Kukac archí­vum Forum Index Kukac archí­vum
A www.kukac.sk archívuma

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Polgármesteri választások
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next

This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Kukac archí­vum Forum Index -> Felvidéki közélet
View previous topic :: View next topic  
Author Message
parlagi

PostPosted: Sat Dec 01, 2007 10:16 pm    Post subject: Reply with quote

czuczor wrote:
Vagyis ahol csak lehet belegázolni a magyarságtudatba, minnél nagyobb káoszt okozni a kissebbségi egységekben( lásd:múzeum ugy, Ifiszivek ugy, és úgy látszik most már, ahol lehet, az onkormányzatoknál is). Á‰s mi lenne ennél alkalmasabb, mint egy annyira vegyesenlakott kozepes nagyságú város, mint Ášjvár? A cél, addig feszíteni a húrt, amíg lehet. Magad is láthatod, mennyire be is jott nekik.

Elsiklottál a lényeg felett (ez itt a polgi-választások a téma).
Arra szerettem volna válasz kapni, vajon mi a megoldás ilyen vegyes település esetében. A polgi jelölt kiválasztása szemponjából. Pl. legyen vegyes-házasságban élő, legyen magyarul is beszélő szlovák, undcúwajter Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
czuczor

PostPosted: Sat Dec 01, 2007 10:30 pm    Post subject: Reply with quote

parlagi wrote:
czuczor wrote:
Vagyis ahol csak lehet belegázolni a magyarságtudatba, minnél nagyobb káoszt okozni a kissebbségi egységekben( lásd:múzeum ugy, Ifiszivek ugy, és úgy látszik most már, ahol lehet, az onkormányzatoknál is). Á‰s mi lenne ennél alkalmasabb, mint egy annyira vegyesenlakott kozepes nagyságú város, mint Ášjvár? A cél, addig feszíteni a húrt, amíg lehet. Magad is láthatod, mennyire be is jott nekik.

Elsiklottál a lényeg felett (ez itt a polgi-választások a téma).
Arra szerettem volna válasz kapni, vajon mi a megoldás ilyen vegyes település esetében. A polgi jelölt kiválasztása szemponjából. Pl. legyen vegyes-házasságban élő, legyen magyarul is beszélő szlovák, undcúwajter Wink

Minek nézel Te engem vaze Question Ha én lennék aki az ilyen helyzetekre tudná a megoldást, akkor nem itt a @-on levelezgetnék veled, hanem, az ENSZ-ben oldanám a koszovói meg az iraki helyzetet. Á‰n csak egy egyszeru falusi magyar gyerek vagyok. Wink
Back to top
abraka

PostPosted: Wed Dec 05, 2007 2:49 pm    Post subject: Reply with quote

czuczor wrote:
Az a gond, hogy a választási torvény megváltoztatásához kétharmados parlamenti tobbségre van szukség. ez nem helyi ugy Idea

A választási törvény, sima törvény, egyszerű többség elég (úgy tudom), hisz Meciar ezt használta ki, ami végett az MKP létrejött
abraka

PostPosted: Wed Dec 05, 2007 3:17 pm    Post subject: Reply with quote

Dél-Felvidéken, szerintem háromfajta (negyedik a roma) választót különböztethetünk meg, a magyar, szlovák és a kevert csalábelieket. A magyarhoz hozzáadjuk a kevert családbelieket, a falvakban és a városok nagy többségében többségbe kerülhetnek azok a jelöltek akik képesek megszólítani ezt a szavazói réteget. A magyarok lélekszáma évről évre csökken, de ellenben a kevert családbeliké növekszik. Valamilyen formában ereikben ott csördegezik a magyar vér is. Tehát szerintem egy jó programmal és egy jó polgári elven működő párttal le lehetne fedni egész Dél-Felvidéket. Egy-két helyen ez működik is, de csak helyi szintű szervezkedésekről van szó. Mivelhogy az MKP képtelen programjával a kevert családbelieket megszólítani, így sikerült azt elérnie, hogy a dél-felvidéki városok túlnyomó többségében, a magyarok kisebbségi politizálást folytatnak. Vagyis nem tudnak beleszolni a helyi történésekbe.
Á‰lő példa a nyitrai megye ahol a magyarok kisebbségben vannak, de ha létezne a kevert családbeliekkel valamiféle politikai egyeztetés egy párt segítségével, ma is lényegében magyarérdekeltségű politizálás folyna a nyitrai megyében. Szerintem szükséges egy olyan helyi párt, amelyik ezt a fajta politizálást felvállalná és a maga oldalára állíthatná ezt a szavazói bázist helyi szinten, ilyen lehetne mondjuk a MaRe. Nagypolitika egyenlőre megmaradna az MKP-nak, helyi szinten pedig kialakulhatna egy egészséges vetélkedés a szavazatokért. Ami a legfontosabb, a helyi képviselők összetétele, politikai értelemben, nagyon érdekesen alakulhatna és a magyarérdekű (közben nem szlovák ellenes) politizálás effektívebb eredményeket hozhat a magyarok megmaradási konyhájára is, bármilyen kényes témában.
zoltan

PostPosted: Wed Dec 05, 2007 4:08 pm    Post subject: Reply with quote

Helyi szinten már nem a pártprogramok döntenek, hanem a jelöltek személyisége. Az MKP nyitramegyei sikertelenségének sem az MKP programja a felelős, hanem a helyi politikusai. Talán Te tudod a legjobban, hogy komáromi szinten kikről, és minek apropóján beszélek. Ezekkel az egyénekkel kéne az új pártodnak helyi szinten együttműködni. Képzeld el ezt Komárom vetületében. Szerinted megoldható?
Back to top
czuczor

PostPosted: Wed Dec 05, 2007 4:16 pm    Post subject: Reply with quote

Kedves Abraka!
Ha olvastad a hozzászólásaimat, mióta belekotnyeleskedek a @-ba arról papolok, hogy hiány van alternatívákból. Viszont a mareról kialakult egy véleményem, és ígérem ez lesz az egyetlen eset, hogy ezt ki is fejtem.
A világossághoz, ami az utat mutatja, két dolog kell. Egy fáklya és egy fákjavivo. A fáklyát jóféle anyagba kell belemártani, ami jól és sokáig ég és messzire elvisz a fénye. A fáklyavivonek pedig erosnek, kitartonak, a célt világosan ismeronek és mások számára is elfogadható és hiteles fáklyavivonek kell lennie.
A Mare-nál valamelyikkel gond van.Vagy az petróleum gyenge minoségu, vagy a fáklyavivo sánta, de valami nem stimmel.
Ášgyhogy kedves Abraka, koszonom, de Maraval én nem táncolok.
Back to top
abraka

PostPosted: Wed Dec 05, 2007 5:40 pm    Post subject: Reply with quote

1. Czuczor egyszerű kérdésre válaszolj nekem, ismersz engemet, vagy itt . megfordult néhány mkp-s provokatőr alapján itélkezel.
2. Mikor mondtam én azt, hogy a MaRe az én vagyok, ez egy mozgalom lesz, ahol mindeki elmondhatja a véleményét. Fáklyavivő helyesen gondolod nem vagyok, sőt nem is akarok lenni, csupán vannak ötleteim és véleményem., valamint próbálkozok. Se több, se kevesebb.

Valójában ha nem vetted volna észre én csupán a témához szoltam hozzá, egy ötlettel, természetesen, az a párt lehet egy másik, harmadik negyedik is, a MaRe-t csak példaképpen hoztam fel, mert céljai pontosan ezek lesznek, amiről itt is beszélgettek.

Fáklyákról és fáklyavivőkről beszélsz, ha nem vetted volna észre már nem 1989 írunk, amikor szabad volt terep mindenki, mindent csinálhatott, így jött létre a három-négy magyar párt is, a volt KSC már nem volt akadály.
Manapság sajnos akadályok vannak és ilyenkor a fáklya és a fáklyavivő is nehezen jön létre. Próbálkozni, őszinte vitákba bonyolódni, véleményt alkotni, bátorságot meríteni és adni, próbálkozni. Ez a megoldás, csak úgy az égből nem fog lepottyanni egy messiás aki majd fáklyavivőként mindenre odaadja az orvosságot, minden pesszimistát meggyógyít és minden akadályt elhárít.
Hát sajnos szerintem, ha erre fogunk várni, akkor 20-30 év múlva már nem lesz kinek az autonómiát és az azonos jogokat kikövetelne, saját vélemény, természetesen nem biztos, hogy igazam. De egyet biztosan tudok, ha sültgalambos megoldást és messiás várjuk, az magától nem fog sohasem eljönni.
abraka

PostPosted: Wed Dec 05, 2007 6:05 pm    Post subject: Reply with quote

zoltan wrote:
Helyi szinten már nem a pártprogramok döntenek, hanem a jelöltek személyisége. Az MKP nyitramegyei sikertelenségének sem az MKP programja a felelős, hanem a helyi politikusai. Talán Te tudod a legjobban, hogy komáromi szinten kikről, és minek apropóján beszélek. Ezekkel az egyénekkel kéne az új pártodnak helyi szinten együttműködni. Képzeld el ezt Komárom vetületében. Szerinted megoldható?

Zoltán figyeld meg mi történt, Dunaszedahelyen az akumlátorgyár ügyében, Matica, Csemadok, Mkp, HZDS SNS, mindenki összefogott egy jó úgy érdekében. Egyébként a komáromi MKP ez megérdemelne egy külön témát, de együttműködés mindig lehetséges, csak egy közös téma kell. erről látomban nehéz beszélni. Egyebként a MaRe-t pontosan helyi politizálásra, véleményalkotásra képzeljük el, hisz a nevében is az van regionalizmus.
Nézd ha valakinek van jobb ötlete én leszek az első aki csatlakozni fogok, de egyenlőre csak az az érzésem, körbe-körbe futkosunk, a többség csak kritizál és tárgyilagos javaslatokat nagyon kevesen képesek megfogalmazni.

Lenne egy javaslatom, mindenki írja le, hogyan képzelne el egy másik magyar pártot, kit szeretne megszólítani vele, milyen legyen a programja.
Konkretizáljuk a nézeteinket és a végén próbáljunk közös nevezőre jutni.
Attila

PostPosted: Wed Dec 05, 2007 6:21 pm    Post subject: Reply with quote

Ez egy kicsit nevetséges engedelmeddel..., de hajrá vegyesek előre!
Back to top
View user's profile Send private message
parlagi

PostPosted: Wed Dec 05, 2007 7:08 pm    Post subject: Reply with quote

abraka wrote:
Tehát szerintem egy jó programmal és egy jó polgári elven működő párttal le lehetne fedni egész Dél-Felvidéket. Egy-két helyen ez működik is, de csak helyi szintű szervezkedésekről van szó. Mivelhogy az MKP képtelen programjával a kevert családbelieket megszólítani, így sikerült azt elérnie, hogy a dél-felvidéki városok túlnyomó többségében, a magyarok kisebbségi politizálást folytatnak. Vagyis nem tudnak beleszolni a helyi történésekbe.
...
Szerintem szükséges egy olyan helyi párt, amelyik ezt a fajta politizálást felvállalná és a maga oldalára állíthatná ezt a szavazói bázist helyi szinten, ilyen lehetne mondjuk a MaRe. Nagypolitika egyenlőre megmaradna az MKP-nak, helyi szinten pedig kialakulhatna egy egészséges vetélkedés a szavazatokért. Ami a legfontosabb, a helyi képviselők összetétele, politikai értelemben, nagyon érdekesen alakulhatna és a magyarérdekű (közben nem szlovák ellenes) politizálás effektívebb eredményeket hozhat a magyarok megmaradási konyhájára is, bármilyen kényes témában.

Nem tehetek róla, kedves Cuncikám, de szerintem most tényleg elfogultak vagytok. Vagyis nem azt nézted, hogy mit mondott, hanem hogy ki.
Szerintem is sokat jelentene egy új szubjektum létrejövetele, amely kezdetben a helyi közéletben vállalna - igencsak fontos - szerepet. A megyei szint az még odébb van. Az országos, az mégodébb Wink
Back to top
czuczor

PostPosted: Wed Dec 05, 2007 7:29 pm    Post subject: Reply with quote

parlagi wrote:
abraka wrote:
Tehát szerintem egy jó programmal és egy jó polgári elven működő párttal le lehetne fedni egész Dél-Felvidéket. Egy-két helyen ez működik is, de csak helyi szintű szervezkedésekről van szó. Mivelhogy az MKP képtelen programjával a kevert családbelieket megszólítani, így sikerült azt elérnie, hogy a dél-felvidéki városok túlnyomó többségében, a magyarok kisebbségi politizálást folytatnak. Vagyis nem tudnak beleszolni a helyi történésekbe.
...
Szerintem szükséges egy olyan helyi párt, amelyik ezt a fajta politizálást felvállalná és a maga oldalára állíthatná ezt a szavazói bázist helyi szinten, ilyen lehetne mondjuk a MaRe. Nagypolitika egyenlőre megmaradna az MKP-nak, helyi szinten pedig kialakulhatna egy egészséges vetélkedés a szavazatokért. Ami a legfontosabb, a helyi képviselők összetétele, politikai értelemben, nagyon érdekesen alakulhatna és a magyarérdekű (közben nem szlovák ellenes) politizálás effektívebb eredményeket hozhat a magyarok megmaradási konyhájára is, bármilyen kényes témában.

Nem tehetek róla, kedves Cuncikám, de szerintem most tényleg elfogultak vagytok. Vagyis nem azt nézted, hogy mit mondott, hanem hogy ki.
Szerintem is sokat jelentene egy új szubjektum létrejövetele, amely kezdetben a helyi közéletben vállalna - igencsak fontos - szerepet. A megyei szint az még odébb van. Az országos, az mégodébb Wink

Huncutka!
Egyszer egy barátom azt mondta, hogy egy jó ugy, jó kezekben sikeres lehet. Ez a mondata úgy megfogott, hogy azóta tartom magam hozzá. Azóta kritikus szemmel nézem az "ugyeket" is meg a "kezeket" is. Azt a véleményemet meg már te is ismered, amit az alternatívákról, és a választékokról alkottam. Igen kell. Mi már dolgozunk rajata.
Back to top
abraka

PostPosted: Wed Dec 05, 2007 7:48 pm    Post subject: Reply with quote

Attila wrote:
Ez egy kicsit nevetséges engedelmeddel..., de hajrá vegyesek előre!

Attila mi ebben a nevetséges, láttál már hús-vér kevertcsaládbelit, akinek, mondjuk az anyja szlovák, apja magyar, az ilyen a nagymagyarkodással sem,- ami sohasem vezethet eredményre - és a szlovák nacionalistákkal sem ért egyet. Ezek most KDH-ra, SDKU-ra adják a szavazataikat. Közben mind a két párt az MKP csak zsarolta és autonómia ellenesek. Ha ez nem szavazatveszteség akkor mi.
Szerintem az a nevetséges, ahogyan csak tiszta magyarokat és tiszta szlovákokat láttok, pedig pont az ellenkezője az igaz. Szerinten SK-ban minimun kb. egy millió kevert családbeli van. Nemrég résztvettem egy konferencián ahol egy politológus elemezte az asszimilációt kiadó okokat. Egyik fő ok az volt, hogy kevert családokból 70% szlovákok jönnek ki. Tehát 3 gyerekből kettő, két három generáció 100 ezres veszteségeket jelent.
Most jöhet a jól bevált szöveg, magyar magyarba adja a gyerekét, de ha az anyanyelve szlovák akkor mi a megoldás.
Szerintem a területi autonómia ügye csak ezeken az embereken keresztül realizálható. Aki tud jobb alternatívát, tessék papírra vetni, mint Duray a magyar autonómiát, amit 17 év alatt képtelen volt elkészíteni. Vajon miért nincs az MKP autonómia-tervezete? Majd én megmondom, mert ők is tudják, hogy az 500 ezer magyar kevés ehhez, akkor minek vesződnének vele. Vagyis szándékosan hagyják a magyar közösséget asszimilálni, az helyett, hogy egy kicsit gondolkodnának és dolgoznának a megmaradás ügyén.
A Commora Aulának van autonómia tervezete már egy éve, egy magyar származású amerikai professzor azt mondta a tervezetre "tanítani kéne a főiskolákon", mert a közép-európai kisebbségi magyarság megmaradásának az egyedüli záloga a polgári elvű autonómiákban rejlik.
Felvidéken, Erdélyben, Vajdaságban, Kárpátalján mindenütt a magyarság kisebbségben van tehát az az álomkép, hogy tiszta magyar autonómiák bárhol létrejöhetnének hamis állítások.
A helyi polgári elvű pártszintű politizálás ezért fontos, mert itt találhatóak a legalacsonyabb szintű közösségé kapcsolatok, amelyek irányítják napi életünket, problémáink alapszintű forrásai és itt lehet legegyszerűbben ezeket megoldani.
parlagi

PostPosted: Wed Dec 05, 2007 7:53 pm    Post subject: Reply with quote

czuczor wrote:
Azt a véleményemet meg már te is ismered, amit az alternatívákról, és a választékokról alkottam. Igen kell. Mi már dolgozunk rajata.

Még jó hogy szóltál, mert márt tanácstalanságomban majdnem beálltam abrakának aláírás-gyűjteni Wink

(de ha objektívan ítéljük meg amit itt a polgi-témában írt, nem találok (nagyon) kivetnivalót. Ha nem nyomult volna itt is a MaRéval egy egész tárgyilagos hozzászólásnak hihettük volna)

Tudok több faluról, ahol már nyolc éve is indult kvázi független polgi-jelölt KDH -s pecséttel. No én erre gondoltam a szubjektum beidításának a fontosságával kapcsolatban.
Back to top
abraka

PostPosted: Wed Dec 05, 2007 7:58 pm    Post subject: Reply with quote

czuczor wrote:
[
Huncutka!
Egyszer egy barátom azt mondta, hogy egy jó ugy, jó kezekben sikeres lehet. Ez a mondata úgy megfogott, hogy azóta tartom magam hozzá. Azóta kritikus szemmel nézem az "ugyeket" is meg a "kezeket" is. Azt a véleményemet meg már te is ismered, amit az alternatívákról, és a választékokról alkottam. Igen kell. Mi már dolgozunk rajata.

Ezek szerint ti már dolgoztok rajata és ki a fáklyavivőtök, ki vele, vagy titok még becsomagolva tartjátok. A négyfal között a kintiekért nem lehet harcolni, azt értük és velük együtt kell megvívni.
abraka

PostPosted: Wed Dec 05, 2007 8:06 pm    Post subject: Reply with quote

parlagi wrote:
czuczor wrote:
Azt a véleményemet meg már te is ismered, amit az alternatívákról, és a választékokról alkottam. Igen kell. Mi már dolgozunk rajata.

Még jó hogy szóltál, mert márt tanácstalanságomban majdnem beálltam abrakának aláírás-gyűjteni Wink

(de ha objektívan ítéljük meg amit itt a polgi-témában írt, nem találok (nagyon) kivetnivalót. Ha nem nyomult volna itt is a MaRéval egy egész tárgyilagos hozzászólásnak hihettük volna)

Tudok több faluról, ahol már nyolc éve is indult kvázi független polgi-jelölt KDH -s pecséttel. No én erre gondoltam a szubjektum beidításának a fontosságával kapcsolatban.

Nézd én nem nyomultam, a MaRe-val, csupán te kértél fel, hogy mondjam el a véleményemet, ebbe pedig a MaRe elképzelései benne vannak. Miért kell minden véleményben rosszat látni. Az aláíráskat pedig annak gyűjtöd akinek akarod. Nekünk már gyűjtik az olyanaok akik percenként nem változtatják meg a nézeteiket.
Megfogadtam, hogy csak a magam által nyitott témákban vitatkozok, ide te invitáltál meg akkor ne beszélj nyomulásról.
Kérted megkaptad.
UFF
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Kukac archí­vum Forum Index -> Felvidéki közélet All times are GMT
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 3 of 4

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum