Kukac archí­vum Forum Index Kukac archí­vum
A www.kukac.sk archívuma

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Hajrá DAC!
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Kukac archí­vum Forum Index -> Sport
View previous topic :: View next topic  
Author Message
templomos

PostPosted: Mon Aug 18, 2008 2:29 pm    Post subject: Reply with quote

Amiről írsz, azzal egyetértek. Főleg ami a szlovákiai magyarságot illeti. Csak hát egy olimpiára készülő sportolónál ne az legyen a kérdés, hogy milyen nemzetiségű. A másik dolog, hogy sportolóink inkább felveszik a magyar állampolgárságot, és akkor már nem kell ilyen kérdésekre válaszolni. Elég, ha sportolnak. A vízilabdázó Gergely, vagy a futbalista Priskinnek már nincsenek ilyen problémái.

Utóirat: Riszdorferéknek szerencsétlenégükre magyar színekben nagyon nehéz lenne kijutni az olimpára
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Attila

PostPosted: Mon Aug 18, 2008 6:16 pm    Post subject: Reply with quote

Uraim. Bacsa Gyuritól egyszer megkérdezték, hogy ő szlovák vagy magyar. Azt mondta, hogy ő komáromi. Igy is lehet...
Back to top
View user's profile Send private message
matas

PostPosted: Mon Aug 18, 2008 8:16 pm    Post subject: Reply with quote

Attila wrote:
Uraim. Bacsa Gyuritól egyszer megkérdezték, hogy ő szlovák vagy magyar. Azt mondta, hogy ő komáromi. Igy is lehet...

Rosszul írtad Attila. Õ a szlovák médiában Juraj Baèa. Mi a francért kell titkolni, hogy magyar vagyok. Juraj Baèa sokszor lenyelt a sok médiaszereplés ellenében kétértelmű dolgokat. Jó a gyomra. Á‰n nem tudnám utána csinálni.
Attila

PostPosted: Tue Aug 19, 2008 8:30 am    Post subject: Reply with quote

Bocs akadozott a szlovák billentyűzet Wink
Back to top
Attila

PostPosted: Fri Aug 22, 2008 4:08 pm    Post subject: Reply with quote

Az első félidő után DAC-Besztercebánya 1:1. A játékrész alatt a 15 besztercebányai drukker végig a magyarokat szidja, provokálja. Ami meglepő, hogy az egyik melegítő basztercebányai a DAC, Nagy-Magyarország zászló mögötti, drukkerei felé k...a magyarozott és egy pálya szélén levő bazaltdarabot dobott a tribünre.
Back to top
Bendegúz

PostPosted: Wed Feb 17, 2010 6:48 pm    Post subject: Reply with quote

Pitypang barátunk számomra meglepőt szólt a bekiabálóban: "Ha a DAC játszana a Fradi ellen én bizony a DAC-nak,azaz a szlovák csapatnak szurkolnék.Akkor most jó vagy rossz ember vagyok?"

Mire én rákérdeztem: "A DAC szlovák csapat?"

Pitypang nem késlekedett: "Mivel a szlovák ligában küzd és tele van külföldiekkel nem épp magyar csapatnak nevezném!"

Nos. A Barcelona futballcsapata például a spanyol bajnokságban versenyez, időnként meg is nyeri azt, soraiban volt/van magyar, holland, argentin, angol, brazil, portugál, francia, kameruni, a teljesség igénye nélkül. A pitypangi kritériumok alapján tehát nyugodtan tekinthetnénk őket spanyolnak.
Mindezek ellenére - ha egyszer jó szerencséd engedne végignézni egy mérkőzést a Camp Nou-ban - ne énekeld a hazai drukkereknek, hogy "que viva España", mert gondod lesz a hazamenetellel!
Õk ugyanis katalánok. Á‰s büszkék rá.
Back to top
Attila

PostPosted: Wed Feb 17, 2010 7:44 pm    Post subject: Reply with quote

Javaslom Pitypangnak, hogy február 27-én sétáljon ki a Disznómezőre a Slovan-DAC meccsre. Talán rájön, hogy hiba volt ezt a példát felhozni. Ha még ezután sem, akkor legközelebb összedobunk neki egy DAC mezre illetve egy Felvidéki Harcosok szurkolói sálra és Nagyszombatban betereljük őt a nagyszombati ultrák közé. Ha még ez sem győzte meg őt, akkor további ötletekkel állunk elő Bendegúzzal Wink
Back to top
beeblebrox

PostPosted: Wed Feb 17, 2010 9:38 pm    Post subject: Reply with quote

Mondok cifrábbakat.

Pár évvel ezelőtt a magyar női kézilabdaligában indult a Hypo Niederösterreich csapata, a magyar férfi kézilabdaligában pedig a Tatran Pre¹ov csapata.

Akkor most pitypang logikájával élve, a Hypo NÁ– és a Tataran Pre¹ov magyar csapatok???
pitypang

PostPosted: Thu Feb 18, 2010 10:41 am    Post subject: Reply with quote

Bendegúz wrote:

Nos. A Barcelona futballcsapata például a spanyol bajnokságban versenyez, időnként meg is nyeri azt, soraiban volt/van magyar, holland, argentin, angol, brazil, portugál, francia, kameruni, a teljesség igénye nélkül. A pitypangi kritériumok alapján tehát nyugodtan tekinthetnénk őket spanyolnak.
Mindezek ellenére - ha egyszer jó szerencséd engedne végignézni egy mérkőzést a Camp Nou-ban - ne énekeld a hazai drukkereknek, hogy "que viva España", mert gondod lesz a hazamenetellel!

Számítottam erre.De a katalán csapat is regisztrálva van valahol és az nem a Katalán Köztársaság.A DAC a szlovák ligában a SFZ(Slovenský futbalový zväz)-nél van regisztrálva(http://www.futbalsfz.sk/aktualne-kluby-corgon-ligy/).Ezért gondolom nem követtem el hazaárulást ha a csapatot szlovákiai csapatnak tituláltam.De ha a Ti logikátokat követem akkor a Felvidéki csapat lenne a megfelelőbb jelző.
Back to top
pitypang

PostPosted: Thu Feb 18, 2010 10:46 am    Post subject: Reply with quote

Attila wrote:
Javaslom Pitypangnak, hogy február 27-én sétáljon ki a Disznómezőre a Slovan-DAC meccsre. Talán rájön, hogy hiba volt ezt a példát felhozni. Ha még ezután sem, akkor legközelebb összedobunk neki egy DAC mezre illetve egy Felvidéki Harcosok szurkolói sálra és Nagyszombatban betereljük őt a nagyszombati ultrák közé. Ha még ez sem győzte meg őt, akkor további ötletekkel állunk elő Bendegúzzal Wink

Feleslegesen győzködsz.Ez egy más kérdés amit leírtál.Gondolom egy DAC-Ášjpest vagy DAC-Fradi meccsen a két szurkolói tábor tábortüzet rakva egymás vállára borulva énekelne úttörő dalokat és a meccs végén a sarki sörözőben minden DAC drukker vendég lenne egy kis sör+ felesre mivel mi is magyar csapat vagyunk.Ugyan már.
Back to top
pitypang

PostPosted: Thu Feb 18, 2010 10:50 am    Post subject: Reply with quote

beeblebrox wrote:
Mondok cifrábbakat.

Pár évvel ezelőtt a magyar női kézilabdaligában indult a Hypo Niederösterreich csapata, a magyar férfi kézilabdaligában pedig a Tatran Pre¹ov csapata.

Akkor most pitypang logikájával élve, a Hypo NÁ– és a Tataran Pre¹ov magyar csapatok???

A csapatokat én területi hovatartozás szerint soroltam.Sajnos mi a területi fekvést tekintve nem tartozunk oda.Á‰s szerintem utópia azt gondolni,hogy valaha oda fogunk. Wink
Back to top
pitypang

PostPosted: Thu Feb 18, 2010 10:57 am    Post subject: Reply with quote

Tulajdonjogi és perszonális felállást tekintve pedig a legnagyobb jóindulattal sem lehet a DAC-t magyar csapatnak nevezni.Á‰s ezt nem a csapattagokra értem.
Back to top
beeblebrox

PostPosted: Thu Feb 18, 2010 11:40 am    Post subject: Reply with quote

pitypang wrote:
Bendegúz wrote:

Számítottam erre.De a katalán csapat is regisztrálva van valahol és az nem a Katalán Köztársaság.A DAC a szlovák ligában a SFZ(Slovenský futbalový zväz)-nél van regisztrálva(http://www.futbalsfz.sk/aktualne-kluby-corgon-ligy/).Ezért gondolom nem követtem el hazaárulást ha a csapatot szlovákiai csapatnak tituláltam.De ha a Ti logikátokat követem akkor a Felvidéki csapat lenne a megfelelőbb jelző.

Nem, pitypang, te a DAC-ot nem szlovákiai, hanem szlovák csapatnak tituláltad. Nagy különbség.
Bendegúz

PostPosted: Thu Feb 18, 2010 11:48 am    Post subject: Reply with quote

pitypang wrote:

Ezért gondolom nem követtem el hazaárulást ha a csapatot szlovákiai csapatnak tituláltam.

Ha szlovákiainak tituláltad volna, semmi gond nem lenne, de "szlovák"-nak nevezted. Különbség.

Mellesleg én utópista vagyok.
Back to top
beeblebrox

PostPosted: Thu Feb 18, 2010 11:49 am    Post subject: Reply with quote

pitypang wrote:
Tulajdonjogi és perszonális felállást tekintve pedig a legnagyobb jóindulattal sem lehet a DAC-t magyar csapatnak nevezni.Á‰s ezt nem a csapattagokra értem.

A DAC egy magyar város csapata, a szurkolói döntő többségben magyarok, tehát a DAC magyar csapat.
Debrecen is magyar város, tehát hiába játszik a csapatban 10 idegenlégiós, akkor is magyar a csapat. Mintahogy ha a tulajdonosa Ali Hasszán, akkor se válik hirtelen szaúd-arábiai csapattá.
Vagyis szerintem a csapat hovatartozását a szurkolói határozzák meg, nem pedig az, hogy melyik országban, melyik ligában, hány idegenlégióssal játszik, és ki a tulajdonosa.
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Kukac archí­vum Forum Index -> Sport All times are GMT
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 4 of 6

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum