Kukac archí­vum Forum Index Kukac archí­vum
A www.kukac.sk archívuma

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Csemadok
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Kukac archí­vum Forum Index -> Felvidéki közélet
View previous topic :: View next topic  
Author Message
nogradi

PostPosted: Wed May 17, 2006 11:38 am    Post subject: Reply with quote

MH jól mondja integrálni a romákat elég nagy szamárság. Az o mentalitásuk koszono viszonyban nincs a németékével stb...száljatok le a foldre és kérdezzetek meg egy magyart hogy ha választhatna szomszédot kit választana, egy normális (azaz nem narkós, bunozo stb) szlovákot vagy egy magyarul beszélo romát... az eredményt 90%-ra borítékolom...hogy nem a romát...

Quote:
Mintahogy a világháború közt a megosztó politika kedvéért is külön számolták a magyarokat és zsidókat, így akkor Szerdahelyen épp csak többségben lehetett a magyarság.

Heh, ezen az alapon szlováknak lehet számítani a magyarokat is akik tudnak szlovákul, magyarnak a szlovákokat akik tudnak magyarul. Szerintem az a normális hogy kulon számolták oket, nem az ha az államhatalom mindenáron nagy tobbséget akar látni ott ahol nincs.
Back to top
View user's profile Send private message
huba

PostPosted: Wed May 17, 2006 12:10 pm    Post subject: Reply with quote

MH jól mondja integrálni a romákat elég nagy szamárság. Az o mentalitásuk koszono viszonyban nincs a németékével

Á‰s ki német, Herr Nógradiner?

tudom, hogy nem valami jó a cigányok béfogadása, ez elsősorban szociológiai eredető problematika.

Mintahogy a világháború közt a megosztó politika kedvéért is külön számolták a magyarokat és zsidókat, így akkor Szerdahelyen épp csak többségben lehetett a magyarság.

Erre:

Szerintem az a normális hogy kulon számolták oket, nem az ha az államhatalom mindenáron nagy tobbséget akar látni ott ahol nincs.

Tiso arról volt híres, hogy mindenhol nagy magyar többséget akart látni.
Hát igen...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
nogradi

PostPosted: Wed May 17, 2006 12:27 pm    Post subject: Reply with quote

Quote:
Tiso arról volt híres, hogy mindenhol nagy magyar többséget akart látni.
Hát igen...

mi van Rolling Eyes Question
Back to top
huba

PostPosted: Wed May 17, 2006 12:30 pm    Post subject: Reply with quote

Mit nem értessz? Olvasd el még egyszer!

Dunaszerdahelyen azért nem 99% volt magyar a 30-as években, mert kb. 49%-ot mint zsidót írtak fel.
erre te ezt írtad:

Szerintem az a normális hogy kulon számolták oket, nem az ha az államhatalom mindenáron nagy tobbséget akar látni ott ahol nincs.

A szlovákok szóba sem jöttek akkor, sem az előtt, s még manapság sem teszik ki a 20%-ot.
Back to top
abraka

PostPosted: Wed May 17, 2006 12:30 pm    Post subject: Reply with quote

Huba írta

Quote:
mintahogy a világháború közt a megosztó politika kedvéért is külön számolták a magyarokat és zsidókat, így akkor Szerdahelyen épp csak többségben lehetett a magyarság.

Hogyis van az, mi is az a nemzeti politika, látom már végre te is kapizsgálod,
tehát mégis vannak nemzeti statisztikák, politikai célok elérése végett,
hisz már te is kritizálod, nem lehet egyszerre két lovon ülni, látod
pont itt a baj, mert nem létezik egyetemes magyarázat, hogy miért jó
az egyénnek(erről már írtam, hogy nincsen rá szüksége) és mirevaló
a nemzetiségi politika.

www.commora.hu
huba

PostPosted: Wed May 17, 2006 12:33 pm    Post subject: Reply with quote

Á‰s miért ne lehetne valaki egyszerre zsidó és magyar 1925-ben vagy ma Dszh-n?

Á‰s miért kéne azt szentnek gondolni ,ami a papíron szerepel?

Egy szlovák fiatal lebegtette igazolványát, mutatván ,hogy abban az szerepel, hogy ő szlovák, pedig ő magyar akarna lenni...
Back to top
nogradi

PostPosted: Wed May 17, 2006 1:15 pm    Post subject: Reply with quote

Quote:
Dunaszerdahelyen azért nem 99% volt magyar a 30-as években, mert kb. 49%-ot mint zsidót írtak fel.

inkább azért 49% zsidónak vallotta magát amit azelott nem tehetett meg.
Back to top
huba

PostPosted: Wed May 17, 2006 3:39 pm    Post subject: Reply with quote

Pár évig annak vallhatták magukat, aztán ugyanazok haláltáborba küldték őket.

Egészen pontosan.
Back to top
nogradi

PostPosted: Wed May 17, 2006 4:19 pm    Post subject: Reply with quote

Ez megint egy más téma...amirol lehet vitatkozni, elvinni a vitát másfelé ha már egyszer nyilvánvaló hogy az Mo népszámlás inkább néposszeolvasztás volt. Nekem ma is kinos amikor foleg az idosebb generációból automatikusan magyarnak tartanak mindenkit aki tud magyarul és hajlandó magyarul beszélni veluk.
Back to top
abraka

PostPosted: Wed May 17, 2006 4:59 pm    Post subject: Reply with quote

Ez az ún.nemzetiségi káosz amit, az anyanyelvi statisztikákkal, egyszer
és véglegessen ki lehet küszöbölni, pontosak lennének, soha se lehetne
a politika eszköztára, a zsidó zsidó lesz a magyar meg magyar lesz
haláláig.
Mata_Hari

PostPosted: Thu May 18, 2006 8:01 am    Post subject: Reply with quote

A romák integrálása a magyar kultúrába szamárság és ezt nagyon jól tudják az emkápéskukacok is, gondolom azért hallgatnak olyan bölcsen, nem szállnak ringbe Hrubík Béla bátya mellett!
Huba wrote:
Mata, attól hogy valaki roma etnikum beszélhet magyarul, mintahogy több 10 ezer felvidéki roma magyarul beszél, őrizhet magyar hagyományokat, mintahogy több tízezer roma ezt teszi Felvidéken.

Magyarul zenélő roma, no ne hülyíts Huba, hány magyarul nem tudó roma zenél magyarul?! Vagy a magyarul beszélő roma mivel segíti a szlovákiai magyarságot?
Ášgy van, több 10000 roma beszél magyarul, sőt magyarnak vallja magát, de magyar hagyományokat őrízni, ezzel ne ámítsuk magunkat!!!
Huba wrote:
Ezért is gondolom, hogy a romák, attól, hogy olyan körülmények közt és ahogy élnek még nem kirekesztendőek a magyarság keretéből.

Nem erről van szó, hanem arról, hogy integrálni őket annyit jelent, megfosztani őket saját kultúrájuktól, hagyományaiktól, egy más nemzet kultúráját erőszakolni rájuk!!! Ami elsősorban szamárság, másodsorban erőszak, harmadjára pedig lehetetlen.
Huba wrote:
Arról nem is beszélve, hogyha most levonnánk a felvidéki magyarság ma. kb 510 ezres tömegéből a magukat magyarnak valló romákat jópár ezerrel biztos megint kevesebben lennénk.

Huba, nem hogy kevesebben lennénk, hanem kevesebben vagyunk!!!
Ne ámítsuk magunkat, a magyar romák csak statisztikailag magyarok, szívvel soha nem lesznek magyarok, és ez nekünk vagy rajtunk nem segít, inkább ront, mivel elringatjuk magunkat abban a tudatban, hogy több mint félmillió magyar él Szlovákiában!!!
Pedig a valóság úgy 450 ezer körüli, és ha leszámítjuk a sok janicsárt, akik nem magyar iskolába adják a gyereküket, akkor jóval 400 ezer alatti létszám a valós!!!

No de itt a csemadok és a kongresszusa a téma és Béla bátyánk programbeszédének véleményezése, tehát újra a témához:

A sajtó nem foglalkozott a kongresszussal, pedig nagy horderejű döntések születtek a közérdekünkben, hogy lehetséges ez?
Amit olvastam, ott sem Hrubík Béla szólalt meg, hanem az ált. alelnök, Köteles Laci MKP parlamenti képviselő:
a kongresszusok között az országos tanács irányítja a szervezet működését
Ášgy érzem, hogy az új országos elnöknek nehéz dolga lesz, ha az Országos Tanács és az MKP fogja dirigálni.
Kvarda, Száraz, Hrubík elnökök, mind MKP funkciós, s még hány MKP funkcionárius van a döntéshozó szerveiben? Mikorra lesz civil szervezet a Csemadokból?

HB: Itt tartom fontosnak megemlíteni a magyar romák kulturális integrációját is a magyar kultúrába, s amit a politikában évek óta nem tudunk elérni, talán a kulturális vonalon ez sikerülhet.

Béla bátya, nos ezt nem értem, miért akarjuk a romákat integrálni a magyar kultúrába??? Legyünk észnél elnök úr, ilyenre ne pazarolja az energiáját, mert úgy sem sikerül, hiszen a magyarokat sem lehet!!!

HB: megnyissa az utat a kulturális önkormányzatiság felé , mely Á–nkormányzatot egy választott Országos Magyar Kulturális Tanács, vagy Kulturális Parlament irányíthatna.

Vagyis centralizálni a civil kulturszervezeteket, egypártrendszert a civil szférába?! Hm…
De Béla bátya helyett a nyitra-ladányi szakértők is megszólalhatnak Exclamation 8O
Back to top
huba

PostPosted: Sun May 21, 2006 9:42 am    Post subject: Reply with quote

Fentebb olvasható:

Ez megint egy más téma...amirol lehet vitatkozni, elvinni a vitát másfelé ha már egyszer nyilvánvaló hogy az Mo népszámlás inkább néposszeolvasztás volt.

Nos, az adott felmérést a fasizmusba sodródott Szlovákiában mérték, amiről beszéltem. DSZH-n csak azért mutatták ki a zsidóságot, hogy kevesebben legyenek a magyarok.
De ha neked jobban esik a burzsoá Nagymagyarországot szidni, mint Tisoékat, tedd azt.

Mata, elég autoriter módon nyilatkozol arról, mit érez több tizezer cigány, hagyd meg nekik, ha egy mód van rá a véleménynyilvánítás szabadságát.

Mata: a cigány az cigány és nem magyar
Abraka: a zsidó zsidó lesz a magyar meg magyar lesz
haláláig.

Annyira kár, hogy nem tudtok színárnyalatokban gondolkozni.
Miért tilthatnánk meg a többes identitást?
Ez nem szól senki javára csak pozitívan, és csak negatívan.

Ahogy használhatunk több nyelvet, felvehetünk több ruhát és szokást, több érzés, emlék is hozzánk tartozhat, tartozhatunk több családhoz is, akkor is ha ezek olyan nagy családok, mint a nemzet.

Annyi jó és szép történet van ezekre is, de attól tartok ide az is kevés.

A felvidéki magyarságnak pedig épp ezen kék dolgoznia, hogy a vegyesházasságból születettek, ha már szlovák identitásjegyeket is viselnek majd, de megmaradjanak magyarságukban is, legalább felerészt.
Olyan pedig ne forduljon elő, hogy tiszta magyar házasságokból születendő gyermekek ne beszéljenek magyarul, minthogy -rémes- de ez is előfordul.

Megerősíteni a magyarságot viszont nyelvében, kultúrájában lehet elsősorban. Ezért látom nagyon fontosnak a jó CSEMADOKOT, amit most meg kell erősíteni. Ugynais sokkal inkább a mindennapi élet dolgai tartoznak hozzánk, mint a politika.

A török megszállás alatt Afrikába hurcolt magyarok leszármazottjai az Á‰szak-Szudánban és Dél-Egyiptomban élő magyarabok máig pl. keresztet rajzolnak a kenyérre.

A politika, mely pl. az autonómia formájiról értekezik, és nagy és eredményeket alig felmutató szócsatákban viaskodik a tőkéért másodlagos.
Jogok és politikai jogok csak akkor lesznek, ha öntudatos, kulturált emberek, nemzeti kisebbségek követelik azt.

Ezért sem hiszek abrakának, aki elméletben támogatja a valamiféle autonómiát, de a magyarokat génbetegnek nevezi, miközben a nemzet létét tagadja. ( ahelyett, hogy ha már egyes politikai definicókat nem helyesel, új definiciót keresne).

Szép hétvégét! Wink
Back to top
Janicsar

PostPosted: Mon May 22, 2006 7:19 am    Post subject: Reply with quote

huba wrote:

A felvidéki magyarságnak pedig épp ezen kék dolgoznia, hogy a vegyesházasságból születettek, ha már szlovák identitásjegyeket is viselnek majd, de megmaradjanak magyarságukban is, legalább felerészt.
Olyan pedig ne forduljon elő, hogy tiszta magyar házasságokból születendő gyermekek ne beszéljenek magyarul, minthogy -rémes- de ez is előfordul.
:

Ez így nagyon jól hangzik, de nem pont tőled. Ugyanis, ha belegondolok, hogy csak azért, mert nekem nem túl szimpatikus egy két dolog, amit a O.V., vagy a Fidesz tesz, vagy kicsit másképp gondolkodom, akkor szerinted már nemezetáruló vagyok, meg topikot nyitsz ellenem meg hasonlók. Akkor mit mondasz egy olyan vegyesházasságból született egyénre, aki már szlovák identitásjegyeket visel, és akinek a szemében én egy melldöngető magyar vagyok, mert magyar iskolába iratom a gyerekemet, rajongok a magyar folklórért stb.
huba

PostPosted: Tue May 23, 2006 9:05 am    Post subject: Reply with quote

Janicsár:

"ha belegondolok, hogy csak azért, mert nekem nem túl szimpatikus egy két dolog, amit a O.V., vagy a Fidesz tesz, vagy kicsit másképp gondolkodom, akkor szerinted már nemezetáruló vagyok,"

Ilyet nem gondoltam, nem mondtam.
Ne legyél mimóza!

Hatásos nemzetpolitikáról pedig nem beszélhetünk egyik kormány idején sem. Erről majd akkor beszélhetünk ha megállt, vagy legalábbis nagymértékben lelassult az asszimiláció Felvidéken , Õrvidéken, Muraközben, Horvátországban, és az elvándorlás Erdélyben, Vajdaságban; valamint felszámolódott a kárpátaljai hatalmas szegénység, és megoldódott a csángók magyar tanításának ügye.

Azt a fejezetet is másért nyitottam, abban magyarországi polirtikáról nem esett szó (még az ebre tűzzük a kokárdátban sem a fideszesek, hanem a magyarok megsértését róttam fel.), amúgy szerintem is bezárhatjuk.
Back to top
Mata_Hari

PostPosted: Tue May 23, 2006 9:16 am    Post subject: Reply with quote

Huba testvér!
Hiszem, hogy te szívvel a szlovákiai magyarok mellett állsz, csak egy a problémád, hogy mo-i szemmel látod a helyzetünket és mo-i gondolkozással nézel a megoldásokra. Nem akarod megérteni, hogy mi tudjuk a legjobban milyen helyzetben vagyunk, milyen problémákkal kell megküzdenünk, mik és kik az okozói ennek a vészhelyzetnek és mit kellene tenni. Régiónként más-más probléma van, de a legnagyobb probléma mindenhol, hogy egypártrendszeben élünk, néhány apparátcsik kezében öszpontosul a hatalom a falvakban, városokban, régiókban, akiket nem a közérdekű problémáink megoldása hajt, hanem a zsebük megtömése.

De ez a Csemadok topic, a kérdéseimre eddig nem kaptam választ, gondolom az értelmes olvasónak ez sokat elárul!!!
Nos hazafiak, mi ez a hallgatás???
Back to top
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Kukac archí­vum Forum Index -> Felvidéki közélet All times are GMT
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 3 of 5

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum