Kukac archí­vum Forum Index Kukac archí­vum
A www.kukac.sk archívuma

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Vigyázat Radicovával!
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Kukac archí­vum Forum Index -> Belföld
View previous topic :: View next topic  
Author Message
NT

PostPosted: Wed Apr 01, 2009 8:51 am    Post subject: Reply with quote

Ha nem nő mondta volna, azt mondanám rá, hogy nagy hiba volt egy fillért is költeni erre a választásra. Viszont - némi tapasztalattal a hátam mögött azt mondom, ha egy nő azonnal nemet mond, az az esetek nagyobbik részében igent jelent. Sőt!!!
beeblebrox

PostPosted: Wed Apr 01, 2009 8:54 am    Post subject: Reply with quote

Hawkeye wrote:
beeblebrox wrote:
Na most veszített Radicová egy szavazót a személyemben.

csak egy icipici megjegyzés: Radicova semmivel sem tett kevesebbet az autonómiáért mint az egész MKP Exclamation

Azért ez a stílus durva volt. Tisztára mint Péter, mikor háromszor megtagadta Jézust.
Á‰n még azt is megértem, hogy nem veszi védelmébe az autonómiát, de ilyen hangnemben elhatárolódni tőle meg a Fidesztől, mintha az autonómia valami istenkáromlás lenne, a Fidesz meg valami illegitim, törvényen kívüli szélsőséges csoportosulás. Márpedig a Fidesz nemsokára kormánypárt lesz Magyarországon, Radicová ezek után hogy akar tárgyalni, együttműködni velük?
Sajnálom hogy ezt kell mondanom, de a fenti esetben Radicová átvette Gasparovic és a szlovák soviniszták retorikáját. Nem tudom, ezzel az volt-e a célja, hogy Mikosko és Martináková magyarfóbiával terhelt szavazóit maga mellé állítsa, mindenesetre ezek után még rossz lelkiismerettel sem tudnék rá szavazni.
Bendegúz

PostPosted: Wed Apr 01, 2009 8:54 am    Post subject: Reply with quote

Korábbi szavaim alátámasztására (nekünk nincs jelöltünk) egy példa a másik oldalról:

http://video.tyzden.sk/sk/komentare/prezident_a_jeho_hovorca.php

Megkülönböztetett figyelmet érdemel a sármos elnöki szóvivő, Nagymegyer halhatatlan fia magabiztos zárszava!
Back to top
View user's profile Send private message
abraka

PostPosted: Wed Apr 01, 2009 11:12 am    Post subject: Reply with quote

" Elérkezett a változás ideje!" így vélekedettaz MKP mellett működő VIA NOVA elnöke Nagy Péter ezért fog szavazni Radicová. Hát ilyen lenne ez a változás, ennyire vakká tették a mai fiatalságot az MKP stratégái, megélhetési politikusai. Sajnálom a mai fiatalokat, mert ez a világ, ez kalitka amibe a honföldi (felvidéki) magyarságot az MKP bezárta számukra a kitörés lehetőségét, az igazi érvényesülést, mindezt megöli azáltal, hogy mindenkire, minden magyarra rá akarja kényszeríteni az akaratát. Ezt még a kommunisták sem merték ilyen nyíltam tenni.
Hrubík szerint MKP vezetőségi tag egyben a "független" Csemadok elnöke szinte követeli a csemadokosoktól, hogy Radicovára szavazzanak, mert szerinte "Ha hisszük, hogy rajtunk is múlik, valóban sikerülhet!" Mi sikerülhet azt már elfelejtette leírni. Tipikus kommunista propaganda, mondom, parancsba adom. Persze csak ajánlások formájában, de ha .... alapon.
Pék László pedagógus szerint azért kell Radicovára szavazni, mert idézem:"...a kisebbségek problémái iránti érzékenységére nagyobb szükség lehet." Hát én is érzékeny vagyok a kisebbségi problémákra ezért nem fogok rá szavazni. Kedves Pék úr és hol vannak az igéretek, már az is elég, hogy rá szavazzunk, hogy érzékeny mi irányunkban és mi lesz akkor, ha ez az érzékenysége viszketegségbe megy át, akkor majd mit is fogunk mondani, hogy egy másik Gasparovicot választottunk, vagy Radicová segítségével sikeresen és véglegesen bebetonóztuk az autonómia témát. A honföldi magyarságot pedig egy egységes valamiért alapú választás helyett, pl a jogegyenlőségért és az ehhez szükséges autonómiáért, sikeresen megosztva pusztulásra itélték. Ha már az igérgetés helyett az érzékenység is elég, hogy valakire leadjuk a voksunkat, akkor ott a fejekben nagyon valami nincs rendben.
Az MKP vezetése alatt történik mindez, de meddig? Meddig türjük ezt?

http://www.felvidek.ma/index.php?option=com_content&task=view&id=12846&Itemid=1

Ahogyan már régebben írtam, nekünk saját jelöltet kellett volna indítani, nem pedig a magyarokat emkápésok eszközeként felhasználni az ő megélhetési politizálásukhoz. A második körben pedig lelkismereti szavazást kellett volna ajánlani. A honföldi magyarság nem annyira buta, hogy ne tudná saját maga is eldönteni mit is akar, mi a kevésbé rossz neki. Az MKP-s poltikusok és a morzsákból jól eléldegelő másodvonalbeli kiszolgálóik ne karjanak, a mi hátunkon naggyá lenni és tovább élősködni.
abraka

PostPosted: Wed Apr 01, 2009 11:40 am    Post subject: Reply with quote

Ide teszem a Barak cikket, mert az én reggeli hozzászólásaimra reagált ebben az írásban, majd minden hozzászólásomat kicenzúrázta, most meg ír hozzájuk egy bődületes barakos hülyeséget.

Quote:

Nem Radièovával van baj, hanem a hülyékkel
2009, április 1 - 09:20 Barak László

Tagadhatatlan, akad számos szlovákiai magyar kontár, illetve közéleti Mekk Elek, akik attól kaptak agyhúgykövet, hogy az ellenzéki államfőjelölt, Iveta Radièová nyilvánosan elutasította az autonómia intézményét, mint Szlovákiában meghonosítandó közigazgatási formát. Nem másutt persze, mint abban az Ivan Ga¹paroviècsal folytatott kampányvitában, amelyben a Ga¹paroviè azzal vádolta őt több mint félmillió tévénéző előtt, hogy az autonómiapárti szlovákiai magyar politikusok támogatásával akar Szlovákia államfője lenni…

Szóval, kedves barátaim, ti komolyan gondoljátok, hogy Radièovának kutya kötelessége lett volna Ga¹paroviè célirányos csúsztatását azzal ellensúlyozni, hogy némely szlovákiai magyar autonomómiamániás pácienseket is überelő szónoklatot vág ki a szlovákiai magyarok autonómiája érdekében…?! Ahelyett, amit kijelentett: „Aki a magyar kártyával játszik, diszkvalifikálja magát.“ Vagyis semmi keresnivalója az elnöki palotában!

MÁ‰G, MÁ‰G, MÁ‰G, ENNYI NEM ELÁ‰G, ugye, nemzetesuraimék??? Mert MOST VAGY SOHA...!

Nos, ha valamiért bazira viszolygok a szlovákiai magyar autonómia gondolatától is, akkor az nem más, mint a legvehemensebb szószólóiból ordító ostobaság...
Linkek

* A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
* Küldés emailben
* Nyomatatóbarát változatNyomatatóbarát változat

Berlin, 2009, április 1 - 12:51

sommás egyenlegével egyetértek! Á–tven százalékban.

Mert szent igaz, hogy a hülyékkel - kiknek létszámát szerző úr is örvendetesen gyarapítja - valóban sok bajunk akad, ugyanakkor Radièová asszony legfrissebb közéleti megnyilvánulásai sem tekinthetők hiba nélkül valónak. Csehszlovák gyártmányú női közt-el. jelöltek időnként odanyilatkoznak vadakat, amitől a magyar választópolgár nem okvetlenül szerelmesedik beléjük, mint ábrándos természetű cikkírónk, aki foglalkozása okán nem nélkülözheti a lelki csipkéket, így hamar lángra gyúl. Mi megértjük. Rajongásában azonban nem osztozhatunk. Szerelmének tárgya kancsal, ikszlábú és olyan bajusza van, hogy éjjelre kötőért kiált! Boglya tövében erősen megudvarolhatnánk ugyan, de annyit azért még nem piáltunk, így meg nincsen hozzá gusztusunk... S ha csak a szépségében volna kivetnivaló, szorultságban elviselnénk talán, ló nincs, szamár is jó alapon, de hűséget ígérő szava is számító hamisság!

Tudjuk persze, hogyne tudnánk, hogy makacs elutasításunk miatt költő úr rettenetes haragjával kell számolnunk, járulékos teherként pedig az ország elnöke maradhat újabb esztendőkre a Tátra Cicerója, de mit csináljunk, ilyen a természetünk. Aki értünk nem rajong olyan őszintén, mint egy gimnazista bakfis, azt nem bírjuk viszontszeretni! Talán legközelebb. Alkalmasabb fehérnépnél...

A hozzászólásomat is itt teszem meg, mert bizonyára 10 mp belül kimoderálná a para fórumból, ahogy a reggeli négy hozzászólásommal tette, még szerencse, hogy elmentettem őket időben.
Tehát, Laci ki is a hülye, nézz tükörbe és látsz ott egy sunyi POET-t, kedves szudruhom. Most a kapaitalizmus felett élősködsz és ontod magadból, a nagyobbnál nagyobb f...ságokat, hogy a szavadjárásoddal éljek. Te is azok közé tartozol, akik a fél millónyi magyarság hátán élősködnek, jól megélve belőle. Még ez sem lenne baj, de legalább produkálhattatok volna ennek a szerencsétlen felvidéki (honföldi) magyarságnak egy elnökjelöltet, hogy büszkék lehettünk volna rátok, hogy egy kis morzsát nekünk is juttatatok. De nem ez helyett nyakunkra akartok adni egy álszent nőszemélyt aki, most minket kihasználva, veletek lepaktálva, tovább fogjátok a felvidéki magyarság százezreit sanyargatni. Már rengeteg email kaptam ahol az emberek kinyilvánítják a véleményüket, hogy avagy nem is voltak az első körben szavazni, vagy most nem mennek el véglegesen. Talán ez volt a cél, hogy a magyarokat elriasztani és behelyettesíteni szlovák szavazatokkal ezáltal. Jó taktika, ti ezt nem látjátok, ja hogy ti tanácsoltátok, Füle úr tanácsára, a ti sugallatotoikra történt. Vajon meddig lehet ezt a játékot velünk eljátszatni. Te meddig vagy hajlandó ebben az ál viselkedésben elmenni, messzire ezt tudom, hisz marslakó vagy, hisz a vöröshomokból meríted azt a sok okos szót amit nagy rendszereséggel kiröffentesz magadból.
Nekünk a magyarok többségének nem kell Radicová, mert nem nem magyar ennyire egyszerű, semmit nem igért a népnek, ez egy újabb ok.
Nektek, hogy ilyen vehemensen támogassátok vajon mit igért? Mennyit, milyen posztokat, te leszel az elnöki tanácsadója?
abraka

PostPosted: Wed Apr 01, 2009 1:11 pm    Post subject: Reply with quote

abraka

PostPosted: Wed Apr 01, 2009 1:43 pm    Post subject: Reply with quote

Szóbeli konkrét igéretek sem kellenek, ami esetleg be sem lenne tartva, (politikusi mentalitás), elég a jövőre hivatkozni, ennél cinikusabb, farizeusabb véleményt, okot nem is mondhatnának. Ezzel hülyítettek minket be, ez a mi érdekképviseletünk? Jövő, semmi több, egy szavacska igeret sincs, akkor miért álltak mellé, elég lett volna lelkiismereti szavazásra buzdítani a honföldi magyarságot, ezzel ellentétben az MKP pénzzel és harhatós propagandahadjárattal támogatták Radicovát, semmi igéretér, csak a jövőért cserébe. Milyen jövőért, amit tudatos asszimilációnak, szorványosodásnak, jogtalanságnak hívnak. "Vendég vagy a világban" Wass Albert - ezt ők elfelejtették.
Szóval nincs annál farizeusabb magatartás, mint amikor pont azok aggódnak a jövőnkért, akik addig wécépapírként kezelték.

Quote:
Az MKP a jövőt választja Nyomtatás Email
2009.04.01.
Az MKP sajnálattal veszi tudomásul, hogy Ivan Ga¹paroviè köztársaságielnök-jelölt és az őt támogató politikai pártok, főként a Szlovák Nemzeti Párt a köztársaságielnök-választás 2. fordulójának kampányában a politikai és társadalmi légkört Szlovákia újkori történelmének legsötétebb éveibe, az 1994-98 közötti időszakba taszították vissza.
"Az MKP ugyanúgy, mint akkor, most is elítéli a primitív nacionalizmust és a teljes magyar közösség államellenes fényben való feltüntetését. Elítéljük továbbá az emberi jogok kétségbevonását és mindazok sértő megbélyegzését, akiknek nézete nem egyezik Ivan Ga¹paroviè támogatóinak nézetével.

Meggyőződésünk, hogy az 1994-98-as időszakhoz való visszatérés senkinek sem hoz jólétet, békét és méltóságteljes életet.
Mi a jövőt választjuk, nem pedig a múltat, ezért választjuk Iveta Radièovát." - áll az MKP mai sajtóközleményében
Módosítás ( 2009.04.01. )

http://www.felvidek.ma/index.php?option=com_content&task=view&id=12861&Itemid=1
templomos

PostPosted: Wed Apr 01, 2009 2:11 pm    Post subject: Reply with quote

Abraka!
Valamitől késztetve úgy döntöttem, hogy szombaton elmegyek szavazni. Az előző hozászólásaidat olvasva Radièová nevét olvasván még a hideg is kiráz. A másik jelölt Ga¹paroviè. Tőle is ráz a hideg. Na most hagyjuk ki, hogy melyik forrását a hideglelésemnek ki támogatja, rád hallgatok. A lelkiismeretem szerint fogok szavazni, amit elvártál volna az MKP-tól, hogy minden magyarnak ajánlja. Mit gondolsz kire fogok szavazni? Az ordas nacionalizmusra? Eltudod képzelni az ünneplő, grasszáló félfasisztákat, ahogy ünneplik, hogy Szlovákia mögöttük áll? Eltudod képzelni a félfasiszta kormányt, hogy ezután még gátlástalanabbul fognak belénk rúgni, hisz a polgároktól erre felhatalmazást kaptak.
Folytasd tovább a Radièová elleni harcodat. Most talán kezdem azt hinni, hogy nehézfijúnak igaza volt, amikor SNS provokatőrnek nevezett.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
abraka

PostPosted: Wed Apr 01, 2009 4:15 pm    Post subject: Reply with quote

templomos wrote:
Abraka!
Valamitől késztetve úgy döntöttem, hogy szombaton elmegyek szavazni. Az előző hozászólásaidat olvasva Radièová nevét olvasván még a hideg is kiráz. A másik jelölt Ga¹paroviè. Tőle is ráz a hideg. Na most hagyjuk ki, hogy melyik forrását a hideglelésemnek ki támogatja, rád hallgatok. A lelkiismeretem szerint fogok szavazni, amit elvártál volna az MKP-tól, hogy minden magyarnak ajánlja. Mit gondolsz kire fogok szavazni? Az ordas nacionalizmusra? Eltudod képzelni az ünneplő, grasszáló félfasisztákat, ahogy ünneplik, hogy Szlovákia mögöttük áll? Eltudod képzelni a félfasiszta kormányt, hogy ezután még gátlástalanabbul fognak belénk rúgni, hisz a polgároktól erre felhatalmazást kaptak.
Folytasd tovább a Radièová elleni harcodat. Most talán kezdem azt hinni, hogy nehézfijúnak igaza volt, amikor SNS provokatőrnek nevezett.

Templomos ennyire fáj az igazság. Á‰n nem Radicová ellen agitálok, leírtam azt itt valahol, hogy ne menjenek szavazni az emberek? A lényeg tégedet sem érdekel, miért kell mindig az igazságot a szönyeg alá söpörni? Jobb talán, ha döntéseinket mindig mások irányítják és mások döntik el helyettünk mi a jó, mi a helyes? Á‰n csak erre hívtam fel a figyelmet és erre mutattam rá. Ha neked ebből az egészből az jött le, hogy én Radicová ellen agitálok, akkor nagyon sajnálom. Á‰n az ellen vagyok, amit az egyik és másik jelölt képvisel. mert egyik sem jó a felvidéki magyarság ügyének. Nekünk nem másoktól kell várni azt, hogy helyettünk megoldják a problémáinkat, hanem nekünk kell a lábunkra állni. Egyszer járt Komáromban egy katalán EÁš-s képviselő azt kérte tőle Dobos úr, hogy segítsen a felvidéki magyarságnak, hogy ne legyünk diszkriminálva és ne asszimilálódjunk tovább, a válasza ennek a katalán képviselőnek az volt, hogy "Uraim Á–nöknek kell elkezdeniük a sorsuk szebbétételét, mi majd akkor tudunk segíteni, ha már van mit, tehát ha Á–nök a saját sorsuk irányítását a saját kezükbe veszik és nem másoktól fogják várni, hogy azt maguk helyett megoldja, akkor, de csak akkor tudunk segíteni és segíteni is fogunk."
Tehát, ha te lelkiismereted által diktálva elmész szavazni, annak örülök, de ne az MKP nógatására tudatlanságból tedd mindezt, mert nem a saját életed jobbátétele által diktált természetes ösztökélés hatására teszed, hanem parancsszóra. Ettől a parancsszós - és mások majd megolják elméletektől kell megszabadulni és bátran fel kéne vállalnunk azt, amiért érdemes élni.
Mégegyszer aki szombaton lelkiismeretére hallgatva elmegy szavazni, annak én csak örülni fogok, mert a butításból, a zavarodottságon át a kijózanodás felé vette az útját, hosszú és nehéz út, de csak rajtunk mulik mikor lépünk rá és mikor érünk célba.

Sokan kérdezik ki vagyok és mit is akarok?

Patrióta, aki jogot véd, a jogegyenlőségnek, az állampolgárok egyenjogúságának, a népek önrendelkezési jogának és a polgári elvű erkölcsös érdekpolitizálásnak a híve.
A jogot a jogegyenlőséget, a közeget az autonómiát és az életteret a szlovák-magyar megbékélést akarom.
Szolga vagyok, csak szolgálni akarok.
kisbetűs bósza jános

Nem az én nézeteim a te ellenséged, hanem te a saját ellenséged vagy akkor, amikor egy nagy rosszul működő szervezet hangját fogadod el jónak, nem pedig azét hallgatod meg aki argumentál, nem hallgatja el a dolgokat, nem hazudik.

Kinek van igaza, kinek nincs, erre találták ki a történelmet és a történészeket, ők majd megmondják, leírják, majd később megirják a mi történelmünket is.

Te csak menj el nyugodtam szavazz Radicová, mert igen ő a kisebbik rosszat képviseli, így ebben a mostani helyzetben én csak erre mutattam rá, hogy lehett volna ugyanazt az eredményt elérni, hogy a magyarok rá szavazzanak, ha az MKP taktikusabban teszi a dolgát. Erről már régebben írtam, pl. első körben saját felvidéki magyar jelölt, aki történelmet írt volna, márcsak azzal, hogy ott volt a rajtvonalon és a második körbe lehetett volna, az un. lelkiismereti szavazást ajánlani. Nem kell hülyének tartani a felvidéki magyarságot ők tudták volna ebben a helyzetben is, hogy kire szavazzanak és ez a mostani cirkusz az autonómia körül nem lett volna. Gasparovicot valaki öt éve azért támadta, hogy a magyarok többsége elment rá szavazni, ugye nem mégis rá szavaztak. Miért? Mert Meciar ellen szavaztak, most is ez lett volna ,azzal a különbséggel, hogy ltörténelmet írhattunk volna azzal, hogy ott volt a fél milliós magyar közösség képviselője is a rajtvonalon, nem kellett volna vezényszóra cselekedni és az eredmény is jobb lehetett volna, mind ami lesz, több magyar ment volna szavazni.

Sokatokból az igaz szó fájdalmas érzelmeket vált ki, tudom, ezért kell mindig mindenhelyzetben az igazságra törekedni, hogy az igaz szó legyen a természetes és ne a hazugság, ne a hazugok sértsék, bántsák a nemzeti önérzetünket, hanem az igazság szava legyen az erősebb erő és eszközünk egy szebb világ felépítése érdekében.

A félfasiszta kormányt a nevén nevezed, akkor mitöl féltek, inkább úgy mondanám, miért nem mertek a saját konyhánkban rendet csinálni? Igen itt kell kezdeni, ne másokat kritizáljunk, az könnyebben megy tudom, ott elég mondani, de a koncázatvállalás már ígyis-úgyis elmarad. A saját konyhánkban pedig sok a sarokba söpört szemetet szelektálni kéne. Mindig könnyebb a másikat kritizálni a másiknak tanácsot adni, mint a saját ügyeinket igyekezni rendberakni, de már mindenki tudja egyszer el kell kezdeni, mert az ahogyan mennek a dolgok az nemcsak, hogy nem demokratikus, hanem nagyon rosszul mennek a dolgaink, most csak ennyit.
templomos

PostPosted: Wed Apr 01, 2009 7:44 pm    Post subject: Reply with quote

abraka wrote:

Templomos ennyire fáj az igazság. Á‰n nem Radicová ellen agitálok, leírtam azt itt valahol, hogy ne menjenek szavazni az emberek? A lényeg tégedet sem érdekel, miért kell mindig az igazságot a szönyeg alá söpörni? Jobb talán, ha döntéseinket mindig mások irányítják és mások döntik el helyettünk mi a jó, mi a helyes? Á‰n csak erre hívtam fel a figyelmet és erre mutattam rá. Ha neked ebből az egészből az jött le, hogy én Radicová ellen agitálok, akkor nagyon sajnálom.

Nem tudom, honnan veszed, hogy amit Te írsz, az az igazság? Nézd végig a hozzászólásaidat, és meglátod, hogy az MKP utálatod odáig visz, hogy vakon elítélsz mindent, amit az MKP támogat. Egy szabad választásokon épp az a lényeg, hogy nem más dönt, hanem mi. Tehát ez nem az igazság szőnyeg alá seprése, hanem a döntésünk.

abraka wrote:
Á‰n az ellen vagyok, amit az egyik és másik jelölt képvisel. mert egyik sem jó a felvidéki magyarság ügyének. Nekünk nem másoktól kell várni azt, hogy helyettünk megoldják a problémáinkat, hanem nekünk kell a lábunkra állni.

A szlovák elnökválasztás nem a felvidéki magyarság ügye, hanem egy olyan választás, ahol éppen nem a saját szemétdombunk kakasainak ügye a tét. Ugyanaz a retorikád, mint a Smernek és az SNS-nek. Radièová nekik sem jó az ő ügyüknek, annál jobb viszont Ga¹paroviè. A két félfasiszta párt célja is a megosztás. Megosztani Szlovákia lakosságát nemzetiségi alapon. Te, amikor az elnökválasztás apropóján a szlovákiai magyarság ügyéről írsz, ugyanazt mondod. Az SNS a szlovákokat választja el a magyaroktól, Te meg a magyarokat a szlovákoktól. Szlovákiának ugyanis vannak normális szlovák polgárai is. Képzeld el, ha nem esik nehezedre, hogy melyik jelölt jó nekünk. Mikor azt írom, hogy nekünk, akkor azt gondolom, hogy Szlovákia normális polgárai számára. Magyaroknak és szlovákoknak közösen. Ugyanis az autonómiát csak az ő segítségükkel lehet elérni. Ne feledd, alkotmányos többség kell a parlamentben ahhoz, hogy autonómia legyen. Ezt pedig csak olyan pártok adhatják, akiknek a választóik most Radièovát választják. Le a szemellenzőkkel. Ugyanis Te az írásaidban a szlovákságot nem ellenségként képzeled el. Vagy tévedek?

abraka wrote:
Tehát, ha te lelkiismereted által diktálva elmész szavazni, annak örülök, de ne az MKP nógatására tudatlanságból tedd mindezt, mert nem a saját életed jobbátétele által diktált természetes ösztökélés hatására teszed, hanem parancsszóra. Ettől a parancsszós - és mások majd megolják elméletektől kell megszabadulni és bátran fel kéne vállalnunk azt, amiért érdemes élni.
Mégegyszer aki szombaton lelkiismeretére hallgatva elmegy szavazni, annak én csak örülni fogok, mert a butításból, a zavarodottságon át a kijózanodás felé vette az útját, hosszú és nehéz út, de csak rajtunk mulik mikor lépünk rá és mikor érünk célba.

Honnan fogod tudni, hogy a felvidéki magyarság hány százaléka fog a lelkiismeretére hallgatni, és hányan az MKP, szerinted butító szavára, amikor elmennek szavazni? Vagy ennek értékelését is meghagyod magadnak?

abraka wrote:
Nem az én nézeteim a te ellenséged, hanem te a saját ellenséged vagy akkor, amikor egy nagy rosszul működő szervezet hangját fogadod el jónak, nem pedig azét hallgatod meg aki argumentál, nem hallgatja el a dolgokat, nem hazudik.

Á‰n nem keresek magamnak ellenséget, mert az maga is jelentkezik. Számomra a Te véleményed és az MKP véleménye egy szinten van. Nem a tartalom szempontjából, hanem, hogy egy vélemény. Az elnökválasztásról szóló véleményeitekről van szó. Mitől vagy olyan biztos, hogy a felvidéki magyarság nagy része annyira brúgó, hogy engedi magát az orránál vezetni? Meghallgatlak téged is. Csak az a véleményem, hogy Te előnyben vagy. Nincs felelőséged. Harcba hívsz, de mi lesz akkor, ha lángba borítod a felvidéket? Ez átvitt értelemben van gondolva. Látod, ezt a felvidéki magyarság is számonkéri rajtad, mikor nem áll mögéd.

abraka wrote:
Sokatokból az igaz szó fájdalmas érzelmeket vált ki, tudom, ezért kell mindig mindenhelyzetben az igazságra törekedni, hogy az igaz szó legyen a természetes és ne a hazugság, ne a hazugok sértsék, bántsák a nemzeti önérzetünket, hanem az igazság szava legyen az erősebb erő és eszközünk egy szebb világ felépítése érdekében.

Nem keresek fájdalomcsillapítót az írásaidat olvasva. Eddig ezt a nemzetet mindíg az igazmondók vitték a vesztébe. Akik azt hitték, hogy az igazságuk elég, felelőség nem kell hozzá. Tudod ki a jó parancsnok? Akiről a katonái megvannak győződve, hogy ő az az ember, aki őket a háborúból hazaviszi. Az az igazság, hogy épp neked nem hiszik el ezt a felvidéki magyarok, mert nem álltak mögéd. Nem vagyok MKP pozitív, de viszont felelőtlenül eldobni magunktól a parlamenti képviseletünket a nemzetiségünk pokloba vezető útjának a kezdete lenne. A szlovák nacionalista pártok úgy gyúrhatnák a válaztási törvényt, hogy ne legyen esélyünk bejutni a parlamentbe. Erre jó példa a Nyitra megyei történések.

abraka wrote:
A félfasiszta kormányt a nevén nevezed, akkor mitöl féltek, inkább úgy mondanám, miért nem mertek a saját konyhánkban rendet csinálni? Igen itt kell kezdeni, ne másokat kritizáljunk, az könnyebben megy tudom, ott elég mondani, de a koncázatvállalás már ígyis-úgyis elmarad. A saját konyhánkban pedig sok a sarokba söpört szemetet szelektálni kéne. Mindig könnyebb a másikat kritizálni a másiknak tanácsot adni, mint a saját ügyeinket igyekezni rendberakni, de már mindenki tudja egyszer el kell kezdeni, mert az ahogyan mennek a dolgok az nemcsak, hogy nem demokratikus, hanem nagyon rosszul mennek a dolgaink, most csak ennyit.

Itt van az, amiről beszéltem. Megkeverted az állóvizet. Jól tetted. De utána nem tudtál mit kezdeni a hirtelen öledbe hullott lehetőséggel. Az első vitaestre el sem mentél. Bajaník a Matica ügyeletes nacionalistája egyszemélyes monológban írt le a szlovákok előtt. Kaptál pár másodpercet egy telefonra. Máskor fő műsoridőben oktatott ki a nemzet első tehene. Mennyit ártottál a felvidéki magyarság ügyének? A mi ügyünknek. Felkészületlenül mentél a harcba. Ezért nem hiszik el neked, hogy Te vagy az, aki hazavisz minket. A hazavisz alatt az autonómiát értem.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
abraka

PostPosted: Thu Apr 02, 2009 7:15 am    Post subject: Reply with quote

Templomos írta:
Quote:
Nem tudom, honnan veszed, hogy amit Te írsz, az az igazság? Nézd végig a hozzászólásaidat, és meglátod, hogy az MKP utálatod odáig visz, hogy vakon elítélsz mindent, amit az MKP támogat. Egy szabad választásokon épp az a lényeg, hogy nem más dönt, hanem mi. Tehát ez nem az igazság szőnyeg alá seprése, hanem a döntésünk.

Nézd nem én vagyok beskatulyázva és nem nekem kell pártkatonaként azt tennem, amit az MKP előír. A saját fejem szerint megyek, megy amit útközben tapasztalok, megtanulok. Mert azért ez alatt a három év alatt autonómia témában sikerült többezer írást összegyűjtenem. Az én igazságom, az nem biztos, hogy neked is elfogadható, ez természetesen tudomásul veszem és ez így van rendjén. Á‰n csak ahogyan a végén íród az állóvízbe bedobtam egy témát és azóta is úszok az árral együtt, s közben lehetőségeimhez mértem azt teszem amit jónak látok. Ez az én igazságom, a nem elferdített valóságot írom le, hírdetem. Ezt mindenütt igazságnak hívják.

Templomos írta:
Quote:
A szlovák elnökválasztás nem a felvidéki magyarság ügye, hanem egy olyan választás, ahol éppen nem a saját szemétdombunk kakasainak ügye a tét. Ugyanaz a retorikád, mint a Smernek és az SNS-nek. Radièová nekik sem jó az ő ügyüknek, annál jobb viszont Ga¹paroviè. A két félfasiszta párt célja is a megosztás. Megosztani Szlovákia lakosságát nemzetiségi alapon. Te, amikor az elnökválasztás apropóján a szlovákiai magyarság ügyéről írsz, ugyanazt mondod. Az SNS a szlovákokat választja el a magyaroktól, Te meg a magyarokat a szlovákoktól. Szlovákiának ugyanis vannak normális szlovák polgárai is. Képzeld el, ha nem esik nehezedre, hogy melyik jelölt jó nekünk. Mikor azt írom, hogy nekünk, akkor azt gondolom, hogy Szlovákia normális polgárai számára. Magyaroknak és szlovákoknak közösen. Ugyanis az autonómiát csak az ő segítségükkel lehet elérni. Ne feledd, alkotmányos többség kell a parlamentben ahhoz, hogy autonómia legyen. Ezt pedig csak olyan pártok adhatják, akiknek a választóik most Radièovát választják. Le a szemellenzőkkel. Ugyanis Te az írásaidban a szlovákságot nem ellenségként képzeled el. Vagy tévedek?

Azt írod az elnökválasztás nem a mi ügyünk, hát ezt mondom én is, akkor az MKP miért angazsálja magát ilyen vehemensen magát Radicová oldalán. Ezt feszegetten elejétől fogva ebben a témába. Á–rülök, hogy ezt te írtad le, nem én. Ezért írtam vitaindítónak, hogy nekünk egy saját jelöltet kellett volna indítani és máodik körben lelkiismereti szavazást kellett volna javasolni az MKP-nak ez így lett volna ferr a felvidéki magyarsággal szemben. Ez nem történt meg, most itt te máshol mások az én hozzászólásaimat úgy értékelik, hogy Radicová ellen vagyok, ahogyan te is írod azt teszem ami a szönöszö és a szmer akar, mond, csinál. Ezért biztosan a szönöszö embere vagyok, hagyjuk ezt a hülyeséget, akkor kérdezem én miért ellenem folyik ügyészségi kivizsgálás, hogy az ország szétzilálására törekszem alapon. Ja, hogy ez csak álca. Jó kijött belőled, hagyjuk ennyi.
Radicová a kisebbik rossz, ezt én is tudom, sőt azzal is tisztában vagyok, hogy a mostani kormánykoalíciónak nem lenne jó Radicová. Most nem akarok belemenni bizonyos fejtegetésbe, hogy biztosan rossz lenne Radicová a mostani koalíciónak? Annyit azért leírnák egy elnök kompetenciói csak formálisak, tehát gyakorlatilag bábú. Ha Radicovát választanák meg, az bizonyos értelemben még jó is lenne a mostani kormánykoalíciónak, mert elmondhatná kifelé, látjátok nálunk demokrácia van, még az ellenzék jelóltje is elnök lehett.
Kérdezlek én ez a mi magyar ügyünknek jó lenne. Most csak az ok okozati összefüggésekből indulok ki. De itt elvágom a fejtegetésem zsinórját, mert ez már egy más téma.
A normális szlovákokkal igen le kell ülni vitázni, de olyan alapon, hogy mindenről lehet beszélni csak az azonos jog igazi alkalmazásáról és az önrendelkezésről nem. Mert ha a nem vetted volna észre azok, akiket normális szlovákoknak tartasz azok hallanis em akarnak az autonómiáról, sőt még azt is ki merem jelenteni, hogy jobban ellene vannak mint a Kormánypártok. Az a pár józanul gondolkodó szlovák akikkel le lehetne ülni szintén nincsenek olyan helyzetben, hogy bármiféle megegyezést autonómia témában megmernének konkáztatni. Õk is félnek a "népharagtól".
A szönöszö elválasztja a szlovákokat a magyaroktól és szerinted én pedig a magyarokat a szlovákoktól. Ez így túl egyszerű és hibás megközelítés. Slota mit akar, mit csinál az az ő dolga, ezt én befolyásolni nem tudom, hogy én el akarom választani a magyarokat a szlovákoktól, ez nem igaz, mert ami összeforrott már azt nagyon nehéz szétválasztani. Olvastad az autonómia tervezetemet, ha igen akkor azt is kiolvashattad belőle, hogy én polgári elvú autonómiában gondolkodom, sőt egy olyan területen, ahol a magyarság kisebbségben van. Akkor ez te szerinted mi, én akarom elválasztani. Á‰n sohasem gondolkodtam etnikai alapom, akkor én lehetek az utolsó akit meg lehetne azzal vádolni, hogy a magyarokat el akarom a szlovákoktól választani. Itt egy kicsit ferdítettél, nem mondtál igazat. Nem velem van a baj, hanem a másik oldal nem hajlandó leülni letisztázni a dolgokat. Sajnos ebben patnere az MKP is és az őket kiszolgáló másodvonalbeli talpnyalóik. Õket kérdezz miért nem beszélnek a valós problémákról és ne engemet vádolj olyasvalamivel, ami ellen valójában küzdök. Ha itt egyszer lesz autonómia az csakis a polgári elven fog létrejönni, mert ez a szlovákság számára is elfogadható. Erre Á–llős az mondta, hogy hülyeség. Akkor valójában ki kit is és kitől akar elválasztani? Mielőtt leírsz valamit, vagy nézz utánna tényleg mit írok, milyen vonalat képviselek. A mostani ellenzék, ahogyan már írtam szintén autonómista ellenes. Á‰n ahhoz kevés vagyok, hogy meg tudjam őket győzni arról, hogy a polgári elvű autonómia, ahol az alkotmányos jogegyenlőség dominálna nekük is elfoagható, ha az MKP-nak köszönhetően mindenütt be vagyok feketítve azzal, hogy szönöszös ügynök vagyok. Hisz te is átvetted mindenfajta bizonyíték nélkül ezt a retorikát. Schulcz egy írásában még tovább ment még azt is feltételezi rólam, hogy KGB-s úgynök vagyok, ezért mindenhol ahol csak lehet ignoráljanak. Pl. múlt évben itt Komáromban a Keszegh vezette fiatal MKP-sok az öregvárban szerveztek találkozót az um. normális szlovákokkal, el akartam menni és felszólalni, szerettem volna elmondani, megkérdezni, mi a néezetük az autonómiáról és a jogegyenlőségről. Maguk az MKP-sok jiúsították meg, hogy ott lehessek. Folytathatnám. Tehát ne akard, hogy mindezekért dicsérjem az MKP-t.

Templomos írta:
Quote:
Honnan fogod tudni, hogy a felvidéki magyarság hány százaléka fog a lelkiismeretére hallgatni, és hányan az MKP, szerinted butító szavára, amikor elmennek szavazni? Vagy ennek értékelését is meghagyod magadnak?

Látod megint kiforgatod a szavaimat, arrol már írtam, hogy szerintem az MKP-nak mit kellett volna tennie, ha igazán a magyarokat akarják képviselni, ahogyan azt hangoztatják állandóan. Hoonam veszed, hogy én azt tudni akarom. Á‰n csak azt mondtam, írtam az MKP-nak ezt kellett volna javasolni, ha a magyarság igazi érdekképviselete a célja, hogy ez nem történt meg ez újból csak arra bizonyíték, hogy őket csak a saját öndicsőitésük, mennybemenetelül érdekli. A Selye egyetemen elhelyezett táblát te minek véled? Egyébként ott voltak Radivová pártjának Dzurinda féle kormányában 8 évig, miért nem probálkoztak, te szerinted, a jobbik szlovák oldalnak elmagyarázni, hogy ami a jogegyenlőséget illeti Szlovákiában valami nagyon nincs rendben. Ez is az én hibám? Nézd én csak EGY vagyok ők sokan vannak, nekik megvannak az eszközeik, hogy jobban képviseljék a magyar érdekekt. Ágy cselekednek? Szerintem nem. Na látod ezért kritizálom őket, ahogy írni szoktátok ezért "támadom" őket, vagyis leírom az igazságot arrol, hogy szerintem mit kéne, mit kellett volna cselekedniük lépniük. Gondolom erre jogom van, ez az én igazságom.

Templomos írta:
Quote:
Á‰n nem keresek magamnak ellenséget, mert az maga is jelentkezik. Számomra a Te véleményed és az MKP véleménye egy szinten van. Nem a tartalom szempontjából, hanem, hogy egy vélemény. Az elnökválasztásról szóló véleményeitekről van szó. Mitől vagy olyan biztos, hogy a felvidéki magyarság nagy része annyira brúgó, hogy engedi magát az orránál vezetni? Meghallgatlak téged is. Csak az a véleményem, hogy Te előnyben vagy. Nincs felelőséged. Harcba hívsz, de mi lesz akkor, ha lángba borítod a felvidéket? Ez átvitt értelemben van gondolva. Látod, ezt a felvidéki magyarság is számonkéri rajtad, mikor nem áll mögéd.

Miért gondolod, ha Felvidék egyszer lángbaborul (amit nem szeretnék) azért én leszek a felelős. Azért mert én a jogegyenlőséget hirdetem és az ehhez szükséges közegnek az autonómiának vagyok a híve, ez ahhoz kevés lenne és nem is szeretném, hogy ez megtörténjen. Szerintem az az út amire léptünk az békésen is végigjárható, csak hinni és akarni kell és bízni abban, hogy az alkotmányba foglalt jogegyenlőség egyszer ránk is vonatkozni fog és hogy autonómia lesz-e az a közeg amiben élni fogunk az majd kiderül. Ismered az a táblácskát amit abban a TV-s vitában bemutattam, KÁ–ZÁ–S TERÁœLETI AUTONÁ“MIA AZONOS JOGOKKAL, ebben benne van minden, amit képviselek, hogy állandóan akik ez ellen vannak kiforgatják a szavaimat, arról én már nem tehetk. Továbbra is csak az igazat fogom hangoztatni, legyen az akár nehezem elfogadható, de akkor is így lesz. Hogy áll mögém vagy sem, nem azért csinálom, hiszem, hogy egy jó ügyet képviselek, van annyira okos a felvidéki magyarság többsége, hogy képes eldönteni mi jó neki és ki mondja az igazat és ki hazudozok, mellébeszél és megélhetési politizálást folytat. Á‰n mögén ne álljon senkisem ezt már sokszor leírtam, az igazság mógé álljanak és azok mögé akik jobban tudják képviselni a magyarság ügyét, mint ahogyan nekem sikerült. Ezért én már sohasem lépek be semmiféle szervezetbe PT-be, pártba stb. Megmaradok magamnaknak, de is már leírtam sokszor, a CA honlapján le is írtam, hogy én már abbahagytam az aktív tevékenységemmel, de fentartom magamnak azt a jogot, hogy véleményemet leírjam, most azt valaki meghallgatja vagy sem az egy más tészta.

Templomos írta:
Quote:
Nem keresek fájdalomcsillapítót az írásaidat olvasva. Eddig ezt a nemzetet mindíg az igazmondók vitték a vesztébe. Akik azt hitték, hogy az igazságuk elég, felelőség nem kell hozzá. Tudod ki a jó parancsnok? Akiről a katonái megvannak győződve, hogy ő az az ember, aki őket a háborúból hazaviszi. Az az igazság, hogy épp neked nem hiszik el ezt a felvidéki magyarok, mert nem álltak mögéd. Nem vagyok MKP pozitív, de viszont felelőtlenül eldobni magunktól a parlamenti képviseletünket a nemzetiségünk pokloba vezető útjának a kezdete lenne. A szlovák nacionalista pártok úgy gyúrhatnák a válaztási törvényt, hogy ne legyen esélyünk bejutni a parlamentbe. Erre jó példa a Nyitra megyei történések.

Azokat amit mondok, vagy leírok azért vállalom a felelősséget is. A szlovák Polícia minden egyes írásomat elemezi, ezt ő maguk vallották be az a "vysetrovatel" aki keresi ellenem az okokat, hogy becsukhassanak. Tehát én vállalom a felelőséget és nem a nemzetet akarom a vesztébe vezetni, csak ébredésre késztetni, van olyan okos a felvidéki magyarság, hogy képes lesz eldönteni mi jó neki, mi rossz. Nem álltak mögém, nem álltak mögém, mást nem tudtok írni. Mondtam én ezt nem azért csináltam, hogy mögém álljanak, hanem egy jó ügy mögé, amely majd kitermeli a saját képviseletét. Á‰n sohasem törekedtem babérokra, akik ismernek tudják ezt. A DFÁ–T-t elnökségét sem akartam vállalni rámkényszerítették, de akkor is csak azzal vállaltam csak egy évre közben keresünk egy olyasvalakit, aki jobban tudja csinálni. Ezt is már sokszor leírtam, én csak az álló vizet szerettem volna megmozgatni, ami sikerült is, te is írtad, ennyi . Á‰n már révbe jutottam. Amit akartam azt már többszörösem túlteljeítettem, hogy ezekkel a felkínált lehetőséggel élni tudunk, vagy sem erre majd a történelem ad választ. Remélem igen.

Templomos írta:
Quote:
Itt van az, amiről beszéltem. Megkeverted az állóvizet. Jól tetted. De utána nem tudtál mit kezdeni a hirtelen öledbe hullott lehetőséggel. Az első vitaestre el sem mentél. Bajaník a Matica ügyeletes nacionalistája egyszemélyes monológban írt le a szlovákok előtt. Kaptál pár másodpercet egy telefonra. Máskor fő műsoridőben oktatott ki a nemzet első tehene. Mennyit ártottál a felvidéki magyarság ügyének? A mi ügyünknek. Felkészületlenül mentél a harcba. Ezért nem hiszik el neked, hogy Te vagy az, aki hazavisz minket. A hazavisz alatt az autonómiát értem.

Igen sikerült és ennek örülök, ez vagyok én erre voltam képes. Többet én már nem tudok elérni. A vezetést átadom, a fiataloknak, hisz ez a történet róluk szól, én csak be akartam bizonyítani, hogy sokmindent lehet tenni, ha hiszünk önmagunkban és van egy álmunk, hitünk és önbecsülésünk. Miért velem foglalkoztok, ti fiatalok lépjetek. Ha tanácsomat kéritek szívesen adok, de lépni már nektek kell.
Nem hinném, hogy ártottam a felvidéki magyarságnak azzal, hogy elfogadtam a TA3 meghívását a TV-s vitába. Te szerinted mit kellett volna ott mondanom, mikor Belousová egyből bejelentette, hogy ő nem vitázni jött, talán sértegetnem kellett volna őt, úgy ahogyan ő tette. Több szlovák fórumozó pontosan azt emelte ki hogy nem mentem bele ebbe a játékba, ennek ellenére amit elakartam mondani azt sikerült, egy dolgot a végén már nem akartam erőlteni, mert írtam egy magyar szöveget is amit fel akartam olvasni. Honnam veszed hogy nem készültem, több mint kétszáz oldalas anyogot állítottam össze, persze azzal én sem számolhattam, hogy B. a feljelentéssel és az alkotmányból való idézgetéssel fogja húzni az időt és lerohanásos taktikát választ. Egyébként én Slotára készültem csak ott tudtam meg, hogy B- lesz a vitapartnerem. Beszéltem az autonómiáról, a rossz alkotmányról, Dél-Tirolról, mint jó példa, jogegyenlőségről, még Koszovót is felhoztam jó példának, ami megállítja az asszimilációt. Még Fico kormányhivatali honlapjáról is kimásoltam egy jegyzőkönyvet, ahol Fico támogassa a koszovói legmagasabb szintű területi autonómiát, idehaza még beszélni sem lehett róla. Tehát te szerinted mivel ártottam. Nézd meg mégegyszer az adást, aztán gondold meg kétszer mivel vádolsz engemet.

folytatom a válaszadást, de vendégem jött, most abbahagyom
nogradi

PostPosted: Thu Apr 02, 2009 8:50 am    Post subject: Reply with quote

Quote:
A normális szlovákokkal igen le kell ülni vitázni, de olyan alapon, hogy mindenről lehet beszélni csak az azonos jog igazi alkalmazásáról és az önrendelkezésről nem.

ezen nincs mit csodálkozni, a helyukben más is félne a esetleges szeparatimustól, és mindenutt vannak akik megkérdojelezik a határokat, pontosan ugyanaz mindhogy a "szlovákok tobbsége nacionalista akkor is ha nem nyíltan" amit elég sok magyar emleget, csak elfelejtik beismerni hogy a magyarok tobbsége is traumaként éli meg a határokat, de csak kissebb csoportok beszélnek róla nyíltan. te a múltkor idezted caplovicot, de idezhetjuk a ciz nevu smer-képviselot, valami olyasmit mondott a TV-ben hogy mindig vannak bizonyos rizikók ha egy 5 milliós ország 10% kissebsége él egy 10 milliós ország határán ahol ugyanaz a nép él mint itt a kissebség....valami ilyesmi volt, asszem nem kell bovebben magyarázni. objektivan - teljesen igaza van.
Back to top
abraka

PostPosted: Thu Apr 02, 2009 10:12 am    Post subject: Reply with quote

Idézet a parafórumból:
Quote:

Radicová magyar kártyája
beeble, 2009, április 1 - 22:37
„Határozottan nem értek egyet az autonómia követelésével, határozottan elutasítom, és határozottan lemondok azon politikusok támogatásáról, akik autonómiát követelnek."

Orbánnal és a Fidesszel kapcsolatban leszögezte: "Nem beszéltem vele, nem tanácskoztam vele, nem kérek, és a jövőben sem fogok kérni abból a támogatásból, amely ettől a párttól ered".

Azt hiszem, az mindenki számára nyilvánvaló, hogy Radièová valóban nem hülye. Sőt, okos, intelligens: szánalmas ellenfelét minden tekintetben felülmúló személyiség. Ellenben politikus. Nyilvánvalóan ezért is nem okozott neki gondot, hogy politikai ambícióinak kiteljesítése érdekében egy igazi demokrata számára két mondattal elrontsa a róla kialakult egyébként meglehetősen pozitív összképet.

Radièová köztársasági elnöknek készül, tehát kiváló diplomáciai érzékkel kell rendelkeznie, s minden bizonnyal rendelkezik is. A fenti mondatai viszont egyáltalán nem ezt bizonyítják. Mert azt természetesen - akinek egy csöpp esze is van – nem várja el senki, hogy kiállva a tévénézők elé a felvidéki magyarok Bószát megszégyenítő autonómiaharcosává avanzsálja magát. Az viszont, hogy ilyen éles hangsúllyal támadja az Európa legrégebbi demokráciáiban is rengeteg helyen jól működő önrendelkezési törekvéseket, illetve ennyire határozott hangon határolódjon el egy teljesen demokratikusan működő magyarországi párttól, felveti a kérdést – miért? Miért fogalmazott annyira élesen, hogy a mondatait a felvidéki magyar hír- és fórumportálok (kevés kivételtől eltekintve) kicenzúrázták vagy le se merték közölni?

Aki nem teljesen naiv, és tudja, hogy a politikában minden okkal és érdekből történik, annak azonnal elkezd a fejében motoszkálni Martináková és Miklo¹ko 10-10 százaléknyi szavazója. Mint köztudott, Martináková nyítan bírálta Radièovát amiért a magyar választók támogatták, és Mikolosko hívei sem éppen a magyarszeretetükről híresek. Radièová ominózus kijelentései pedig okkal nyerhették el a tetszését a magyarfóbiával kellőképpen megvert, de azért a Gasparoviè-féle pöcegödröt túl büdösnek tartó Martináková- és Miklosko-szavazóknak. Ezt pedig nyilván tudta-tudja Radièová is.
A szomorú az egészben csak az, hogy a jobb sorsra érdemes önrendelkezés fogalma megint áldozatul esett egy választási kampánynak. Á‰s, hogy ha nem is olyan nyíltan, nem is olyan durván, mint a soviniszta kormánypárti banda, de bizony a magyar kártyát Radièová is megvillantotta.

Senkit nem kívánok lebeszélni arról, hogy elmenjen szavazni. Ne essünk viszont abba a hibába, hogy Radièovát többnek tekintsük, mint ami valójában.

Az igazság az,
kartel, 2009, április 1 - 22:49
hogy a nagy politika Szlovákiában nem az elnöki palota konyhájában fől. Lehet ellensúly Radièová, de csak egy bizonyos határig. Az önrendelkezésünk pedig sajnos az mögött a határ mögött van.

abraka

PostPosted: Thu Apr 02, 2009 10:27 am    Post subject: Reply with quote

nogradi wrote:
Quote:
A normális szlovákokkal igen le kell ülni vitázni, de olyan alapon, hogy mindenről lehet beszélni csak az azonos jog igazi alkalmazásáról és az önrendelkezésről nem.

ezen nincs mit csodálkozni, a helyukben más is félne a esetleges szeparatimustól, és mindenutt vannak akik megkérdojelezik a határokat, pontosan ugyanaz mindhogy a "szlovákok tobbsége nacionalista akkor is ha nem nyíltan" amit elég sok magyar emleget, csak elfelejtik beismerni hogy a magyarok tobbsége is traumaként éli meg a határokat, de csak kissebb csoportok beszélnek róla nyíltan. te a múltkor idezted caplovicot, de idezhetjuk a ciz nevu smer-képviselot, valami olyasmit mondott a TV-ben hogy mindig vannak bizonyos rizikók ha egy 5 milliós ország 10% kissebsége él egy 10 milliós ország határán ahol ugyanaz a nép él mint itt a kissebség....valami ilyesmi volt, asszem nem kell bovebben magyarázni. objektivan - teljesen igaza van.

Félnek ezt tudjuk, naponta hangoztatják. Ezért kell leülni velük tárgyalni elmagyarázni nekik, hogy itt nincs szó szeparatizmusról és ők mondják meg hogyan képzelik el egy "jogállamban" az azonos jogok megadását, mert a jogegyenlőség az SK-s alkotmányban benne van. Mi így értelmezzük, ők úgy értelmezik, majd születik egy megegyezés, amit lehet nem autonómiának fogunk hívni, hanem régiónak, vagy egy újfajta megyerendszernek, ez lényegtelenmert a ledelegál jogokról van szó, az emberi egyéni autonómjogok kollektív alkalmazásáról, mert csak az képes megállítani az asszimilációt.
Azt hiszem Nógrádi éppen neked fejtettem ki ezt egy régebbi vitánkban, amikor egyetértettem veled, hogy mindegy, minek hívják az autonómiát, itt mindig az államon belüli ledelegált jogokról van szó. Másszóval egy belső önrendelkezésről, tehát ne beszéljünk autonómiáről, csakis az azonos jogokról, gondolom ez már elfogadható kell hogy legyen a szlovákoknak is. Á‰n úgyis ki tudnám követelni az autonómiát, hogy ki sem mondanám az autonómia szót. A jogok állítják meg az assztimilációt, nem a név.
Pl. Spanyolországban sem autonómiának hívják az autonóm területeket, hanem "autonóm tartományok többsége".
http://hu.wikipedia.org/wiki/Auton%C3%B3mia_(szociol%C3%B3gia)

Quote:
Spanyolországban Andalúzia volt a negyedik Autonóm Közösség a 17-ből, amely felkerült a Spanyol Autonómiák térképére. Az autonóm státuszát meghatározó 6/1981 számú alkotmánymódosítás elismeri Andalúzia történelmi identitását és az önálló kormányzáshoz való jogát.

A Kormányzó Tanács – amelyet az Andalúz Junta (kormány) elnöke, Manuel Chavez González, valamint miniszterei alkotnak – a végrehajtó és közigazgatási funkciók ellátására hivatott szerv.

Az andalúz parlament a demokratikus képviseletet biztosító intézmény, melynek feladata az Autonóm Közösség törvényeinek kidolgozása és elfogadása.

Végül pedig, az Andalúz Legfelsőbb Bíróság a legmagasabb rangú igazságügyi intézmény az Autonóm Közösségen belül.

http://www.extenda.hu/andaluzia-gazdasaga-kozigazgatas
nogradi

PostPosted: Thu Apr 02, 2009 10:55 am    Post subject: Reply with quote

Quote:
azért kell leülni velük tárgyalni elmagyarázni nekik, hogy itt nincs szó szeparatizmusról

nincs ? ebben se lennék olyan biztos. lehet hogy a részedrol nincs de elég csak végigolvasni a magyar fórumokat vagy politikusi nyilatkozatokat. vagy pl. a DSz incidens után a királyi TV-ben nyilatkozta egy járokelo teljesen nyíltan hogy ha a tátrának nem is de DSz-nak Mo-hoz kellene tartoznia. persze ez csak egy jarokelo volt stb., de akkor is... nemzetegyesítés, határon átívelo regiók és egyebek amiket tobbféleképen lehet értelmezni....az hogy abraka vagy nogradi vagy xy mit mond nem számít, de reviozionizmus jelen volt és máig jelen van. az hogy ennyire lappangó szinten annak oka a szlovákok "preventív reakciói". minden rossz szlovák tulajdonság mellett az óvatosság és a folytonos gyanakvás ebben az esetben a szlovákok nagy elonye akár nyugat-európához képest.
Back to top
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Kukac archí­vum Forum Index -> Belföld All times are GMT
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Page 7 of 9

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum