 5:42 pm    Post subject: Reply with quote

A számok mögötti tények már jóval szomorúbbak

http://bumm.sk/fooldal/1/24718/eloszor-ertekeltek-a-selye-janos-egyetemet.html
beeblebrox

PostPosted: Tue Jun 16, 2009 5:55 pm    Post subject: Reply with quote

Quote:
Nem lesz szlovákiai magyar egyetem. Főiskolává minősítik át a
komáromi Selye János Egyetemet - tudta meg az Ášj Szó.

Az Albert utáni kókler bandának sikerült ezt is elérnie rövid idő alatt. Nos, haladunk szépen a végkifejlet felé, már egyetemünk sincs...
Sad Sad Sad
VukLuxKlan

PostPosted: Tue Jun 16, 2009 6:45 pm    Post subject: Reply with quote

...ez szomorú, de ha ennyire szar a SJE akkor a diákok miért nem lépnek hiszen az ő jövőjükről van szó...gondolom kulcsuk meg van...ha más nem akkor egy-két ablakot be lehet dobni vele...mert ha diákok nem lépnek,akkor ki fog helyettük???...
nogradi

PostPosted: Wed Jun 17, 2009 11:35 am    Post subject: Reply with quote

http://www.bumm.sk/30470/foiskola-lesz-a-selye-janos-egyetem.html
Back to top
bg

PostPosted: Wed Feb 10, 2010 10:22 am    Post subject: Reply with quote

Quote:
Duray Miklós: A magyar egyetem ellenzői ma is közéletünk aktív szereplői

Míg az erdélyi magyarok tüntettek a magyar nyelvű oktatásért, Szlovákiában egy magyar csoportosulás a magyar egyetem elle szervezkedett. Többen közülük ma is aktív szereplői a felvidéki közéletnek - mondta Duray Miklós, az MKP stratégiai alelnöke, aki abból az alkalomból volt vendége a Magyar Televízió "Memento" című műsorának, hogy 20 évvel ezelőtt alapította meg az Együttélés

Kik ezek a személyek? - A műsorvezető kérdésére Duray elmondta, hogy van, aki pártütővé vált, és átállt a Bugár Béla által létrehozott pártba, vannak, akik máshol ügyeskednek, és megpróbálják a Bajnai Gordon által felajánlott 50 milliós segélyt valamilyen módon beszervezni a saját csatornáikba.

Duray egyébként szlovák, illetve nem magyar pártnak nevezte a Most-Híd pártot. A műsorvezető bevallotta, sosem fogja megérteni, hogy mi is történt Szlovákiában, és miért lépett ki Bugár Béla többedmagával az MKP-ból. Duray szerint ezt valóban nehéz megérteni.

Az adás videófelvételét megtekinthetik Duray Miklós honlapján

http://www.felvidek.ma/index.php?option=com_content&task=view&id=20235&Itemid=1

Olvastam, hogy már Erdélyben sem olyan egyértelmű a vélemény a Magyar Egyetem létrejöttét illetően.

Az én véleményem válatozatlan, nem a magyar egyetem és középiskolák hiánya volt a legégetőbb probléma, amit sürgősen kellett volna orvosolni, hanem az óvodák és alapiskolák, az idei beíratások ezt ismét megerősítik!
http://www.zoboralja.sk/index.php?t=&p=&xp=&MId=&Lev=&Ind=16&MId=&P=index,hu,&Ind=755

Hogy miért lépett ki Bugár többedmagával az MKP-ból?
Mert oszd meg és uralkodj, ez Duray!
Nehéz megérteni!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Bendegúz

PostPosted: Wed Feb 10, 2010 10:45 am    Post subject: Reply with quote

Te is hidas lettél, Hari? Akarom mondani Gáborka...

Jó hír ez. Tisztul a magyar párt. Ha van egy csöpp szerencsénk, a parlamenti választások után eltűntök a szlovákiai politikai élet süllyesztőjében. Bár nincsenek illúzióim, tudom, soha nem szűntök meg acsarkodni a nemzeti gondolat ellen.
Back to top
nogradi

PostPosted: Wed Feb 10, 2010 11:56 am    Post subject: Reply with quote

Quote:
Az én véleményem válatozatlan, nem a magyar egyetem és középiskolák hiánya volt a legégetőbb probléma, amit sürgősen kellett volna orvosolni, hanem az óvodák és alapiskolák, az idei beíratások ezt ismét megerősítik!

nincsenek ovodák és alapiskolák ?
Back to top
bg

PostPosted: Wed Feb 10, 2010 2:52 pm    Post subject: Reply with quote

Bendegúz wrote:
Te is hidas lettél, Hari? Akarom mondani Gáborka...

Jó hír ez. Tisztul a magyar párt. Ha van egy csöpp szerencsénk, a parlamenti választások után eltűntök a szlovákiai politikai élet süllyesztőjében. Bár nincsenek illúzióim, tudom, soha nem szűntök meg acsarkodni a nemzeti gondolat ellen.

Bendegúz! Már a megszólításod jelzi a „tisztulást”, ha nem vetted volna észre, én a véleményem saját névvel vállalom, megneveztem a gazembereket is, akiknek köszönhetjük Zoboralja bukását.
Annak pedig ne örülj, hogy én eltűnök a politika süllyesztőjében, mert rég nem vagyok ott, két nap múlva lesz 8 éve, hogy Ladányi érdekében kirúgtak majd félszáz koloni magyart az MKP-ból, vétlenül, csak az volt a bűnük, hogy annak az alapszervezetnek voltak a tagjai, melynek az elnökét el kellett taposni, de mivel a Duray válogatott az egyedüli kizárásra nem kapott engedélyt, megszüntették az alapszervezetet, belerúgtak félszáz magyarba csakhogy Ladányinak megtisztítsák a parlamentbe vezető utat! S amíg ilyen szélhámosok vannak az MKP-ban, addig nem beszélhetsz tisztulásról!
Ezeknek a nemzeti gondolat a vagyonszerzés és a parlamenti szék.
Duray és kiválasztottjai „nemzeti gondolata” egyenlő az „oszd meg és uralkodjjal” és az eredménye, hogy az iskolahálózatunk az összeomlás határán, hamarosan a beíratások megmutatják milyen mélyre juttatták Zoboralját a „szórványszakértő nemzetmentők”!
Nemzetmentők, dehogyis, nemzetárulók, de még ez is dícséretnek hangzik, NEMZETGYILKOSOK!

Balkó Gábor s.k.

Nógrádi
Kattints erre a linkre, ott egy statisztika a diáklétszámról, hogy néznek ki a felsőtagozatos iskoláink, azóta csak rosszabb a helyzet!
http://www.zoboralja.sk/index.php?t=&p=&xp=&MId=&Lev=&Ind=16&MId=&P=index,hu,&Ind=755
Back to top
nogradi

PostPosted: Thu Feb 11, 2010 8:11 am    Post subject: Reply with quote

Quote:
Kattints erre a linkre, ott egy statisztika a diáklétszámról, hogy néznek ki a felsőtagozatos iskoláink, azóta csak rosszabb a helyzet!

van ott néhány nevetséges feltevés

ha jól emlékszem az SJE évente 800 hallgatóra tervezte az oktatást, de ez lehetetlen, mert akkor minden magyarnak Komáromba kellene járni,

akkor lehet hogy 500 lesz, na és ? nem várhatod el hogy az SJE komensky nagyságu egyetem legyen, vajon hány hallgatója van egy kozepes nagyságu szlovák egyetemnek ? az SJE-n lehet késobb más kar is, pl. technikai irányultságu, szó volt a informatikáról vagy akár egyébról is, így a komáromi vagy akár a kassai ipariból is lehetnének diákok. NR-án a pedagógián kivul mi a perspektíva ?

Quote:
Az SJE helyett Magyar Kollégiumokat kellett volna létesíteni Pozsonyban, Nyitrán és ott, ahol nagyobb számú magyar egyetemista van, így a vegyesházasságok száma is csökkent volna.

ez már az egyrém kategória...és vajon mennyivel csokkent volna a vegyesházasságok száma, ill menyivel novekedett volna a színszlovák NR-an letelepedok száma ? egyetemi ismeroseim kozul kevesen vannak azok akik kollégiumból választottak párt és voltak akik ugyanazon egyetem más karáról... szerinted a magyar kar kollégiuma koré drótkerítést is húztak volna ?

Quote:
Prioritásnak nem a Magyar Egyetemnek kellett lenni, hanem magyar óvodáknak és óvodásoknak, magyar alap- és középiskolásoknak, és nem újabb középiskolák alapításának, hanem a meglévők fejlesztésének, alkalmazkodva az új követelményekhez.

baromság, amíg nyelvtorvényeket fogadnak el, sokaknak a színvonalat a szlovák nyelvu tanítás jelenti...az SJE gimi is magasan veri a szlovákot amely ennek ellenére (egy magyar tobbségu varosban, és egy még nagyobb magyar tobbségu régióban) nem kuzd túlélési gondokkal. amíg nem lesznek kotelezoen 2nyelvu feliratok, nyomatványok addig az magyar iskolák gondokkal fognak kuzdeni akkor is ha a diákoknak lehoznák a csillagokat az égról.
Back to top
nogradi

PostPosted: Thu Feb 11, 2010 8:12 am    Post subject: Reply with quote

Quote:

van ott néhány nevetséges feltevés

ha jól emlékszem az SJE évente 800 hallgatóra tervezte az oktatást, de ez lehetetlen, mert akkor minden magyarnak Komáromba kellene járni,

akkor lehet hogy 500 lesz, na és ? nem várhatod el hogy az SJE komensky nagyságu egyetem legyen, vajon hány hallgatója van egy kozepes nagyságu szlovák egyetemnek ? az SJE-n lehet késobb más kar is, pl. technikai irányultságu, szó volt a informatikáról vagy akár egyébról is, így a komáromi vagy akár a kassai ipariból is lehetnének diákok. NR-án a pedagógián kivul mi a perspektíva ?

Az SJE helyett Magyar Kollégiumokat kellett volna létesíteni Pozsonyban, Nyitrán és ott, ahol nagyobb számú magyar egyetemista van, így a vegyesházasságok száma is csökkent volna.

ez már az egyrém kategória...és vajon mennyivel csokkent volna a vegyesházasságok száma, ill menyivel novekedett volna a színszlovák NR-an letelepedok száma ? egyetemi ismeroseim kozul kevesen vannak azok akik kollégiumból választottak párt és voltak akik ugyanazon egyetem más karáról... szerinted a magyar kar kollégiuma koré drótkerítést is húztak volna ?

Prioritásnak nem a Magyar Egyetemnek kellett lenni, hanem magyar óvodáknak és óvodásoknak, magyar alap- és középiskolásoknak, és nem újabb középiskolák alapításának, hanem a meglévők fejlesztésének, alkalmazkodva az új követelményekhez.

baromság, amíg nyelvtorvényeket fogadnak el, sokaknak a színvonalat a szlovák nyelvu tanítás jelenti...az SJE gimi is magasan veri a szlovákot amely ennek ellenére (egy magyar tobbségu varosban, és egy még nagyobb magyar tobbségu régióban) nem kuzd túlélési gondokkal. amíg nem lesznek kotelezoen 2nyelvu feliratok, nyomatványok addig a magyar iskolák gondokkal fognak kuzdeni akkor is ha a diákoknak lehoznák a csillagokat az égról.
Back to top
Bendegúz

PostPosted: Thu Feb 11, 2010 2:18 pm    Post subject: Reply with quote

bg wrote:

Duray és kiválasztottjai „nemzeti gondolata” egyenlő az „oszd meg és uralkodjjal” és az eredménye, hogy az iskolahálózatunk az összeomlás határán, hamarosan a beíratások megmutatják milyen mélyre juttatták Zoboralját a „szórványszakértő nemzetmentők”!
Nemzetmentők, dehogyis, nemzetárulók, de még ez is dícséretnek hangzik, NEMZETGYILKOSOK!

Gondolom, hiába próbálnálak meggyőzni arról, hogy a magyar nemzet nem azonos Zoboraljával. Ezerszer hangoztatott összeesküvés-elméleted szerint a szlovákiai magyar politikai elit semmi mással nem foglalkozik, mint tervszerűen irtja mikrorégiód magyarjait. Egyre kínosabb ez így, hidd el!

Ami a magyar iskolákat illeti: Á–sszekevered a tanulóhiányt az intézményhiánnyal!
Iskoláink, óvodáink vannak, csak a folyamatosan csökkenő gyermekszületés problémája mellett egyre kevesebb magyar szülő érzi fontosnak gyermeke magyar nyelvű iskoláztatását. Kiváltképp felétek, mert nálunk a Csallóközben nincs gond, erősen tartjuk magunkat. Ki tehet róla, ha a zoboralji magyarok rohamosan tótosodnak, ha lassan nincs aki magyar iskolába kívánkozna, így be kell azokat zárni?
A saját hányavetiségetek bűnét ne varrjátok se a nemzet, se nemzeti gondolkodású magyar politikusok nyakába!
Back to top
bg

PostPosted: Wed Feb 24, 2010 9:39 am    Post subject: Reply with quote

Bendegúz wrote:
bg wrote:

Gondolom, hiába próbálnálak meggyőzni arról, hogy a magyar nemzet nem azonos Zoboraljával. Ezerszer hangoztatott összeesküvés-elméleted szerint a szlovákiai magyar politikai elit semmi mással nem foglalkozik, mint tervszerűen irtja mikrorégiód magyarjait. Egyre kínosabb ez így, hidd el!

Ami a magyar iskolákat illeti: Á–sszekevered a tanulóhiányt az intézményhiánnyal!
Iskoláink, óvodáink vannak, csak a folyamatosan csökkenő gyermekszületés problémája mellett egyre kevesebb magyar szülő érzi fontosnak gyermeke magyar nyelvű iskoláztatását. Kiváltképp felétek, mert nálunk a Csallóközben nincs gond, erősen tartjuk magunkat. Ki tehet róla, ha a zoboralji magyarok rohamosan tótosodnak, ha lassan nincs aki magyar iskolába kívánkozna, így be kell azokat zárni?
A saját hányavetiségetek bűnét ne varrjátok se a nemzet, se nemzeti gondolkodású magyar politikusok nyakába!

Először nógrádinak:

van ott néhány nevetséges feltevés...
ez már az egyrém kategória...
baromság...

az olvasók eldöntik kinek a véleménye tartozik ezekbe a kategóriákba!

Bendegúz,
Zoboralja nem egyenlő a magyar nemzettel!

Ha nem tudnád Zoboralja a magyar nemzet része, tehát mit akartál ezzel mondani?!

Nem tudom honnan veszed, hogy valamit összekevertem, de úgy látom te kevered itt, csallóköziként jobban tudod mi történt Zoboralján, mint én!
Hamarosan elkészítem az elmúlt 12 év elemzését, tényekkel bizonyítom ki milyen mértékben járult hozzá Zoboralja vesztéért, a dobogó legfelső foka Duray Miklósé!

http://www.zoboralja.sk/index.php?t=&p=&xp=&MId=&Lev=&Ind=16&MId=&P=index,hu,&Ind=649
Back to top
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Kukac archí­vum Forum Index -> Felvidéki közélet All times are GMT
Goto page Previous  1, 2, 3
Page 3 of 3

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum