Kukac archí­vum Forum Index Kukac archí­vum
A www.kukac.sk archívuma
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Van-e szándék a változtatásra a felvidéki politikai él
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 28, 29, 30  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Kukac archí­vum Forum Index -> Belföld
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Bendegúz



Joined: 27 Oct 2014
Posts: 1296

PostPosted: Sun Feb 18, 2007 6:19 pm    Post subject: Reply with quote

Ha Te mondod, Uljanov elvtárs...
Back to top
View user's profile Send private message
parlagi



Joined: 27 Oct 2014
Posts: 184

PostPosted: Sun Feb 18, 2007 10:31 pm    Post subject: Reply with quote

Lenin wrote:
Bugár Béla egy felelösségteljes politkus, aki tudja, hogyan kell pártot építeni, és ahhoz kiválogatni a megfelelö embereket. További 4 évig maradjon az MKP elnöke!


Egyetértek. Maradjon. DE A PÁRT VÁLTOZZON MEG!

pl. a témanyitóban leírt forgatókönyv szerint.


ui.: annak viszont kur....ul örülök, hogy a nagy LENIN nevével tizenvalahány év után csak így cikizkedünk Smile)))
(az öregebbek tudják, hogy mire gondolok Smile


Last edited by parlagi on Sat Mar 03, 2007 9:56 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
renitens



Joined: 27 Oct 2014
Posts: 92

PostPosted: Tue Feb 20, 2007 3:13 pm    Post subject: Reply with quote

Mata_Hari wrote:
hazafi wrote:
Szerintem nem igez, hogy mindenki hallgat a pártban, csak nagyon kevesen mernek birálni. Á‰n idén már háromszor voltam etikei bizottság előőt, most legutóbb már javasolták, hogy zárjanak ki a pártból, mert valakinak nagyon az útjába állok, vagy a karrierjét nem tudja csúcsrajáratni. Ne vegyéál mindenkit egy akolba.

Eszem ágában sincs mindenkit a birkák közé sorolni, csak nem értem, hogy mitől fél a tisztességes többség, másképp „mit félt“ a TT, ha nem meri kinyitni a száját, ha egy maréknyi gazember terelget benneteket???
...



Ezt 2005 októberében írtátok. Azóta még rosszabb a helyzet...

MH!
Nem a félelmről van szó. Hanem a önkormányzati képviselői jelölésekről, stb. Ha valakiről kiderül, h. reniteskedik (mint én ... Smile , akkor vége a kariernek...
Igen. Valóban úgy látszik, h. még nem olyan rossz a helyzet, HOGY ROBBANJOM. Majd mikor az MKP -s képviselőjelöltek 3/4 -de nem fog bejutni a testületekbe, akkor elkezdődnek nyílni ROMLÁS VIRÁGAI... Sad(

MI is birka nemzet (-rész) lennénk, mint a többségi "testvéreink"?????
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
csirke



Joined: 27 Oct 2014
Posts: 112

PostPosted: Tue Feb 20, 2007 3:53 pm    Post subject: Reply with quote

jah, aki bírálni mer, azt rövid úton etikai bizottság elé "vetik" - lényegtelen, hogy igazat mond és tényleg a köz javát tartja szem előtt - azán védheti a saját igazát, ahogy tudja.... a múlt évben 2 ilyen embert már az Országos Etikai Bizottságnak és az OT-nek kellett megvédenie.
Back to top
View user's profile Send private message
renitens



Joined: 27 Oct 2014
Posts: 92

PostPosted: Sat Feb 24, 2007 5:25 pm    Post subject: Reply with quote

Ekkora "agyonhallgatásra" azért nem számítottam ... Sad

Kösz a kivételeknek (csirke, parlagi), de veletek nem vitatkozhatom ...
(az egyetértési megnyilvánulásoknak nem látom sok értelmét)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
vencel



Joined: 27 Oct 2014
Posts: 1487
Location: Pozsony

PostPosted: Sun Feb 25, 2007 9:36 pm    Post subject: Reply with quote

renitens wrote:
Ekkora "agyonhallgatásra" azért nem számítottam ... Sad

Kösz a kivételeknek (csirke, parlagi), de veletek nem vitatkozhatom ...
(az egyetértési megnyilvánulásoknak nem látom sok értelmét)


Parlagi kolléga parancsba adta, hogy ne csak a "saját topikomban" villogjak.

Szóval, renitens ötlete szép és jó. Van benne egy hibás kiinduló pont, hogy példának hozta az SDK esetét, de ez nem változtat az eredményén.

Viszont. ha aprópénzre bontaná a lépéseket, akkor szerintem vagy becsődölne az elképzelés, vagy a rendszer pont olyan hibákat gyártana, mint az emkápé generált amikor kormányban volt.

Javaslom, hogy ismerve a kiindulási állapotot, tervezze meg a lépéssorozatát. Szivesen véleményezném.




üdv
vencel
Back to top
View user's profile Send private message
parlagi



Joined: 27 Oct 2014
Posts: 184

PostPosted: Sun Feb 25, 2007 10:00 pm    Post subject: Reply with quote

vencel wrote:

Javaslom, hogy ismerve a kiindulási állapotot, tervezze meg a lépéssorozatát. Szivesen véleményezném.

üdv
vencel


BRAVÁ“ VENCEL !

ez így már mindjárt más Smile)))

és jól föladtad a leckét renitesnek Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
renitens



Joined: 27 Oct 2014
Posts: 92

PostPosted: Tue Feb 27, 2007 8:39 pm    Post subject: Reply with quote

vencel wrote:

Javaslom, hogy ismerve a kiindulási állapotot, tervezze meg a lépéssorozatát. Szivesen véleményezném.

üdv
vencel


Kösz a felszólítást!
Természetesen nem várhatjuk el a FEJTÕL, h. maga alatt vágja a fát, vagyis ha valaminek, akkor ennek a változásnak biztosan ALULRÁ“L KELL kifejlődnie.
Valamelyik járás szintjén kellene "letesztelni" az új redszert a témanyitóban ismertetett formában.
Erre a legalkalmasabb a Nyitrai járás lenne, hiszen ott a legtarthatatlanabb a helyzet. Minden kisérlet, aktivitás csak javíthat az emberek, de legfőképp a pártagok a jelenlegi kiábrándultságán, letargiaján.
Képzeljétek csak el, ha a ELNYÛHETETLEN Mata Hari, az ÁLHATATOS, MEGIGATHATATLAN BG, meg Filippi, stb. "beindulnának" egykettőre megtörne a jég.

Másik variáció Komárom járás (v. első lépésben a maga a város?!), ahol szintén nagy a feszültség a MKP - belül. Ott meg Abraka, Hahó energiái lehetnének a kívülről "ostromlók" (persze, ha ők meg hasonló TENNIVÁGYÁ“K felismernék, hinnének a megváltózhatatlannak tetsző EGYPÁRT megdönthetőségében.

Vagy a "távolkelet" a Bodrogköz - Ungvidék lehetne a szikra kipatantója (jó messze van Pozsonytól, úgyhogy mire észbe kapna a VÁZFEJ, már olthatatlan lenne a változás tüze).
Egyébként ők kezdetektől elég keményen harcoltak (a kassaiakkal együtt) a centralizmus ellen. (persze valószínűleg az akkori élharcosok, már jól "el vannak ásva" ... Sad
De vannak fiatalok, és gondolom a keleti vér sem vált azóta vízzé ... Smile))

Majd a pozitív példa elindítaná a lavinát.

Ášgy kéne kezdeni, h. megalakulna 5 -7 fős előkészítő csoport, akik kidolgoznának egy tervet a konkrét lépésekről, harmonogramot készítenének és a megalkotott dokumentummal elkezdenék - külön-külön "megdolgozni" - négyszemközti beszélgetésekkel főleg a pártagokat, de az egyéb civil szervezet élharcosait is. Nem kell mindenkinek egyetérteni (ami úgysem menne sosem), csak a fő hangadóknak kell elszánniuk magukat ...

Végül, mikor olyan szitu alakulna ki mint a viccben (Mire kell vigyázni a grupensexben? - Nehogy kimaradj belőle ... Smile
zászlót bontani...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
vencel



Joined: 27 Oct 2014
Posts: 1487
Location: Pozsony

PostPosted: Tue Feb 27, 2007 10:20 pm    Post subject: Reply with quote

KEDVES FORRADALMÁR KOLLÁ‰GA. Á‰N EZT AZ EGÁ‰SZET NEM Á‰RTETTEM MEG.

üdv
vencel
Back to top
View user's profile Send private message
Guru



Joined: 27 Oct 2014
Posts: 87

PostPosted: Wed Feb 28, 2007 11:47 am    Post subject: Reply with quote

Pedig azt gondolom, hogy érthető!
Back to top
View user's profile Send private message
Bigman



Joined: 27 Oct 2014
Posts: 1667
Location: Nagymegyer

PostPosted: Wed Feb 28, 2007 12:07 pm    Post subject: Reply with quote

vencel wrote:
KEDVES FORRADALMÁR KOLLÁ‰GA. Á‰N EZT AZ EGÁ‰SZET NEM Á‰RTETTEM MEG.

üdv
vencel


Engem ezzel nem leptél meg!!!! Wink
_________________
Bár zord a harc,de megéri a világ....
Back to top
View user's profile Send private message
vencel



Joined: 27 Oct 2014
Posts: 1487
Location: Pozsony

PostPosted: Wed Feb 28, 2007 12:35 pm    Post subject: Reply with quote

renitens wrote:
Kösz a felszólítást!
Természetesen nem várhatjuk el a FEJTÕL, h. maga alatt vágja a fát, vagyis ha valaminek, akkor ennek a változásnak biztosan ALULRÁ“L KELL kifejlődnie.

...deleted


A kulcsszó az ENNEK ("ennek a változásnak"). Az "ENNEK" egy nagyon alkalmazható terv +célt +útirányt helyettesitö paraméter szó. Nem tudom értelmezni, csak tippelhetek, hogy mit takar ez a beugrószó (ezért nem értettem aforradlmári felszólitást):

Ha renitens a 150 tagú testület létrehozására gondolt a járásokból inditva, amire majd "redegradálná" az emkápét, akkor ahhoz az emkápére is szükség van (, hogy hagyja magát degradálni). Nomármost, ha kivülről indul a "forradalom", akkor valóbam csak a gruppenszexi axiómára számithat renitens ezzel kapcsolatban, (az emkápés saját maga feladja a pozicióját, mert nem akar kimaradni). Itt azzal van a gond, hogy gruppenszexből kéne gruppensexbe átvándorolni, amiröl viszont a vicc már nem szól.

Szóval gondban vagyok, mert parlagi vitatkoztatna engem egy megoldással, ami szerintem megoldás, de nem érhető el... ezért akartam kimaradni

üdv
vencel
Back to top
View user's profile Send private message
Mata_Hari



Joined: 27 Oct 2014
Posts: 1155

PostPosted: Wed Feb 28, 2007 1:54 pm    Post subject: Reply with quote

renitens wrote:
Természetesen nem várhatjuk el a FEJTÕL, h. maga alatt vágja a fát, vagyis ha valaminek, akkor ennek a változásnak biztosan ALULRÁ“L KELL kifejlődnie.

Képzeljétek csak el, ha a ELNYÛHETETLEN Mata Hari, az ÁLHATATOS, MEGIGATHATATLAN BG, meg Filippi, stb. "beindulnának" egykettőre megtörne a jég.

A most készülő alapszabálymódosítás szintén a fejet erősíti, nem az alapszervezetet ill. a tagot!!!!
De biztos vagyok, hogy az akolban értsd. Közgyűlésen a birkák rábégetnek!!!!
Á‰n mint ELNYÛHETETLEN néhány éve tesszük a dolgunkat, de mint látjátok az elvbarátaim még anonimként sem jelentkeznek a fórumokra, ebből aztán nem egyszer kemény szócsata van, sőt besz.ari alakoknak is letessékeltem néhányukat, bár az MKP-s dolgokban egyetértés van közöttünk.
A nyitrai MKP alapszervezetek, de más helyi és járási szervezetek többségének vezetősége úgy állt össze 2000 óta, hogy megfeleljen Ladányinak, s mikor Ladányi kizáratta a kolonyiakat, a többi szervezet behúzta a farkát, tehát többségükben Ladányi hűbéresei, valakik azért, mert helyi szinten valamely szervezetben funkcióhoz jutottak (nem csak MKP, s még nem is kell elnöknek lennie, elég a helyi bólogatójánosi funkció!!!), esetleg járási funkcióba kerültek, néhányan állami funkciókba, ellenőrző bizottságokba....másoknak jutott „csont“ a zoboralji pénzcsomagokból.... tehát az ilyen „megélhetési magyarokat“ nehéz meggyőzni, de nem lehetetlen!!!!!!
renitens barátom, 1 hónap kevés idő, hogy nyitásra kényszeríts egy centralista diktatórikus pártot, a márciusi kongresszuson semmi változás nem történik, csakis pozícióharc lesz!!!!
A jelenlegi MKP sose lesz emberközeli és sose fog megújulni!!!
Ez az amire fel kell hívni a figyelmet a fórumokon, és valahogy fel kell nyitni a szemét a tisztességes Felvidéki Magyar Népnek. El kell indítani egy „ellenzéki“ újságot, jöhet a nyitrai WWW, 2002-ben az MKPsok csúnya vereséget szenvedtek a helyi választásokon, amiben szerepe volt a WWW újságnak!!!!

happy Vencelben látná az „Emberközeli MKP“ elnökét,
legyen,
a véleményemen az MKP-ról ez mit sem változtatna és abban is biztos vagyok, hogy az MKP sem változna az „elnök Vencellel“!!!!!!!!
Földügyekben szakértő, de akik a nyitrai rablólovagoknak a szekértolói /voltak/, azok sose hozzák el a MEGÁšJULÁST, mert a nyitrai ügyben azt támogatták, amiben országos szinten szeretnének változtatni!!!!
Tehát....csak kúrják és túrják egymást, már elkúrtak egysmást,
de eljön a végelszámolás, ki, mit, kiért, miért.......saját pecsenyéért........!!!!!!!!
Back to top
View user's profile Send private message
renitens



Joined: 27 Oct 2014
Posts: 92

PostPosted: Wed Feb 28, 2007 6:00 pm    Post subject: Reply with quote

Guru wrote:
Pedig azt gondolom, hogy érthető!



Kösz a mondatodat! Ášgy érzem már nem törtem magam hiába... Smile

Ami vencel hozzáállását illeti - a hosszú hallgatása után már - nem is vártam mást ... Embarassed

Viszont azért az a bizonyos "ENNEK" -hez hozzáfűzök valamit.

Ha figyelmesen elovastad volna a témanyitót (amit mellékesen a te felszólátásodra írtam), a vége felé írtam, h. PÁ‰LDÁUL az ilyen megközelítés is lehetne ...
Namármost akinek van egy kis képzelőtereje könnyen kisütheti, h. ha már van miről beszélni, pl. járási, v. városi szinten, akkor összejöhet az a bizonyos 5 -7 emberke, és elkezdik keresni a megoldást ...

Pl. MONDOM PÁ‰LDÁUL Exclamation egy 50 tagú járási "MKP" grémiumot az országos szintű leírtak szerint ...

A lényeg, h. MOZDULJON MEG AZ ÁLLÁ“VÁZ Exclamation Exclamation Exclamation


Last edited by renitens on Thu Mar 01, 2007 4:59 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
vencel



Joined: 27 Oct 2014
Posts: 1487
Location: Pozsony

PostPosted: Thu Mar 01, 2007 8:25 am    Post subject: Reply with quote

Kedves Renitens!

Megirtam, hogy miért reagáltam az irásodra késön:
Elsiklottam a tartalom miatt a tartalom felett, de parlagi felszólitására elkezdtem a véleménycserét.

Az emkápé egyeduralkodóvá vált a politikai porodon. Ez még nem baj, a gond ott van, hogy komoly hibaszázalékkal müködik ez a rendszer. Á‰n belülröl próbálok versenyhelyzetet teremteve salaktalanitani. Legitim, hogy valaki próbálkozzon felelősége teljes tudatában kivülröl teremteni versenyhelyzetet. Naivitás viszont azt gondolni, hogy az emkápé feladja a pozicióját és teret enged más rendszernek.

Magunk között, a te testületed értékeit is lenyúlnák a csak négy évben gondolkodó kalandorok. A statisztikai gauss görbe szemetet is felszinre karikáz.

üdv
vencel
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Kukac archí­vum Forum Index -> Belföld All times are GMT
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 28, 29, 30  Next
Page 2 of 30

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group