Kukac archí­vum Forum Index Kukac archí­vum
A www.kukac.sk archívuma

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

SNS provokatör-e abraka?
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Kukac archí­vum Forum Index -> Belföld
View previous topic :: View next topic  
Author Message
happy

PostPosted: Tue Sep 02, 2008 4:49 pm    Post subject: Reply with quote

Nos abraka, ehhez mit szólsz? A reakció vélhetöen egy komáromi szlováktól érkezett, aki tud magyarul is, na és aki ismer téged! Nagyon jól ismer téged!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
abraka

PostPosted: Tue Sep 02, 2008 5:39 pm    Post subject: Reply with quote

Happykám éppen ma gondoltam rád, hogy valahogyan megfeledkeztél rólam, tévedtem.

Az illetőt nem ismerem, de amit írt az hazugság, de ezt te is tudod. Csupán csak azért reagálok a provokációidra, mert nem szeretném, hogy tudatosan hazugságaiddal (persze parancsra) a közvéleményt ellenem fordítsd.

Egy másik erre reagáló fórumozó, persze ezt már nem másoltad ide, így reagált erre.

Quote:

Ha megengedték
kartel, 2008, augusztus 24 - 13:06
a tolmácsot, az azt jelenti, hogy joga van rá. Aki a jogával él, az nem vethet senkire rossz fényt. Ki hogyan beszél a családjával, az mindenkinek a saját ügye.
Megjegyzem B.J. szlovákul adott riportjaiban nem az ütközik ki, hogy harminc évig nem beszélt másképp, csak szlovákul.

* A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges

Nem kérdezem ,miért csinálod ezt a piszkos és aljas munkát, mert egyértelmű a válasz pénzért. Nyugodtan piszkolódj tovább engemet nem zavar, ezen már túlvagyok, de fenntartom magamnak azt a jogot, hogy egyedi elbírálás szerint reagáljak, ha úgy látom jónak.
Egyébként a tolmácsot, az ügyészség rendelte oda, tudtomon kívül. Mikor megkértem miért? Mert magyar vagyok, azért. Ha már ott volt éltem a lehetőséggel és tényleg nagyon jó dolog, ajánlom mindenkinek, minden magyarnak, hogy éljen vele. Á‰n már előre tudom mindenütt ahol megtehetem, ki is fogom használni.
Köszi nehézfijjushappy, hogy ezt ide bemásoltad, legalább mindezt leírhattam. Köszönöm.
happy

PostPosted: Tue Sep 02, 2008 7:09 pm    Post subject: Reply with quote

Bósza úr, ha egy ember magyarnak születik, gyerekkorában kizárólag magyarul beszél, majd felnöttkorában is rendszeresen használja az anyanyelvét (is), az azt továbbra is minden probléma nélkül beszéli.

Az a jelenség, ami az ön esetében is tapasztalható, vagyishogy az anyanyelvét már nem beszéli rendesen, az idegen nyelvet pedig még (mindig) nem beszéli jól, az azoknál szok elöfordulni, akik egy ideig rá se rántanak az anyanyelvükre. Hasonló ez ahhoz, mint amikor az ember huzamosabb ideig külföldön él, és nincs alkalma használni az anyanyelvét. Hazatérése után hirtelen azon kapja magát, hogy már az anyanyelvét se beszéli rendesen. Na ez az ön esete is, azzal a különbséggel, hogy ön nem külföldön élt, hanem egy vegyes házasságon belül beszélt huzamosabb ideig idegen nyelven, s most, hogy "magyarmentö" tevékenysége miatt kénytelen visszatérni az anyanyelvéhez, hirtelen azon kapta magát, hogy már azt se beszéli jól...
Back to top
templomos

PostPosted: Tue Sep 02, 2008 7:23 pm    Post subject: Reply with quote

Bonaparte Napóleon, eredeti olasz nevén Napoleone di Buonaparte

Adof Hitler - a kis osztrák szobafestő

Bem tábornok a magyar szabadságharc nagy alakja nem is tudott magyarul

Egyik sem annak a nemzetnek szülöttje , amelyik nagyon tiszteli vagy elítéli őt. Tehát nem épp a nyelvismeret a jó szándék alapja.
Back to top
autonomia_tudos

PostPosted: Wed Sep 03, 2008 2:16 pm    Post subject: Reply with quote

A jószándék és az öszinteség valóban a legfontosabb! A happynehezfiu féle hazug felforgatóknak pedig a börtönben a helyük! Hogy merik egy olyan jó és öszinte embernek az összinteségét pláne jószándékát megkérdöjelezni mint én vagyok! Hisz csak 30 évig nem szólltam egy rohadt k*rva szót se magyarul, letagadtam hogy magyar vagyok, szlovák iskolába járatam gyerekeimet is, az elárusítóm az üzletemben se tudott magyarul kukkot se, és most azzal jönnek, hogy nem vagyok öszinte, amikor most harcolok a magyarságért, obcianskym is magyarul legyen, mert magyar vagyok, azért, csak épp 30 évig egy kukot se beszéltem magyarul. A happynehézfiúk szerint a meggazdagodás célom nekem aki már a kilencvenes évek elején mikor vállalkoztam CASH (készpénz) névvel szerveztem nemzetközi kiállításokat, Nomosban is vettem fel közönséges szélhámosokat is, ezt rójják fel!

Ennek ellenére nem kérdezem ,miért csinálod ezt a piszkos és aljas munkát, happynehézfiú, mert egyértelmű a válasz pénzért. Nyugodtan piszkolódj tovább engemet nem zavar, ezen már túlvagyok, de fenntartom magamnak azt a jogot, hogy egyedi elbírálás szerint reagáljak, ha úgy látom jónak. Most mégis megszólaltam, mert nem szeretném, hogy tudatosan hazugságaiddal (persze parancsra) a közvéleményt ellenem fordítsd, hogy úgytekintsen rám közvélemény mint egy majomra.
Back to top
View user's profile Send private message
templomos

PostPosted: Thu Sep 04, 2008 7:26 am    Post subject: Reply with quote

Tisztelt autonomia_tudos!

Na most nem tudom, hogy kinek, hányadik zombija vagy, de a stilusból nem nehéz kitalálni. Tehát mit bizonyitanak a felvetésseid, és hol tévedsz?

1. Csak szlovákul tudó elárusitónőt foglalkoztatott abraka. Á‰kes bizonyitéka annak, hogy nem igaz az a szlovák nacionalista röfögés, hogy a magyarul nem tudó szlovákok nem találnak munkát délen.

2. A gyerekek szlovák iskolái. Minden szülőnek megvan a felelősége gyerekei nevelése közben. Az iskolaválasztás ma is nagy probléma. Az én véleményem az, hogy a gyereknek a legjobb, ha az anyanyelvén tanul. Ennek ellenére nem itélem el azokat a szülőket, akik szlovákba adják gyerekeiket. A szlovák iskolák túlnyomó többsége tanit, és nem uszit.

3. Aki 30 évig élt Komáromban, az nem hiszem, hogy egy kukkot sem szólt magyarul. Ilyet csak az irhat, aki soha nem járt Komáromban. Á‰n ott nőttem fel, tudom miről beszélek.

Abraka (Bósza) autonómia tervezetével vannak problémák. Sokban nem értek vele egyet. De ez nem zárja ki, hogy a szerzőjét tiszteljem, és ne túrkáljak a magánéletében. Ugyanis azt azért vegye figyelembe mindenki, hogy Bósza nem választási voksokat kér, nem poitikai támogatásért harcol. Tehát nem közszereplő. Az autonómiáról akar vitát inditani. A vita helyett azonban őt támadják. Tehát tisztelt autonomia_tudos, vesd monitorra tudásod az autonomiáról. Eddig csak KGB_tudos oldalad mutattad be.
Back to top
happy

PostPosted: Mon Mar 02, 2009 2:30 pm    Post subject: Reply with quote

Mégha nem is írtam ebbe a topikba hónapok óta, közben azért figyeltem, hogyan is alakulnak abrakánk körül a dolgok, föleg azok idözítését, hogy mit mikor tesz, és föleg mit nem tesz..

Nem tudom, észrevette-e valaki, de a szerdahelyi stadionban történtek idején ugyancsak csendben volt, mintha nem lett volna akkor munkája, a feszültség a szlovák-magyar viszonyban az ö hozzájárulása nélkül is maximális volt, arról gondoskodtak akkor mások. Ágy nem érezte nagyon szükségét annak, hogy akkor megjelenjen a médiákban (vajon így utasították azok, akik meggyözödésem szerint mögötte állnak?) Most viszont, amikor a "láng már kezd kialudni", mert pl. egyre nagyobb teret kap a súlyosbodó gazdasági válság a médiákban a szlovák-magyar kapcsolatok körüli ügyek "kárára", Bósza úr ismét egyre aktívabb, már meg is jelent az elsö bödülete a bumm.sk-n:

BÁ“SZA: MÁTÁ“L KEZDVE NEKEM SZLOVÁKIA NEM HAZÁM...
http://www.bumm.sk/fooldal/1/27145/bosza-matol-kezdve-nekem-szlovakia-nem-hazam.html

Ez meglep Bósza úr, pláne akkor, amikor a fia még mindig szlovák iskolába jár, és még csak át sem hajlandó továbbra se iratni magyar iskolába. Ez meglehetösen fura olyantól, akinek állítólag Szlovákia nem hazája Question Akkor kicsoda ön valójában?
Back to top
abraka

PostPosted: Mon Mar 02, 2009 3:23 pm    Post subject: Reply with quote

Nézd Lukács Tibike a megszólított jogán válaszolok, hogy legalább is mérsékeljem a mellébeszélésedet.
1. Most kaptam meg a választ a belügytől, a múlt évi beadványomra, hogy Slota nem bűnös és erre reagáltam, gondolom szabad.
2. Ha már azt hiányolod, hogy miért nem reagáltam a dunaszerdahelyi magyarverésre, ez megintcsak nem igaz. Pl még decemberben az ECHO TV egyik műsorában elmondtam, hogy törvénytelen volt a rendőrség fellépése a magyar drukkerekkel szemben és a Slovanisták akik pedárdákat dobáltak a rendőrök közé, őket nem bántalmazták, 20 perces interjú volt. Hogy erről nem tudsz, tudtál, az már ne legyen az én bajom. Egyébként a CA oldalán a főoldalon ott van Krisztiánt támogató plakát és egy egész linkgyűjtemény az eseményekről. Egyébként az utóbbi időben azért nem aktivizálom magamat, mert bizonyos egészségügyi problémáim vannak, tudom ez tégedet nem érdekel, de hamarosan sajnos korházba kell vonulnom, pedig a március végi békemenetet szerettem volna megtartani, de sajnos egy komoly betegség ebben meg fog akadályozni. Ha már a tervekről beszélünk szerettem volna egy nemzetközi konferenciát megszervezni szeptemberben itt Komáromban, aminek az előkészületeibe beleztem, de ebben az állapotomban nem merem vállalni a felelősséget, így egyenlőre leálltam vele, mondjam tovább? Ha bárkit megtudsz nevezni, aki az elmult évben többet tett, legalább is próbálkozott a figyelemfelkeltő tevékenységgel rávilágítani a felvidéki magyarság problémáira, akkor tessék nevezd meg. Ami a családi ügyeimet illeti, már leszálhatnál rólam, mondtam és tudod is a feleségem szlovák. Á‰n autonómiázok, a jogegyenlőségért küzdök, nem pedig a családom. Megvetem és elitélem a sovinizmus minden alternatíváját, legyen az magyar, vagy szlovák. Hogy te és a te fajtád mit gondol rólam az engemet egyáltalán nem érdekel, ezen már túlvagyok, főleg hogy mit gondol rólam Lukács Tibike, Happy, vagy Nehézfijju.
happy

PostPosted: Mon Mar 02, 2009 3:32 pm    Post subject: Reply with quote

Jah, szóval máris megkaptad a választ arra, hogy Slota nem bünös. Milyen gyorsan! Ášgy tünik, Jusztícia gyorsan, szokatlanul gyorsan és milyen jó idözítéssel is tud dolgozni, ha valakik a háttérböl befolyásolják..
S hogyhogy csak az ECHO tévében nyilatkoztál? Azt se tudom, mi az az ECHO tévé. A legnézettebb médiákban és legolvasottabb sajtóban szó se volt rólad. Ášgy mint például annak idején a (SMERhez közelálló) TA3ban.
Á‰s hogy annak ellenére állítólag nem hazád Szlovákia, hogy a feleséged szlovák, a gyerekeidet is magyar létedre szlováknak neveled, tán még a kutyád is szlovákul vonyít.. meglehetösen nagy ellentmondás.
Back to top
abraka

PostPosted: Mon Mar 02, 2009 3:50 pm    Post subject: Reply with quote

happy wrote:
Jah, szóval máris megkaptad a választ arra, hogy Slota nem bünös. Milyen gyorsan! Ášgy tünik, Jusztícia gyorsan, szokatlanul gyorsan és milyen jó idözítéssel tud dolgozni, ha valakik a háttérböl befolyásolják..
S hogyhogy csak az ECHO tévében nyilatkoztál? Azt se tudom, mi az az ECHO tévé. A legnézettebb médiákban és legolvasottabb sajtóban szó se volt rólad.

Gyorsan válaszoltak? Nem hinném még májusban adtam be, lassan egy éve, amit az MKP és az a szlovák párt adtak be októberben, már novemberben megkapták a választ. Akkor szerinted mi a gyors? Megint csusztattál. Ha olyan nagy hazafi vagy és azok akik a háttérből befolyásolnak, akkor miért csak a másik munkájának a lejáratására pocsékolod az energiádat. Nekem pedig ez a gyanus Wink

Az hogy diszkriminálnak és a nézeteimet megnyilvánulásaimat nem hozták le, az sajnos nem az én hibám, fizetett reklámra nem tellik.
A TASR-nem, az MTI-nek és Sita-nak is legalább 20-30 írást küldtem el, akárcsak az Ášjszónak és a többi felvidéki médiának is.
Pl. rajtam kívül senkisem tiltakozott a szlovák ombudzman hazugságaira, ezt sem merték lehozni.
Sajna egy tényt egy jóakaróm eljuttatott hozzám, hogy a SITA, A TASR és az MTI is parancsba kapta nem szabad tőlem semmit sem leközölni. Egyedül a Felföldi Polgárinfo hozott le az utóbbi 3-4 hónapban kb 25 írásomat, ide is néha valamit beteszek. Egyébként elolvashatod a CA honlapján ott van az összes.
Kellemes olvasgatást Laughing

pl. most kaptam az Ášjszó főszerkesztőjétől, még arra sem képes, hogy elolvassa amit küldök neki, akkor most mi van ...:
Quote:
----- Original Message -----
From: "Ivan Molnar" <ivan.molnar@ujszo.com>
To: <amalezu@mail.t-com.sk>
Sent: Monday, March 02, 2009 3:48 PM
Subject: Nepøeèteno: Slota sértegethet minket, mert csak történelmi tényeket közöl, ami nem törvénysértő cselekedet!!!

Last edited by abraka on Mon Mar 02, 2009 3:57 pm; edited 1 time in total
Back to top
happy

PostPosted: Mon Mar 02, 2009 3:52 pm    Post subject: Reply with quote

Nekem úgy tünik, hogy mégis mindig mediális hátszelet kapsz akkor, amikor a "láng kezd kialakulni". Á‰s itt nem az ujszora gondoltam.. Fantasztikusan jó hamiskártyás vagy.

Á‰n neked már akkor se hiszem egy szavadat se, ha éppen kérdezel..
Back to top
abraka

PostPosted: Mon Mar 02, 2009 4:08 pm    Post subject: Reply with quote

happy wrote:
Nekem úgy tünik, hogy mégis mindig mediális hátszelet kapsz akkor, amikor a "láng kezd kialakulni". Fantasztikusan jó hamiskártyás vagy.

Kitől kapok mediális támogatást? Nem én kapom, hanem a téma, mert érdekli az emberek, de senki nem mer róla nyíltan beszélni, csak sajna mi néhányan. Ennyi!!! Kártyázni pedig nem tudok, 20 éve nem volt a kezemben kártya. Most én is mondhatnám, hogy te pedig fantasztikusan tudsz mellébeszélni, mököpösök bescsapnak benneteket, tudjátok, mégsem tudtok ellene semmit sem tenni, vagy nem mertek, az a fránya karriervágy nem engedi, ugyebár, hát ilyenkor jól jön egy bósza akin le lehet vezetni a flusztrációtokat. Nálam pedig ez jön le a ti ténykedésetekből, méghát a tapasztalatlanságotok, ezt nem sértésnek szántam, sajnos ez tény.
happy

PostPosted: Mon Mar 02, 2009 4:19 pm    Post subject: Reply with quote

Tapasztalatlanságom? Rolling Eyes Nem csíped a paranoiámat, mi? November legelején az volt a gáz, hogy kihallgattak, mert Slota feljelentett, aztán jött a szerdahelyi szurkolóverés, és csönd lett ezügyben, most aztán, hogy a szerdahelyi ügy is kifakult, az lett "felélesztve", hogy te jelentetted fel Slotát, és "micsoda véletlen", most született itélet, melyben felmentették öt. Mi lesz a következö epizód a szappanoperában, a Bodri kutyád jelenti fel Rafajt? Egyébként fentebb a Slota általi feljelentést ellened (ami novemberben volt) kevertem össze az általad tett feljelentéssel Slota ellen (ami még májusban volt), a fene se tudja már nyomon követni ezt a sok feljelentést.
Back to top
abraka

PostPosted: Mon Mar 02, 2009 4:38 pm    Post subject: Reply with quote

happy wrote:
Tapasztalatlanságom? Rolling Eyes Nem csíped a paranoiámat, mi? November legelején az volt a gáz, hogy kihallgattak, mert Slota feljelentett, aztán jött a szerdahelyi szurkolóverés, és csönd lett ezügyben, most aztán, hogy a szerdahelyi ügy is kifakult, az lett "felélesztve", hogy te jelentetted fel Slotát, és "micsoda véletlen", most született itélet, melyben felmentették öt. Mi lesz a következö epizód a szappanoperában, a Bodri kutyád jelenti fel Rafajt?

A feljelentés ellenem még 2008 januárjában történt meg, ezt hivatalosan én is csak októberben tudtam meg amikor kihallgattak. Az hogy rá párnapjára megverik a magyar szurkolókat, ezt már azért ne akard az én számlámra írni, azért jövőbe látó még nem vagyok. Az, hogy felmentik az várható volt. Olvasd el az a 8 oldalas indoklás, remélem nem gondolod azt, hogy én diktáltam a rendőrparancsnok. Ha ilyen hatalmam lenne, amivel vádaskodol, akkor azt az autonómia ügy érdekében vetném be és már lenne autonómiánk. Ha nem vennéd észre minden hónapban történik valami. Te szerinted ezt mind én tervezem el, az én irányításom alatt zajlik. Hát, tudod azzal a paranoiával valami lesz, lehet ebben az esetben telitalálat a részedről. Nem baj ebből is ki lehet nölni, egy-két pofon az életoskolában aztán már ébren is leszel és még majd azt is letagadod, hogy nehézfijju nick név alatt vádaskottál, én csöndbe maradok és nem fogom ellened kihasználni, mert az élettapasztalatom megtanított rá élni csak úgy lehet, ha másikat is hagyjuk élni, a hibánkból pedig erényt kell kovácsolunk.
elemzõ

PostPosted: Mon Mar 02, 2009 10:49 pm    Post subject: Reply with quote

Quote:
Ez meglep Bósza úr, pláne akkor, amikor a fia még mindig szlovák iskolába jár, és még csak át sem hajlandó továbbra se iratni magyar iskolába. Ez meglehetösen fura olyantól, akinek állítólag Szlovákia nem hazája Akkor kicsoda ön valójában?

Ha egy népcsoport tagjait valamilyen ürüggyel folyamatosan hátrányosan megkülönböztetés éri a másik népcsoporttól, akkor nem meglepő, hogy nem szívesen vállalnak azzal a népcsoporttal közös hazát. Bátorság és önbecsülés kérdése az, hogy mikor teszi ezt valaki közzé.
Számomra visszataszító, ha valaki ok nélkül a másik családi életében turkál. Szerintem abraka gyermekeinek anyanyelve szlovák. Márpedig az anyanyelvi oktatásnak elsőbbséget kell adni. Közösségünknek építőjellegű vitákra és a hibás elképzelések, cselekedetek megvitatása van szüksége.
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Kukac archí­vum Forum Index -> Belföld All times are GMT
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 3 of 5

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum