Kukac archí­vum Forum Index Kukac archí­vum
A www.kukac.sk archívuma

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Nyitra és vidéke
Goto page Previous  1, 2, 3, 4 ... 18, 19, 20  Next

This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Kukac archí­vum Forum Index -> Belföld
View previous topic :: View next topic  
Author Message
nogradi

PostPosted: Sat Oct 22, 2005 9:21 am    Post subject: Reply with quote

Quote:
a legnagyobb szélhámosság a középiskola alapítása, mikor lassan nincs bele zoboralji gyerek, évente többmilliót felemészt, amit a zoboralji magyarok többsége sínyli meg.

Komolyan mondom nem értelek, mert ha nincs gyerek akkor nem kell a LL-iskola, de másrészt tragédia hogy Gimesen nincs igazgatóság. Gondoltam hogy már nem fogok a vidéketekkel foglalkozni, de most kivételt teszek, mert nagyon nem értem a logikádat.
Back to top
View user's profile Send private message
hazafi

PostPosted: Sat Oct 22, 2005 5:36 pm    Post subject: Reply with quote

Nem jól értetted. nekem nem járnak gyermekeim Alsóbodokra, igy nem lehetek a szülői közösség elnöke sem. De például el tudom továbbra is képzelni, hogy Te is teszed a dolgod és őket is hagyod tenni. Á‰n idehaza a járásban nem tudom elképzelni, pedig mi is alaposan egymásba ugrottznk itt elvi dolgok miatt, hogy magyar iskola, vagy magyar óvosa szűnjön meg azért mert ez egy MKP-s érdeke. Tudom, hogy óriási az ellentét köztetek, ami nem feloldható: Ezt nem kétlem , ilyen van. De hidd el , hogy akármennyi fórumon akármennyi topicot nyutsz, ezt nem fog megváltozni, csak úgy ha leültök és megbeszélitek, ezt tapasztalatból mondom. Minél jobban szitod a tüzet annál hamarább elégsz, és senki nem segit semmin. Szerinted valaha leülhetnél még velük egy asztalhoz mindezt megbeszélni, mert én ott szeretnék akkor lenni. Sajnos túl kevesen vagyunk ahhoz, hogy akár a Zoboralján, akár a Palócföldön külöm utakat járjunk. meg lehet próbálni de táborokra szakad az a kevés ember is, mert mindenkinek mindent nem tudsz elmondani, mindenkit nem tudsz meggyőzni és mindenki másképen viszonyul a dolgokhoz.
Back to top
huba

PostPosted: Sat Oct 22, 2005 8:59 pm    Post subject: Reply with quote

Ha gondolják a felek Matáék -LL-ék összehozhatunk egy megbeszélős partit Piliscsabán, 2006 februárjában, addig el vagyok havazva.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Mata_Hari

PostPosted: Mon Oct 24, 2005 6:03 am    Post subject: Reply with quote

huba wrote:
Ha gondolják a felek Matáék -LL-ék összehozhatunk egy megbeszélős partit Piliscsabán, 2006 februárjában, addig el vagyok havazva.

Nem gondolják a felek!
Itt a nyilvánosság előtt megtárgyalhatjuk!
Back to top
Bigman

PostPosted: Mon Oct 24, 2005 6:05 am    Post subject: Reply with quote

Mata_Hari wrote:
huba wrote:

Nem gondolják a felek!
Itt a nyilvánosság előtt megtárgyalhatjuk!

Ez az ,csak így bátran!!! Embarassed Embarassed Embarassed
Mata_Hari

PostPosted: Mon Oct 24, 2005 6:05 am    Post subject: Reply with quote

Ezzel indult a nyitrai különítmény, ezt a KIÁLTÁST nem hallotta senki, akinek kötelessége lett volna segíteni, inkább törölték a nyitrai témákat, bezárták a fórumokat!
Á‰s lassan bevégeztetik, védjétek csak tovább a gyilkosainkat, így ti is közéjük tartoztok.
Kibővítem Székely Emánuel listáját.
Tehát ki a kivégzőosztag?
Ladányi és Paulis a béresekkel, Duray, Szigeti és az MKP megélhetési magyarjai, a szlovákiai magyar médiák szerkesztői, a bértollnokok, mint Vrabec Mária, Duna TV, de ugyanúgy a bigmanok, Vencelek és hazafik, akik hagyják magukat félrevezetni.
De szintén bűnös a hallgatag többség Zoboralján a polgármestereinkkel az élen, akik eltűrik az MKP és a Ladányi-Paulis páros és béreseik önkényeskedését, akik Zoboralját a vesztébe sodorták!!!

Halottaknapi kesergő
(2001-es esztendő, Halottak napján)

Gyilkol az amcsi, gyilkol az arab.
Pálcát törnek mindnek felett.
S hogy magyar miatt magyar lesz a rab
Szlovákián? Ki kesereg,
gondozza majd sírunk, melyet
megásott a Bugár sereg?

Drága Kolon, viselve vezéred
nevét századokon híven,
Júdásod lett most a saját véred,
ezüstért kebeled tárta
eléjük, had érjen szíven
vétkük; a hatalomdárda.

Bölcs vénként döntenek.
Nemzet Nyakába akasztva terhük.
S a nép mely bársonyos széket nemzett
alájuk, Csákyk prédája lészen.
Zoboralja tervük;-
hogy már nincsen szükség rája.

Zsére és Kolon, Lédec és Ghýmes,
Készíti kereszted néped
Szánhedrine. Á‰s Te, aki hímes
voltál Kodálynak és Ághnak,
Szigetiknek nem kell léted,
ints búcsút hát e világnak.

Székely Emmanuel
Székely, mert véremben az vagyok, s Emmanuel, mert hiszem, hogy velünk az Isten.
Back to top
Bigman

PostPosted: Mon Oct 24, 2005 6:11 am    Post subject: Reply with quote

Nekem tetszik a vers,csak hiányosságának érzem,hogy nem taglalja kellő mélységben Paulisz és Ladányi bűneit a Zoboralja ellen.
Valószínű, ez egy befejezettlen vers!??? Wink
huba

PostPosted: Mon Oct 24, 2005 1:27 pm    Post subject: Reply with quote

Gyerekek kaptok egy labdát,
na és még egy bicskát
hogy semmisítsétek meg vele
hadd lógjon a labda bele
így tanítják ezt bodokon
hol Bogyó terem a dombokon
ki tudja hogy mérgező e?
hőe hőe hőe hőe....
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
nogradi

PostPosted: Mon Oct 24, 2005 3:29 pm    Post subject: Reply with quote

Mata_Hari, várom válaszodat a kérdésemre (Október 22. Szombat, 10:21) Cool
Back to top
Mata_Hari

PostPosted: Tue Oct 25, 2005 5:34 am    Post subject: Reply with quote

nogradi wrote:
Mata_Hari, várom válaszodat a kérdésemre (Október 22. Szombat, 10:21) Cool

Tehát mi a kérdésed?
Back to top
nogradi

PostPosted: Tue Oct 25, 2005 7:48 am    Post subject: Reply with quote

Magyarázd meg hogy miért rossz a kozép iskola (és általában mitol lehet elítelni egy iskola létét) ha a logikád szerint eloszor mukodik, majd amikor bezár és az egyébként iskolának felujított epuletet biznis célokra használják fel Question Exclamation

Mert
1/ ha csak tíz évig mukodne az iskola, tíz év hasznától fosztja meg magát LL
2/ Leírásaid alapján van akkora szélhámos LL, hogy ne legyen szuksége ilyen félmegoldásokra a céljai megvalósításához.
3/ Ezt már tobszor elmondtam, ha arrafelé nem tud megélni egy kozépiskola se (mondjuk hogy besegítenek más vidékekrol is) akkor nincs mit "megmenteni" mert az a vég.
Back to top
Mata_Hari

PostPosted: Tue Oct 25, 2005 10:33 am    Post subject: Reply with quote

Bigman,
a versben minden benne van, mint látod 4 éve íródott, ez azaz idő, mikor a rablólovagokból Lajos király és Bolgyi herceg lett!

Nógrádi barátom!
Itt találod a magyarázatomat:
http://www.felvidekforum.com/viewtopic.php?t=132&start=0
Back to top
nogradi

PostPosted: Tue Oct 25, 2005 12:26 pm    Post subject: Reply with quote

Ne haragudj, de rovid és célratoro magyarázatot akarok. Á‰s itt.
Miért ne fektette volna be a pénzét valami jovedelmezobbe mint egy vélhetoen bezárásra itélt iskolépuletbe Question

Továbbá mi a perspektívád ha nincs elég gyerek az iskolákba Question Valami építo gondolat, amire azt szokták mondani hogy konstruktív.
Back to top
Mata_Hari

PostPosted: Thu Oct 27, 2005 4:51 am    Post subject: Reply with quote

Nógrádi testvér!
http://www.felvidekforum.com/viewtopic.php?t=132&start=0
Itt mindenre találsz magyarázatot!

A bodokiaknak és akik ismerik Bogyót leesett az álla a mondatod olvasásánál, hogy a saját pénzét fektette be. Átfúratná a térdét, nemhogy saját jövedelméből támogasson valami olyat, ami nem hoz legalább 10szeres hasznot Paulisnak. Mnt mikor Csáky adta az ezüstérmet Bogyónak, vagy mikor MO kultuszminisztere tüntette ki Bolgyi herceget, és Ladányi méltatta munkásságát, az hangzott el a királytól, hogy Bogyó évek hosszú során jövedelme nagy részével támogatta a bodoki hitéletet, kultúrát, oktatást!
Csak a bodokiak nem tudnak ilyenről, és azt sem értik, egy élelmiszerüzletecskéből hogy lehet 4,2 hektáros belterületet megvásárolni, milliós épületeket felépíteni, az öreg kocsit újra cserélni, évente tengerpartra járni!

Nógrádi barátom, Bolgyinak nem volt pénze amit befektethetett, ezért jöttek a nemzetmentő ötlettel, középiskola, erre jönnek milliók! Szénatárolóra, istállókra, lovakra, panzióra nehezen kapott volna pénzt, de a középiskolával Zoboralját mentik meg, ezt megetették mindenkivel, igaz a csendestársakat nem kellett etetni, hiszen Duray már 10 éve halálra ítélte Zoboralját, tudta miről van szó, BIZNISZ, ezért kellett gyorsan hengerelni, mert ha már nem lesz Zoboralja, akkor nem lesz mit menteni és nem jönnek a milliók!!! 1995-től fokozatosan uralták el Zoboralját Duray pártfogásával és tanácsaival.

Hallottad az első riportot, talán már a másikat is, amely „véletlenül“ nem lett feltéve a netre?
A „perspektíváról és építő gondolatokról“ majd beszél Ladányi a riportban, arról, hogy megállították az asszimilációt, akkor pedig fölösleges nekem vagy másnak ilyenen gondolkozni, tenni pedig nem szabad, csakis ladányi engedélyével – olvastad, a polgármestereinket megrótta azért, mert támogatták a Szent László 910-es megemlékezést, az ő engedélye nélkül, az ő ellenségeit támogatták!!!
Az ellenségkép, amit behozott Zoboraljára, csak Õ és az igaziak, a többi ellenség!
Emlékszel? A béresek ezt írták, Ladányinak és Paulisnak köszönhető az asszimiláció megállítása Zoboralján!!!
Csak a valóság teljesen más, ITT A VÁ‰GVESZÁ‰LY, vagy ez is csak állítás???!!!
Már fúrja az oldalam a patriaradio, csak nincs módom meghallgatni, bg szerint hazudik a király!
Back to top
nogradi

PostPosted: Thu Oct 27, 2005 4:23 pm    Post subject: Reply with quote

Nem tudtál újat mondani, nekem ez nem érv.

ez a mondat nagyon gyenge magyrázat:

Quote:
Nógrádi barátom, Bolgyinak nem volt pénze amit befektethetett, ezért jöttek a nemzetmentő ötlettel, középiskola, erre jönnek milliók! Szénatárolóra, istállókra, lovakra, panzióra nehezen kapott volna pénzt, de a középiskolával Zoboralját mentik meg, ezt megetették mindenkivel, igaz a csendestársakat nem kellett etetni, hiszen Duray már 10 éve halálra ítélte Zoboralját, tudta miről van szó, BIZNISZ, ezért kellett gyorsan hengerelni, mert ha már nem lesz Zoboralja, akkor nem lesz mit menteni és nem jönnek a milliók!!! 1995-től fokozatosan uralták el Zoboralját Duray pártfogásával és tanácsaival.

szénatárolóra stb. hamarabb lehet pénzt szerezni (mondjuk egyes minisztériumokon, Eu-n keresztul...elég ha bekapcsolod a híreket, másról se hallani) mint holmi iskolákra. és nem kell éveket várni mint itt hogy bezárjon az iskola. ebben egyszeruen nincs igazad.

ebben az esetben pedig mindegy mert hiába lenne gimesen vagy bárhol magyar igazgatóság, amennyiben a vidéketeken csak az alapiskolák jelentik az iskolahálózatot, akkor ez egy nagy nulla. az alapiskola után nincs perspektíva, a szlovák kozépiskolában az ervényesulés nagyon nehéz lesz. egyébként azzal magyarázni hogy nincsenek gyerekek a magyar részlegen gimesen nekem elég hihetetlen. igazából egy izolált nyelvszigetrol van szó, mint a Mo-i szlovákok az alfoldon.

nincsenek neked bizonyos személyes ellentéteid az általad bírált egyénekkel Question nekem ez iz gyanús.
Back to top
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Kukac archí­vum Forum Index -> Belföld All times are GMT
Goto page Previous  1, 2, 3, 4 ... 18, 19, 20  Next
Page 3 of 20

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum