Kukac archí­vum Forum Index Kukac archí­vum
A www.kukac.sk archívuma

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

A vég kezdete
Goto page Previous  1, 2, 3, 4

This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Kukac archí­vum Forum Index -> Belföld
View previous topic :: View next topic  
Author Message
jclayton

PostPosted: Mon Jun 15, 2009 7:18 am    Post subject: Reply with quote

ezt a szégyent komolyan reklámozni kell? rosszabb (illetve -jobb- ellenpropaganda), mint egy Barak-cikk...
magyarallampolgar

PostPosted: Tue Aug 17, 2010 8:50 pm    Post subject: Reply with quote

Nem igazán érzem magam itt otthon Confused

Nem is nyitnék új témát, remélve, hogy senkinek nem sértem az önérzetét, ha ide vetem fel a kérdéseimet.

Ha valaki tud, kérem válaszoljon!
Á‰rdekelne, hogy Szlovákiában van e büntető törvény könyv mint nálunk,és milyen törvények vonatkoznak ott (Pozsonyban) feketén dolgozó külföldiekre (magyarállampolgárra) Á‰s ha itthon (Magyarországon) is kőrözik gyerektartás meg nem fizetése miatt, hogyan büntetik ha ott elkapják???
Back to top
View user's profile Send private message
AlomUtas

PostPosted: Wed Aug 18, 2010 6:36 am    Post subject: Reply with quote

Szia Magyartarka!

Ha ilyen kerdeseket teszel fel, akkor nem tehen, hanem okor vagy. Twisted Evil

Mi itt mind rendes es tiszteseges emberek vagyunk, ezert illegalis dolgokrol nem adunk felvilagositast.

Szlovakiaban termeszetesen nincs buntetorvenykonyv, ez csak a magyarok talalmanya. Nalunk olyan szavaknak, mint feketemunka, korozes, gyerektartas nemfizetes ertelme homalyos, mert nem talalkozunk vele, joszerivel ismeretlen. Ha ilyen dolgokban gondolkozol ne nalunk tedd, mert mivel nem leteznek, nem fogsz sikerrel jarni.

Talan okosabb lenne fizetni azt a gyerektartast es rendezni a dolgokat.

Masszoval, felelosseget kene vegre vallalni!

666 majd imadkozik erted is, ne felj.
Back to top
templomos

PostPosted: Wed Aug 18, 2010 11:08 am    Post subject: Reply with quote

magyarallampolgar wrote:

Nem is nyitnék új témát, remélve, hogy senkinek nem sértem az önérzetét, ha ide vetem fel a kérdéseimet.

Á‰rdekelne, hogy Szlovákiában van e büntető törvény könyv mint nálunk,és milyen törvények vonatkoznak ott (Pozsonyban) feketén dolgozó külföldiekre (magyarállampolgárra) Á‰s ha itthon (Magyarországon) is kőrözik gyerektartás meg nem fizetése miatt, hogyan büntetik ha ott elkapják???

A kérdéseid sértőek, hisz mitől ne lenne úniós tagként ugyanolyan szintű jogrendünk, mint Magyarországnak? Tehát a gyerektartás nem fizetése miatt ugyanúgy intézkednek a szlovák szervek, mint fordított esetben a magyarok tennék. Nemzetközi elfogatóparancs, bekerülés az únió adatbázisába keresett személyként. Az elfogása után Szlovákia területén kiadatási parancs a szlovák szervek felé, majd kiadatás egy bírósági határozat alapján.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
nem_programozhato

PostPosted: Wed Aug 18, 2010 11:31 am    Post subject: Reply with quote

Gyerektartás nem fizetése miatt nemzetközi elfogatóparancs, kiadatási fogság meg hasonlók.. Smile

Á‰ljen az Unió, a szabadság és a méltányos, arányos büntetések garantöre.

Vagy inkább egyfajta Á‰szak-Korea?

PS: csak ijesztget, Dániában pl. nincs fogság gyerektartás nem fizetése miatt, pedig az is EU, söt, úgy tudom, Szlovákiában se nagyon alkalmazzák, inkább az érintettek jogsiját vonják be, meg hasonlók

Templomos poszt-szoci gondolkodású "gumikalap" (rendör v. katonatiszt)
Back to top
templomos

PostPosted: Wed Aug 18, 2010 7:29 pm    Post subject: Reply with quote

Ide figyelj Te gumi(f@sz)kalap. Ha az illető folyamatosan külföldön tartózkodik, és így próbál kibújni a fizetés alól, akkor bizony hazahozatják. Á‰rdekes, de Dánia is. A dán családvédelmi jogrendszer az egyik legkeményebb az únióban. A hazahozatás útja pedig az, amit leírtam.

U.i.: A szlovák jogrend (zákon o rodine) ezt a problémát úgy intézi, hogy a nem fizető apa(anya) helyett a szociális hivatal fizeti a másik szülőnek a tartásdíjat (náhradne vyzivne). Ezután a nemfizetőnek már a szociális minisztériummal, tehát az államal ér össze a bajsza. Már nem mint tartásdíjként, hanem adósságként. Az összeg egy bizonyos magassága után pedig ez a tartozás átmegy a büntetőjog területére. Erről a törvény kb. öt éve alatt több, mint 2000-en tudnának beszélni. Páran úgy, hogy kockás levegőt szívnak. Hidd el, ha az ilyen illető külföldön akar kibújni a felelőség alól, akkor már mint bűnözőt, hazahozzák.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
magyarallampolgar

PostPosted: Sat Aug 21, 2010 10:25 pm    Post subject: Reply with quote

Kedves templomos!

Valóban rosszul fogalmaztam, bár egyik ország jogrendszerének szintjéről sem írtam véleményt.
Melyik mondatomból vélted, hogy én a magyart a szlovák fölé helyezem??

Ezen túlmenően. Nemcsak "külföldön történő, felelősség alól kibúvás"-ról van szó. Igen, azt tudom, hogy külföldön is kereshet valakit az állam, vagy aki megengedheti magának anyagilag.

Magyarországon a gazdasági bűnözés (jövedelemből származó adó meg nem fizetése) is főben járó bűn, mint a gyerektartás meg nem fizetése. Majdhogynem ezek külön-külön is szinte súlyosabb bűncselekménynek számítanak,mint a brutális emberölés (persze ez kicsit túlzás).

Valaki feketén dolgozik külföldön, azt az ottani hatóságok ha azon kapják megbüntethetik, mert kárt okoz az országnak a törvények szerint az adó ki nem fizetése miatt. Ha egy magyar állampolgárt szlovákiában bebörtönöznek ezért, ott azért dolgoztatják, hogy a szlovák államnak fizesse meg a kárt.

Magyarországon is fizet az állam gyerektartást az adós helyett bizonyos ideig. Másfél évig. Ezt még másfél évig meghosszabbíthatják, HA az adós, vagy bárki kifizette az államnak az első másfél évben kifizetett gyerektartás minimum felét. Nálunk ezt "gyermektartás állami megelőlegezésének" nevezik, ez valójában bizonyos ideig kamat mentes kölcsön.
Igen nehéz hozzájutni, (én kaptam ezt másfél évig 2004-2005-ben) Előbb végre kell hajtatni, ez kb. egy éves procedúra. Vinni kell igazolást a GYÁM ügyre , hogy sikertelen volt a végrehajtás, a végrehajtó semmit nem talált. Igazolni kell, hogy az egy főre eső jövedelem a családban nem haladja meg a mindenkori minimális nyugdíjat stb.

Á‰n akinek tartozik az adós a gyerektartással, elsőbbséget élvezek az állammal szemben. A gyerektartás meg nem fizetéséért többször feljelentést lehet tenni. Nekem már kétszer végre hajtottak végül, a harmadik folyamatban van.

A gyerektartás előleggel az a gond, ha nem fizeti ki és az állam elkezdi az eljárást ellene, miközben az adós meghal, akkor az adósság az én ismereteim szerint örökölhető. Nagyon nem szeretném, ha a gyerekeim ezt örökölnék az apjuktól. Mert ha nekem adós marad halála után is, biztos nem fogom kérni a gyerekeimtől, hogy akkor fizessék ki nekem ők, de érdekli ez a hivatalt.....?
Back to top
magyarallampolgar

PostPosted: Sat Aug 21, 2010 10:42 pm    Post subject: Reply with quote

Nálunk a Btk-ban ez vonatkozik a gyerektartás nem fizetésére, (azt nem tudom, hogy az állam által megelőlegezett gyerektartás meg nem fizetésére is érvényes e)

http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=97800004.TV
A jogszabály mai napon hatályos állapota
1978. évi IV. törvény
a Büntető Törvénykönyvről
ÁLTALÁNOS RÁ‰SZ

Tartás elmulasztása

196. § (1) Aki jogszabályon alapuló és végrehajtható hatósági határozatban előírt tartási kötelezettségét önhibájából nem teljesíti, vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2)

(3) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha a tartás elmulasztása a jogosultat súlyos nélkülözésnek teszi ki.

(4) Az (1) bekezdés alapján az elkövető nem büntethető, a (3) bekezdés esetén pedig büntetése korlátlanul enyhíthető, ha kötelezettségének az első fokú ítélet meghozataláig eleget tesz.
Back to top
Bigman

PostPosted: Sun Aug 22, 2010 5:16 am    Post subject: Reply with quote

magyarallampolgar wrote:

A gyorshajtás szankcionálása nem érdekel,Tüncike??
Arról tudnék neked heti rendszerességgel beszámolni!!! Wink
Janicsar

PostPosted: Sun Aug 22, 2010 7:37 pm    Post subject: Reply with quote

Azt hittem, hogy a nagy autókkal száguldozó, nagydarab embereket nem merik lemeszelni a zsaruk. Smile
Kellemesen csalódtam bennük.
magyarallampolgar

PostPosted: Sun Aug 22, 2010 8:40 pm    Post subject: Reply with quote

Bigman wrote:

A gyorshajtás szankcionálása nem érdekel,Tüncike??
Arról tudnék neked heti rendszerességgel beszámolni!!! Wink

Nem érdekel, mert én nem hajtok gyorsan. Pillanatnyilag nincs is autóm.

Juttad eszembe, az új törvény javaslatokat, hogy már érvényben van e azt nem tudom.
Nálunk (Magyarországon) megszünik állítólag a "szabálysértés" fogalma. Minden bűncselekménynek számít, avagy pl. ha a rendőr megbüntet az országúton mert nem ég az egyik lámpád, s Te nem fizeted be a pár ezres csekket 15 napon belül, akkor azért be is börtönözhetnek ami 30 nappal kezdődik.

Túl sok az állami alkalmazott, sokan államkasszából szeretnének havi jövedelemre szert tenni, de nincsenek akik töltögessék az közös kasszát. Pedig valahonnan valamit kivenni csak úgy lehet, ha előtte valakik oda be tettek valamit....ezért így próbálják fedezni szerintem a kifizetni való béreket.
Back to top
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Kukac archí­vum Forum Index -> Belföld All times are GMT
Goto page Previous  1, 2, 3, 4
Page 4 of 4

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum