Kukac archí­vum Forum Index Kukac archí­vum
A www.kukac.sk archívuma

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Duray Miklós
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Kukac archí­vum Forum Index -> Levelesláda
View previous topic :: View next topic  
Author Message
nogradi

PostPosted: Wed Aug 04, 2010 7:26 am    Post subject: Reply with quote

Quote:
Igen, fontos a család, az óvoda, az iskola stb., de ha megvizsgáljuk az asszimiláció okát, akkor az anyanyelven való boldogulás lehetősége vagyis az anyanyelv helyzete a hivatalos nyelvhez viszonyítva a leginkább ösztönző.

hiába ha a vegyes házasságban az anyanyelv a szlovák.
Back to top
View user's profile Send private message
elemzõ

PostPosted: Wed Aug 04, 2010 10:36 am    Post subject: Reply with quote

Attila wrote:
Bocs, a manapság családokat alapítókat...azaz családalapítókat. Ez értelmetlenre sikeredett. Ismételten elnézést!
Nem nyelvészeti a gondom, hanem értelmezési, ami azt jelenti nem értem, hogy miként gondoltad a vezetőink nevelési tevékenységét.

nogradi wrote:
hiába ha a vegyes házasságban az anyanyelv a szlovák.
Az asszimiláció a diszkrimináció tükre.
Back to top
nogradi

PostPosted: Wed Aug 04, 2010 2:35 pm    Post subject: Reply with quote

a vegyes házasság diszkrimináció ?
Back to top
bg

PostPosted: Wed Sep 22, 2010 8:37 am    Post subject: Reply with quote

Átadták a Széchenyi Társaság díjait - Duray Miklós is a kitüntetettek között
http://www.felvidek.ma/index.php?option=com_content&task=view&id=24419&Itemid=1
Quote:
Cservenka János laudációjából:
Hadd kezdjem a beszédemet azzal a beismerő vallomással, hogy életem egyik legnehezebb feladatára vállalkoztam, amikor ezt a felkérést elvállaltam. De mindjárt hozzá is teszem, hogy nincs felemelőbb érzés, mint olyan embert dicsérni és életpályáját méltatni, akit tisztelek, becsülök, és előkelő helyet foglal el a számomra fontos és mértékadó emberek között.
Nagyon sokat gondolkoztam azon, munkásságának mely területe az, amelyet laudációm központi témájává teszek, hiszen ténykedéseinek csak egy kis szegmensét van módomban méltatni az idő rövidsége miatt.
Nagyot alkotott, mint író, publicista, pótolhatatlan tevékenységet fejtett ki, mint emberjogi aktivista, és elévülhetetlen az a politikai munka, amelyet élete folyamán a felvidéki magyarság érdekében kifejtett. Mindezt felülírja hűsége a magyarsághoz, ragaszkodása a szülőföldhöz és a nemzet iránti szeretete. 20 éve ismerem személyesen, de eddig sosem gondolkoztam el azon, mi az, ami őt európai formátumú politikussá tette. Bölcsessége, tudása, tapasztalata, érzelmi intelligenciája, töretlen hite, avagy az a látnoki képessége, amellyel a nemzet jövőjét vászonra vetíti?
Igen, ezek az erények egy embert külön-külön is az átlag fölé emelnek, de ha ezek a tulajdonságok egy személyben összpontosulnak, az már a zsenialitás magasságába emeli az illetőt. S ha valami még nagyobbá tehet egy személyiséget, az nem más, mint az önfeláldozó, kitartó, állhatatos munka. Büszke vagyok rá, hogy személyesen ismerhetek egy ilyen embert, Duray Miklóst, aki a reformkor és a magyarság legnagyobbjával is bírja az összehasonlítást. Hiszen, amit Széchenyi létrehozott, megalkotott, azt Duray óvja és karbantartja, hiszen míg Széchenyi a nemzet jövőjéért aggódott, addig Duray a nemzet megmaradásán fáradozik és harcol a Felvidéki magyarok jogaiért.

Kétféle Duray Miklóst ismerek,
90 előtti, aki valóban a szlovákiai magyarok jogaiért harcolt és ezért tiszteletet érdemel,
és 90 utáni, akiről már ezt nem mondhatom, az oszd meg és uralkodj programja szakadékba juttatta Zoboralját!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Kukac archí­vum Forum Index -> Levelesláda All times are GMT
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
Page 11 of 11

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum