Kukac archí­vum Forum Index Kukac archí­vum
A www.kukac.sk archívuma

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

MKP EP-jelöltlistája
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Kukac archí­vum Forum Index -> Felvidéki közélet
View previous topic :: View next topic  
Author Message
nogradi

PostPosted: Thu Jun 04, 2009 8:36 am    Post subject: Reply with quote

Quote:
Valóban, a csehek és a szlovákok amióta létezésükről egyáltalán beszélni lehet mindig egy náluknál erősebb hatalom szolgálatában várták az alkalmat.

nem álltak senki szolgálatában. a cseheknek volt egy rendi felkelésuk a szlovákok meg részt vettek a magyarországi rendi felkelésekben. ezek mint tudjuk elbuktak. ezek után felfogták hogy az ilyesmi kudarcra van itélve. Bendegúz, neked jólesik megveretni magad, mazochista vagy ? ne feledd aki lázad és veszít, azt sokkal jobban sújtják mint aki nem lázad.

Quote:
Mikor az addigi rendi Franciaország francia nemzetállammá vált (nem csak papíron) a területén élő és számszerű többséget alkotó kisebbségei nem tépték darabokra az országot. Mert nem engedték nekik. Totális nyelvi elnyomás, erőszakos asszimiláció, francia dominancia...

a nyelvi és etnikai viszonyokat nemcsak a számarány jellemzi. a magyarság nem volt abban a helyzetben hogy az etnikai teruleteit kiterjessze. azt is megnézném hogy jobban kulonbozik-e a francia nyelv a asszimilált népek nyelvétol mint a magyar/szlovák, román nyelv, stb.... franciaország legfranciább részén nem volt olyan pusztulás mint magyarország legmagyarabb részén és nem szorult népességutánpótlásra. sok város mint buda, pest, pozsony idegen tobbsegu volt. a magyarság becsuletére vállik már az is hogy beolvasztotta a megritkult népességu alfoldre betelepult idegeneket. a felvidékrol meg erdélybol a magyarok is inkább az alfoldre mentek, akkor mégis hogyan asszimiláltad volna a ország gazdaságilag nem túl atraktív peremvidékén elo, teljesen más nyelven beszélo, a románok esetében más vállású népeket ?
Back to top
View user's profile Send private message
Bendegúz

PostPosted: Thu Jun 04, 2009 9:50 am    Post subject: Reply with quote

nogradi wrote:

nem álltak senki szolgálatában. a cseheknek volt egy rendi felkelésuk a szlovákok meg részt vettek a magyarországi rendi felkelésekben. ezek mint tudjuk elbuktak. ezek után felfogták hogy az ilyesmi kudarcra van itélve. Bendegúz, neked jólesik megveretni magad, mazochista vagy ? ne feledd aki lázad és veszít, azt sokkal jobban sújtják mint aki nem lázad.

Történelmi ismereteid kissé hiányosak. A csehek a Német-római Birodalom alattvalói voltak, királyuk szava, mint választófejedelemé annyit ért, akár a kölni érseké. A tótok - mert szlovákokról a magyar reformkorig soha sehol egy szó nem esett - a magyar király alattvalói voltak, tehát mindkét nép szuverenitás nélküli vazallus volt. Ne említsd őket a magyarokkal egy szinten!
Nem értem, hogy jön ide néhány középkori-koraújkori felkelés. A 20. századról beszélünk, amikor az említett két nép nemzetközi segítség nélkül saját, független államot kreált.
Ášjra csak azt kérdezem: ezek különbek nálunk?
Back to top
nogradi

PostPosted: Thu Jun 04, 2009 11:03 am    Post subject: Reply with quote

Quote:
Történelmi ismereteid kissé hiányosak. A csehek a Német-római Birodalom alattvalói voltak, királyuk szava, mint választófejedelemé annyit ért, akár a kölni érseké. A tótok - mert szlovákokról a magyar reformkorig soha sehol egy szó nem esett - a magyar király alattvalói voltak, tehát mindkét nép szuverenitás nélküli vazallus volt. Ne említsd őket a magyarokkal egy szinten!

az nem számít. a magyar király nem volt etnikailag magyar hanem osztrák, és magyarországi népek is a habsburgok alatvalója voltak. semmilyen kulon etnikai vazallusság nem létezett. a magyar jobbágy ugyanolyan jobbágy volt mint akármelyik más etnikumú.

Quote:
Nem értem, hogy jön ide néhány középkori-koraújkori felkelés. A 20. századról beszélünk, amikor az említett két nép nemzetközi segítség nélkül saját, független államot kreált.

mi az hogy nemzetkozi segítség nélkul ? a új határokat a nagyhatalmak húzták meg a csehek, szlovákok addig évtizedekig semmire se mentek bárhogy kovetelodztek.

Quote:
Elkezdték követelni nemzeti szuverenitásukat és kivívták!Tehetségesebbek lennének nálunk?

kivárták az alkalmat ami a világháború lezárása volt. más választásuk amúgy se volt. azonkivul akár jelentéktelenek akár nem mégis nemzetnek számítottak akik egy papíron magyar nemzetállamban, a valóságban egy soknemzetiségu államban éltek. multikulti - így talán jobban megérted Wink a mi helyzetunk annyiban más hogy 1/ a magyarok nemzeti szuverenitása magyarország, ami így már majdnem teljesen magyar etnikumú. 2/ a szlovákiai kissebségek tényleg kissebségek, a szlovákok aránya ezen a teruleten mindig magasan 50% folott volt.
Back to top
Bendegúz

PostPosted: Thu Jun 04, 2009 11:45 am    Post subject: Reply with quote

Minek ír az olyan történelemről, akinek minimális ismeretei sincsenek a tárgyat illetően?
Hallottál már az Árpád-házról, gyönyörűm? Háromszáz évig uralkodtak Magyarországon, teljes függetlenségben! (Ez idő alatt kedvenc cseheid fölött a Német-római császár uralkodott.)
Európa valamennyi jobbágya szolga volt a saját országában, a magyar nemes viszont a Szent István óta vallott "Una eademque nobilitas" eszméje - a nemesek köz- és magánjogi egyenlőségének, a Szent Korona tagjainak személyi és vagyoni sérthetetlenségének elve - majd az Aranybulla óta csak lóhátról, azaz fegyveres segítséggel volt kénytelen királyának szolgálni, anyagi és szellemi függetlensége biztosított volt. Sejtelmed nincs a nemzeti szabadság fogalmáról! (a 19. század közepéig a nemzetet a nemességgel azonosították.)

Arra a grandiózus okosságra, hogy a magyar király etnikai osztrák volt, nem is tudom, mit írjak, nevessek, vagy sírjak...
Európa valamennyi uralkodóháza célzott házasságokkal stabilizálta hatalmi pozícióit. Idegen uralkodóházak adták az aktuális házasulandó partnert, így az utódok eleve kevert etnikummal rendelkeztek minden esetben. Nincs tehát etnikai osztrák uralkodó, mert nem is lehet.
A magyar trónon viszont Szent István óta nem nagyon ült senki, aki saját származását ne tudta volna az Árpád-háziakra visszavezetni. Nézz utána!

Amikor a 20. századról beszéltem, pontatlanul fogalmaztam. 1993-ra gondoltam és fenntartok továbbra is mindent ezzel kapcsolatban.

"A szlovákok aránya ezen a területen mindig magasan 50% fölött volt."- mondod. Nem ártana behatárolnod időben és térben, miről is van szó. Ágy értelmezhetetlen.
Back to top
Habakukko

PostPosted: Thu Jun 04, 2009 5:16 pm    Post subject: Reply with quote

Habakukko wrote:
Kedves Dalnok!

Tehát szerinted nem fog előfordulni az, hogy megválasztjuk Mészáros Alajost, aztán 4 évig nem is fogjuk tudni, hogy ott ül-e az Európa Parlamentben, vagy golfozik valahol?
Meg aztán az se fog előfordulni, hogy onnantól fogva beszerez egy másik mobiltelefont, és a régi ismert mobilját csak a titkátnője veszi fel, ha felveszi egyáltalán valaki, hogy nyugodtan és zavartalanul eszmétcserélhessen az újdonsült atyafiaival?
Meg aztán az se fog előfordulni, hogy 4 évig halvány lila gőzünk sem lesz arról, hogy az Európa Parlament felől milyen lehetőségek nyílnak egy prósztó szlovákiai magyar számára?
Meg aztán az sem fog előfordulni, hogy az EU-s pénzekkel megszopatnak bennünnket itt Szlovákiában, de az EU parlamentben senki meg sem nyikkan?
Meg aztán az sem fog előfordulni, hogy minden határon árnyúló együttműködésre van EU pénz, csak a szlovák - magyarra nincs /ill. töredéknyi összeg/?

Tehát kedves Kukacosok! Nincs itt egyetlen egy szál legény se, aki azt mondaná, hogy én márpedig ismerem Mészáros Alajost, és nem tudom elképzelni róla, hogy rá érvényesek lennének az itt fentebb kifejtett előítéletek?! Vencel! Ha bejut az EU parlamentbe és holnapután Simon és Bugár másik pártot alapít, Mészáros Alajos nem lép át ebbe a másik pártba? Kukacosok! Titeket érdekel itt , hogy holnapután választunk?
Back to top
Bigman

PostPosted: Fri Jun 05, 2009 4:57 am    Post subject: Reply with quote

Habakukko wrote:
Habakukko wrote:
Kedves Dalnok!

Tehát szerinted nem fog előfordulni az, hogy megválasztjuk Mészáros Alajost, aztán 4 évig nem is fogjuk tudni, hogy ott ül-e az Európa Parlamentben, vagy golfozik valahol?
Meg aztán az se fog előfordulni, hogy onnantól fogva beszerez egy másik mobiltelefont, és a régi ismert mobilját csak a titkátnője veszi fel, ha felveszi egyáltalán valaki, hogy nyugodtan és zavartalanul eszmétcserélhessen az újdonsült atyafiaival?
Meg aztán az se fog előfordulni, hogy 4 évig halvány lila gőzünk sem lesz arról, hogy az Európa Parlament felől milyen lehetőségek nyílnak egy prósztó szlovákiai magyar számára?
Meg aztán az sem fog előfordulni, hogy az EU-s pénzekkel megszopatnak bennünnket itt Szlovákiában, de az EU parlamentben senki meg sem nyikkan?
Meg aztán az sem fog előfordulni, hogy minden határon árnyúló együttműködésre van EU pénz, csak a szlovák - magyarra nincs /ill. töredéknyi összeg/?

Tehát kedves Kukacosok! Nincs itt egyetlen egy szál legény se, aki azt mondaná, hogy én márpedig ismerem Mészáros Alajost, és nem tudom elképzelni róla, hogy rá érvényesek lennének az itt fentebb kifejtett előítéletek?! Vencel! Ha bejut az EU parlamentbe és holnapután Simon és Bugár másik pártot alapít, Mészáros Alajos nem lép át ebbe a másik pártba? Kukacosok! Titeket érdekel itt , hogy holnapután választunk?

Nem,engem nem érdekel,hogy "holnapután" választotok!!!A lelketek legyen rajta!!! Cool
Hawkeye

PostPosted: Fri Jun 05, 2009 11:19 am    Post subject: Re: Ne csak szavazzunk mondjunk véleményt is! Reply with quote

Bendegúz wrote:
Hawkeye wrote:

Egyetlen pártról mondhatom el 20 év után hogy tett étrem valamit - ez az SDKU.

Mégis mi lenne az, amit kifejezetten érted (mint magyarért) tett ez a párt? Konkrétan.

Kifejezetten értem mint állampolgárért:
- rendbe tették a gazdaságot
- elétrék hogy a maffia ne merjen előjönni a napra. Most ismét pofátlanul mutogatják magukat.
- viszont elb@szták az energetika privatizációját. szerintem.

Kifejezetten értem mint magyarért:
- az ő "uralkodásuk" idején senki nem kötött belém mert magyar vagyok. Fico alatt már leosztottak nemegyszer.
- DAC meccsen nem verte a rendőrség a magyar szurkolókat

Végezetül pedig minden amit az MKP tett (őszerintük) értem egy rakás SZ.R
Bendegúz

PostPosted: Fri Jun 05, 2009 1:16 pm    Post subject: Re: Ne csak szavazzunk mondjunk véleményt is! Reply with quote

Hawkeye wrote:
- rendbe tették a gazdaságot

Legyen. Bár túlzásnak tartom az ország gazdasági eredményeit egyetlen párt teljesítményének beállítani.
Hawkeye wrote:
- elétrék hogy a maffia ne merjen előjönni a napra. Most ismét pofátlanul mutogatják magukat.

A maffia működése egyetlen percre sem szünetelt a rendszerváltás óta, legfeljebb finomabbak voltak a módszerei.
Idén tavasszal a speciális bíróság hat alkalommal ítélt életfogytiglani börtönbüntetésre alvilági vezetőket. Ilyesmi a Dzurinda-kormány alatt soha nem fordult elő.

Hawkeye wrote:
Kifejezetten értem mint magyarért:
- az ő "uralkodásuk" idején senki nem kötött belém mert magyar vagyok. Fico alatt már leosztottak nemegyszer.
- DAC meccsen nem verte a rendőrség a magyar szurkolókat

Tehát Dzurinda alatt nem történt velünk semmi. Igazad van, ez komoly kormányzati teljesítmény.
Back to top
elemzõ

PostPosted: Fri Jun 05, 2009 4:13 pm    Post subject: Reply with quote

Habakukko wrote:
Tehát kedves Kukacosok! Nincs itt egyetlen egy szál legény se, aki azt mondaná, hogy én márpedig ismerem Mészáros Alajost,

Tudomásom szerint régi Együttéléses. Programjában neki sem találtam semmilyen utalást arra, hogy közösségünket a hátrányos helyzetéből hogyan akarja felemelni. Lancztól halottam ezzel kapcsolatos pozitív elképzelést, de az MKP-én belül leginkább hallgatási moratóriumot tapasztalok.
Back to top
Habakukko

PostPosted: Fri Jun 05, 2009 4:42 pm    Post subject: Reply with quote

Tegnapelőtt kapott meghívót a Duna TV - be, de sajnos éppen beteg volt az istenadta. Kihagyta a Duna TV-t! Ez úgy nekem a "hneddoprdelelezlismus"-ra hajaz. Nehogy a tót atyafiak azt mondják rá, hogy a Duna TV-ben kampányol. Mintha közéjük akarna tartozni, nekik akarna megfelelni. Vagy mégse? Olyan bizonytalan vagyok!
Back to top
elemzõ

PostPosted: Fri Jun 05, 2009 5:02 pm    Post subject: Reply with quote

Habakukko wrote:
Ez úgy nekem a "hneddoprdelelezlismus"-ra hajaz.

Egyetértek, az MKP-és politikusok évek óta így oldják a közösségünk gondjait. Õ miért lenne kivétel? Á‰n is bizonytalan vagyok! Ha Tőkés bejut, Orbán nyer, az MKP szétesik, akkor lehet, hogy tesznek értünk valamit. Ez az álom tartja bennem a lelket.
Back to top
Habakukko

PostPosted: Fri Jun 05, 2009 5:55 pm    Post subject: Reply with quote

Mostmár értem, hogy miért nem ment el másodszor a DUNA TV-be. Már nem is vagyok olyan bizonytalan:

http://www.meszarosalajos.sk/duna-tv-kozbeszed-majus-26/
Back to top
nogradi

PostPosted: Mon Jun 08, 2009 7:21 am    Post subject: Reply with quote

Quote:
Európa valamennyi jobbágya szolga volt a saját országában

ez a lényeg Bendegúz, a jobbágyok tették ki a minden etnikum tobbségét, nem a nemesek, és még kulonbséget kell tenni a birtokos nemesek ill. a kisnemesek kozott. az utóbbiak a szlovákok (ún. "zemania") sot idovel a románok kozott is voltak szép számmal, hasonló a helyzet az északi városok polgársággával. nem szabad elfelejteni hogy a kozépkori szabad k. városok általában németek voltak, akiket idovel asszimilálódtak attól fuggoen hogy milyen nyelvteruleten fekudt az adott város. tehát a kozépkori nemzetet a mai nemzettel azonosítani teljes agyrém.

Quote:
az Aranybulla...

ellenálási záradékáról lemondtak 1687-ben, lemondtak a szabd királyválasztás jogáról is, ezzel honorálva hogy a német-római császár vezetésével sikerult kiuzni a torokot. ugyanez a német-római császár volt a magyar király 1526 után, amikor a kozépkori magyar állam megbukott.

Quote:
"A szlovákok aránya ezen a területen mindig magasan 50% fölött volt."- mondod. Nem ártana behatárolnod időben és térben, miről is van szó. Ágy értelmezhetetlen.

természetesen a mai szlovákia teruletére gondolok. talán nincs igazam ?

Quote:
Idén tavasszal a speciális bíróság hat alkalommal ítélt életfogytiglani börtönbüntetésre alvilági vezetőket. Ilyesmi a Dzurinda-kormány alatt soha nem fordult elő.

OK, a speciális bíróság létrejotte kinek az érdeme, és ki akarja tonkretenni ? a schengeni rendszerbe (amit személy szerint fontosnak tartok, nem tudom te hogy vagy ezzel) is a fico-kormány idején léptunk be, de mégse hiszem hogy ezt a smer-hzds-sns kormánynak kellene megkoszonni.

még az energetika privatizációját is pozitívnak tartom, honnan lenne a kormánynak pár tízmilliárdja mohi 3-4 blokkjának befejezésére ?
Back to top
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Kukac archí­vum Forum Index -> Felvidéki közélet All times are GMT
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
Page 6 of 6

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum