Kukac archí­vum Forum Index Kukac archí­vum
A www.kukac.sk archívuma

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Zoboralja iskolái
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Next

This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Kukac archí­vum Forum Index -> Felvidéki közélet
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Bendegúz

PostPosted: Wed Feb 24, 2010 8:50 am    Post subject: Reply with quote

Balkó Gábornak - akár a viccbéli nyuszinak - van egy listája, azok neveivel, akik tudatos aknamunkával kiirtották a magyar iskolák lehetséges tanulóit a Zoboralján. A sort Duray Miklós vezeti, akit két helyi vállalkozó követ, név szerint Ladányi és Paulisz.
Balkó friss döntésének értelmében listára került Vrabec Mária újságíró is, a sor tehát aktuálisan bővíthető, csak idő kérdése, mikor jelenik meg Benedek pápa a gonoszok között.

Szeretném azonban Balkó úr figyelmét felhívni - ha már az SJE topicban megírt kritikámat nem sikerült elolvasnia - a zoboralji gondok valódi okára, egyszersmind javaslatot tenni a lista bővítésére.

A papír tetejére, rögtön az első helyre tessék beírni: Á–nkéntes asszimiláció! Közelebb tetszik kerülni az igazsághoz, meglátja!
Back to top
View user's profile Send private message
bg

PostPosted: Wed Feb 24, 2010 10:13 am    Post subject: Reply with quote

Benegúz, ha figyeled a fórumokat, akkor biztosan észrevetted, hogy én nem szólok bele más régió belügyeibe, mert nem ismerem a problémás ügyekiet, de Te bizonyosan nálamnál jobban ismered Zoboralját!
Mint az SJE-ben már válaszoltam, hamarosan elkészítem az elmúlt 12 év elemzését, tényekkel alátámasztva megnevezem azokat a személyeket, akiket vétkeseknek tartok Zoboralja iskoláinak vészhelyzetéért, s ki milyen nagyságú szöget ütött koporsónkba, aszerint rangsorolom a vétkeseket, a dobogó legfelső foka Duray Miklósé, s hogy ez neked és más mélynemzetinek nem teszik, az a Ti dolgotok!
Vrabec Mária nem friss döntés, de abban igazad van, hogy a sor bővülni fog.
Az asszimilációt nem kell magyaráznod,
az igazság szó elejéről pedig már rég eltüntették az első betűt, akkor mi maradt belőle, GAZSÁG!
Á‰s minek nevezzük azokat, akik ezt elkövetik?
Gazemberek!

http://www.zoboralja.sk/index.php?t=&p=&xp=&MId=&Lev=&Ind=16&MId=&P=index,hu,&Ind=649

http://www.zoboralja.sk/index.php?t=&p=&xp=&MId=&Lev=&Ind=16&MId=&P=index,hu,&Ind=526

http://www.zoboralja.sk/index.php?t=&p=&xp=&MId=&Lev=&Ind=16&MId=&P=index,hu,&Ind=332
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Bendegúz

PostPosted: Wed Feb 24, 2010 10:23 am    Post subject: Reply with quote

Erős a gyanúm, hogy te ebbe bele fogsz őrülni. Vagy talán már meg is történt...

Nézz magadba, ember! Mindenki hibás, csak a zoboralji eltótosodó egyszeri magyar az ártatlan? Á–sszesen 14 magyar elsőst voltatok képesek adni a felvidéki magyarságnak. A szerdahelyiek több, mint nyolcszázat, pedig itt aztán igazán van, aki főállásban dolgozik a magyar nemzettudat elhomályosításán.
Back to top
bg

PostPosted: Fri Feb 26, 2010 11:57 am    Post subject: Reply with quote

Ha már Te őrültözöl én leidiótázhatnálak, de ....

1. valószínűleg nem olvastad el az írásaimat, vagy ha igen, csak felületesen!
2. de ha mégis, akkor hiányos a magyar nyelvtudásod! Mert soha, sehol nem állítottam azt, hogy ártatlanok a „zoboralji eltótosodó egyszeri magyarok”, én azt állítom, hogy nem őket terheli a legnagyobb felelősség!
http://www.zoboralja.sk/index.php?t=a&p=&xp=&MId=1&Lev1=1&Ind1=40,&tx=zobo&CrAdatb_Id=40&P=index,hu,&Ind=565

Sajnálom, hogy ide jutott Zoboralja, de ezért engem sem terhel felelősség, mivel 2000/2002 óta nem vagyok Zoboralja közéleti vezetésében, az a legnagyobb bűnöm, hogy ezekben az években senkit nem tudtam meggyőzni arról, hogy Ladányi és Paulis „jó és helyes útja” a végzetünk!
Azt nem értem, 2000 óta miről tárgyalhattak ezek a vezetők a paulis ranchon vagy a nyitrai rezidencián, hogy minden OK?! Á‰s közben ezeknek a vezetőknek vannak vagy lesznek gyerekeik és unokáik, akkor miért hagyták ide fajulni a dolgokat?!
3 éve lesz mikor Ladányi Bpesten az Esterházy megemlékezésen büszkén mondta, hogy „jó és helyes úton járunk“, pedig már akkor jó mélyen voltunk a szakadékban?!
Duray ennek a személynek befutó helyet biztosít az MKP listán, az ilyen szórványszakértő fogja képviselni a magyarságot, a Te családodat is!

A szerdahelyi 800 diákkal pedig nem kérkednék, inkább óvatos lennék, mert szerintem ott is jelen van az asszimiláció, még úgy nem érezhető mint felénk, de vigyázzatok, 50 évvel ezelőtt nálunk is így kezdődött, csakhogy azóta minden felgyorsult, az asszimiláció is, ezért nálatok ez az 50 év a felére csökkenhet, ha nem tanultok más kárán, ne engedjétek, hogy paraziták legyenek a magyarság megmentői, Zoboralja a minta!
Még ehhez a 800 szerdahelyi diákhoz, ez a szerdahelyi járás összes iskolája, a város 2 iskolájában 154 a beíratott, ahhoz hogy lásd az asszimiláció mértékét tudnod kell hány beíratott van a szerdahelyi szlovák iskolában és még azt is tudnod kell, hogy ebből a 154 gyerekből hány szerdahelyi és mennyien vannak a környező falvakból és aztán a „bennszülött“ szerdahelyiek számából és a szlovák beíratottak számából kiszámítod az arányt melyet összehasonlítasz a népszámlálási aránnyal, a
www.zoboralja.sk főoldalon megtalálod.
Biztos vagyok benne, hogy nagyon meglepődsz, mert a 80%-os DS-ben a magyar és szlovák alapiskolások aránya elég távol lesz a népszámlálási arányoktól!
Back to top
nogradi

PostPosted: Wed Mar 03, 2010 10:12 am    Post subject: Reply with quote

Quote:
Mert soha, sehol nem állítottam azt, hogy ártatlanok a „zoboralji eltótosodó egyszeri magyarok”, én azt állítom, hogy nem őket terheli a legnagyobb felelősség!

Quote:
Sajnálom, hogy ide jutott Zoboralja, de ezért engem sem terhel felelősség, mivel 2000/2002 óta nem vagyok Zoboralja közéleti vezetésében...

a legnagyobb felelőség azé aki beíratja a gyerekét, függetlenül attól mit mond a közéleti vezetés. ilyenkor látni hogy a szlovákiai magyarok még 20 évvel a rendszeráltás után is a közéleti vezetésben látják a megmentőt és nem önmagukban. ébresztő, a szoci véget ért.

Quote:
Biztos vagyok benne, hogy nagyon meglepődsz, mert a 80%-os DS-ben a magyar és szlovák alapiskolások aránya elég távol lesz a népszámlálási arányoktól!

de jóval közelebb mint a szórványvidéken ahol kevert környezetben nem szorulnak rá hogy szlovák komunikációs készségeiket az iskolában gyakorolják. egyébként pozsony, nagyszombat és b-bánya megyékben növekedett a magyar elsősök száma ami a demográfia tükrében fantasztikus dolog. sőt, a stagnálás is növekedésnek számít. ha megfigyeljük akkor jól látszik hogy a problémák ott vannak elsősorban ahol a szoci városépítés & iparosítás miatt fellazult a magyar etnikai tömb, vagyis a járási központok, NR, LV és KS járás....és újabban szenc és somorja vidéke. a ti helyzetetekben a legjobb megoldás az elköltözés.
Back to top
nogradi

PostPosted: Wed Mar 10, 2010 12:18 pm    Post subject: Reply with quote

PO-SZC (BA-SC) 70/ 5,2/ 1,97

DSZ(DS) 768/ 17,9/ 21,62
GA(GA) 223/ 7/ 6,28
KM (KN) 564/ 14,2/ 15,88
LV(LV) 169/ 6,4/ 4,76
NR(NR) 14/ 2,1/ 0,39
UJ (NZ) 314/ 11/ 8,84
VS (SA) 104/ 3,7/ 2,93

LC (LC) 195/ 3,8/ 5,49
RS-RA (RSZ-NR) 572/ 8,3/ 16,10
NK(VK) 47/ 2,5/ 1,32
KA-KV (KE-KS) 142/ 4,4/ 4,00
NM (MI) 92/ 2,5/ 2,59
RO (RV) 107/ 3,6/ 3,01
TK (TV) 171/ 5,8/ 4,81
98,4/ 100,00

csináltam egy áttekintést a beiratkozásról járások szerint. sorredben járás röv. (sk röv.) magyar iskolába beiratottak száma 2010/a sk magyarok %-a az 521.000 magyarból/a magyar iskolába beiratottak %-a a 3.552 magyar elsősből

jól látni hogy a DSZ és KM járásokon kívül a LC valamint a gömöri járások átlagon felülit produkáltak, részben a cigányoknak köszöhetően, de nem hiszem hogy csak amiatt. a legrosszabb a helyzet PO, NR, LV és UJ járásokban. tehát nemhogy a duna-menti tömb hanem a közép-keleti peremvidék is jobban tarja magát mint a NR megyei.
Back to top
Bendegúz

PostPosted: Wed Mar 10, 2010 2:58 pm    Post subject: Reply with quote

A Ladányi! Az tehet róla! Meg a Duray... aki oszd meg és uralkodj... aki a szakadék szélére sodorta... a megélhetési magyargyilkolászó... ésatöbbi...

Ejnye, hol ez a Balkó? Hát nekem kell elmondani, mi?
Back to top
bg

PostPosted: Fri Mar 12, 2010 9:26 am    Post subject: Reply with quote

nógrádi és Bendegúz
szerintetek a helyi, járási, megyei országos ilyen-olyan vezetőknek és képviselőknek mi egyáltalán a feladata, és ha van ilyen, kinek tartoznak felelősséggel, felelősök egyáltalán valamiért?!

Á‰s úgy van bendegúz, Duray a fővádlott Zoboralja katasztrófájáért!

Duray papa egy évtizede egyengeti Ladányi útját amit én tapasztaltam, de valószínű, hogy jóval előbbtől és tovább folyik a polírozás, kiállítás házigazdája, és az STV-ben iskolafelelősként nyilatkozik, a videó elején Zoboralja iskolái a téma:

http://stv.livetv.sk/tvarchive//video/video.html?video=50460

Ehhez kapcsolódik egy vélemény a Felvidék Fórumról fotóval:

Marczi 2010.03.12. 00:40 wrote:
Az az igazság, hogy kedvem lenne ezt a mocskos tolvajt pofánverni. Mit ér így a média, ha csak a pártszócső szerepet tudja betölteni. Ki is volt parlamenti képviselő? A zoboralji szülő? Kinek is lett volna alkalma tenni az ellen, hogy ne legyen "ciki" Zoboralján magyarnak lenni? Á‰s akkor kétségbeesett képpel nyilatkozik arról, hogy milyen felelőtlenek is a szülők.

De hát ha olyan hiteles emberekre bízták a zoboralji magyarság vezetését, akik előtt a magyar szülő bezárta a kapuját (legalább is így hallottam, hogy amikor a bodoki magánintézményükbe terelték volna a szerencsétlen statisztákat - a szülők amint meglátták őt a bolgyival inkább gyorsan elreteszelték az ajtót, mert ezeket ismerik), akkor ne csodálkozzunk, hogy ez a helyzet. De ki is választotta őket? Jaj, hogy a részeg zsidó.

http://www.felvidekforum.com/forum/viewthread.php?thread_id=129&pid=12833#post_12833

2007-ben Esterházy díjat vettek át a középiskola alapítók, ekkor mondta Ladányi hogy "jó és helyes úton haladunk",
http://www.niton.sk/admin/creator/index.php?t=a&p=&xp=&MId=1&Lev1=1&Ind1=40,&tx=zobo&CrAdatb_Id=40&P=index,hu,&Ind=340
ezért egy egészséges közösség kiverte volna őket, mint a veszett kutyát, de hát mifelénk valódi személyi kultusz van, hála Duray papának, aki mindentől megvédi a kiválasztottakat!
De "Lesz még olyan idő, mikor a tiszta hangok a hamisakkal végleg helyet cserélnek." /Zoboralja Himnusza/ és akkor a szobrok ledőlnek...

Esterházy Jánostól én ezt vettem át:
Az igazságot ki kell mondani mindig, még akkor is, ha kedvezőtlen visszhangra talál, és az igazságot minden kínálkozó alkalommal annyiszor kell hangsúlyoznunk, amíg azt mindenki tudomásul veszi.
Back to top
Bendegúz

PostPosted: Fri Mar 12, 2010 10:30 am    Post subject: Reply with quote

Na végre! Már aggódtam, hogy durayzás nélkül múlik el a nap.

Gábor, ha feleannyi energiát fordítanátok a magyar szülők meggyőzésére a magyar anyanyelvű oktatás helyességéről, mint amennyit acsarkodásra használtok, könnyebb volna a sorsotok.

De ti megtaláltátok a bűnösöket, akikre ujjal mutathattok, és ezzel felmentve érzitek magatokat a felelősség alól. Nyugodtan tótosodhattok, mert nem a ti bűnötök!
Himnuszotok, az van. Gyereketek magyar iskolában meg nincs. Áœgyesek vagytok. Ja, és ártatlanok.
Back to top
bg

PostPosted: Fri Mar 12, 2010 11:12 am    Post subject: Reply with quote

Bendegúz wrote:
Na végre! Már aggódtam, hogy durayzás nélkül múlik el a nap.

Gábor, ha feleannyi energiát fordítanátok a magyar szülők meggyőzésére a magyar anyanyelvű oktatás helyességéről, mint amennyit acsarkodásra használtok, könnyebb volna a sorsotok.

De ti megtaláltátok a bűnösöket, akikre ujjal mutathattok, és ezzel felmentve érzitek magatokat a felelősség alól. Nyugodtan tótosodhattok, mert nem a ti bűnötök!
Himnuszotok, az van. Gyereketek magyar iskolában meg nincs. Áœgyesek vagytok. Ja, és ártatlanok.

erre a következtetésre hogy jutottál?
személyes tapasztalat? Az nem lehet, mert Te nem élsz Zoboralján, dunaszerdahelyi vagy, de személyes találkozó az lehet, gondolom azokkal, akiknek védelmében oly vehemensen kiállsz, hol volt a baráti beszélgetés a Paulis ranchon vagy a nyitrai Ladányi rezidencián?!
Tehát még véletlenül sem lehet igazam?!
Pedig tetszik nem teszik, Duray papa a fővádlott, mivel 2 parazitát ültetett Zoboralja trónjára, akiknek köszönhetjük a katasztrófánkat.
De vannak többen, mert a papának vannak bőven szolgái és ott vannak a magyarországi nemzetmentők és a média, amely most is szolgál, csak sok esetben nem a szlovákiai magyar közösséget!

Még valamit, írod:
Quote:

ez is tanúsítja, hogy halvány gőzöd nincs mi folyik Zoboralján másfél évtizede.
acsarkodás ez az IGAZSÁG legújabb szinonímája?!
mivé lesz az "igazság" szó, ha az első betűt kitörlik?
GAZSÁG!
Á‰s a gazságot kik követik el?
GAZEMBEREK!

Last edited by bg on Sat Mar 13, 2010 5:11 am; edited 4 times in total
Back to top
Bendegúz

PostPosted: Fri Mar 12, 2010 11:17 am    Post subject: Reply with quote

Csak te szolgálod a szlovákiai magyar közösséget, senki más! Ez nem is lehet kérdés.
Back to top
nogradi

PostPosted: Mon Mar 15, 2010 10:31 am    Post subject: Reply with quote

Quote:
mivel 2 parazitát ültetett Zoboralja trónjára, akiknek köszönhetjük a katasztrófánkat.

szép hasonlat, vajon a "trón" mit jelent...a járási nemzeti bizottság elnökét esetleg valami feudális földesurat (?) akinek helyben korlátlan hatalma van vagyis megparancsolhatná a magyar iskolába iratást de mint gazember nem teszi.
Back to top
bg

PostPosted: Tue Mar 16, 2010 10:08 am    Post subject: Reply with quote

Bendegúz wrote:
Csak te szolgálod a szlovákiai magyar közösséget, senki más! Ez nem is lehet kérdés.

Parlamenti székbe nem vágytam, csak azt szerettem volna, hogy az unokáim magyar iskolába járhassanak, ettől fosztott meg a Duray klán!
http://www.zoboralja.sk/index.php?t=&p=&xp=&MId=&Lev=&Ind=16&MId=&P=index,hu,&Ind=123

nogradi wrote:
Quote:
mivel 2 parazitát ültetett Zoboralja trónjára, akiknek köszönhetjük a katasztrófánkat.

szép hasonlat, vajon a "trón" mit jelent...a járási nemzeti bizottság elnökét esetleg valami feudális földesurat (?) akinek helyben korlátlan hatalma van vagyis megparancsolhatná a magyar iskolába iratást de mint gazember nem teszi.

Hol szoktatok cseverészni, a Paulis ranchon vagy a nyitrai Ladányi rezidencián?!
Back to top
nogradi

PostPosted: Mon May 10, 2010 7:30 am    Post subject: Reply with quote

bg, itt egy újabb adat a nyelvhatárról. RSz-ból.

Míg egy évtizede még 2493 szlovák és 912 magyar diák kezdte meg a tanévet, addig jelenleg mindössze 1514 szlovák és 649 magyar alapiskolás van a városban. A szlovák iskolába járók száma tíz év alatt 980 fővel, a magyar iskolásoké 263 fővel csökkent.

azaz tíz éve a diákok 27%-a járt magyar iskolába, jelenleg minden probléma közepette 43%. RSz-ban a lakosság kb. 1/3-da vallotta magát magyarnak. ennek semmi köze ahoz hogy milyen a "közéleti vezetés". az egyetlen jogos kifogás a magyar iskola nemléte lehet. ami nálatok se áll fenn.

http://ujszo.com/napilap/regio/2010/04/27/sulyos-gondokkal-kuzd-az-oktatasugy-rimaszombatban
Back to top
bg

PostPosted: Mon May 10, 2010 10:50 am    Post subject: Reply with quote

nogradi wrote:
bg, itt egy újabb adat a nyelvhatárról. RSz-ból.

Míg egy évtizede még 2493 szlovák és 912 magyar diák kezdte meg a tanévet, addig jelenleg mindössze 1514 szlovák és 649 magyar alapiskolás van a városban. A szlovák iskolába járók száma tíz év alatt 980 fővel, a magyar iskolásoké 263 fővel csökkent.

azaz tíz éve a diákok 27%-a járt magyar iskolába, jelenleg minden probléma közepette 43%. RSz-ban a lakosság kb. 1/3-da vallotta magát magyarnak. ennek semmi köze ahoz hogy milyen a "közéleti vezetés". az egyetlen jogos kifogás a magyar iskola nemléte lehet. ami nálatok se áll fenn.

http://ujszo.com/napilap/regio/2010/04/27/sulyos-gondokkal-kuzd-az-oktatasugy-rimaszombatban

Az asszimiláció megfékezésében mindenképp főszerepe kell legyen és van a közéleti vezetésnek!!!

http://www.felvidekforum.com/forum/viewthread.php?thread_id=132&pid=12863#post_12863

és magyar óvodákban terem a magyar alapsikolás, nem pedig az alsóbodoki magánközépiskolában!!!
Back to top
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Kukac archí­vum Forum Index -> Felvidéki közélet All times are GMT
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Next
Page 12 of 14

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum