Kukac archí­vum Forum Index Kukac archí­vum
A www.kukac.sk archívuma

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Tíz éves az MP3
Goto page Previous  1, 2

This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Kukac archí­vum Forum Index -> Tudomány, technika, informatika
View previous topic :: View next topic  
Author Message
harlequin

PostPosted: Fri Aug 05, 2005 7:53 am    Post subject: Reply with quote

sok-sok evvel ez elott (meg a 486 eraban) volt egy cd-m, a beatles osszes albumaval... termeszetesen nem mp3-ban, hanem 4bites, nem tudom hany khzes (de biztos nem tobb mint 22, de inkabb 18) wavokban... hallgattam is rengeteget :O)... a minosege picit jobb volt, mintha 20 eves lemezjatszon recsegett volna... de csak egy picit... :)
Back to top
View user's profile Send private message
ANTIPOP

PostPosted: Fri Aug 05, 2005 5:42 pm    Post subject: Reply with quote

harlequin wrote:
De a leggyakrabban hasznalt wav tenyleg a tomorites nelkuli 44/16/stereo.

Illetve dual mono.
Hackie wrote:
Ugyanmár Very Happy

Á‰n le se szarom, hogy mennyi khz, meg bitrate...nekem egy 128kbites MP3 olyan örömet tud okozni, mint 320-as veszteségmentes akármi, én különbséget nem veszek észre rajta, az ilyenen tényleg felesleges vitatkozni...jó persze ami már 128 alatt van azon észre lehet venni! Wink

Á‰n meg nem szarom le. Ritka az olyan 128-as, mi jó. Á‰s ha picivel jobb hifi van rákötve a gépre, akkor a legjobb 128-asnál is meghallod a különbséget. Ha tehetem, min. 192-eset használok, és sose tömörítek ez alatt.
Back to top
harlequin

PostPosted: Sat Aug 06, 2005 2:24 pm    Post subject: Reply with quote

ANTIPOP wrote:
harlequin wrote:
De a leggyakrabban hasznalt wav tenyleg a tomorites nelkuli 44/16/stereo.
Illetve dual mono.

mit takar ez a dual mono? en ugy ertelmezem, hogy 2 teljesen fuggetlen mono csatorna van rajta... ha ez igaz akkor mire jo ez? ha meg nem akkor mi ez? :o)

(csak gyanus, hogy ha olyan gyakran hasznalt, miert nem futottam meg ossze vele... vagy csak nem tudok rola?)
Back to top
Hawkeye

PostPosted: Sat Aug 06, 2005 5:19 pm    Post subject: Reply with quote

harlequin wrote:
mit takar ez a dual mono?

jön a zeneszám angol szöveggel a jobb füledre, bal füledre meg a japán feliratok. Evil or Very Mad
harlequin

PostPosted: Sat Aug 06, 2005 5:34 pm    Post subject: Reply with quote

ho... megtalatam mi az a dual mono :o)

szoval az, hogy ha valaki mono hangokat sztereoban tarol ugy, hogy mindket csatorna ugyanazt a mono hangsavot tartalmazza... de hogy miert jo valakinek ilyen wavokkal teletomni a hddjet?
Back to top
ANTIPOP

PostPosted: Sun Aug 07, 2005 8:48 pm    Post subject: Reply with quote

harlequin wrote:
ho... megtalatam mi az a dual mono Surprised)

szoval az, hogy ha valaki mono hangokat sztereoban tarol ugy, hogy mindket csatorna ugyanazt a mono hangsavot tartalmazza... de hogy miert jo valakinek ilyen wavokkal teletomni a hddjet?

Ha stúdióznál, tudnád... Laughing
Back to top
e1

PostPosted: Sun Aug 07, 2005 8:59 pm    Post subject: Reply with quote

Apropó, tele a fiókom valamilyen stúdióannyaggal, nemtudsz róla valamit ANTI? Kié lehet? Asszem kidobom Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
harlequin

PostPosted: Sun Aug 07, 2005 9:08 pm    Post subject: Reply with quote

ANTIPOP wrote:
Ha stúdióznál, tudnád...

... dehat nem studiozok...
szoval: miert van 2x ugyanazt a hangsav elrakva? (azt a reszt nem ertem, hogy miert nem eleg monoban elrakni, es csak akkor megduplazni a hangsavot (dual monova), ha mar kezdeni is akarsz vele valamit a tarolason kivul).
Back to top
harlequin

PostPosted: Sun Aug 07, 2005 9:12 pm    Post subject: Reply with quote

es pl az teljes stereo es a joint stereo mp3 kozott hallotok vmi kulonbseget?
Back to top
ANTIPOP

PostPosted: Sun Aug 07, 2005 9:39 pm    Post subject: Reply with quote

harlequin wrote:
ANTIPOP wrote:
Ha stúdióznál, tudnád...

... dehat nem studiozok...
szoval: miert van 2x ugyanazt a hangsav elrakva? (azt a reszt nem ertem, hogy miert nem eleg monoban elrakni, es csak akkor megduplazni a hangsavot (dual monova), ha mar kezdeni is akarsz vele valamit a tarolason kivul).

Az egyszerűbb kezelés végett.
Mert ha egyszerre több sávot veszel fel, akkor mindegyik sáv lehet dual mono ill. stereo, ami azt jelenti, hogy pl. szinti esetében lehet már eleve stereo a sáv, de a dobokat, éneket, gitárokat, basszust általában dual monoban veszik fel. Való igaz, sima monoból utólag is lehet dual monot kreálni, de ha sok sávod van, rengeteg időt megtakaríthatsz vele. Á‰s aki stúdiózik, az általában nem 20 gigás vinyót vesz. Wink De még mindig nem írtam meg a dual mono lényegét. A stúdióban lehet ugyebár trükközgetni. Megcsinálhatod akár azt is, hogy egy pl. dual mono sáv bal oldala (LEFT CHANNEL, bal csatorna (a laikusok számára hangfal) halkabb vagy hangosabb lesz, tehetsz rá külön effektet, a lehetőségek száma végtelen). Egy profi stúdiófelvételnél előfordulhat akár 30-50, vagy még több sáv is, és ezek mindegyikével külön dolgozni kell. Á‰s ugyebár aki igazi stúdiózó, az sohase elégedett semmivel... Laughing Ez azt jelenti, hogy ha tud, mindig változtat valamit a jobb hangzás érdekében. Na most már én ha rendszeresen változtatni kívánok a sávokon és csak sima mono sávom lenne, meg kéne kettőznöm, ami 2x annyi sávot és sokkal nagyobb áttekinthetetlenséget jelentene, ráadásul külön manipulálnom kéne a balansszal. Fél évtizede nem ezt mondtam volna, de ma már egy 180 gigás merevlemezt olcsóbban megszerzel mint egy 20 gigásat... Laughing
Back to top
harlequin

PostPosted: Sun Aug 07, 2005 9:45 pm    Post subject: Reply with quote

ANTIPOP wrote:
bal csatorna (a laikusok számára hangfal)

:o))))))) (nemtom van-e itt olyan laikus, aki azt hitte volna, hogy masfajta csatornara gondolsz :o)

... de koszi az infot :)

az en studiozasom max a reasonben merult ki (http://www.propellerheads.se/), eloben meg soha nem probaltam...
Back to top
ANTIPOP

PostPosted: Sun Aug 07, 2005 10:08 pm    Post subject: Reply with quote

harlequin wrote:
ANTIPOP wrote:

Surprised))))))) (nemtom van-e itt olyan laikus, aki azt hitte volna, hogy masfajta csatornara gondolsz Surprised)

Na, ez az, amit sose lehet tudni, még itt sem... Smile

harlequin wrote:

az en studiozasom max a reasonben merult ki (http://www.propellerheads.se/), eloben meg soha nem probaltam...

Gyerekjátéknak nem rossz. Tudom ajánlani ezt:
Emagic Logic 5.5
Tovább nem is fejlesztették winre, csak macre...
Back to top
Hackie

PostPosted: Mon Aug 08, 2005 8:55 am    Post subject: Reply with quote

harlequin wrote:
ANTIPOP wrote:

Surprised))))))) (nemtom van-e itt olyan laikus, aki azt hitte volna, hogy masfajta csatornara gondolsz Surprised)

... de koszi az infot Smile

én persze azt hittem, hogy a csatornára gondolsz ahol folyik a sok SZ-A-R Laughing
View user's profile Send private message Visit poster's website
harlequin

PostPosted: Mon Aug 08, 2005 3:20 pm    Post subject: Reply with quote

ANTIPOP wrote:
Gyerekjátéknak nem rossz.

a (jo) zene amugy is csak jatek :o)
ANTIPOP wrote:
Tudom ajánlani ezt: Emagic Logic 5.5

eztet meg majd megnezem
Back to top
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Kukac archí­vum Forum Index -> Tudomány, technika, informatika All times are GMT
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum