Kukac archí­vum Forum Index Kukac archí­vum
A www.kukac.sk archívuma
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Van-e szándék a változtatásra a felvidéki politikai él
Goto page 1, 2, 3 ... 28, 29, 30  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Kukac archí­vum Forum Index -> Belföld
View previous topic :: View next topic  
Author Message
renitens



Joined: 27 Oct 2014
Posts: 92

PostPosted: Sun Feb 11, 2007 1:50 pm    Post subject: Van-e szándék a váltóztatásra a felvidéki politikai é Reply with quote

Idézet Az emberközeli MKP témából

vencel wrote:
Szóval mielőtt konkrétabban elkezdeném, van-e javaslat a szerkezeti struktúra változásra a plénumból ? Smile

vencel



A minap Bugár Béla Ášjszóbeli cikke címére felfigyelve (Rendet kell tenni az MKP-ban; jan. 16.) gondoltam na végre valami elkezdődött. A cikk elolvasása után viszont nagyon elszomorodtam; vajon még milyen mélyre tud süllyedni a felvidéki politikai élet.
Elgondolkodva a fent leírtakon, vajon mit is vártam a rendettevéstől rájöttem, h. itt valójában nem is rendcsinálásra van itt szükség, hanem teljes átalakításra.
Amint láthatjátok, én nem vagyok lelkes fórumozó, viszont már jó régen regisztrálódtam, de csak paszív olvasóként vagyok néha jelen. Pl. az Autonómiával kapcsolatos témakört (-köröket) átolvasva arra a következtetésre jutottam, hogy – tisztelet a kivételnek – a naivitásnak idefönn a Felvidéken nincsenek határai. Ezért szántam magam rá – meg Vencel fent idézett felhívására -, hogy leírom a véleményemet, egy kis közelmúlti áttekintéssel, főleg a fiatalabb fórumozók kedvéért:

Minden baj gyökere – véleményem szerint – az addigi három elődpárt egyesülésével kezdődött. Bizonyára sokan emlékszünk még rá, h. a ´98 –as parlamenti választási szabályok mecsiari elferdítésekor kezdődött minden. (Az volt a lényege, h. a választási koalíciók esetében is pártonként 5% -ot el kellett érni, ami főleg az akkor formálódó SzDK (Szlovák Demokratikus Koalíció, vagy Kék Koalíció) ellen irányult, de a három magyar párt koalícióban való idulását is lehetettlenné tette.) A szlovák szövetkező pártok erre úgy reagáltak, h. létrehoztak egy 150 fős fantompártot SzDK néven, majd a választások után – amit sikeresen megnyertek – midenki ment a maga útjára, vagyis a „kényszer szövetség“ néhány hónap után szétesett. Ezzel szemben magyar vonalon beindult a már hosszú évek óta tartó „egy akolba terelési folyamat“ végső stádiuma – „hiszen a mecsiari választási törvények fenyegetése a politikai képviseletünk meglétét veszélyeztette“ – ami szinte zökkenőmentesen ment végbe. A szlovák megoldással ellentétben viszont a teljes, visszavonhatatlan egyesülés módszerével. (Hozzá kell tennem, h. mindezt a felvidéki magyarság nagy megnyugvással, megelégedettséggel fogadta. Mert még az idősebbek emlékeztek a két háború közötti nagy pártegyesülésre, ami pozitívumként maradt meg a köztudatban. Tegyük hozzá, h. az akkor az is volt...)
Tehát a felvidéki politikai élet renbetételét azzal kell kezdeni, h, vissza kell állítani a ´98 –as pártfúziók előtti helyzetet. Természetesen azóta sok minden megváltozott, gyakorlatilag egy új politikai nemzedék nőtt fel a nyolc év alatt, tehát elképzelhetetlen a régi struktúrák visszaállítása. Viszont mára a több szuverén politikai szervezet létrehozása már szükségszerűvé vált. A december 2 –kai helyhatósági vállasztások eredményei érzékeltetik leginkább ezt a szükségszerűséget. Alapszervezeti szinten tarthatatlan anomáliák sora volt tapasztalható. (Ezen írás célja nem az egyes esetek felsorolása, hanem a kiútkeresés.)
A megoldás pedig – véleményem szerint – kézenfekvő.

Az MKP –t (Magyar Koalíció Pártja) vissza kellene degradálni arra, aminek eredetileg is kellett volna lennie, 150 tagú pártra. Ennek a 150 tagú szervezet összetételét mindig négyévenként kellene megújítani, éspedig közvetlen, az országban (magyar területek) egyidőben tartandó választások alkalmával, amit nevezzünk a Magyar Nemzeti Közösség Belső Választásának, vagy nevezzük bárminek. Ezt mindig annak az évnek a tavaszán kellene tartani, amikor ősszel a helyhatósági választások kerülnek megtartásra. Ezen a választásokon az adott település magyar közössége kiválaszthatná a helyi jelölteket is (polgármesterre, ill. a képviselőkre), amelyeket majd az MKP hivatalosan is idítana az őszi települési megmérettetésen.

A 150 tagú MKP-s tagság megválasztása, ill. annak kiválasztása módja lenne a döntő az egész politikai átalakításnak. Ennek számtalan módja lehet, amelyek bizonyos régióknak , személyeknek (jelenleg politizáló személyek) kedveznek, vagy kevésbé előnyös a számukra.
Most csak példának felvázolok egy módot, amellyel érzékeltetném a lehetőségeket.
A magyarok sűrűsége szerint felosztani a délvidéket 50 körzetre, amely körzetek egy-egy egyéni jelöltet választanának. Az egyes körzetek régiókba lennének sorolva, amelyek több körzetből tevődnének össze, pl. a kisebb magyarok által (is) lakott városok körül. Ezen régiók magyar lakóssága számának függvényében arányos képviseletet szerezhetnének a 150 tagú testületben a fenmaradó 100 helyből. Az egyes régiókban különböző pártok, mozgalmak (esetleg a belügyminisztérium által bejegyzett társadalmi szervezetek) listát nyújtanának be annyi jelöltel, amennyit az a bizonyos régió szerezhet. (Tudom, h. első hallásra bonyolult, de jártasabbak kedvéért: ezt úgy hívják, h. VEGYES VÁLASZTÁSI RENSZER, olyan mint amilyen a MO –gi parlamenti választások.

Az ilyen módon megválasztott testület (nevezzük továbbra is MKP-nek) megalkotná a maga működési szabályzatát, testületeit, elnökét, alelnökeit, stb. Létrehozna (-hatna) képviselői klubokat, bizottságokat, esetleg egy kisebb létszámú szűkebb testületet, amely rugalmasabban (olcsóbban), ülésezhetne, stb. Minden további részlet már csak a 150 emberen múlna.

Ezen kis iromány legfontosabb elemeinek azt tartom, hogy egyrészt megmozdítaná az egyre jobban kiábránduló közvélemény érdeklődését a közélet iránt (mindenekelőtt az előkiválasztáson való részvétel lehetősége miatt), másrészt meg megtörné az egy PÁRT káros dominanciáját. Ez pedig a falvaink, városaink vezetőinek a kiválasztása miatt lenne nagyon fontos.

Félreértés ne essék! Amit itt leírtam, az nem szentírás. Sőt... A lényeg – ezért utaltam az autonómia témakörbeli naivitásra – van-e szándék a váltóztatásra. Minnél többen értik meg a jelenlegi helyzet tarthatatlanságát, annál nagyobb az esélye a politikai élet átalakításának. Ha az MKP döntéshozói nem lesznek képesek (vagy nem akarják) felfogni, hogy már „bepaszíroztuk“ Szlovákiát az európai struktúrákba, vagyis A MÁ“R MEGTETTE KÁ–TELESSÁ‰GÁ‰T, ... akkor még hosszú évekig fog pusztítani a felvidéki EGYPÁRTRENDSZER. A változások előbb, vagy utóbb bekövetkeznek. Ha nagyon távoli lesz az UTÁ“BB, akkor már valószinűleg nem lesz kinek .....

... ez a mi munkánk és nem is kevés ...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Bendegúz



Joined: 27 Oct 2014
Posts: 1296

PostPosted: Sun Feb 11, 2007 4:20 pm    Post subject: Reply with quote

Ez egy nagyon dicséretes kezdeményezés, ráadásul nekem rokonszenves is.

Ugyanakkor "renitens" figyelmébe szeretném ajánlani saját, önkritikusnak is tekinthető megállapítását:

"a naivitásnak idefönn a Felvidéken nincsenek határai."
Back to top
View user's profile Send private message
happy



Joined: 27 Oct 2014
Posts: 2043

PostPosted: Sun Feb 11, 2007 4:42 pm    Post subject: Reply with quote

A válaszom a topik címében szereplö kérdésre tömör: Nincs.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
haho7



Joined: 27 Oct 2014
Posts: 326
Location: EU Hon Dél-Fölvidék

PostPosted: Sun Feb 11, 2007 5:52 pm    Post subject: Bugár Béla újabb 4 évig?! Reply with quote

Bugár Béla újabb 4 évre indul az elnökségért, mert most nem akar lelépni... Ez eddig rendben van. Csak a MKP ettől még nem újul meg...Fiatalabbakra lenni szükség és változásra...A szavazók nem hisznek már annyira az MKP-nek, mert kormányzási szerepből nem tudott biztositani sőt nyiltan kijelenti, hogy nem akar csak kulturális és tanügyi autonómiát? Szóval ha politikailag ennek nincs háttere, ezt hogyan képzeli el? Szerintem, ez egy szép álom, de nem valósitható meg. Területi autonómia nélkül nehezen képzelhető el bármi is. Ehhez viszont nincs nagy akarat, de Koszovóban sincs a szerbek részéről... és mégis megvalósul...Ott létezik kritikus tömeg hozzá! 2 millió koszovói albán! Csak 1 területi autonómia keretében tudom elképzelni a megegyezést a szlovákokkal, különben folytatódik a beolvasztás politikája!...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
NT



Joined: 27 Oct 2014
Posts: 581
Location: Félúton

PostPosted: Sun Feb 11, 2007 6:54 pm    Post subject: Reply with quote

Hát, kivételesen Very Happy nem értek egyet Happyvel. Igenis, vannak sokan a párton belül, akik változtatni akarnak. De a rendszer szinte tökéletes: Nézzétek meg a Vencel által leírt választási rendszert és egyértelmű lesz, hogy a vízfej tökéletesen védi magát minden véletlen behatolástól! Ezért aztán tök nimdegy, hogy akarnak-e változást, mire ez eljutna a felső sorokba, már szépen elhal. Á‰s majd megállapítják, hogy a XX % az eddigi "munka" folytatása mellett döntött. Persze, lesz egy, max két új arc is a vezérkarban. Alapvetően a statisztika kedvéért, meg esetleg azért, hogy a belső ellenzék vitorlája szél nélkül maradjon. Olyan ez, mint a magyar foci: Az is változik. Egyre szarabb lesz.
_________________
N. T.
Back to top
View user's profile Send private message
Attila



Joined: 27 Oct 2014
Posts: 810

PostPosted: Mon Feb 12, 2007 8:01 am    Post subject: Reply with quote

Szándék van, de lehetőség nincs egyenlőre.
Back to top
View user's profile Send private message
Mata_Hari



Joined: 27 Oct 2014
Posts: 1155

PostPosted: Mon Feb 12, 2007 12:23 pm    Post subject: Reply with quote

Attila wrote:
Szándék van, de lehetőség nincs egyenlőre.

Ez jó hír, eszerint a szeméttelepes topic nem süllyed el Idea
Back to top
View user's profile Send private message
Hawkeye



Joined: 27 Oct 2014
Posts: 1342
Location: Kukac Howse

PostPosted: Mon Feb 12, 2007 1:09 pm    Post subject: Reply with quote

Attila wrote:
Szándék van, de lehetőség nincs egyenlőre.

ahol szándék van, ott beleszólási lehetőség nincs
ahol beleszólási lehetőség van, szándék nincs
Cool
_________________
Az okos enged. ...aztán ott áll üres kézzel, és gondolkozhat, hol cseszte el.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
renitens



Joined: 27 Oct 2014
Posts: 92

PostPosted: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm    Post subject: Reply with quote

Bendegúz wrote:


Ugyanakkor "renitens" figyelmébe szeretném ajánlani saját, önkritikusnak is tekinthető megállapítását:

"a naivitásnak idefönn a Felvidéken nincsenek határai."


... én meg "Bendegúz" figyelmébe szeretném ajánlani:


renitens wrote:


...Minnél többen értik meg a jelenlegi helyzet tarthatatlanságát, annál nagyobb az esélye a politikai élet átalakításának. Ha az MKP döntéshozói nem lesznek képesek (vagy nem akarják) felfogni, ...
... A változások előbb, vagy utóbb bekövetkeznek. ...


... vagyis - azt hiszem - TUDOM MIRÕL BESZÁ‰LEK ...



Hawkeye wrote:
ahol szándék van, ott beleszólási lehetőség nincs
ahol beleszólási lehetőség van, szándék nincs
Cool


EZ TALÁLT !!!! SÁœLLYED ...


... azt viszont furcsálom, h. a Téma-kiprovokáló "vencel" úr MÁ‰LYEN HALLGAT Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
haho7



Joined: 27 Oct 2014
Posts: 326
Location: EU Hon Dél-Fölvidék

PostPosted: Sat Feb 17, 2007 6:42 pm    Post subject: 2050 Reply with quote

Olvastam egy statisztikai hivatal általi előrejelzést a magyarságról 2050-re. Magyarország a határokon túl élő összes magyart beszippantja és magához vonzza 2050-re. Jelentéktelen kisebbség marad mindenütt a magyarságból. Gyakorlatilag igy is csak 8,5 millió lesz Magyarország lakossága és az éghajlati menekültekre kell vigyázni majd... Nagyjából 1,5 m magássággal emelkedik a tengerszint, aminek következménye a vándorlás! A mostani határon túli magyaroknak a bevándorlásnál a fele magyar....Tehát minden 2. bevándorló és letelepült aki állampolgárságot kap magyar etnikumú. Magyarországnak a jövőben nem lesz érdeke a határon túl tartania a magyarságot, hisz annyira elfogy a magyarság a határon belül. Munkaerőhiány stb... A magyarok is rádöbbennek jobb majd Magyarországra vándorolni és ott letelepedni, mert anyagilag is előnyösebb lesz, mint Szlovákiában maradni... A munka után nemcsak járni fogunk Magyarországra, ha nem lesz autonómia, de bizony letelepedünk ott, mert ez vonzóbb lesz anyagilag számunkra.... Az új gazdasági lehetőségek 2015-re alakulnak ki!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
renitens



Joined: 27 Oct 2014
Posts: 92

PostPosted: Sun Feb 18, 2007 12:54 pm    Post subject: Re: 2050 Reply with quote

haho7 wrote:
A munka után nemcsak járni fogunk Magyarországra, ha nem lesz autonómia, de bizony letelepedünk ott, mert ez vonzóbb lesz anyagilag számunkra.... Az új gazdasági lehetőségek 2015-re alakulnak ki!


Ne haragudj haho, de szerintem ez itt OFF Confused

Az autonómia témákhoz tartozik ...

de ha már írok: NEM ESZIK OLYAN FORRÁ“N A KÁSÁT ...
egyébként is a pesszimizmus sehová
sem vezet.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
haho7



Joined: 27 Oct 2014
Posts: 326
Location: EU Hon Dél-Fölvidék

PostPosted: Sun Feb 18, 2007 5:25 pm    Post subject: Re: 2050 Reply with quote

renitens wrote:
haho7 wrote:
A munka után nemcsak járni fogunk Magyarországra, ha nem lesz autonómia, de bizony letelepedünk ott, mert ez vonzóbb lesz anyagilag számunkra.... Az új gazdasági lehetőségek 2015-re alakulnak ki!


Ne haragudj haho, de szerintem ez itt OFF Confused

Az autonómia témákhoz tartozik ...

de ha már írok: NEM ESZIK OLYAN FORRÁ“N A KÁSÁT ...
egyébként is a pesszimizmus sehová
sem vezet.


Nem vagyok pesszimista, sőt optimista vagyis derűlátó vagyok hosszú távon. 2015 körülire becslem az EU egyik tagállamának Magyarországnak a munkaerő iránti új éhségét, amely a többi tagállamból való magyarság részéről új lehetőségeket ad majd. Ez elvezet oda, hogy a munka után letelepedünk ott és ez a fiatal munkaerőt érinti majd. Ez egy természetes folymat, ami a németeknél is zajlik... A 2.VH óta ez van. Mi ebben a rossz? 2050-re csak nagyon kevés területen marad meg a magyarság az autonómiákban, egyébként előnyösebb lesz oda telepedni ahol van kereslet stb. Miért nem veszitek ezt komolyan. 1991 és 2001 között mintegy 50 ezerrel csökkent a magyarság létszáma Szlovákia területén. Többen elhagyták az országot és kezdenek állampolgársághoz folyamodni tudom ezt ez érvényes NSZK, Görögo. stb. esetén. Igaz a magyaroszági kitelepedésekre is. A munkaerő mozgás etnikai fölmérése megadná erre a választ. A szlovákok és szlovákiai magyarok munkaerőben jobban vannak képviselve még Irországban is. Anglia területén stb. A magyarországi magyarok kevesebben vándoroltak ki 1 ezer lakosra nézve a szlovák állampolgárok ilyen értelemben többen voltak. Ezek gazdasági tények! Mi ebben a rossz?...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
haho7



Joined: 27 Oct 2014
Posts: 326
Location: EU Hon Dél-Fölvidék

PostPosted: Sun Feb 18, 2007 5:34 pm    Post subject: Gazdaság és politika Reply with quote

Nemsokára megtapasztaljuk majd azt is, hogy a magyarok nem lesznek képesek és már ez kezd mutatkozni az elit politikai magatartása miatt, arra, hogy a magyar párt nem jut be az országos parlamentbe. Sőt egyre kisebb szerepet játszik majd ott. Megjelenik majd egy roma-cigány párt és ez jelzi majd az etnikai átalakulást ami itt folyik! 800 ezer- 1millióra tehető a roma származásúak aránya Szlovákiában nagyjából a 10% ismeri ezt el magáról. A romáknak etnikailag járna 5% alatt is képviselet a parlamentben, mert igy diszkriminálva vannak! Minden demokratikusan működő állam ezt biztositja és Szerbiában is ezt elismerik. A kisebbségiekre nem vonatkozhat az 5%-os küszöb. A valóság az, hogy a romákat diszkriminálják és ez valóság, amely fölött még a magyar képviselet sem hunyhat fejet! Ugyanennek érvényesnek kéne lennie a többi kisebbségre is. Ilyen módon majd bejut más magyar párt is előbb vagy utóbb és ezzel megkezdődik az MKP leolvadása! Ha helyi szinten indulna magyar párt arra szavazna a magyarság néhány százaléka és ez elvezethet oda, hogy 2-3 választási ciklus után az MKP országosan sem lesz képes arra, hogy az maradjon ami!....Változni kell a helyzetnek...ez természetes folyamat...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
haho7



Joined: 27 Oct 2014
Posts: 326
Location: EU Hon Dél-Fölvidék

PostPosted: Sun Feb 18, 2007 5:40 pm    Post subject: Bugár Béla látomásai Reply with quote

Bugár Béla el tudja képzelni, hogy fiatalabbak és mások jönnek helyette és ezt úgy teheti meg, hogy 1 ciklusnál nem maradhat tovább elnök. Utána tiszteletbeli elnökként távoznia kell, mert a politikában 20 évnél tovább nincs helye 1-1 embernek. Ezt csak a politikához nem értők gondolják másként. A Bugár Béla jelenség ismétlődni fog. Ne feledjük most erről lesz szó és igazi változást nem óhajt az MKP... Igaz az új személy sajátosan megváltoztat valamit és visszaszerzi a választók bizalmát, erre készülnek... Ugye valamennyien tisztában vagyunk ezzel?...!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Lenin



Joined: 27 Oct 2014
Posts: 15

PostPosted: Sun Feb 18, 2007 6:13 pm    Post subject: Reply with quote

Bugár Béla egy felelösségteljes politkus, aki tudja, hogyan kell pártot építeni, és ahhoz kiválogatni a megfelelö embereket. További 4 évig maradjon az MKP elnöke!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Kukac archí­vum Forum Index -> Belföld All times are GMT
Goto page 1, 2, 3 ... 28, 29, 30  Next
Page 1 of 30

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group