Kukac archí­vum Forum Index Kukac archí­vum
A www.kukac.sk archívuma

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Komárom
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Kukac archí­vum Forum Index -> Felvidéki közélet
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Attila

PostPosted: Wed Sep 10, 2008 11:32 am    Post subject: Reply with quote

Szia! Köszi a tanácsokat!
Back to top
View user's profile Send private message
Dalnok

PostPosted: Mon Nov 17, 2008 8:14 pm    Post subject: Reply with quote

http://www.sme.sk/c/4174201/shooty.html
Back to top
Guru

PostPosted: Mon Feb 02, 2009 10:36 am    Post subject: Reply with quote

http://www.felvidek.ma/index.php?option=com_content&task=view&id=11225&Itemid=1
Back to top
abraka

PostPosted: Mon Feb 09, 2009 2:44 pm    Post subject: Reply with quote

„Mindenütt, amerre mentünk, őszirózsákat szórtak reánk. Kosárral, szakajtóval szórták a lányok az őszirózsát. Az autót behavazta a sok virág, mindenkinek jutott egy csokorra való.
-Milyen különös, kérlek!-mondja csendesen.-Ezt az országrészt, mint a többit, az őszirózsás forradalom vesztette el. S most, mikor visszatér a Felvidék, megint őszirózsát dobálnak: mintha az idő és az élet bocsánatot kérne és jóvá akarna tenni a jelképpel valamit. ” (Márai Sándor, Ášj Idők, 1938. november 20.)||

Minden felszabadított városban zúgtak a harnagok, az utakon boldogságtól zokogó emberek térdepeltek és honvédeink virággal borított utakon lépdeltek. A csehek történelmi hagyományaiknak megfelelően nem merték vállalni a fegyveres harcot. Korszerűen gépesített, páncélosokkal teletűzdelt alakulataik nagy csörömpöléssel takarodtak ki a bitorolt területekről. Ez volt az a pillanat, amikor álmodni mertük Magyarország feltámadását.

November 7-én Horthy csapatai élén visszafoglalta Komáromot, József királyi herceg pedig Párkányt. November 10-én Horthy a magyar honvédség élén óriási pompával vonult be Kassára.
NT

PostPosted: Mon Feb 09, 2009 6:05 pm    Post subject: Reply with quote

Nekem volt szerencsém Székelyföldön találkozni olyanokkal, akik 60 évvel előtte megélték Erdély egy részének felszabadulását. Õk így mondták: Felszabadulás.
Guru

PostPosted: Fri Apr 17, 2009 6:38 pm    Post subject: Reply with quote

Ma a komáromi önkormányzati ülésen Andruskó nyíltan nekiment a az üléstől távolmaradó Bastrnáknak.
Back to top
Attila

PostPosted: Wed Jun 24, 2009 7:28 pm    Post subject: Reply with quote

http://www.mkp.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=2010&Itemid=2

"Tekintettel arra, hogy a KOMVaK R.t. nem csak Komárom város vízhálózatát üzemelteti, hanem a járás több községéét is, a Komáromi Városi Képviselőtestület döntése az ő sorsukat is befolyásolja.
Ezért az MKP Komáromi Járási Elnöksége felszólítja az MKP-s képvislőket, hogy felelősségük tudatában döntsenek a város és a vidék sorsáról, és támogassák a vízvagyon városi tulajdonban és kezelésben maradását."
Back to top
Attila

PostPosted: Thu Jul 09, 2009 11:38 am    Post subject: Reply with quote

Komáromi önkormányzati ülésen képviselői kérdést intéztem az interpellációk keretén belül Kovács Péter hivatalvezetőhöz.
Megkérdeztem, hogy ő adott e utasítást a városházi alkalmazottaknak, hogy városi oktatási intézményekben gyűjtsenek támogató aláírásokat egy újonnan létrehozadó párt (Most) támogatásához.
Õ annyit válaszolt, hogy a hivatalvezetőt nem lehet interpellálni.
Back to top
Attila

PostPosted: Wed Oct 21, 2009 11:53 am    Post subject: Reply with quote

Nyilatkozat

Á–römmel tölt el bennünket, hogy hosszú hónapokon keresztül folytatott munkánk meghozta az eredményét. A komáromi önkormányzat 2009. október 15-i ülésén olyan döntést fogadott el, mellyel megakadályozta Komárom vízgazdálkodási cégének kiszervezését, a város polgárainak megkárosítását.

Az MKP frakció határozati javaslatára a képviselők többsége nem engedett a nyomásnak és jóváhagyta, hogy nem hirdet győztest a KOMVaK kisebbségi tulajdonának megszerzésére kiírt versenypályázatban, mivel a pályázók nem teljesítettek minden követelményt. Ezután a képviselő testület határozott arról, hogy nem ír ki a KOMVaK magánosítására újabb versenytárgyalást.
A Stubendek László, Novák Tamás, Dékány Gábor, Horváth Kornél, Petheő Attila, Králik Róbert összetételű petíciós bizottság köszönettel tartozik mindazoknak, akik aláírásukkal, munkájukkal támogatták közös komáromi ügyünket. A bizottság nem fejezi be a munkáját, hiszen az elkövetkezendő hónapokban újabb, városstratégiailag fontos kérdésekben emeljük majd fel a szavunkat.
Back to top
abraka

PostPosted: Thu Mar 11, 2010 12:12 pm    Post subject: Reply with quote

Attila wrote:

János! Sosen terjesztettem rólad, hogy a szlovák titkosszolgálat ügynöke vagy. Ha az vagy, az sem érdekel, mert mint kifejtettem Neked nem tartozol baráti körömhöz. Senkiről sem terjesztettem, csupán az egyik közeli munkatársadról mondtam Neked, hogy figyelj oda, mert ő a szlovák titkosszolgálat embere. Ez a munkatársad azóta zaklatja a családomat. Ennyi és nem több. Innentől a hasonló megnyilvánulásaidra nem kívánok reagálni (megjegyzem,eddig sem tettem túl gyakran).

Nézd Attila, akkor elfelejtettem válaszolni neked, véletlenül akadtam a féligazságokkal teletűzdelt mellébeszélésedre. Ezért kénytelen vagyok utólag minderre választ adni.

De igenis terjesztetted, mert írásba adta nekem Házik, a Kárpát harsona szerkesztője, hogy te tőled hallotta, mert ő is ennek alapján terjesztette. Az akit te ügynöknek nevezel, az a te anyukásnaknak volt a vállalkozói partnere évekkel az előtt mielőtt megismertem én (kb.10 évvel). Á‰n miután megtudtam, hogy valamiféle kapcsolatai lehetnek, de nem abban az irányban, mint ahogyan te terjesztetted, megszakítottam vele a kapcsolatokat. Tehát az egy hazug állítás a részedről, hogy azóta molesztálta családodat mióta te nekem azt mondtad, hogy ő sziszes ügynök. Ez is egy hazugság, mert úgy tudom még a 90-es évekből bizonyos rendezetlen elszámolási problémáitok volt közöttetek, ezt az anyukád nekem személyesen mondta, mikor hivatlanul felkeresett és az illető ellen agitált. Tehát megint ferdítettél, hazudtál.
Jobb is ha nem reagálsz a nyilvánulásaimra, mert ami szó az mind hazugság. Sad

Minimálisan elvárom, hogy bocsánatot kérjél !!!
Attila

PostPosted: Wed Jun 02, 2010 9:03 am    Post subject: Reply with quote

http://www.felvidek.ma/index.php?option=com_content&task=view&id=22410&Itemid=1

Megújuló közéletben gondolkodik

A Szabad Ášjság június 2-i számában megjelent interjúban Petheő Attila történelemtanárral, városi képviselővel, a Csemadok Komáromi Területi Választmánya elnökével generációváltásról, élhetőbb Komáromról és a család csodájáról olvasható interjú.
Azt mondja, sok emberben csalódott kétezer kettő óta, amikor az egyetem elvégzése után hazajött Magyarországról. Mert a pénz lett az istenük, és vezért kerestek, akihez bújhattak. Fontos lenne, hogy mindenki úgy beszéljen, ahogy él. Jegyzi meg. Számára menet közben a legfontosabb a család lett. Azután a magyarsága következik, sorolja, és az, hogy becsületes maradjon. Hat évig történelmet tanított. Most művelődésszervező egy magyarországi kultúrházban. Petheő Attilával beszélgettünk.

Mi újság a Csemadok Komáromi Területi Választmányánál?
Á–t és fél ezer tagunk van a harmincöt alapszervezetben. Ez akkora magyar civil erő, amivel hosszú távon nagyon jól lehet cselekedni. Nyitottunk a fiatalok felé. A Száll a hír című nyeltörvényellenes turnénk már a hetedik állomásánál tart, június ötödikén szombaton pedig már negyedik alkalommal kerül megrendezésre azt Art Feszt című rendezvényünk Gútán. Trianon kilencvenedik évfordulója alkalmából arra kérjük a résztvevőket, hogy jöjjenek fekete pólóban. Õsszel megint lesz MultiKulti Fesztivál, ami arról szól, hogy a Komáromi járásban miképp viszonyulunk mi, magyarok a kisebbségekhez.

Generációváltás kellene a közéletben is?
A rendszerváltoztatás óta eltelt húsz esztendő a magyar közösségnek nem hozott újat. Ha csak az nem jelenti az újítást, hogy egyre több lett a munkanélküli, és a fiatalok helyzete kilátástalan; egyik napról a másikra élnek. Ezért a húsz esztendőért az a generáció a felelős, akiknek lassan távozni kell a közéletből; át kellene adniuk a helyüket, és teljesen meg kell újulnia a felvidéki magyar érdekképviseletnek.

Ášgy tudom, ősszel Komárom Programot indítanak.
Ášgy tűnik, hogy összefog majd néhány ember, akik másfajta életet képzelnek el Komáromban. Nem természetes, hogy több ezerrrel fogyott az elmúlt nyolc évben a város lakosainak száma. Á‰lhetőbb várost kell kínálni a komáromiaknak, hogy újra a magyarság központja lehessünk.

Azt mondta, jó ideje a család a legfontosabb az életében. Délvidéki lányt vett feleségül. Két fiuk van.
Azzal, hogy délvidéki lány a feleségem, a nap minden pillanatában kárpát-medencei közösségben gondolkodunk. Ez furcsán hangozhat, de mi példái vagyunk a kárpát-medencei magyar létnek. Balázs és Barna, a fiaim születése pedig a világ legszebb dolga számomra!

Bárány János
Back to top
pitypang

PostPosted: Thu Jun 03, 2010 8:20 am    Post subject: Reply with quote

Abraka,Te kivel fogsz koszorúzni Komáromban Trianon emlékére?Szlopával vagy Vonával?
Back to top
abraka

PostPosted: Thu Jun 03, 2010 10:25 am    Post subject: Reply with quote

pitypang wrote:
Abraka,Te kivel fogsz koszorúzni Komáromban Trianon emlékére?Szlopával vagy Vonával?

Ha már ilyen szépen megszólítottál és mivelhogy nem vagy képben, akkor bemásolok neked ide két linket, merre voltam és merre leszek. Holnap pl egyszerre két helyen

Wink

Június 4-én Pozsonyban és Komáromban

http://www.commorakozigaz.shp.hu/hpc/web.php?a=commorakozigaz&o=junius_4_en_pozsonyban_ZiXu

Május 26-án pedig itt voltam:
http://www.commorakozigaz.shp.hu/hpc/web.php?a=commorakozigaz&o=soviniszta_torveny_WBfP

pl holnap Komáromban eljöhetsz 11:00-ra a matica elé

Holnap a Komáromba, városunkba érkező soviniszta provokatérok ellen fogok békésen tüntetni 11:00-13:00 között, majd Pozsonyba kell mennek a saját tüntetésemre. Komáromban egy táblácskát fogok felmutatni, amin ez a szöveg lesz.
\"Sovinistických provokatérov nechceme tu
- Komárom a komáromiáké, nekünk se zsolnai, se pozsonyi ne akarjon parancsolgatni.\"

Május 26-án hasonlóképpen bejelentés nélkül tüntettem egyedül, mégsem zavartak el a rendőrök, mert Kalinák kiadott egy rendeletet, aki egyedül tüntet bejelentés nélkül, az nem sért törvény, mert egy személy nem jelent csoportos tüntetést, ahhoz minimum két személy kell. Tehát aki saját nevében az alkotmány szellemében véleményt nyilvánít nem sért törvényeket és nem lehet kitéve semmiféle atrocitásoknak.

Megafonba beszélve köszöntöm a kongresszusra érkezőket és elmondom nekik szlovákul, magyarul, hogy Komárom a komáromiaké és a magyarság itt őshonos nép és a szlovákság pedig letelepített újpolgárok, akiknek tiszteletben kell tartaniuk és a többség tiszteletben is tartja a többségi komáromi őslakosság akaratát. Nem kérünk a szlotaféle fasiszta provokatérokból és a ficoféle sovinisztákból sem, menjenek békében haza a konferenciájuk után, mert ha mégis elhelyezik törvényellenesen a táblájukat, feljelentés teszek és kivárom, hogy a városvezetés képes-e lesz hatalmával és minden törvényes eszköz igénybevételével a hatályos törvényeknek érvényt szerezni. Ha nem, megijednek, vagy behódolnak a hatalom aronganciájának, akkor személyesen távolítom el a minket irritáló, számunkra nézve sértő táblát, erről Pozsonyban is beszélni fogok. Pozsonyban koszorúzni szerettünk volna az 1919-es meggyilkolt pozsonyi hősök emlékére a Vásár téren, de csak a SNP emlékműhöz tehetjük le az emlékezés virágjait. Õk Komáromban provokatív módon törvényeket sértve felvonulást szerveznek és még a város beleegyezése nélkül emléktáblát akarnak elhelyezni, ezt csírájában a városi rendőrségnek meg kéne akadályoznia.
BJ

Pozsonyi holnapi program:
Csak tömegtüntetést engedélyeztek Június 4-én a pozsonyi Hodzsa téren

előzmények: Tüntetés június 4-én
Gyülekezés a Hodzsa téren

Pontosított program:
15:00 Kezdés, a magyar (90 éve nem hangzott el) és a szlovák (azon szlovákok tiszteletére akik idejöttek támogatni minket) himnusz eléneklése a Béke szökőkútnál, a mostani elnöki palota, Grassalkovich kastély előtt ,
15:05 A jóváhagyott és a visszaigazolt bejelentés szerint szó lesz:
a) a szlovák-magyar megbékélésről
b) a trianoni diktátumról
c) a kettősállampolgárságról
d) az autonómiáról
e) koszorúzás a Vásár téren

15:15 Felolvasom újból azt a szlovák szöveget, amit egy éve mondtam el ugyanott, mert még aktuálpolitikai üzenete érvényben van,
15:45 Magyarul mi trianon üzenete, miért diktátum ez számunkra és miért nem érvényesítették a beigért önrendelkezést, Wilson-i elveket ,
16:30 Csöngetés tiltakozásul a trianoni diktátum aláírása ellen ,
16:40 Egy tiltakozó szöveg felolvasása,
17:00 Javaslatok a szlovák-magyar megbékélésre
17:10 Kettősállampolgárságról, jelképesen elégetem az útlevelemet és visszaadom a szlovák állampolgárságomat tiltakozásul a június 26-i törvény ellen,
17:30 Átvonulás az 1919-es Vásártérre ( mai SNP tér), ahol virágcsokorral tisztelgünk azoz 9 pozsonyi magyar mártír elött, akiket a cseh legionáriusok sortüze terített le, mert tiltakozni mertek a megszállás ellen, később közös sírba temették őket, amely Dubcsek sírja mellett található.
18:00 Nemzeti dal! ... elszavalása után berekesztem a tüntetést, a Vásártéren.

elég?
pitypang

PostPosted: Thu Jun 03, 2010 5:19 pm    Post subject: Reply with quote

abraka wrote:

elég?

Csak nehogy tőled kérdezzék ezt meg Pozsonyban miután felpofoztak! Wink
Back to top
abraka

PostPosted: Thu Jun 03, 2010 5:34 pm    Post subject: Reply with quote

pitypang wrote:
abraka wrote:

elég?

Csak nehogy tőled kérdezzék ezt meg Pozsonyban miután felpofoztak! Wink

Erre szokták mondani megszólalt egy gyáva okoskodó, nicknév mögé bújva
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Kukac archí­vum Forum Index -> Felvidéki közélet All times are GMT
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
Page 9 of 10

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum