Kukac archí­vum Forum Index Kukac archí­vum
A www.kukac.sk archívuma

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Kis sunyi kukacos cenzúra
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Next

This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Kukac archí­vum Forum Index -> Működési híradó
View previous topic :: View next topic  
Author Message
VukLuxKlan

PostPosted: Wed Jul 18, 2007 8:55 am    Post subject: Reply with quote

...én nem mondtam konkrét nevet, neveket...csak annyit állítok, hogy Szerdahelyről jöttek a fenyegetések és realizálták is őket...tehát akinek nem inge...az hogy valakik szarnak tartják a Kukacot az privát úgy legfeljebb nem kell látogatni...van egy-két dolog a fórumon amivel nagyon is nem értek egyet, de ha ez nem így lenne akkor rajongói oldal lenne...azért fórum a fórum, hogy vitatkozzanak az emberek és esetleg néha meg találják a konszenzust...
Hawkeye

PostPosted: Wed Jul 18, 2007 9:08 am    Post subject: Reply with quote

teddybear wrote:
Hawk, tartalmilag eleg nagy rakas szarnak tartom a kukacot, de azt hiszem ezzel a velemenyemmel nem vagyok egyedul - persze, ennek ellenere igenis meg szoktam nezni, ugy ahogy a tobbi szarnaktarto is.

ezért nem tartom korrektnek, hogy mégis idenyomkodjátok az oldalaitok reklámjait.
...egyébként ha kommersz reklámot szeretnétek feltenni a kukacra, nem látom akadályát, ráadásul simán megengedhetitek magatoknak azokból a támogatásokból, amit bezsebeltek a "publicisztikai mesterművekért".
jclayton

PostPosted: Wed Jul 18, 2007 9:30 am    Post subject: Reply with quote

Hawkeye wrote:
teddybear wrote:
Hawk, tartalmilag eleg nagy rakas szarnak tartom a kukacot, de azt hiszem ezzel a velemenyemmel nem vagyok egyedul - persze, ennek ellenere igenis meg szoktam nezni, ugy ahogy a tobbi szarnaktarto is.

ezért nem tartom korrektnek, hogy mégis idenyomkodjátok az oldalaitok reklámjait.
...egyébként ha kommersz reklámot szeretnétek feltenni a kukacra, nem látom akadályát, ráadásul simán megengedhetitek magatoknak azokból a támogatásokból, amit bezsebeltek a "publicisztikai mesterművekért".

Hm. Á‰n nem látom a különbséget a paraméteres, a commora aulás, vagy éppen a zoboraljás "reklámlinkek" között. De ha van is, akkor a megoldás nem a link átírása, hanem a törlés. Vagy az ignorálás. Szerintem.
Hawkeye

PostPosted: Wed Jul 18, 2007 10:13 am    Post subject: Reply with quote

jclayton wrote:
Á‰n nem látom a különbséget a paraméteres, a commora aulás, vagy éppen a zoboraljás "reklámlinkek" között.

én igen:
- a "zoboraljás" linkek a felvidekfórumra mutatnak és te is tudod, milyen volt a fénykorában a szerepe. ezért itt nem nevezném reklámnak...és van a link mellett valamilyen szöveg is
- abraka előzetesen kért helyet a kukacon a "projektjeinek" és miután megkapta a topikját, töltötte fel - pl. reklámokkal is. és csak akkor lett visszafogva, amikor más topikokat is el akart lepni ugyanazzal.
- a paraméter körüli emberek kinyilvánították a lesajnáló véleményüket a kukacról, ezután feltettek pár nap alatt kb. 10 hozzászólást és mindegyik tartalma összesen 1 db link volt.
botond

PostPosted: Wed Jul 18, 2007 5:53 pm    Post subject: Reply with quote

Pøíjmení, jméno Narozen(a) Bydli¹tì Typ spolupráce
Evidující správa STB Krycí jméno
Svazek
Szilvassy Jozef 25.07.1946
Dùvìrník
Centrála SK + Bratislava Orecu
28979
www.parameter.sk
Back to top
View user's profile Send private message
teddybear

PostPosted: Sun Sep 16, 2007 5:13 pm    Post subject: Reply with quote

Ismet a regi nota, regi kerdes:
Miert lettek kitorolve pl. a Nagymegyer topicbol a parameteres cikkek? Jatszhatjuk azt, ha ennyi idotok van, hogy en belinkelek vmit, ti torlitek, en vissza es ez igy fog menni sokaig... Hacsak nem adtok egy kimerito valaszt. Mert a torolt irasok a temahoz kapcsolodtak. Vagy ennyire nem "szerettek" minket? Smile Ez is egy magyarazat lenne, amit el is fogadnek, csak akkor torolni kene a logobol azt, hogy fuggetlen.
Back to top
teddybear

PostPosted: Sun Sep 16, 2007 5:23 pm    Post subject: Reply with quote

teddybear wrote:
Ismet a regi nota, regi kerdes:
Miert lettek kitorolve pl. a Nagymegyer topicbol a parameteres cikkek? Jatszhatjuk azt, ha ennyi idotok van, hogy en belinkelek vmit, ti torlitek, en vissza es ez igy fog menni sokaig... Hacsak nem adtok egy kimerito valaszt. Mert a torolt irasok a temahoz kapcsolodtak. Vagy ennyire nem "szerettek" minket? Smile Ez is egy magyarazat lenne, amit el is fogadnek, csak akkor torolni kene a logobol azt, hogy fuggetlen.

Hoppla, kenytelen vagyok rogton reagalni magamra Smile mert csak most vettem eszre, hogy kaptam egy privat uzenetet az admintol, hogy utolso figyelmeztetes: fejezd be a reklamozast.

Nem fogom befejezni, csak ha mas is befejezi. Egyebkent meg ha temahoz kapcsolodo cikket linkelnek be az emberek, azzal mi a gond??? Ilyen szamtalan van a kukacon, hogy-hogy csak parameteres linkekelessel van gond??? Hol van az a Kukac "szabalyzataban", hogy nem lehet a temahoz kapcsolodo cikkeket linkelni??? Hol van az barmilyen forum szabalyzataban, hogy nem lehet cikkeket belinkelni???
Vagy a gond az, hogy teddybear linkeli be az irasokat??? Ha mittomen nyuszimusz, akkor az OK?
Kaosz, vazeg, kaosz.
Back to top
vencel

PostPosted: Sun Sep 16, 2007 7:50 pm    Post subject: Reply with quote

Mindenképpen rendezni kell a dolgot. Le kell fektetni az egyértelmü feltételrendszerét a reklám célzatú linkeléseknek, és a figyelemfelhivó linkek közötti különbség hányados fokozatú blabla bla... belekeveredtem...

Szóval, az admin biztosan jön egy javaslattal....

Teljesen véletlenül pont erről dumáltam az adminnal telefonon 16:00 tájékán..

üdv
vencel
Back to top
teddybear

PostPosted: Sun Sep 16, 2007 8:04 pm    Post subject: Reply with quote

Ja, definiald majd a reklam celzatu linkelest, gratulalni fogok hozza, lehetetlen. Onnantol kezdve a kiskapuk keresese fog menni, es olyat pedig mindig talalni...
Back to top
vencel

PostPosted: Sun Sep 16, 2007 8:34 pm    Post subject: Reply with quote

igazad van.
Back to top
harlequin

PostPosted: Sun Sep 16, 2007 9:19 pm    Post subject: Reply with quote

teddybear wrote:
Ilyen szamtalan van a kukacon, hogy-hogy csak parameteres linkekelessel van gond???

peldaul lehet hogy ott a gond, hogy a csak a parameterre mutato linkekkel (minden kommentar nelkul, csak egy link az olvaso ele dobva nagy mennyisegben) spamoltak tele a forumot... tobbek kozott... lasd hawkeye nem sokkal ezelotti hozzaszolasat...
Quote:
Ja, definiald majd a reklam celzatu linkelest, gratulalni fogok hozza, lehetetlen. Onnantol kezdve a kiskapuk keresese fog menni, es olyat pedig mindig talalni...

igen, teljesen igazad van, sajnos nagyon sok "felnott" emberke szamara meg mindig nehez ugy gondolkodni, hogy megprobalja az ilyen szabalyok lenyeget es celjat megerteni, az helyett, hogy szo szerint (felre)ertelmezve azokat belekosson a fogalmazasba... "kiskapukat keresve". Mar regen rossz az, ha valaki csak akkor nem piszkitja tele a forumot, ha erre letezik egy irasbeli szabaly, pontosan, SI-mertekegysegekben definialva a spam-et.
Quote:
Le kell fektetni az egyértelmü feltételrendszerét a reklám célzatú linkeléseknek, és a figyelemfelhivó linkek közötti különbség hányados fokozatú blabla bla... belekeveredtem...

nem kell. szvsz
Back to top
jclayton

PostPosted: Sun Sep 16, 2007 9:38 pm    Post subject: Reply with quote

Ha mást nem, akkor legalább egy etikai szabályzatot össze lehetne dobni, miképpen tartjátok elfogadhatónak és miképpen nem a linkeléseket (én konkrétan az aláírásomba tervezek bedobni egy utalást, de ezek után megfontolom...)
Hawkeye

PostPosted: Mon Sep 17, 2007 7:16 am    Post subject: Reply with quote

teddybear wrote:

jclayton wrote:
Ha mást nem, akkor legalább egy etikai szabályzatot össze lehetne dobni, miképpen tartjátok elfogadhatónak és miképpen nem a linkeléseket (én konkrétan az aláírásomba tervezek bedobni egy utalást, de ezek után megfontolom...)

nem kell szabályzat. egyszerűen
- nem tolerálok semmilyen linket, amelyet egyértelműen reklámcélból tettek fel
- nem tolerálok semmilyen reklámot, amit nem egyeztetnek előzőleg velem mint az oldal tulajával
- eddig sem csináltam problémát belőle, ha valaki megkért egy reklám link vagy akár banner felrakására. csak egy kérésbe került az illetőnek. Természetesen külömbséget teszek a reklámozók között - mert a link lehet pl. közcélú, magáncélú vagy kommersz.

pl. a barakméternek itt nem lesz ingyenreklámja Cool és nehogy má' magyaráznom kelljen, miért.
vencel

PostPosted: Mon Sep 17, 2007 7:38 am    Post subject: Reply with quote

tulajdonképpen .... hawkeye megoldotta a problémát.

udv
vencel
Back to top
teddybear

PostPosted: Mon Sep 17, 2007 7:48 am    Post subject: Reply with quote

Hawkeye wrote:
teddybear wrote:

jclayton wrote:

nem kell szabályzat. egyszerűen
- nem tolerálok semmilyen linket, amelyet egyértelműen reklámcélból tettek fel
- nem tolerálok semmilyen reklámot, amit nem egyeztetnek előzőleg velem mint az oldal tulajával
- eddig sem csináltam problémát belőle, ha valaki megkért egy reklám link vagy akár banner felrakására. csak egy kérésbe került az illetőnek. Természetesen külömbséget teszek a reklámozók között - mert a link lehet pl. közcélú, magáncélú vagy kommersz.

pl. a barakméternek itt nem lesz ingyenreklámja Cool és nehogy má' magyaráznom kelljen, miért.

De, csak magyarazd. Mert igen, eleg sokmindenben kulonbozik a Parameter a Bummtol, vagy a Felvidek.matol, de egyben mind megegyeznek: szlovakiai magyar internetes ujsagok (illetve, a felvidek.ma "hirgyujtoportal", de a lenyegen ez nem valtoztat). A tobbi szemetet mint pl. a kurucinfot pedig hadd ne ragozzam...

Egyebkent pedig, ha egy olvaso (OK, ne legyek az en) be szeretne ide linkelni ide egy parameteres irast, akkor nem teheti meg? Ezert varok magyarazatot, mert OK, elfogadom, hogy sima linkekkel ne legyen tele egy oldal (egyebkent nincs tele), de ha egy iras eppen kapcsolodik egy topichoz, akkor egyszeruen nem ertem, hogy miert ne szerepelhetne itt egy iras belinkelve???

Mert nem szerettek engem? Smile
Vagy, mert en nem vagyok szerelmes beletek? Smile

Utoljara az oviban hallottam ilyesfajta erveket...

Ugyhogy ezert varok magyarazatot.

De termeszetesen ez is lehet indok, viszont zz innentol kezdve, hmm, diszkriminacio? Es a forum maris nem fuggetlen - amivel nincs semmi gond, csak akkor a logobol tenyleg torolni kene, nem gondolod?

Linkeles-Ingyen. A tobbiek mennyit fizetnek, ha belinkelik ide vmelyik irasukat? De, tudod, mit, nem erdekel, mennyit kernetek azert, hogy EN linkelhessek ide?
Azert is penzt akarnal, ha egy hotpi.sa idegen linkel? Mennyit? Milyen alapon???
Back to top
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Kukac archí­vum Forum Index -> Működési híradó All times are GMT
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Next
Page 2 of 11

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum