Kukac archí­vum Forum Index Kukac archí­vum
A www.kukac.sk archívuma

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Miröl terelik a politikusok a magyar üggyel a figyelmet?
Goto page Previous  1, 2, 3, 4

This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Kukac archí­vum Forum Index -> Belföld
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Vigilant

PostPosted: Wed Aug 19, 2009 1:31 pm    Post subject: Reply with quote

http://ujszo.com/online/kozelet/2009/08/19/juraj-horvath-provokacio-solyom-komaromi-latogatasa

Ezt a Jurajt tiszta szívböl sajnálom Mad
happy

PostPosted: Mon Sep 07, 2009 11:25 am    Post subject: Reply with quote

Magyarországon még mindig nem tudják, honnan vesznek el további 600 milliárd forintot a költségvetésböl, Szlovákia költségvetési hiánya pedig a várt érték háromszorosa....

Na megy is a lovaglás a nyelvtörvényen, lassan már a csapból is ez folyik. A magyar és a szlovák kormány egyaránt ezzel tereli a lakosság figyelmét. Az MKP pedig de facto egy választási naggyülés összehívására használta ki a helyzetet Dunaszerdahelyen, a sok ezer birka úgy bégetett, hogy tán még a rendezvényt szervezö farkasok is meglepödtek. Csáky kétségkívül ütést mért Bugár pártjára Szerdahelyen, aminek azért örülök (de többnek nem).

A helyzet további negatívuma, hogy a szlovákiai magyar médiumok lassan teljesen olvashatatlanná válnak a sok nyelvtörvényes maszlag miatt, a pár hete még kedvenc felvidek.ma-t már ki se nyitom, akkora rakás szar lett az egész; a sok rossz közül a legkisebb szerintem a parameter.sk napjainkban (igen, ez most dicséret Barak úr irányába!).

Az elmúlt napokban egyébként annyira "meghatódtam", látván, mennyire törödnek az anyaországi politikusok azzal, hogy kedvem szerint használhassam a nyelvemet ( Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes ), hogy hálából hirtelen én is extrém elkötelezettséget kezdtem el érezni a magyar közélet jobbátétele és megtisztítása iránt annak minden mocskától, korrupciójától, maffiájától és más benne található emberarcú ördögöktöl, kormánypártitól és ellenzékitöl egyaránt. Elhatároztam, minél többet fognak ök is törödni az én nyelvemmel, hálából annál jobban fogok én is törödni a magyar közélet mocskával. A múlt héten már teregettem is egy kicsit, hozzászólva három topikhoz is, melyekben talán már így is akkora a leírt mocsok "térfogata", hogy lassan Közép-Európa legnagyobb virtuális trágyarakásainak is átnevezhetöek lennének. Na várjuk csak... várjunk... de akkor miért nem törödnek anyaországi politikusaink olyan példaértéküen inkább ezekkel, semmint újabban a szlovákiai magyarok nyelvhasználatával. Miért kell nekik ehelyett a határon túlon keverni a szart?

Ki lövöldözi a cigányokat Magyarországon
http://www.kukac.sk/portal/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=818&start=0

Magyarország a világgazdasági válság kelepcéjében
http://www.kukac.sk/portal/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=789&start=0

Alakulgat az Orbán kormány
http://www.kukac.sk/portal/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=823&start=0

Aki igazán sok mindenröl tud: Jozef Rohác bérgyilkos
http://www.kukac.sk/portal/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=771

Mennyire Echte a Jobbik
http://www.kukac.sk/portal/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=822

...miért nem törödnek inkább ezekkel mint az én nyelvemmel ( Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes )... Á‰n továbbra is úgy használom a nyelvem, ahogyan magam akarom, és változatlanul fogom is, efelöl biztosíthatok mindenkit!!!! Á‰s még csak Sólyom László "lovasszobros storyja" se érdekel.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
happy

PostPosted: Fri Oct 02, 2009 10:26 pm    Post subject: Reply with quote

Egy a témával foglalkozó, jól megírt blogbejegyzés a bumm.sk-ról:

A beteg Szlovák valóság 2009 októberében
http://felvidek.blog.hu/2009/10/02/a_beteg_szlovak_valosag_2009_oktobereben

Quote:
Szlovákia igazi betegsége abban teljesül ki, hogy a politikai vezetők, azon belül is a kormánypárt, a választópolgárok igényeit figyelmen kívül hagyva, korrupciótól szennyes kézzel veri a mellét, hogy ő majd feltámasztja Szlovákiát.
A közel 10%-os munkanélküliség pedig mondhatna valamit a Szlovák vezetésnek, hogy nagyon nagy baj van. A nyelvtörvény, sajtótörvény és hasonszőrű intézkedések szinte tökéletesen elvonják az emberek figyelmét arról, hogy a választópolgár, az adózó, aki homloka verítékével eteti ezt a hálátlan bestiát ti. Szlovákiát, éhen hal. Nem lesz itt forradalom, vagy tüntetés – ahhoz az emberek itt kishazánkban nem eléggé elszántak – csak simán kivándorol vagy majd éhen hal a lakosság. Ezekért pedig a hálátlan, önző Szlovák állam tehető felelőssé, mert kisstílű, harmadrangú politikai játszmákkal, meg nagystílű kormányszintű lopással volt elfoglalva, Szlovákia a Gyurcsányi meszesgödör szélén táncol, ahova a Magyar állam már derékig süppedt. Mi lesz így velünk, hol lesz a következő generáció, aki majd építi, gyarapítja az országot, sehol!
26 éves vagyok, egyetemi hallgató, öcsém tanul, édesapám munkanélküli (egy garast nem kap az államtól sem szociális segélyt, sem munkanélküli, igaz utóbbiban saját tájékozatlansága is közrejátszik), csupán édesanyánk fizetéséből tartjuk fenn megunk, és pedig nálunk rosszabb helyzetben lévők is vannak, a sokgyermekes családok, vagy a fiatal házasok. Generációmat a válság és kor szociális beállítottsága ellehetetleníti. Nulláról, pályakezdőként, válság idején indulni, ez az mi a hozzám hasonlókat elkeseríti. Családot alapítani? Miből? Az adóterhek, rezsi, ruházkodás, a puszta lét is egyre nehezebb. Azt látva pedig, hogy politikai vezetők hájas kézzel nyúlnak a többszázezres prémiumok után, követnek el sikkasztást, lopást, közlekedési kihágást, erkölcsi bűntetteket, mindenfajta büntetés nélkül, azt a kérdést szüli meg fejemben: hát ezekre adózzak? Az állam cserbenhagyott minket, polgárokat. 10 év múlva egy adózó 3 nyugdíjast és 3-4 munkanélkülit fog adójából etetni. De mintha ez mind nem lenne elég, cenzúra és nyelvrendőrség riogat minket, a Szlovák állam vérszívó belpolitikája megöli a humánus lényt és a nyerészkedő tolvajt neveli ki, akinek nincsenek erkölcsi skrupulusai.
Ez a szlovák valóság, ma 2009. október 2.-án.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Kukac archí­vum Forum Index -> Belföld All times are GMT
Goto page Previous  1, 2, 3, 4
Page 4 of 4

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum