Kukac archí­vum Forum Index Kukac archí­vum
A www.kukac.sk archívuma

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Euró bevezetése: kinek jó?
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Kukac archí­vum Forum Index -> Felvidéki közélet
View previous topic :: View next topic  
Author Message
rover

PostPosted: Mon Jan 12, 2009 10:53 am    Post subject: Reply with quote

Bigman wrote:
Mindenesetre a kis megtakarításom egyelőre euróban tartom..

Te Bigi,javaslom tartsd inkább pengőben...annak biztosan nem változik az árfolyama... Laughing Laughing Laughing

Back to top
View user's profile Send private message
NT

PostPosted: Thu Jan 22, 2009 5:43 pm    Post subject: Reply with quote

Tegnap voltam először az eurós Szlovákiában (majdnem Felvidéket írtam, még a gondolatért is elnézést kérek). Nyomós okok akadályoztak eddig - meg voltam taknyosodva, professzionálisan. Beváltottam a maradék koronámat, megkérdeztem, hogy nem akarnak-e csehszlovák koronát vásárolni, mivel több láda sör ára sok éves késéssel került elő, de sajnos nem tudtam rábeszélni őket. Legnagyobb meglepetésemre semmit nem számoltak fel a váltásért. No, az euro: Nagy érték lapos bukszában. Az árakon én még semmit nem tapasztaltam. Az általam fontosnak tartott és vásárolt termékek ára változatlan. Bár nem tudom, hogy a kifli-brindza-sör együttes mekkora hányadot tesz ki, én mégis arra a következtetésre jutottam, hogy a lényeges dolgok ára nem változott, tehát lényegében minden változatlan.
haho7

PostPosted: Thu Mar 19, 2009 10:03 am    Post subject: Euroval vagy koronával mindegy Reply with quote

Teljesen mindegy, mert a koronában és euroban is az infláció egyaránt jelen van, de így jobb, mert olcsóbban vásárolhatunk a környező nem eurós államokban...Kész siker mindez. Á‰s olcsóbban vásárolhatunk Magyarországon, Csehországban, Lengyelországban és Ukrajnán is. Ez nekünk nagyon jó. Gondolom ez majd változik néhány éven belül újra ahogy szokás.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
happy

PostPosted: Thu Sep 17, 2009 9:53 am    Post subject: Reply with quote

2009 januárjában írtam:

Quote:
...

PS: Ášgyhogy Bigikém, ne röhögj máris rajtam, inkább nyugtával dicsérd a napot. Várjuk csak ki szépen azt a 2-3 évet, ahogy írtam fentebb. Ugyanis az is bekövetkezhet, hogy 2009 második felében az EURO gyorsabban fog esni mint a cseh korona, s akkor ... Nekem ugyanis változatlanul úgy tünik, az európai nagyhatalmak sokkal jobban el vannak adósodva mint Csehország.

... és már kezd is a trend megfordulni... az amerikai költségvetési hiány irdatlan dagadásával egyre keresettebbé válik a cseh korona, még az EURtól is keresettebb..

Èeská koruna prelomila hranicu 25 korún za euro
http://ekonomika.sme.sk/c/5021515/ceska-koruna-prelomila-hranicu-25-korun-za-euro.html

Máris ott van az árfolyama, ahol a "régi szép idökben", s ez még csak a kezdet lehet, amennyiben Amerika még tovább fog lemenni a "víz alá" (ami feltételezhetö).

Quote:
El kell viszont ismernem, 2009 végére akár az is bekövetkezhet, hogy minden papírpénz nagymértékben értéktelenné válik, s tulajdonképpen tárgytalanná válik az effajta valutaspekuláció. Ez nem kell, hogy okvetlenül bekövetkezzék, de sajnos nem lehet kizárni.

Ez viszont valóban nem kell, hogy bekövetkezzék már 2009 végén, hamarabb jövöre... az USA kölségvetése "kidurranóban" van, ami késöbb beindíthatja a hiperinflációs spirálokat, amennyiben a tendencia nem fordul meg jövöre se. A veszély mértéke egyre jobban növekedik.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
magyarallampolgar

PostPosted: Fri Jul 23, 2010 11:32 pm    Post subject: Reply with quote

Rengeteg kérdés merült fel bennem.

Nagyon érdekelne mik a tapasztalatok. Jobban ki lehet jönni a pénzzel, mint eddig?

Á‰s hogyan lett fizetőeszköz?? Zökkenő mentes egy ilyen átállás??

Az állami pénzverdében állítják elő, vagy "exportálják" az Eurót??
Back to top
Janicsar

PostPosted: Sun Jul 25, 2010 3:15 pm    Post subject: Reply with quote

Az érméket Körmöcbányán verték, a bankókat nem tudom, hogy hol nyomtatták, úgy emlékszem, hogy valamennyit Ausztriából hoztak. Néhány hétig eltartott, amíg az ember megszokta, hogy az 1-2 Euró milyen sokat ér. A legtöbben még ma is átszámolják koronára az árakat. Nálam a legnagyobb gond a borravalóval volt, eleinte vagy túl keveset adtam, vagy túl sokat.
Tapasztalatom szerint most könnyebben elköltök 1-2 Eurót, mint azelőtt 30-60 koronát, pedig az értéke elméletileg ugyanannyi.
magyarallampolgar

PostPosted: Mon Jul 26, 2010 9:00 pm    Post subject: Reply with quote

Janicsar wrote:
Az érméket Körmöcbányán verték, a bankókat nem tudom, hogy hol nyomtatták, úgy emlékszem, hogy valamennyit Ausztriából hoztak. Néhány hétig eltartott, amíg az ember megszokta, hogy az 1-2 Euró milyen sokat ér. A legtöbben még ma is átszámolják koronára az árakat. Nálam a legnagyobb gond a borravalóval volt, eleinte vagy túl keveset adtam, vagy túl sokat.
Tapasztalatom szerint most könnyebben elköltök 1-2 Eurót, mint azelőtt 30-60 koronát, pedig az értéke elméletileg ugyanannyi.

Köszönöm a választ, nagyon kedves vagy.

Bár megvallom, nem igazán érzékelem a helyzetet.
Nem szeretnélek megbántani kíváncsiskodással, de ennek nem birok ellenállni.
Hogy érted ezt : " Néhány hétig eltartott, amíg az ember megszokta, hogy az 1-2 Euró milyen sokat ér."?

Konkrétan több mindent tudtál vásárolni ugyan azzal a munkával szerzett jövedelemből?? Avagy mintha megemelték volna a fizetésedet??

(Nálam a borravaló nem lenne gond, pontosan kiszámolom a fizetni valót.)

Á‰s ezt hogyan érted: "...most könnyebben elköltök 1-2 Eurót, mint azelőtt 30-60 koronát, pedig az értéke elméletileg ugyanannyi."?

Ášgymond haszontalan kifolyik a kerzedből a pénz ami miatt bánkódsz?

Ha átmennél Németországba, ott ugyan annyit érne az Euród? Pl. egy banális példát tudnál írni, mondjuk Németországban egy kg. kenyér kb. ugyan annyi Euro, mint Szlovákiában??
Back to top
nogradi

PostPosted: Tue Jul 27, 2010 6:42 am    Post subject: Reply with quote

sok mindenben az árak ugyanolyanok, pl. a múlkor azt elemezgette a itteni sajtó hogy a sk lakáshitelek a legdrágábbak az eu-ban. pont azért mert gyengék a bérek így kockázatosabb a hitelfelvétel.
Back to top
Dalnok

PostPosted: Tue Jul 27, 2010 7:39 am    Post subject: Reply with quote

Bizony Németországban az árak néha meglepően olcsók.
Viszont érdekes Pozsony szomszédságában Ausztria néhány településén is élményszaámbamenő tapasztalatokat lehet szerezni.
Pl.Hainburg, ahova átjár a pozsonyi 901- es busz, érdekes meglátogatni a LIDL-t, ami ugye egy olyan hálózat ami sok országban van, ugyanolyan a külalakja, minden, de auszttriában csaknem minden olcsóbb!
Ezt nem értem... 8O
Back to top
magyarallampolgar

PostPosted: Wed Jul 28, 2010 9:42 pm    Post subject: Reply with quote

A drága hitelek talán azért vannak, hogy csak azok vegyenek fel hitelt akik megengedhetik maguknak. De ez olyan visszás, akinek van annak minek hitel?? Akinek pénzre van szüksége, de a visszafizetést sem tudja garantálni kellően, annak nálunk nem igen adnak manapság.

A LIDL én nem szeretem. Magyarországon is van, kétszer ha voltam. Ášgy látszik ez nem olyan.
Á‰n úgy tudom, hogy az Osztrákoknál a bérek magasak. Ott az állami család támogatás is más. Innen a Dunántúlról sokan oda járnak dolgozni, családi pótlékot is onnan kapnak , egy gyerek után annyit, mint amennyit itt Magyarországon három gyerek után kap az egyszeri halandó.
Back to top
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Kukac archí­vum Forum Index -> Felvidéki közélet All times are GMT
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
Page 6 of 6

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum