Kukac archí­vum Forum Index Kukac archí­vum
A www.kukac.sk archívuma

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

kérés
Goto page 1, 2  Next

This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Kukac archí­vum Forum Index -> Kukac kávéház
View previous topic :: View next topic  
Author Message
evar

PostPosted: Sun Jul 18, 2010 12:29 pm    Post subject: kérés Reply with quote

Sziasztok!

Tudom, hogy nem szokás vagy hogy nem nagyon illendő fórumokra kérdőivet biggyeszteni, megkérdeztem erről az egyik adminisztrátort, hogy esetleg engedélyezné-e, de nem irt vissza nekem, hát gondoltam egy próbát megér. A diplomamunkám témája a Magyarország északi részén zajló bevásárlóturizmus. Többek között azt kutatom, hogy a Szlovákia déli részén élő lakosság milyen mértékben szokott Magyarországon vásárolni. Arra szeretnélek kérni benneteket, hogy ha esetleg lesz 2 szabad percetek, töltsétek ki az alábbi kérdöivet.

Köszönöm szépen

evar

http://freeonlinesurveys.com/rendersurvey.asp?sid=2wdxlzhxwbt7mxv784750
Back to top
View user's profile Send private message
Attila

PostPosted: Sun Jul 18, 2010 1:20 pm    Post subject: Reply with quote

Ha én kérdőívet biggyesztenék ide, a minimum, hogy aláírnám és közölném, hogy ki számára és milyen célból készül.
Áœdv.: Petheő Attila
Back to top
evar

PostPosted: Sun Jul 18, 2010 1:52 pm    Post subject: Reply with quote

Kassán a Pavol Jozef ©afárik egyetemen tanulok, és a diplomamunkámhoz kellene, aminek a témája a bevásárlóturizmus, amint már mondtam. A kérdoiv természetesen anonym.

Rakacky Á‰va
Back to top
magyarallampolgar

PostPosted: Mon Jul 19, 2010 9:23 am    Post subject: Reply with quote

Ez nevetséges ami mellett az ész megáll,

de mindenek előtt bosszantó, hogy mit művelnek a fiatalokkal az egyetemen!

Komolyan?? A diploma szerzéshez szükséges, hogy a diploma munka során kérdőívvel házaljanak a diákok???

Á‰s milyen szempontok alapján értékelik a diplomamunkát? Az ilyen, úgymond kertek alatt gyűjtött adatokból koholt statisztikát összevetik a hivatalossal?? Netán ebből állítják a hivatalos statisztikát?? Vagy a kitöltött kérdőívek mennyiségét veszik figyelembe a vizsgán, függetlenül azok tartalmától??

Á‰s Te kedves Attila! Sikeresen kitöltötted a kérdőívet azok után, hogy megkaptad a kért, valósnak látszó (bizonyára az is) adatokat? Vagy előbb leinformálod név alapján Á‰vikét? Egyszerűbb lett volna ha megkéred, mutassa be neked a személyi igazoló okmányát, iskola látogatási igazolással mellékelten. Lehet, hogy konzultálnod kellene a pedagógussal, aki a feladatot kiadta?

Visszatérve a kérdőívre, klasszikus és elfogadható esetben "nyomozgatni" indoklással szokás.
(én nem olvastam a kérdőívet, lehet, hogy az általam említett dologra is kiterjed?)
Az indoklás tolerálható az én szemszögemből nézve,ha bűnmegelőzés a cél, pl. hol vásárolnak hazánkban forintot a Szlovákiából érkező túristák? Legális vagy illegális pénzváltótól?

E mellett az anonim "vallomások" hiteltelenek.
Back to top
Janicsar

PostPosted: Mon Jul 19, 2010 12:03 pm    Post subject: Reply with quote

Szívesen kitöltöm, ha lesz magyar kérdőív.
jclayton

PostPosted: Mon Jul 19, 2010 12:07 pm    Post subject: Reply with quote

Jézusom, ez egy kérdőív, és egy kérés egy egyetemistától, nem több...
Janicsar

PostPosted: Mon Jul 19, 2010 3:12 pm    Post subject: Reply with quote

Jesszusom, kb. tíz percig tartana neki lefordítania a kérdőívet, nem többet, és ezzel elég fontos többlet-információhoz jutna, ami érdekes lehet a felmérés szempontjából. Senkinek sincs annyi ideje, mint egy egyetemistának, ne mondd, hogy nem lehet megoldani!
evar

PostPosted: Mon Jul 19, 2010 4:06 pm    Post subject: Reply with quote

OK, én csak egy szivességet kértem...nem értem miért kell ilyen szaftos kommentárokat fűzni hozzá, úgyis csak az tölti ki, aki akarja. Csak ki akartam próbálni, hogy lehet-e ilyen módon valamilyen adatokat gyűjteni. Hát, nem nagyon tudom ajánlani. Sajnálom, ha valakinek problémát jelentett a szlovák, nem gondoltam hogy gond lesz.
Back to top
beeblebrox

PostPosted: Mon Jul 19, 2010 9:29 pm    Post subject: Reply with quote

evar wrote:
OK, én csak egy szivességet kértem...nem értem miért kell ilyen szaftos kommentárokat fűzni hozzá, úgyis csak az tölti ki, aki akarja. Csak ki akartam próbálni, hogy lehet-e ilyen módon valamilyen adatokat gyűjteni. Hát, nem nagyon tudom ajánlani. Sajnálom, ha valakinek problémát jelentett a szlovák, nem gondoltam hogy gond lesz.

Kedves Á‰va, mivel Te nyilvánvalóan magyar vagy, és e fórum révén magyarokhoz fordultál segítségért, az elvárható minimum az, hogy a kérdéseket magyar nyelven tedd fel.
A szlovák egyébként nem jelent problémát ha érthető okoból használják, pl. abban az esetben, ha Lubica Drotárová liptószentmiklósi egyetemista kér tőlem hasonlót, aki egy kukkot sem beszél magyarul.

Egyébiránt csatlakozom Janicsár kollégához, amint lesz magyar nyelvű kérdőív, azonnal kitöltöm.
evar

PostPosted: Mon Jul 19, 2010 10:26 pm    Post subject: Reply with quote

Azért van szlovákul a kérdőiv, mert nem csak magyaroknak küldtem el a linket. Sad
Back to top
Janicsar

PostPosted: Tue Jul 20, 2010 6:47 am    Post subject: Reply with quote

Á‰n tényleg nem csesztetni szerettelek volna, és aki olvassa a fórumot, az tudja, hogy nem vagyok az a mellveregetős fajta. Semmi szaftosat nem írtam. Egyszerűen csak úgy látom, ha egy magyar egyetemista kér valamit a magyar internetes közösségtől, akkor elvárható tőle, szánjon rá 15 percet a fordításra. Ha száz oldalról lenne szó, akkor nem szólnék semmit, de ezt tényleg csak pár perc lenne lefordítani.
Erre most nagyon érzékeny vagyok, ugyanis hosszú idő után Galántán jártam, és örömmel láttam a város által kirakott magyar információs táblákat, feliratokat. De ezen kívül mindenütt minden szlovákul volt kint, szinte az összes kib. magánvállalkozó csak szlovákul írja ki a boltjára, hogy mit árul, mert lusta lefordítani. Csak a komunizmusból itt maradt Univerzál üzletház földszintén láttam néhány ütött-kopott magyar feliratot.
Vagy kinyitom a Vasárnapot, és egy szerdahelyi cég szlovák reklámjába botlok, nem először.

Á‰s mint írtam, statisztikailag is érdekes lehet, hogy miben különbözik a magyarok, ill. a szlovákok hozzáállása a magyarországi bevásárló-turizmushoz.
Az egyik szlovák kollégámat például hiába csábította múlt évi (és a mostani Confused )a kedvező árfolyam, 20 éve nem mer átmenni, mert... mert ő sem tudja, hogy miért.

Last edited by Janicsar on Tue Jul 20, 2010 1:24 pm; edited 1 time in total
Back to top
magyarallampolgar

PostPosted: Tue Jul 20, 2010 8:03 am    Post subject: Reply with quote

Engedjétek meg, hogy leírjam véleményemet én is mint kivűl álló a kérdőív kapcsán felmerült szóváltás miatt.
(Személy szerint engem nem érint akár szlovákul akár magyarul van, mivel szlovák állampolgárok a címzettek.)
Ez a webhely is csak magyarul van, néhány szlovák vagy egyéb nyelven írt hozzászólást leszámítva. Joggal lehetnének felháborodva Felvidéken élő szlovákok, hogy csak magyarul jelenik meg. Vagy nem?

Ebben a témában nem lehet határozottan ítélkezni. Fordítsa e magyarra is?? Ezen az alapon minimum 5 nyelvre le kellene fordítania.
Egy személyes példám, ami nem közvetlen érinti az utóbbi témát: Az előző munkahelyemen rövid időre két cigány származású magyarállampolgár közé osztottak be. Időnként cigányul beszélgettek, s be is vallották azért, hogy mi magyarok ne értsük miről van szó. Szerintem ez bunkóság egy munkahelyen, ahol több alkalmazott dolgozik 8 órában közös munkán.

A KÁ‰RDÁ‰S : Szlovákiából, ki mikor hogyan jár Magyarországra vásárolni?Smile
Back to top
nogradi

PostPosted: Tue Jul 20, 2010 11:02 am    Post subject: Reply with quote

Janicsárhoz hasonlóan szívesen kitöltöm, ha lesz magyar kérdőív.

pár hete voltam GA-n és pont ugyanaz jutott az eszembe...pedig az önk.-ban a múltkor a sarkukra álltak a magyar képviselők a információs táblák miatt...
Back to top
evar

PostPosted: Tue Jul 20, 2010 11:10 am    Post subject: Reply with quote

magyar nyelvű kérdőiv a következő linken:

http://FreeOnlineSurveys.com/rendersurvey.asp?sid=eowxrw80mgnqosd786312
Back to top
Janicsar

PostPosted: Tue Jul 20, 2010 2:24 pm    Post subject: Reply with quote

Köszönjük, így már tökéletes!
Gratulálok a munkádhoz (kicsit gugliztam), további sok sikert kívánok.
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Kukac archí­vum Forum Index -> Kukac kávéház All times are GMT
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum