Kukac archí­vum Forum Index Kukac archí­vum
A www.kukac.sk archívuma

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

SJE
Goto page 1, 2, 3  Next

This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Kukac archí­vum Forum Index -> Felvidéki közélet
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Mata_Hari

PostPosted: Fri Feb 09, 2007 12:34 pm    Post subject: SJE Reply with quote

Tehát az MKP- n belül sem volt egyetértés (Andruskó...) az egyetemalapítás szükségességében, de győzött a politika, ami nem jelenti azt, hogy ez a legjobb megoldás a szlovákiai magyarság egyetemi oktatását illetően.
Az én véleményem nem változott, az egyetem helyett a magyar óvodák, alapiskolák és középiskolák problémamegoldásával kellett volna foglalkozni, csakhogy itt nem sütögethették volna egyesek a pecsenyéjüket!!!!
Emlékszünk mi mindennek lemondták Húshegyit, amiért a szlovák Pravdában elmondta véleményét, ami nem egyezett a politikai elit egyetemalapítási szándékával, egy szlovák újságban kellett megszólalni, mert a magyarban nem kaphatott teret a magyar egyetemet nem támogató magyar vélemény!
Az újszó fórumon kozmetikázták a hozzászólásomat, pontosabban Szigeti egyetemalapítással „feltételes“ módban közölt mondatai kijelentők lettek!!!

A komáromi stb-s topicban rosszul fogalmaztam:
„Az SJE nem Magyar Egyetem!!!“
Módosítom: az SJE magyar csak nem EGYETEM!!!
Akkor lenne magyar egyetem, ha minden magyar egyetemista ezen az egyetemen tanulhatna minden létező szakot, csakhogy ez sohanapján lesz, így maradnak a szlovák, cseh...egyetemek, a magyar nemzetiségű hallgatók többségének nem adatik meg az a nagy megtiszteltetés, hogy a Nagy Magyar SJE-n folytassa tanulmányait!!!!

Itt a linkek, melyekben főleg a Magyar Egyetemmel foglalkoztunk.
http://www.felvidekforum.com/viewtopic.php?t=629
http://www.felvidekforum.com/viewforum.php?f=54
Back to top
View user's profile Send private message
nogradi

PostPosted: Wed Feb 14, 2007 12:14 pm    Post subject: Reply with quote

az SJE hallgatóinak tobbsége távúton tanul. ismerve az "externista" színvonalat ez bizony nem túl pozitív Embarassed vajon minek kellet egybol megyitni a kihelyezett szakokat Question egy zold mezos egyetemnek prioritásként nem inkább a kozpontot kellene kiépíteni infrastrukturálisan és perszonálisan Question vagy más városokhoz hasonlóan ennyire nagy az érdeklodés a távút iránt. ha így van, akkor jó dolog hogy a diákok max 1/2 lehet ezután távutas. (vajon a tandíjas otlethez mit szól a smer ?)

http://www.sme.sk/c/3146983/Vysokoskolaci-za-externe-studium-zaplatia.html
Back to top
jclayton

PostPosted: Wed Feb 14, 2007 12:25 pm    Post subject: Reply with quote

Az externisták nem felnőttek főleg? Ebből a szempontból nem annyira nagy gond, mivel a szlovákiai magyarság amúgy is alulképzett.

részemről az egyetemet továbbra is jó kezdeményezésnek tartom, sajnos a mai állapotok nagyon messze állnak az ideálistól.
beeblebrox

PostPosted: Wed Feb 14, 2007 12:59 pm    Post subject: Reply with quote

Tény, hogy lehetett volna, lehetne jobban is csinálni, de azért mégiscsak egy nagyon fiatal egyetem, van még ideje fejlődni, javulni. Aki pedig azt állítja, hogy nem kell magyar egyetem a Felvidéken, az nem normális szerintem, vagy pedig a felvidéki magyarság eltüntetésén ügyködik (pl. Húshegyi-félék, akik nyilvánvalóan az állásukat féltették a nyitrai egyetem "magyar" karán (tanszékén?)).
Az alapiskolák, óvodák, középiskolák fejlesztésén lehet dolgozni a SJE megléte mellett is.
nogradi

PostPosted: Wed Feb 14, 2007 4:33 pm    Post subject: Reply with quote

az iskolaugyi miniszter megbuntetett tobb iskolát a kozponti diákregiszterbe el nem kuldott adatok miatt. a legjobban az SJE-t. Albert Sándor szerint márciusban csodot jelentenek, nincs pénz a bérekre. A minisztérium az osszes foiskola támogatásából megvont 10%-ot a regiszterek miatt. aszerint fogja visszadni ahogy a foiskolák egyuttmukodnek a minisztériummal. ezt méltánytalannak tartja a Szlovák technikai egyetem, mert ez szubjektív megitélés, ill. mivel néhány iskola már elobb be volt vonva a projekte. azonkivul a zólyomi ill., az UKF NR annak ellenére hogy gondok voltak a regiszterekkel tobb pénzt kaptak.

http://www.sme.sk/c/3147794/Komarnanska-univerzita-najviac-pyka-za-register-studentov.html
Back to top
beeblebrox

PostPosted: Thu Feb 15, 2007 6:51 am    Post subject: Reply with quote

nogradi wrote:
az iskolaugyi miniszter megbuntetett tobb iskolát a kozponti diákregiszterbe el nem kuldott adatok miatt. a legjobban az SJE-t. Albert Sándor szerint márciusban csodot jelentenek, nincs pénz a bérekre. A minisztérium az osszes foiskola támogatásából megvont 10%-ot a regiszterek miatt. aszerint fogja visszadni ahogy a foiskolák egyuttmukodnek a minisztériummal. ezt méltánytalannak tartja a Szlovák technikai egyetem, mert ez szubjektív megitélés, ill. mivel néhány iskola már elobb be volt vonva a projekte. azonkivul a zólyomi ill., az UKF NR annak ellenére hogy gondok voltak a regiszterekkel tobb pénzt kaptak.

http://www.sme.sk/c/3147794/Komarnanska-univerzita-najviac-pyka-za-register-studentov.html

Khm... Szlovák technikai egyetem inkább = Szlovák Műszaki Egyetem...
Mata_Hari

PostPosted: Thu Feb 15, 2007 9:20 am    Post subject: Reply with quote

A távutasok tapasztalatunk szerint többségében olyan hallgatók, akik nem jutottak be nappali képzésre, vagyis valószínű gyengébb képességekkel rendelkeznek, és olyanok, akiknek van pénze, az egyetemeken a pénz miatt nagyon sok a távutas, a színvonal nem érdekes.
Vannak olyan szakok, ahol túljelentkezés van nappalira, de vannak, amelyre felvételi nélkül bekerülhetnek.
Az SJEre sok esetben a más egyetemekre nem bejutó diákok jelentkeznek.
A szlovákiai magyarság alulképzettségén talán valamennyit segít az SJE, mivel sok esetben a hiányos szlovák nyelvtudás miatt nem jutottak be a magyar diákok szl. egyetemekre, vagy 1-2 szemeszter után kipotyogtak.
Tegnap éjszaka az STV-2n volt vita a szl.magyar oktatásról /Pék László, pedagógus szövetség elnöke, a komáromi ipari igazgatója, az STU-ról Szalay György,.még valakik, az SJE-t senki nem képviselte/, nem láttam elejétől, érdekes módon inkább az én álláspontomhoz közeli vélemények hangzottak el. Nem örvendeztek az SJE létrejöttén, elhangzott, hogy mindenki nem lehet közgazdász és pedagógus!, , hogy nincs kidolgozva stratégia a magyar oktatásra, sok a politika a magyar oktatásban, sok a gimnázium, kevés a szakiskola és szakközépiskola!!!!
Ez már nem kötődik az STV vitához:
Az SJE a pirinyó teológia mellett közgazdasági szakot ée pedagógiát nyitott, így majd az a helyzet áll elő, hogy pedagógus túlképzés lesz, de mondhatnám hogy közgazdásztúlképzés is! További jelenség, hogy az SJE-t kiemelten kényezteti a magyar politika, a többi egyetemen folyó magyar képzéshez viszonyítva, tiltakoztak is ezellen, mikor a Szülőföld Alapból az SJE 28,5 millió forintot kapott, míg a besztercebányai, pozsonyi és nyitrai osztozhatott a maradék 1,5 millión – ellehetetlenítés!!!
Az SJE-t illetően nem változik a véleményem, a politikának és egyes politikusok pecsenyesütögetéséhez kellett, globálban nem oldja meg a szl. magyarság felsőoktatási deficitjét.
Az SJE melletti érvelők sokszor a finnországi svéd egyetemeket húzzák elő, nem vagyunk Finnország, elsősorban gazdasági lemaradásunk miatt rossz példa.
Az óvodák, alapiskolák és középiskolák fejlesztéséhez sok pénz kell, sok mo-i támogatás, mert ha ezek nem lesznek, akkor felesleges az egyetem, csakhogy a sok mo-i pénzt az SJE emészti fel, így nem jut az említett intézményekre!!!! Hasonló, mint az alsóbodoki középiskola!!!
Húshegyivel egyetértettem ennek ellenére normális vagyok, és nem ügyködök a felvidéki magyarság eltüntetésén sem, ellenkezőleg, és csak annyi, hogy az SJE-t nem tartom Egyetemnek – indoklás a témanyitóban!!!!
Albert Sándor szándéka csődöt jelenteni, lehet hogy igaza van, csak egy észrevétel,
a rektor úr nem tudja, hogy kormányváltás volt, hogy már az MKP nincs kormányban és ezért megtörténhet, hogy az SNS megbünteti az SJE-t, ha talál rá okot?
Miért nem készítette el időben és az előírásnak megfelelően a diákregisztert?????!!!!
Back to top
VukLuxKlan

PostPosted: Thu Feb 15, 2007 2:38 pm    Post subject: Reply with quote

...a távutasok nagy része tapasztalatom szerint meg olyan fiatalok akiknek vagy családjuk van vagy munkahelyük, mert lehetséges, hogy a szülei nem tudták állni a költségeket...
nogradi

PostPosted: Thu Feb 15, 2007 5:54 pm    Post subject: Reply with quote

Quote:
Az SJE a pirinyó teológia mellett közgazdasági szakot ée pedagógiát nyitott, így majd az a helyzet áll elő, hogy pedagógus túlképzés lesz, de mondhatnám hogy közgazdásztúlképzés is!

mondhatod...de attól még a muszaki és kozgaszdász végzettség hiánycikk marad. ahogy Hofi mondta filozófus végzettséguek indiánszakon....
Back to top
Mata_Hari

PostPosted: Wed Mar 14, 2007 12:14 pm    Post subject: Reply with quote

A komáromi egyetem egyik deklarált célja a magyar pedagógushiány enyhítése -
pedig NINCS PEDAGÁ“GUSHIÁNY!!!
Horbulák Zsolt az első fecske, aki ki merte mondani, nem is, Húshegyi volt az első!
www.ujszo.com/clanok.asp?vyd=20070313&cl=182763
Back to top
Hawkeye

PostPosted: Thu Apr 05, 2007 5:48 pm    Post subject: Reply with quote

Sme wrote:
Èaploviè: Za problémový vz»ah s univerzitou J. Selyeho mô¾e mana¾ment

BRATISLAVA 5. apríla (SITA) - Problémový vz»ah s komáròanskou Univerzitou Jánosa Selyeho nespoèíva v tom, ¾e by slovenská vláda nespolupracovala alebo nechcela spolupracova», ale v nepru¾nom mana¾mente univerzity, ktorý nekomunikuje. Na rokovaní s maïarským veµvyslancom v SR Antalom Heizerom to uviedol vicepremiér Du¹an Èaploviè. Ako protiklad na stretnutí uviedol Èaploviè vz»ah s komáròanským Gymnáziom Hansa Selyeho, ktorý je podµa neho dobrý a ústretový. "Kým v tomto prípade to obojstranne ide, v prípade vysokého ¹kolstva to ¾iaµ, nefunguje," zdôraznil Èaploviè. Podµa Èaplovièa sa uskutoèní stretnutie aj za úèasti rektora univerzity Sándora Alberta, kde by sa problémové zále¾itosti mali posúdi».

Podpredseda vlády ïalej informoval maïarského veµvyslanca o aktivitách slovenskej vlády nasmerovaných na podporu národnostných men¹ín vrátane maïarskej, o vytváraní novej Rady vlády SR pre národnostné men¹iny a etnické komunity, o svojom záujme spolupracova» s Èemadokom ako aj o aktivitách Fakulty stredoeurópskych ¹túdií Univerzity Kon¹tantína Filozofa v Nitre, s ktorou je spolupráca obojstranne prospe¹ná. Zároveò Antala Heizera upozornil na problémové zále¾itosti súvisiace so zabezpeèovaním národnostného vysielania v maïarskom rozhlase a maïarskej televízii, ako aj s nedobrou finanènou situáciou ¥udových novín, jediného slovenského tý¾denníka v Maïarsku.

Maïarský veµvyslanec hovoril na stretnutí o záujme svojej vlády podporova» men¹iny v Maïarsku, osobitne slovenskú národnostnú men¹inu, èi u¾ v oblasti samospráv, v kultúre, ¹kolstve, tlaèi alebo prostredníctvom projektov. Obaja predstavitelia sa zhodli, ¾e hoci sa vz»ahy medzi oboma ¹tátmi rozvíjajú dobre, treba im da» nové impulzy, a to tak na celo¹tátnej úrovni, ako aj regionálnej prostredníctvom cezhraniènej spolupráce slovenských samosprávnych krajov a maïarských ¾úp.

Informácie agentúre SITA poskytol ¥ubomír ©i¹ák, riaditeµ Kancelárie podpredsedu vlády SR.

5. 4. 2007 17:27:00 | Copyright SITA 2007

http://www.sme.sk/c/3233341/Caplovic-Za-problemovy-vztah-s-univerzitou-J-Selyeho-moze-manazment.html
jclayton

PostPosted: Tue Sep 11, 2007 8:53 am    Post subject: Reply with quote

Kirúgták Bock Gyulát, a HÁ–K pedig aláírásgyűjtéssel tiltakozik. Van itt valaki, aki jobban belelát a dolgokba? Mi van az ügy hátterében?
johnlennin

PostPosted: Tue Sep 11, 2007 9:33 am    Post subject: Reply with quote

panaszkodtak a szülők, mert a síkhülye kölkeiket kirúgta a vizsgákról, még akkor is, ha prominensgyerek volt az illető...
az egyetemnek viszont diák kell, mert fejkvóta alapján kapja a zsét, tudjátok. és persze a legfőbb szempont, hogy nem éppen volt albert kedvence...
Back to top
johnlennin

PostPosted: Tue Sep 11, 2007 9:39 am    Post subject: Reply with quote

egyébként már többszáz aláírás gyűlt össze. pedig bock tényleg ütötte-vágta a vizsgákon a diákokat, de úgy látszik tudják, h nélküle szart se ér a selye-diploma.
Back to top
jclayton

PostPosted: Tue Sep 11, 2007 10:56 am    Post subject: Reply with quote

Igen, én is csupa "jót" hallottam a Bock tevékenységéről és szerintem is pont ilyen tanárokkal kellene megtömni a SJE-t. Az Albert tevékenysége meg no comment...
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Kukac archí­vum Forum Index -> Felvidéki közélet All times are GMT
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum