Kukac archí­vum Forum Index Kukac archí­vum
A www.kukac.sk archívuma

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Mi a fene zajlik itt '89 óta?
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Kukac archí­vum Forum Index -> Belföld
View previous topic :: View next topic  
Author Message
happy

PostPosted: Tue Nov 17, 2009 12:16 pm    Post subject: Reply with quote

templomos wrote:
"De azt ne feledje senkise, ki cédulákat ír,
hogy róla is készülhet máshelyen, ugyanilyen papír,"

Quote:
Ilyen dolgokat ugyanis csak beteg patkányok csinálnak.

Vagy azok, akik már torking vannak a tolvajokkal. Csak tessék nyugodtan listára venni engem is... gondolom, már meg is történt, na nem most, hanem már évekkel ezelött.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
templomos

PostPosted: Tue Nov 17, 2009 12:38 pm    Post subject: Reply with quote

happy wrote:
templomos wrote:
"De azt ne feledje senkise, ki cédulákat ír,
hogy róla is készülhet máshelyen, ugyanilyen papír,"

Quote:
Ilyen dolgokat ugyanis csak beteg patkányok csinálnak.

Vagy azok, akik már torking vannak a tolvajokkal. Csak tessék nyugodtan listára venni engem is... gondolom, már meg is történt, na nem most, hanem már évekkel ezelött.

A demokráciában a tolvajt feljelentik, és rábízzák a független igazságszolgáltatásra. De a chavezi szintű szlovák vörös demokráciában nyugodtan írhatod a listát. El is kezdem:
1. Slota
2. Meèiar
3. Pa¹ka
4. Poèiatek
5. Kaliòák
6. Világi
.
.
.
Folytasd.
Back to top
happy

PostPosted: Tue Nov 17, 2009 12:43 pm    Post subject: Reply with quote

Quote:
rábízzák a független igazságszolgáltatásra

Ez gondolom csak valami vicc akart lenni, márminthogy független a jelenlegi igazságszolgáltatás.

Nem kivánok folytatni semmilyen listát. Annak nem konkrét személyektöl kell függnie, hogy ki kerül fel egy ilyen listára, hanem attól, hogy milyen információk jönnek az emberektöl, amiket nekem nincs módomban összegyüjteni. Erre csak egy testület, vagy párt képes, mely rendelkezik kellö információs csatornákkal.

Last edited by happy on Tue Nov 17, 2009 12:55 pm; edited 1 time in total
Back to top
templomos

PostPosted: Tue Nov 17, 2009 12:54 pm    Post subject: Reply with quote

Inkább irónia. Ugyanis azért írtam, hogy a chavezi szlovák vörös demokrácia. A belügy, igazságügy, gazdasági, agrár, szociális stb. minisztérium mind kézi irányítás alatt van valamelyik pártközpontból. Inkább ne folytassam a parlamenttel vagy az Alkotmány bírósággal. A bibi ott van, hogy az irányító pártközpontok élén mindenhol volt magasrangú komunisták vannak. A három közjogi méltóság is volt komunista. Jaaj, tévedés. Az egyik párt vezére nem komunista. Á– viszont köztörvényes bűnöző volt a múlt rezsimben. Vagy az ugyanaz?
Back to top
nogradi

PostPosted: Wed Nov 18, 2009 4:40 pm    Post subject: Reply with quote

Quote:
Jah, volt 5 év ('48-tól '53-ig) "terror". Na de aztán meg 35 év meglehetös jólét.

na azért nem lett 53-után egy csapásra jólét...még a 60-as éveket nem biztos hogy jólétnek lehet nevezni a 70-80-as évek mércéjéhez képest. de elsosorban arról volt szó hogy az akkori kulákok akiket kollektivizáltak nem mai maffiózók voltak hanem normális vállalkozók akik ha plusszban voltak nem tapsolták el a pénzuket "jóléti intézkedésre" hanem újabb foldeket vettek. ezt a réteget lehetetlenítették el, míg a nyugatot ez a réteg vitte elore....akkor most miért csodálkozunk hogy a dán kulák akit nem kollektivizáltak jon ide hozzánk és nem fordítva ??? pont a kényelem az oka, amely lustáva teszi az embert. ugyanaz volt az iparban, a szolgáltatásokról meg ne is beszéljunk....és akkor a mi szocink nem az igazi - szovjetunió-féle szoci volt (ahol a jólét a nem éhenhalást jelentette), mert mentalitásban mégiscsak maradt egy kis nyugat.
Back to top
View user's profile Send private message
happy

PostPosted: Thu Nov 19, 2009 2:21 pm    Post subject: Reply with quote

Quote:
na azért nem lett 53-után egy csapásra jólét...még a 60-as éveket nem biztos hogy jólétnek lehet nevezni a 70-80-as évek mércéjéhez képest.

Dehogynem! Söt, azok az emberek, akikkel ezekröl a dolgokról volt módom beszélgetni, úgy érzékelték, hogy a hatvanas évek második felének életszínvonala magasabb volt a hetvenes évek elsö felének életszínvonalától. '68-ra úgy is lehet tekinteni mint társadalmi válságra, ami pár évre visszavetette a csehszlovák gazdaságot, ez az idöszak kb. 1973-ig tartott. A másik lejtö pedig a nyolcvanas évek második felében, Gorbacsov hatalomra jutása után kezdödött. A Szovjetunióban az életszínvonal valamivel alacsonyabb volt mint Kelet-Európában, de az ötvenes évek után éhezni nem éhezett ott se senki.

S hogy az emberek akkor úgymond "elkényelmesedtek"? Most meg agyon vannak hajtva, dolgoznak mint az állatok. Á‰s ami meghökkentö, sokan ezt kezdik természetesnek venni.

Quote:
pont a kényelem az oka, amely lustáva teszi az embert

Ez rendszerváltói süketelés.

Aki kicsit is konyít a pszichológiához, az tudja, hogy ahhoz, hogy valóban képzett és hozzáértö munkaerövé válj, ahhoz mindenekelött nem keményen, hanem ésszel kell dolgoznod ("Work smart not hard"). Az állandó stressz, az emberek agyonhajtása (ami most van) az nagyon sok esetben, tetszik vagy sem, letöri az ember józan itélöképességét. Az emberek rohannak, hajtanak, robotolnak, bele vannak mélyedve a dolgok részleteibe, a lényeges dolgokat pedig sokszor nem látják. Nekem meggyözödésem, hogy az emberek mostani viszonylagos ötlettelenségének is a fö oka a stressz. Egyesek még tovább mennek, szerintük ez tudatos hozzáállás a mostani uralkodó elit részéröl: az emberek rendszeres túlhajtásának egy másik fontos hozadéka ugyanis az, hogy nem lázadnak.

http://hu.wikipedia.org/wiki/Bilderberg-csoport

Quote:
Ha mesterségesen sikerül az embereket intenzív stressz (fizikai, mentális és érzelmi) alatt tartani, akkor sokkal egyszerűbb reménytelen belenyugvásra kényszeríteni őket.
Back to top
nogradi

PostPosted: Fri Nov 20, 2009 9:03 am    Post subject: Reply with quote

akikkel pedig én beszéltem úgy érzékelték hogy hajnalban már be kellett menni a JRD-be, "nem úgy mint a mai fiatalok" ahol hajtani kellett. sot a 80-as évek viszonylagos technikai fejlettségét is leépítésként élték meg, mert már nem volt szukség annyi (képzetlen) munkaerore, de mégse lehetett senki munkanélkuli. jól emlékszem hogy már akkoriban jónéhány épulet a JRD-ben uresen áll, nyilván a 60-as években nem voltak uresek.

a szocializmus maga volt az elmaradottság, sok 10- meg 100.000 tarhatatlan munkahely (minek 100 ember egy csirkefarmon ha ma már gombnyomásra megy a csirkéknek az meleg levego, a dara meg a víz) ahelyett hogy hagyták volna az embereket vállalkozni már az 50-es évektol. a vadkapitalisták gyorsan eszmelo komcsik voltak, a szegények meg azok akik egy tál lencséért eladták a szabad akaratukat = mindennek a szoci az oka. az meg hogy a szociban epult ez-az .... nyugaton is épult...csak tobb meg szebb.
Back to top
imre

PostPosted: Wed Nov 25, 2009 9:23 pm    Post subject: Reply with quote

http://www.mordechajkapusta.blogspot.com/
Back to top
nogradi

PostPosted: Fri Jan 08, 2010 1:27 pm    Post subject: Reply with quote

lengyelorszagban komolyan gondolják a rendszerváltást...legalábbis igyekeznek

egy új torvény szerint 50%-al csokken a volt besúgók és kommunista vezetok nyugdíja ami így is kb. 733 € lesz. eddig tobben akár tobb mint 2.000 € is kaptak.

http://www.sme.sk/c/5178758/polsko-vyrazne-znizilo-dochodky-byvalym-komunistom.html

a lengyel elnok aláírta a torvényt miszerint tilos lesz a kommunista rendszer szimbólumainak használata - akinek a tulajdonában vannak, vásárolja vagy terjeszti akár 2 év bortont is kaphat. kivétel a muvészetben, oktatásban való használat ill. a gyujtemények.

http://www.sme.sk/c/5129865/vlastnictvo-komunistickych-symbolov-bude-v-polsku-trestne.html
Back to top
Attila

PostPosted: Wed Mar 03, 2010 2:45 pm    Post subject: Reply with quote

Vannak jelei a nemzeti gondolat újjászületésének

Dr. Popély Gyula Dr. Popély Gyulával interjúnk második részében beszélgettünk többek között Edvard Benes cseh politikus magyar- és németellenes ármánykodásáról, hírhedt dekrétumainak történetéről és továbbéléséről. A felvidéki egyetemi tanár ezenkívül szólt a Johann Gottfried Herder megjósolta, s azóta még költőink műveiben is föl-föltűnő magyar nemzethalál víziójáról.

Mostani beszélgetésünkben szó lesz dr. Popély Gyula iskolamentő tevékenységéről, a pozsonyi rendőrségi kihallgatásokról és a prágai csehszlovák parlamentben képviselőként kifejtett tevékenységéről. A felvidéki tanár ezenkívül beszél a szlovák hatalommal megvívott „bizonyítványháborújáról”.

- Pozsony, hajdani koronázóvárosunk az ön életének kétszer is fontos állomása, helyszíne volt. Kérem, beszéljen azokról az évekről.

- A pozsonyi Comenius Egyetem Bölcsészettudományi Karának hallgatója voltam 1963 és 1968 között, ahol magyar-történelem szakos diplomát szereztem, majd három esztendőn keresztül ebben a városban előbb gimnáziumi tanár, majd a Szlovák Tudományos Akadémia Történettudományi Intézetének munkatársa, s végül a 90-es években hat éven keresztül az ottani magyar gimnázium igazgatója voltam.

- Á–n a felvidéki magyar iskolák fölszámolása ellen indított küzdelem ismert harcosa. Avasson be bennünket a részletekbe.

- Soha nem mondták ki azt, hogy a magyar iskolákat föl kell számolni. A hatalom ennél sokkal ravaszabbul fogalmazott. Azt mondták: a magyar származású gyermekeknek lehetőséget kell biztosítani, hogy a szlovákokkal egyenrangú képzésben részesüljenek, s utána jobb munkahelyeket kaphassanak Csehszlovákiában. A leghatékonyabb módja ennek az, hogy az iskolákban bizonyos tantárgyakat nem magyarul, hanem szlovákul oktatnának, aztán fokozatosan egyre több tantárgyat, míg végül csak a magyar irodalmat és nyelvtant tanítanák magyarul, s legvégül már ez utóbbit is fakultatívvá tennék.

- A Felvidéken eljutottunk már ebbe a helyzetbe?

- Hála Istennek még nem. A szlovák hatalomnak ezt eddig még nem sikerült megvalósítania, mert annak idején Duray Miklós kezdeményezésére s tevékeny részvételemmel 1978-ban megalakult a Csehszlovákiai Magyar Kisebbség Jogvédő Bizottsága, amely minden követ megmozgatott annak érdekében, hogy ez ne következhessen be.

- Milyen tevékenységet fejtettek ki a bizottságban?

- Röplapokat készítettünk és terjesztettünk, valamint a szülőknek és a magyar iskoláknak címzett levelek ezreivel igyekeztünk fölrázni a magyar társadalmat, fokoztuk az éberséget, és fölhívtuk a figyelmet a hatalom terveire. A magyar iskolák fokozatos fölszámolására szőtt tervek nem voltak nyilvánosak, s azokról csak kiszivárogtatás útján, konspiratív módon szereztünk tudomást. A tiltakozást is konspiratív módon kellett megszerveznünk. Kezdetben abban reménykedtünk, hogy a politikai titkosrendőrség nem tud meg semmit a tevékenységünkről. Utólag már tudjuk, hogy a rendőrségi ügynökök olyan szépen beépültek közénk, hogy többet tudtak rólunk, mint mi egymásról.

- Mit értek el?

- A hatalom itt-ott kénytelen volt visszakozni, és nyíltan már nem merték vállalni a magyar iskolák fölszámolására vonatkozó tervüket. Persze ennek ára is volt, mert például Duray Miklóst kétszer is bebörtönözték, először 1982 novemberében, majd 1984 májusában.

- Á–nt nem csukták le?

- Engem csak zaklattak az állandó kihallgatásokkal és a titkos házkutatásokkal. Pozsonyban sokszor beidéztek a politikai titkosrendőrségre. Voltak olyan hetek, amikor mindennap meg kellett jelennem, rendszerint reggel nyolc órára és a kihallgatásom délután három-négy óráig is eltartott. Általában a munkahelyemről, a Szlovák Tudományos Akadémiáról vittek a kihallgatásra, de néha a lakásomról is elhurcoltak.

- Mit szóltak a munkahelyén ahhoz, hogy szinte több időt töltött a kihallgatótermekben, mint az akadémián?

- A dolgok odáig fajultak, hogy 1981-ben a Történettudományi Intézet igazgatója fölszólított, hogy hagyjam el az intézetet, mert ha nem, fél éven belül ő távolít el fegyelmivel. Á‰rtettem a szóból és egy csendesebb, kevésbé reflektorfényben levő munkahelyen húztam meg magamat, várva a jobb idők eljövetelét.

- A jobb időket az 1989-es, úgynevezett „bársonyos forradalom” jelentette Csehszlovákiában. Ma már tudjuk, hogy a változás bársonyos volt, de nem forradalom.

- Csehszlovákiában 1989 őszére érett be a helyzet a bársonyosnak mondott és forradalomnak hazudott átalakulásra, amelynek lényege az volt, hogy átmentette a reformkommunistákat egy újabb, boldogabb korszakba.

- Bársonyosnak azért nevezzük, mert az elvtársak felelősségre vonása, akárcsak Magyarországon, ott is elmaradt?

- Bársonyosnak azért nevezték, mert vér nélküli volt, s ezt a fogalmat főleg a reformkommunisták találták ki, mert szépen, szőr mentén, bársonyosan, nyugodtan ment végbe az átalakulás, miközben a kommunista párt önként, a saját jól fölfogott érdekei szerint adta át a hatalmat. Persze csak névleg.

- Á–nnek mi volt a szerepe ebben az átváltozásban?

- Á–rültem a fordulatnak, de már 1989. december 4-én a Rákóczi Szövetségben nyilvánosan megfogalmaztam azt, hogy Csehszlovákia fönnállása óta ennek az országnak soha nem volt olyan kormánya, amely ne próbálta volna a magyarokat a jog vagy a jogtalanság valamennyi eszközével eltávolítani, megszüntetni és fölszámolni. A most elérkező szabadság a szlovákság számára valószínűleg azt jelenti, hogy ezentúl szabadabban lehet majd szidni a magyarokat, szabadabban lehet föllépni ellenük. Kifejtettem akkor azt is, hogy bennünket, magyarokat ezután sem véd majd meg a jus internationale, azaz a nemzetközi jog. Nem véd meg bennünket a jus naturale, a természeti jog sem, de talán a jus murmurandi, a morgás, az elégedetlenség jogát elérhetjük.

- De valóban megmarad-e a jus murmurandi a most meghozott szlovák nyelvtörvény után is?

- Nagyon kétségessé vált, mert ezek után már abban sem reménykedhetünk, hogy a duzzogás jogát gyakorolhatjuk a Felvidéken. Egyébként duzzogni még szlovákul sem tanácsos.

- Hogyan kapcsolódott be a bársonyos forradalmat követő politikai életbe?

- Ášj politikai fölállásra került sor mind szövetségi szinten Prágában, mind a cseh és a szlovák nemzeti kormányokban. Fölkértek, hogy vállaljak tisztséget Milan Cic kormányában és a két miniszterelnök-helyettesi poszt közül fölajánlották az egyiket. Hosszadalmasan győzködtek, hogy fogadjam csak el, de hálát adhatok az Istennek, mert volt erőm nemet mondani. Rájöttem ugyanis, hogy a külföld felé kívánják bizonyítani: íme, egy magyar is tisztséget vállalt a szlovák kormányban, tehát minden rendben van.

- Megindokolta nekik, hogy miért nem fogadja el az ajánlatot?

- Igen. Világosan közöltem velük azt, amit az ismerőseimnek is mondtam: az olcsó végrehajtó szerepét nem vagyok hajlandó elfogadni. A naplómba 1989. december 10-én ezt írtam: Inkább leszek továbbra is kuruc szegénylegény, mint labanc főúr.

- Fél év múlva azonban ott találjuk Prágában a Csehszlovák Szövetségi Gyűlésben.

- Igen, de a képviselőség teljesen más, mint a végrehajtói szerepkört betöltő miniszteri pozíció. Mindössze fél esztendőn keresztül, 1990 januárja és 1990 júniusa között kooptált, magyarul behívott képviselője voltam Prágában a felvidéki magyarságnak a vágsellyei egyéni választókerületből. Utána, 1990 júniusában került sor az első szabad választásokra Csehszlovákiában, s ezzel lejárt a képviselői küldetésem.

- Mit tett a magyarságért ez idő alatt?

- A Csehszlovák parlament kulturális és oktatásügyi bizottságának tagja voltam, s ezen minőségemben Duray Miklóssal és Sidó Zoltánnal együtt beterjesztettem a révkomáromi magyar egyetem létrehozását szorgalmazó törvényjavaslatot. Az akkori parlament azonban elvetette a magyar egyetem létesítésének gondolatát. Később, a Magyar Koalíció Pártja kormányzati szerepvállalásának köszönhetően 2004 szeptemberében azonban megnyithatta kapuit a Selye János Egyetem Révkomáromban. 2008-tól két esztendőn keresztül én is oktatója voltam az egyetemnek. A magyar egyetem követelésén kívül 1990. február 27-én fölszólaltam a parlament plénuma előtt, és rosszallásomat fejeztem ki, amiért a nemzeti kisebbségek politikai pártjai csak akkor juthatnak be a parlamentbe, ha a választásokon országosan elérik az öt százalékos bejutási küszöböt. A törvénymódosításra vonatkozó beterjesztésemet a többség természetesen leszavazta.

- Térjünk vissza az ön nevéhez fűződő, úgynevezett „bizonyítványháborúhoz”, amelyet Pozsonyban vívott meg a felvidéki magyarságért. Mi volt ennek a lényege?

- A pozsonyi magyar gimnázium igazgatója voltam 1991 és 1997 között. Eva Slavkovská, a Szlovák Nemzeti Párt politikusa és az akkori Meciar-kormány oktatásügyi minisztere 1997-ben kibocsátott egy belső utasítást, amelyben arra kötelezi a magyar iskolák igazgatóit, hogy ezentúl kizárólag szlovák nyelven kiállított bizonyítványt adjanak ki. Addig ugyanis a magyar iskolák két nyelven, szlovákul és magyarul állították ki a bizonyítványokat. Korábban erre vonatkozó törvény nem volt, de a szokásjog alapján automatikusan kétnyelvű bizonyítványokat adtak ki a magyar iskolákban.

- Hogyan fogadta a miniszteri utasítást a többi magyar iskolaigazgató?

- A magyar iskolaigazgatók fogadkoztak, hogy minden erejükkel szembeszállnak a miniszter asszony egyébként törvénytelen rendeletével. Ám a végén, mire jött a bizonyítványosztás ideje, rajtam kívül minden magyar igazgató beadta a derekát. A bizonyítványosztás előtt a tanügyi felügyelettől kijöttek a gimnáziumba, és, mivel jól ismertek, időben figyelmeztettek a következményekre. A bizonyítványosztás 1997. június 27-én volt, s amint azt előre tudtam, a középfokú magyar iskolákban rajtam kívül minden igazgató kizárólag szlovák nyelvű bizonyítványt állított ki. Egyedül maradtam. Fölszólítottak, hogy vonjam be a kétnyelvű bizonyítványokat és állítsak ki újakat, egynyelvűeket. Nem vontam be, amit azzal indokoltam, hogy a szlovák alkotmány értelmében állami alkalmazott nem fogadhat el törvényellenes utasítást a feletteseitől. Ášjabb fölszólítást kaptam, hogy szeptember 25-ig hajtsam végre a miniszteri utasítást. Miután ennek a fölszólításnak sem tettem eleget, megjelent a gimnáziumban egy négytagú bizottság, amely átnyújtotta az igazgatói tisztségemből való visszahívásról szóló okmányt.

- Ha nem tévedek, ezután Szlovákiában nemsokára választások voltak és az új, a korábbinál demokratikusabb kormányban helyet foglaltak a Magyar Koalíció Pártjának politikusai is.

- Az 1998-as választások eredményeként Vladimír Meciar kormányfő és Eva Slavkovská miniszter asszony ment, Mikulás Dzurinda jött, Csáky Pál lett a miniszterelnök-helyettes, de engem nem helyeztek vissza a pozsonyi magyar gimnázium igazgatói székébe. Az új magyar urak biztosan összekacsintottak egymással, és azt mondták: milyen jó, hogy Slavkovská már leváltotta ezt a kezelhetetlen Gyulát, s így legalább nem nekünk kell lapátra tennünk.
Back to top
walkman

PostPosted: Sat Jul 31, 2010 5:16 am    Post subject: Reply with quote

" az imf futyul mert ok hitelezték Mo-t, nem pedig fordítva. az eladósodásról az imf nem tehet...bezzeg a szlovákok, balti államok stb."

Az imf nem tehet róla, hogy ennyire eladósodtak, de a rendszer annál inkább.Ez egy hosszú távú haditervnek tűnik ahol már kicsúszott a kezükből az irányítás és a "fagyi visszanyal".
Nemrég voltam egy cégbemutatón(külföldi tulaj), ahol dicsekedtek az elért eredménnyel.A cég ´93-ig haldoklott, több tulajdonoscsere történt.Aztán megnyíltak a határok.Kelet felé nyitottak, azóta is ez a körzet tartja el őket, több milliárdos € forgalommal.
Csak annyit kellett tenniük, hogy otthon az értéktelen pénzüket nálunk költsék el akár százszoros nyereséggel.Csakis azért , mert a lefizetett politikusok megengedték nekik, hogy ami náluk túl volt értékelve, azt nálunk bagóért elvihessék.(most már nálunk is túl van értékelve)
Most meg büszkén mutogatják a beruházásokat, amit EU-s, állami, illetve banki támogatással hoztak létre.- megjegyzem szlovákiai bankokból vettek fel hitelt, tehát a szlovákiai emberek pénzét fektették be.A konkurenciát bekebelezték, hisz a tulajoknak nem esett nehezükre megválni a privatizációban fillérekért megszerzett(ellopott) részvényektől.

Ebből látszik, hogy a kapitalista világot a 89-es redszerváltozás segítette ki, hogy kitolja az összeomlást 2010 környékére, magával rántva az egész keleti tömböt.Á‰rdemes lenne összeadni, mennyit nyertek ezzel a kapitalista befektetők.Háború nélkül leigáztak minket- modern kori rabszolgáik lettünk
Back to top
walkman

PostPosted: Fri Apr 20, 2012 8:21 pm    Post subject: Reply with quote

Az ingyenélők névsora:
http://www.parameter.sk/rovat/belfold/2012/04/20/ok-lesznek-parlamenti-kepviseloink-asszisztensei-van-aki-2000-euroert

A legtöbb cég megköveteli a "kézzelfogható" teljesítményt bizonyos jutalmazás ellenében.
Vajon hogyan lehetne mérni ezek asszisztensek teljesítményét? Ášj mértékegységet lehetne bevezetni, mégpedig a jó tanács/óra leosztásban. Eszerint fizetés nem járna egyiknek sem, de a seggnyalás/órára átszámítva megérdemelnék a maximumot.
Back to top
walkman

PostPosted: Sun Nov 18, 2012 10:14 am    Post subject: Reply with quote

http://trencin.sme.sk/diskusie/2074560/1/Byvaly-rezim-nedovolil-Karlovi-Krylovi-prist-na-otcov-pohreb.html

--az egyik hozzászólásban van ez megemlítve

http://cs.wikipedia.org/wiki/M...
Back to top
walkman

PostPosted: Fri Jan 11, 2013 3:56 pm    Post subject: Reply with quote

http://www.necenzurovane.sk/mafia/mafia26.html

http://www.zkouknito.cz/video_88896_nemoc-tretej-moci
Back to top
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Kukac archí­vum Forum Index -> Belföld All times are GMT
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
Page 11 of 11

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum