Kukac archí­vum Forum Index Kukac archí­vum
A www.kukac.sk archívuma

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Kettős állampolgárság - újratöltve
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 13, 14, 15

This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Kukac archí­vum Forum Index -> Felvidéki közélet
View previous topic :: View next topic  
Author Message
nogradi

PostPosted: Mon Jun 28, 2010 11:01 am    Post subject: Reply with quote

akkor is németek meg franciák mondják meg mi legyen.
Back to top
View user's profile Send private message
beeblebrox

PostPosted: Sat Jul 17, 2010 12:17 pm    Post subject: Reply with quote

Az Indexes észlények megmondták a tutit:

Embarassed Embarassed Embarassed Laughing
magyarallampolgar

PostPosted: Wed Jul 21, 2010 9:57 am    Post subject: Reply with quote

Mit veszt, aki a nemzetiségét veszti??

Semmi nem új a nap alatt! Egy réges-régen gyakorlatban lévő jogot úgy állítottak be nagy kegyesen, mintha valami új lenne.

Hiszen eddig is megkapta az állampolgárságot akinek Magyarországon állandó bejelentett lakhatása volt. Miben változott ez??
Ezek után is csak az lehet magyar állampolgár akinek állandó lakcíme van Magyarországon. Confused
Back to top
beeblebrox

PostPosted: Wed Jul 21, 2010 11:13 am    Post subject: Reply with quote

Quote:
Ezek után is csak az lehet magyar állampolgár akinek állandó lakcíme van Magyarországon.

Tényleg? Akkor én valamit nagyon félreértettem... Cool
czuczor

PostPosted: Wed Jul 21, 2010 12:05 pm    Post subject: Reply with quote

beeblebrox wrote:
Quote:
Ezek után is csak az lehet magyar állampolgár akinek állandó lakcíme van Magyarországon.

Azért megnyugtatlak, nem minden magyarállampolgár ilyen. Van olyan is aki képben van. Cool
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
magyarallampolgar

PostPosted: Thu Jul 22, 2010 8:29 am    Post subject: Reply with quote

A tisztánlátás érdekében, összehasonlítással legegyszerűbb értelmezni szerintem. Á‰n úgy látom esztétikai változtatásokról van szó, lényegében semmi nem változott.

Pl. megváltozott a 3§ (1) bekezdés.

RÁ‰GI:
3. § (1) Születésénél fogva magyar állampolgárrá válik a magyar állampolgár gyermeke.
ÁšJ: "
„(1) Születésénél fogva, leszármazással magyar állampolgárrá válik a magyar állampolgár
gyermeke .”

Pedig létezik a 4§ (6) bekezdés ami nem változott és így hangzik:
(6) A magyar állampolgár által örökbefogadott kiskorú gyermek lakóhelyétől függetlenül honosítható.

Az összes többi pont ehhez hasonló mértékben és módon változott, ami változott.
Back to top
magyarallampolgar

PostPosted: Thu Jul 22, 2010 8:54 am    Post subject: Reply with quote

beeblebrox wrote:
Quote:

Hogyan sikerült félreértened azt a zavaros kotyvaszt??? Smile

Bár kb. 1/3-át tudtam elolvasni, mert szó szerint fizikálisan hányingerem lett közben, ha végig olvasom el is hánytam volna magam s mivel nem vagyok saját magam ellensége nem olvastam végig Ezt :
http://nagykanizsa.fidesz.hu/index.php?CikkID=31203

Azonban azt a részt találtam amiben a szekta idéz egy véleményt:

""Ahogy az egyik alkotmánybíró is megfogalmazza: "A népszavazásra irányuló kezdeményezés - érvényes és eredményes szavazással történő - támogatása esetén a törvényhozó arra lenne köteles, hogy az Ápt.-ben már meglévő általános szabályhoz [Ápt. 4. § (1) bekezdéséhez] képest - nem önkényesen megállapított speciális szabály formájában - újabb kedvezményt biztosítson a magyar állampolgárság megszerzésére. A kedvezményt biztosító szabály speciális szabály marad, s nem válik főszabállyá. A speciális szabály a főszabályhoz képest csak meghatározott feltételek megléte esetén alkalmazható, alkalmazása esetén a főszabályba foglaltaknál gyorsabban, rövidebb idő alatt megszerezhető állampolgárságot, kedvezményt biztosít. Azonban a speciális feltételek hiánya esetén továbbra is a főszabályt kell alkalmazni, mégpedig mindenféle megkülönböztetés nélkül.""

Átolvasgattam a módosításokat, valóban LÁ‰NYEGÁ‰BEN és LÁTSZÁ“LAG (elvileg, mert a gyakorlati végrehajthatósághoz legtöbbször nem adottak a feltételek)
akarom mondani a módosítás: gyorsabban, rövidebb idő alatt megszerezhető állampolgárságot, kedvezményt biztosít, ahogy az alkotmány bíró mondotta volt.
Back to top
magyarallampolgar

PostPosted: Thu Jul 22, 2010 9:07 am    Post subject: Reply with quote

Többek közt "változott" Confused ez is:
4§ (7) A köztársasági elnök a folyamatos magyarországi lakóhely tekintetében az (1)-(4) bekezdésben meghatározott időtartam, valamint az (1) bekezdés c) és e) pontjában meghatározott feltétel alól - az állampolgársági ügyekért felelős miniszter (a továbbiakban: miniszter) javaslatára - felmentést adhat, ha a kérelmező honosításához a Magyar Köztársaságnak fontos érdeke fűződik.
forrás:http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=99300055.TV

Az Ápt. 4. § (7) bekezdése helyébe az alábbi rendelkezés lép:
„(7) A köztársasági elnök a folyamatos magyarországi lakóhely tekintetében az (1)–(2) és (4) bekezdésekben
meghatározott idõtartam, valamint az (1) bekezdés c) és e) pontjában meghatározott feltétel alól – az állampolgársági
ügyekért felelõs miniszter (a továbbiak ban: miniszter) javaslatára – felmentést adhat, ha a kérelmezõ honosításához
a Magyar Köztársaságnak fontos érdeke fûzõdik.”

A "változás" tehát az, hogy a (2) bekezdést is bele foglalták az pedig így hangzik:
(2) Kedvezményesen honosítható az a nem magyar állampolgár, aki a kérelme előterjesztését megelőzően legalább három évig folyamatosan Magyarországon lakott, és az (1) bekezdés b)-e) pontjában meghatározott feltételek fennállnak, ha...

Néhány szó mint száz, nem kell 8 évig itt élnie a kérelmezőnek ha be szeretné nyújtani az állampolgárságra vonatkozó igényét.
Back to top
czuczor

PostPosted: Thu Jul 22, 2010 9:37 am    Post subject: Reply with quote

Jó elbeszélni a dolgok mellett, magyarállampolgár? Bevallom eddig inkább nem foglalkoztam a hozzászólásaiddal, mert engem is a hányinger kerülgetett. Ášgy látom te vagy az a fajta magyarállampolgár, aki miatt az erdélyi, felvidéki, kárpátaljai délvidéki magyaroknak kinyílik a bicska a zsebükben. Jön, osztja az eszet, lenézi, sőt nem is tartja magyarnak, aki a megcsonkított területen kívülre került. Egyszer menj el székelyföldre és mond el a nézeteidet. Egy-két pofont biztosan találsz magadnak ott. Tudod az a legszomorúbb, hogy mi itt küszködünk, hogyan maradhatnánk meg magyarnak, szeretnénk büszkék lenni, hogy van egy anyaország akinek számítunk még valamit és amiről felemelt fejjel dicsekedhetnénk. Erre jössz te, mindenkit kioktatsz, miközben a te szektád kétvállra fektette az országot gazdaságilag, megüzente, meg még most is üzengeti a határon túlra, hogy ti egy senkik vagytok, nem kelletek nekünk. Cool
Back to top
magyarallampolgar

PostPosted: Thu Jul 22, 2010 9:38 am    Post subject: Reply with quote

Szó sincs arról, hogy nem kell Magyarországon állandó lakcím , "az itt lakás időtartama"-ról van szó a 8, 5 és 3 éves korlátokról és az ügyintézés "időtartamáról", avagy 3 hónapon belül bírálja el az illetékes szerv, hogy valaki megkapja vagy nem.

https://segitseg.magyarorszag.hu/gyik/aprilisKV_12_magyar_allampolgarsag20100513.html?highlight=honos%C3%ADt%C3%A1s

"Magyar állampolgárságot szeretnék szerezni. Mely feltételeknek kell teljesülni ahhoz, hogy honosítási vagy visszahonosítási kérelmet adhassak be?

1. Ha Á–n a kérelem benyújtását megelőzően meghatározott ideig bevándoroltként, menekültként, letelepedettként, illetve ha a szabad mozgás és tartózkodás jogával rendelkező személyek beutazásáról és tartózkodásáról szóló törvényben meghatározottak szerint a szabad mozgáshoz és tartózkodáshoz való jogát Magyarországon gyakorolja, és bejelentési kötelezettségének eleget tett (az időtartam számítása az említett engedélyek elnyerését követő lakcímbejelentéssel kezdődik.)
2. Ha Á–n büntetlen előéletű és Á–n ellen a magyar bíróság előtt büntetőeljárás nincs folyamatban.
3. Ha Á–nnek magyarországi lakása és megélhetése biztosított.
4. Ha igazolja, hogy alkotmányos alapismeretekből magyar nyelven eredményes vizsgát tett, vagy ez alól a törvény alapján mentesül.
5. Ha az Á–n honosítása a Magyar Köztársaság érdekeit nem sérti.
6. Magyarország területén született,
7. kiskorúsága idején már letelepedett, vagy bevándorolt Magyarországra,
8. hontalan.
9. magyar állampolgárral legalább három éve érvényes házasságban él, vagy házassága a házastárs halálával szűnt meg,
10. kiskorú gyermeke magyar állampolgár,
11. magyar állampolgár fogadta örökbe,
12. magyar hatóság menekültként elismerte.

Az itt lakás időtartamára való tekintet nélkül kérheti honosítását az, aki magát magyar nemzetiségűnek vallja és felmenője magyar állampolgár volt, vagy aki visszahonosítását kéri."
Back to top
magyarallampolgar

PostPosted: Thu Jul 22, 2010 9:44 am    Post subject: Reply with quote

czuczor wrote:
Jó elbeszélni a dolgok mellett, magyarállampolgár? Bevallom eddig inkább nem foglalkoztam a hozzászólásaiddal, mert engem is a hányinger kerülgetett. Ášgy látom te vagy az a fajta magyarállampolgár, aki miatt az erdélyi, felvidéki, kárpátaljai délvidéki magyaroknak kinyílik a bicska a zsebükben. Jön, osztja az eszet, lenézi, sőt nem is tartja magyarnak, aki a megcsonkított területen kívülre került. Egyszer menj el székelyföldre és mond el a nézeteidet. Egy-két pofont biztosan találsz magadnak ott. Tudod az a legszomorúbb, hogy mi itt küszködünk, hogyan maradhatnánk meg magyarnak, szeretnénk büszkék lenni, hogy van egy anyaország akinek számítunk még valamit és amiről felemelt fejjel dicsekedhetnénk. Erre jössz te, mindenkit kioktatsz, miközben a te szektád kétvállra fektette az országot gazdaságilag, megüzente, meg még most is üzengeti a határon túlra, hogy ti egy senkik vagytok, nem kelletek nekünk. Cool

Mit háborogsz?? Nem látod, hogy én törvényeket idézgetek és azokat véleményezem?? A törvényeket törvénymódosításokat nem én írtam. Egyébként a "te szektád" ezt hogyan értsem?? Véleményem szerint minden párt szekta. Árd ide konkrétan mivel sértettelek. Te vagy az egyetlen eddig aki így ír itt nekem. Tekintsem közvéleménynek okostojás???
Back to top
czuczor

PostPosted: Thu Jul 22, 2010 9:55 am    Post subject: Reply with quote

Á‰n elmondtam rólad a véleményem . UFF. Cool
Back to top
magyarallampolgar

PostPosted: Fri Jul 23, 2010 10:25 pm    Post subject: Reply with quote

czuczor wrote:
Á‰n elmondtam rólad a véleményem . UFF. Cool

Kedves czuczor!
Igyekeztem, de nem sikerült megfejtenem, hogy személyszerint velem mi lehet a problémád. Arra a következtetésre jutottam, hogy valakivel összetévesztettél.
Az én 45 hozzászólásom alapján csak előítéleteket lehet fabrikálni, nem vagy jó emberismerő. Nagyon nem szeretem, ha olyannal vádolnak ami nem igaz.

Szerintem kultúráltan tisztázzuk a félreértéseket, részemrőlén állok elébe.
Ismerkedjünk kicsit.

Ezt Te írtad:

"Fórum: Nagymegyer Elküldve: 2007. Október 29. Hétfő, 19:34 Téma: Nagymegyer - a vita
Hello Mindenki!
még csak most regisztráltam, szeretnék beszállni. Lehet?
Egyébként 89-ben azok kozott voltam akik dobozt húztak a leninszobor
fejére és ráírtuk vissza a feladonak. Másnap eltunt. ..."

Ezt is te írtad, nekem címezted ezen a lapon:

"...Egyszer menj el székelyföldre és mond el a nézeteidet...."

Á‰n 89-ben olcsi tengerpartra mentem nyaralni hozzám hasonló majdnem húsz éves negyed magammal, Bulgáriába.
Vonattal mentünk, abból a pénzből amiért akkor már megdolgoztunk. Erdélyen ment keresztül az expresz. Olyan látvány fogadott bennünket vagy 100 km-en keresztül amit addig még a TV-ben sem láttam és még a szüleimet sem okolhatom, hogy nem tudtam előre.
Szabályosan sokkot kaptunk mind a négyen, lábunk legyökerezett és egy nyik nem hagyta el a szánkat, csak lélegzet visszafolytva vártuk hogy mikor lesz már vége. Voltak ott rutinos utasok, ránézésre izomagyú állatok, akik már jóval a megállóba érkezés előtt odakészítették magukat az ajtóba, hogy a nyíltan rablási szándékkal támadó cigánygyerek sereget úgymond lerugdossák a vonatról. Cigány tömegek az állomásokon, még ilyet... Az a sok putri és gettó ami "falu" eszünk megállt!!
Bulgáriában pedig nem volt élelmiszer. Bementünk a hébe-hóba nyitva tartó boltba és nem volt kaja. Fel tudod te ezt fogni??? Mert én a mai napig nem tértem még e felett napirendre, nálunk ilyen sosem volt! Bemegyünk a boltba, van nálunk pénz de nem tudunk vásárolni,mert szó szerint üresek a polcok. Á‰rtetlenül álltunk a dolgok előtt.

Mindenütt jó de legjobb otthon.Smile
Back to top
magyarallampolgar

PostPosted: Fri Jul 23, 2010 10:52 pm    Post subject: Reply with quote

Helyesbítenem kell, utólag utána számoltam. 87-ben voltam átutazóban Erdélyben, 89-ben Jugoszláv tengerpartra mentem másod magammal. (Gyalog mentünk át a Titó hidon Krk. szigetére. Ez lenyűgöző volt számomra!)
Az is érdekes volt vásárlás szempontjából. Naponta 2-szer 3-szor váltottunk valutát, mert olyan rohamos volt az infláció, hogy néhány órával később két marékkal több papírpézt kaptunk ugyan annyi forintért. Hogy a boltban hogyan számolta meg a pénztáros soha nem fogom megérteni.
Durva példával, két zsömléért adtunk két nagy köteg pénz , amelyeken egyenként is kimondhatatlan számjegyű szám jelölte az "értéket".

Bocs, hogy ilyen szokatlan időpontban írok, a munkaidő beosztásom miatt van.
Back to top
mikulas

PostPosted: Tue Dec 11, 2012 3:56 pm    Post subject: Reply with quote

Á‰rdekes eset melynek sok köze nincs a témához, de alapjában véve valamennyire mégis!

http://www.sme.sk/c/6633888/stat-pre-par-eur-vyhanal-dceru-slovaka-z-krajiny.html
Back to top
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Kukac archí­vum Forum Index -> Felvidéki közélet All times are GMT
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 13, 14, 15
Page 15 of 15

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum