Kukac archí­vum Forum Index Kukac archí­vum
A www.kukac.sk archívuma

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

PC-rekordok felállítása

This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Kukac archí­vum Forum Index -> Tudomány, technika, informatika
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Hackie

PostPosted: Thu Aug 04, 2005 11:48 am    Post subject: PC-rekordok felállítása Reply with quote

Hihi, lehet hogy hülyeség megnyitni egy ilyen nevű témát, de engem kifejezettem érdekelnek az egyszerű emberek által felállított rekordok az informatika terén!
Gondolok én pl. ilyenekere, hogy:

-Meddig bírta resetelés nélkül a gépet egyfolytában bekapcsolva?
-Mikor installáltad újra legutóbb a Windows-ot (ha ezt használsz)?
-Ha esetleg valaki szokott olyanokkal kísérletezeni mint én a gépek belséjével, pl. hűteni próbáltad a procit (vízhűtés, normál ventik, stb...), grafikus kártyát, hdd-t....mennyi Celsius fokkal tudtad levinni a hőmérsékletet? Smile
-Vagy egyéb BÁRMILYEN dolog, amit magatoktól csináltatok, és szerintetek rekordnak számít!!!!
(nem olyanra gondoltam, hogy anyuci vagy apuci vett egy csúcsszuper gépet és akkor játszik az illető a San Andreasszal és kibírja neki a gép 1 évig reinstall nélkül, azután is csak akkor mert kitörölt egy fájlt a Windows mappából Laughing )>>>gondolom nem lezsnek ilyeneket, de hát azért én már találkoztam ilyenekkel!
View user's profile Send private message Visit poster's website
e1

PostPosted: Thu Aug 04, 2005 12:07 pm    Post subject: Reply with quote

Sikerült felvinnem a proci hőmérsékletét 70 fok fölé, ami egy Celeron 700asnál szép eredmény. Teljesen körberaktam a procit mindenféle kartonnal, hogy alig tudjon a levegő áramlani, rendesen túlpörgettem, megemeltem a feszültséget és bekapcsoltam egy kis BurnIn-t. Smile A hűtőt persze nem vettem le, azt nemmertem. Másik kísérlet ugyanezzel a procival 29 fok nyáron. Természetesen levittem a teljesítményt a lehetséges minimumra, ami 525MHz és a feszültésget dettó Smile

Ez amolyan személyes kis rekordom Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Hackie

PostPosted: Thu Aug 04, 2005 12:22 pm    Post subject: Reply with quote

Szeretném mindenkinek a figyelmébe ajánlani egy jó barátom honlapját

http://kami.sama.szm.sk

Itt nézzetek körbe, ami a témához kapcsolódik az az OVERCLOCK és ELSE fejezetek!!!
érdemes elolvasni, én rengeteget tanultam tőle az overclock terén. sokat lehet ellesni innen, tippek, trükkök, nézzétek meg! Wink
e1

PostPosted: Thu Aug 04, 2005 1:07 pm    Post subject: Reply with quote

Hát most lekritizálom, mert a gyerek nagyon nem tudja, hogy miről szól az OC. Az overclocking lényege, hogy értelmes pénzen vett cuccból hozd ki a lehető maximumot, de amikor mér 1500 kornás ventilátort veszel a procira, ottt kezd elferdülni a fogalom. Nem lenne értelmesebb inkébb hozzáfizetni egy jobb vashoz. Ajánlom figyelmetekbe a köbetkező honlapot, illetve fórumot, ha tényleg valamit meg akartok tanulni:

http://4um.ocguru.cz/ vagy csak simán http://www.ocguru.cz

Merem állítani, hogy ez cseh-szlovákia legnagyobb és legszakértőbb IT fóruma. Aki netán ismeri, a régi overclocking.cz.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Hackie

PostPosted: Thu Aug 04, 2005 1:33 pm    Post subject: Reply with quote

Elmsélnéék egy agyament kis tesztet (utólag belátom, hogy csak felesleges pazarlás volt...).

Minden úgy történt, hogy egy szép napon (2004 nyarán) jött a haver és mondta, hogy szerzett egy gépet ingyéé. Õ nem értett egyáltalán az ilyenekhez (csak fusson neki a Medal of Honor), de az adatokat fel tudta sorolni:
-Asus alaplap (már meg nem mondom a fajtáját pontosan), 3x PCI-1x ISA-4x USB, integrált hang- és grafikus kártya + LAN...
-128 MB RAM
-1500+ AMD Duron proci
-12 GB HDD
-Ati 9200 SE 64 MB
-A ház össze volt rendesen baszkodva, de hát ingyé volt ne panaszkodjunk! Smile

Gondoltunk 1et..2őt, végül a harmadikra rászántuk magunkat, hogy ezen a gépen végezzünk el egy holt brutális teszet. szinte biztosak voltuk benne, hogy belehal a gép (ez is lett ugyan a vége), de mégis a hülye fejünkkel megcsináltuk!
Azt sajnálom, hogy elrettentésképpen akkor nem volt digitális fényképezőnk! Embarassed Crying or Very sad
A dobozt szépen sebészetileg eltávolítottuk, az alaplapot ráhelyeztük egy asztalra, meg mindent szépen összeraktunk. kicsit furán nézett ki, de mit neki hát műxött...szerencsére volt egy 2000 NT Windóz rajta, tehát le tudtuk próbálni. a gépnek semmi baja nem volt, csak amikor átvettem felette az uralmat Twisted Evil
Láttam egyszer a Tom's Hardware-ben ahogy kíséreltezett a procival (szinte összes videó megvan 2004ig a Tom's Műhelyből Very Happy ). Volt kölcsön egy digitális hőmérő (Philips), ami lézersugárral, egy adot területen tudta nagyon pontosan mérni a hőmrésékletet.
Most jön a kísérlet legmegfontoltabb lépése: Megfogtam 3 CD-t (Unreal Tournament 2003 CD1-CD2-CD3) + 1 darab cetlit amire a serial-kód fel volt írva. na mindegy Laughing feltepelítettem a gamet, hogy majd azon tesztelem mint Tom. Very Happy hihi
amig nem nyúltam a belsejéhez simán futott a játék 1280x960-as felbontáson szaggatás nélkül.
ne kipróbáltam hogy leveszem a hűtőt (ami picit nehéz volt, mer oda volt eléggé ragasztva és naon meleg is volt, égette a kezem...)
Végülis 2 csavarhúzó és egy kis erőfeszítés megtette a hatását, lepöccent a hűtő, egy kicsit mintha melegebb lett volna, de betudtam a nyári nagy melegnek ( Laughing ). az UT-vel ugyanúgy tudtam játszani vagy 2 percig, a proci hihetetlenül bírta a strapát, nem égett ki egyszerre hűtő nélkül, aztán egyszer csak beszaggatott rendesen a game (azt sajnálom, hogy FPS mérő nem volt éppen), de hogy 18-20 FPS-nél többön nem ment az tuti! megfogtam egy passzív hűtőt és ráraktam...ez csoda volt mert visszaállt normálisra a játék pár mp-ig, utána nagy füst, gyorsan leszedtem a passzív hűtőt és a ventit majd se kép se hang nem volt...a proci pedig 5mp alatt el tudott olvadni, annyi lett csórikának! Megmértük tehát a hőmérsékletet és 300 CELSIUS FOKNÁL KIKAPCSOLT A HÕMÁ‰RÕ!!!
Az alaplapnak csodával határos módón nem lett semmi baja, csak le kellett róla vakarni a rásült proci maradványokat Smile
A mai napig új procival és hűtővel él és virul a gép, de kárba ment az előző.
Saját felelőségre próbálkozhattok, meddig bírja a procitok és hogy nem-e ég ki a táp vagy az alaplap, de NEM Á‰RDEMES! Wink

U.I.: A teszt 2004 augusztusában ment végbe, Hackie és Baseball nevű barátja hajtotta végre (kópirájgt van ám vazze Very Happy )
Hackie

PostPosted: Thu Aug 04, 2005 1:35 pm    Post subject: Reply with quote

e1 wrote:
Hát most lekritizálom, mert a gyerek nagyon nem tudja, hogy miről szól az OC. Az overclocking lényege, hogy értelmes pénzen vett cuccból hozd ki a lehető maximumot, de amikor mér 1500 kornás ventilátort veszel a procira, ottt kezd elferdülni a fogalom. Nem lenne értelmesebb inkébb hozzáfizetni egy jobb vashoz. Ajánlom figyelmetekbe a köbetkező honlapot, illetve fórumot, ha tényleg valamit meg akartok tanulni:

http://4um.ocguru.cz/ vagy csak simán http://www.ocguru.cz

Merem állítani, hogy ez cseh-szlovákia legnagyobb és legszakértőbb IT fóruma. Aki netán ismeri, a régi overclocking.cz.

jó, hát mindenki valahol elindul, ha ő nem ért hozzá, akkor én mégúgyse és a többi ember meg még úgy még úgyse Very Happy
Hawkeye

PostPosted: Mon Feb 13, 2006 5:54 pm    Post subject: Reply with quote

Ez azt hiszem, ez beírható a rekordok közé:

Hiller szerint feltörték az MSZP szerverét és választási anyagokat loptak el. Ami számomra érdekes az egészben, hogy az MSZP szerverén tárolt anyagok eléréséhez szükséges adatok
név: mszp
jelszó: pirosvirág
bizonyítják az MSZP technikai rátermettségét
Laughing Laughing Laughing Wink

forrás : http://www.origo.hu/itthon/20060213hiller.html
Back to top
Hackie

PostPosted: Thu Feb 23, 2006 12:00 pm    Post subject: Reply with quote

jaja, kegyetlen!!! Laughing Laughing Laughing
Hawkeye

PostPosted: Wed Jun 07, 2006 8:26 am    Post subject: Reply with quote

NAME: Kukac
ALIAS: Turbo
ORIGIN: Hungary
TYPE: Non-resident COM-files

This virus family contains two viruses, one 512 byte known as "Turbo Kukac", but the other as Turbo-448. Both viruses only infect COM files, and may cause program crashes. For example, COMMAND.COM will always crash if infected.

ezek nem mi voltunk Wink
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Kukac archí­vum Forum Index -> Tudomány, technika, informatika All times are GMT
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum