Kukac archí­vum Forum Index Kukac archí­vum
A www.kukac.sk archívuma

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Súlyosan beteg az EURO
Goto page 1, 2, 3  Next

This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Kukac archí­vum Forum Index -> Belföld
View previous topic :: View next topic  
Author Message
nem_programozhato

PostPosted: Tue Jun 22, 2010 9:12 pm    Post subject: Súlyosan beteg az EURO Reply with quote

Minap bukkantam erre a cikkre a Daily Telegraphban, mely azzal fejezi be a mondanivalóját, hogy az EURO halálának "lavináját" akár Szlovákiai is beindíthatja, amennyiben az új jobboldali kormány netán nemet modana a brüsszeli eurós mentöcsomagra, s követve Szlovákia példáját ezután több Eurozóna tagállam se lenne hajlandó fizetni.

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/spain/7837917/Analysis-Spain-could-test-the-euro-to-its-limit.html

Quote:
Signs of the first cracks are emerging this week after a newly elected government in Slovakia threatened not to pay its share of euro member contributions, totalling £370 billion, into the bail-out fund. The Slovakian position has left the European Commission worried that one country's refusal to help Spain, or others, could start a stampede that would destroy the euro.

Bár elöször arra gondoltam, Brüsszel úgyis rákényszeríti öket, de aztán visszaemlékeztem a Lisszaboni Szerzödés elfogadása körüli hercehurcára, hogy a szerzödés tulajdonképpen csak az MKP és az SNS árulásának köszönhetöen ment át, a szlovák jobboldali pártok annyira megmakacsolták magukat. Mi lesz, ha most is hasonlóképpen megmakacsolják magukat?..

A választások elött hevesen ellenezték a mentöcsomagba való beszállást, így ha most mégis megszavaznák a parlamentben, azzal becsapnák a választóikat. Picit humoros volt olvasni, hogy Ján Figel arra biztatta Ficót, "írja alá" még addig, míg nem alakul meg az új kormány és parlament. Fico viszont épp azért, hogy kellemetlen helyzetbe hozza öket, erre nem hajlandó, és szándékosan a kezükbe nyomta a forró krumplit.. hogy aztán majd hátukba döfje a kést, ha netán mégis megszavaznák.. Smile

De ami Szlovákiától is jóval rosszabb az EUROra nézve, azt úgy hívják, hogy Spanyolország.. Bár egyelöre minden politikus cáfolja Brüsszelben, de múlt héten állítólag azért járt az IMF vezetöje Madridban, hogy fogadja a spanyol kormányfö "segélykérö hívását"... mivel már Spanyolország is épp oly totális csödben van mint Görögország... S itt már ugyancsak kezd érdekes lenni a "játszma".. Állítólag az egész spanyol bankszektor csödben van...

Quote:
But the stress testing will not count how much public debt, in the form of government bonds, is held by banks, dodging the main concern that has sent markets tumbling.

A spanyol bankok "stressz tesztjénél" inkább nem fogák figyelembe venni, hogy mennyi spanyol állammkötvény van a tulajdonukban Smile

Quote:
Last week, Herman Van Rompuy, the EU president, admitted that a £626 billion euro zone bail-out fund might need to expanded if the debt crisis deepened.

"If the plan were to prove insufficient, my answer is simple: in this case, we'll do more," he said.

Herman van Rompuy elismerte, hogy már az a bizonyos 750 milliárdos mentöcsomag se lehet elég, viszont simán hozzátette, hogy ezen esetben "egyszerüen" növelni fogják az összeget. S az IMF és az amerikai jegybank is természetesen be lesz vonva ismét.

Bár egyelöre nem tudni, hogy fog végzödni a "csata" az EUROért, mindenesetre a legvalószínübbnek ez a két végkifejlet tünik:

1. Az Eurozóna még idöben szétrobban MÁSKÁœLÁ–NBEN:
2. Brüsszel pénzügyi diktátorrá válik

(a játék természetesen az utóbbira megy ki)
Back to top
View user's profile Send private message
nem_programozhato

PostPosted: Sun Jun 27, 2010 9:27 am    Post subject: Reply with quote

Á‰s már meg is jött az ultimátum Brüsszelböl:

http://www.sme.sk/c/5441070/slovensko-ma-od-unie-ultimatum-na-schvalenie-ochrany-eurozony.html

Quote:
Slovensko má od únie ultimátum na schválenie ochrany eurozóny

BRATISLAVA. Slovensko dostalo nekompromisné ultimátum, 750 miliardový plán na ochranu eurozóny musíme podpísa» do 1. júla. Prípadné odmietnutie si odnesie celá krajina. Podµa európskych politikov mô¾eme v tom prípade zabudnú» na solidaritu, keï ju budem potrebova» my sami, v hlavnej veèernej spravodajskej relácii Televízne noviny o tom informovala TV Markíza.

...

Vagy fizettek mint a katonatiszt.. vagy megtekerhetitek..
Back to top
sajtkukac

PostPosted: Tue Jun 29, 2010 10:05 am    Post subject: Reply with quote

most Klaus teljes tudejebol rohog rajtunk, az oreg euroszkeptikus... Cool
Back to top
666

PostPosted: Thu Jul 01, 2010 6:53 am    Post subject: Reply with quote

Még mindig tart a patthelyzet. Tudja valaki, volt Radicová Kaczynski temetésén? Laughing
nem_programozhato

PostPosted: Thu Jul 01, 2010 9:14 pm    Post subject: Reply with quote

Ilyen is már nagyon régen volt, vagy tán még egyáltalán nem volt, hogy Szlovákia vezetö téma lett volna a Financial Timesban!

http://www.ft.com/cms/s/0/a72eb68c-851c-11df-adfa-00144feabdc0.html

Á‰rdekes idöket élünk. Bevallom, soha nem gondoltam volna, hogy egy szeméttelep, bocsánat, szerelötelep lesz valószínüleg az EURO haláltusájának egyik beindítója.

Financial Times wrote:
In political terms, however, it would send a damaging signal to financial markets if the facility got off the ground without firm support from all 16 euro area states.

Slovakia’s incoming government is also determined not to pay the country’s €800m contribution to a €110bn IMF-eurozone rescue plan that was activated in May for Greece. But this has not prevented disbursement of loans to Athens

"Politikai síkon káros szignálokat küld majd a pénzpiacok felé, ha a mentömechanizmus mind a 16 eurozóna tagállam támogatása nélkül indul be"

Oh, yes
Back to top
VukLuxKlan

PostPosted: Fri Jul 02, 2010 8:00 am    Post subject: Reply with quote

...az eurót a megjelenésétől fogva temetik...nem eszik olyan forrón a kását...
magyarallampolgar

PostPosted: Mon Jul 12, 2010 7:11 pm    Post subject: Reply with quote

Bocs...én egyetlen idegen nyelvet sem értek.
(Financial Times ????)

Egy kérdést engedj meg nekem. Ez valami ukrán oldal:
http://www.telegraph.co.uk ???

Igen sötét hírek ezek. Talán jó, hogy Magyarország még nem tett eleget az eurozónához való csatlakozás feltételeinek??

Azt gondoltam a Forinttal nagyobb gondok vannak. Semmit nem ér a deviza piacon. Confused

Magyarországon a kormány olyan lépéseket tesz, amiből arra lehet következtetni, hogy minden áron be szándékozza vezetni a sokunk számára várva-várt Eurot, amit először 2003-ra ígértek a politikusok. Legutóbb 2007-re majd 2010 januárjára ígérték biztosra.
Confused
Az átlag keresetűek is épphogy megélnek a forinttal magyarországon.
Ezek szerint nem a pénznem a gond?
Back to top
AlomUtas

PostPosted: Mon Jul 12, 2010 10:00 pm    Post subject: Reply with quote

Szia magyarallampolgar!

Most mit kerdezed masoktol? Mi a Te velemenyed?
Back to top
magyarallampolgar

PostPosted: Tue Jul 13, 2010 7:38 pm    Post subject: Reply with quote

AlomUtas wrote:
Szia magyarallampolgar!

Szia Álomutas!

Valójában a kérdés abban a pillanatban merült fel bennem. Azóta már aludtam egyet. Kreálhatok valami véleményt.

Kíváncsi vagyok mások véleményére is, kérlek írd ide Te is a véleményedet.

Szerintem, sok szempontból számít a pénznem. Van azonban akiknek az az érdekük, hogy maradjon Magyarországon a forint, pl. a bankok abból élnek, hogy adják-veszik az Eurot Forintért, mivel hitelezni már nem tudnak. Sokkal egyszerűbb lenne az élet, ha mindenhol ugyan az lenne a fizető eszköz. Nekem tetszik a globalizáció elmélete.
Back to top
Bigman

PostPosted: Wed Jul 14, 2010 4:53 am    Post subject: Reply with quote

magyarallampolgar wrote:
AlomUtas wrote:
Szia magyarallampolgar!

Szia Álomutas!

Valójában a kérdés abban a pillanatban merült fel bennem. Azóta már aludtam egyet. Kreálhatok valami véleményt.

Kíváncsi vagyok mások véleményére is, kérlek írd ide Te is a véleményedet.

Szerintem, sok szempontból számít a pénznem. Van azonban akiknek az az érdekük, hogy maradjon Magyarországon a forint, pl. a bankok abból élnek, hogy adják-veszik az Eurot Forintért, mivel hitelezni már nem tudnak. Sokkal egyszerűbb lenne az élet, ha mindenhol ugyan az lenne a fizető eszköz. Nekem tetszik a globalizáció elmélete.

Hát akkor lakjál jól vele.... Wink
AlomUtas

PostPosted: Wed Jul 14, 2010 10:22 am    Post subject: Reply with quote

Sziasztok!

Az Euroval a bajok abbol fakadnak, hogy habar
Quote:
mindenhol ugyan az lenne a fizető eszköz
, a gazdasagi/tarsadalmi kultura mas. Ebbol is latszik, hogy a kozos fizetoeszkoz kozos ertekrendet es viselkedeskulturat is feltetelez. Es valljuk be oszinten, egy nemet es egy gorog kozt sokszor diametralis kulonbsegek vannak. Ilyen megkozelitesbol aztan a globalizacionak es a kozos penznek is vannak korlatai.

A globalizacio nagy elonye, hogy nagyon efektiv eszkoz volt a szegenyseg elleni (bar nyilvan ezt majd sokan ketsegbe fogjak vonni) harcban. Viszont a globalizacio egyben elnyomja az egyes nepek es kulturak egyediseget, ami viszont feszultseget okoz.

Egyszeruen a globalizacionak is vannak termeszetes hatarai. Ezert a kozos penz bevezetese egy nagyon atgondolt folyamat kell hogy legyen, ahol a gazdasagi erdekeken es elonyokon tul a fenntarthatosag es a kulturalis illetve nemzeti jellegeket is figyelembe kell venni.

Ebbol a megkozelitesbol en forintparti vagyok. Gazdasagi valsag eseten peldaul jo, ha az arfolyam keresztul van eszkoz ra, hogy stimulaljuk a gazdasagot. Szlovakianak peldaul ez a eszkoz mar nincs a kezeben. Az, hogy a magyar lakossag devizaban adosodott el es ez most nagy problemat okoz, nem a forint hibaja. Ez gazdasagpolitikai es erkolcsi kerdes, semmi koze a penznemhez. A csehek peldaul szinten euroszkeptikusok, es a lakossaguk sem adosodott el devizaban igy konnyebben lelegeznek.
Back to top
magyarallampolgar

PostPosted: Wed Jul 14, 2010 7:59 pm    Post subject: Reply with quote

Szia Álomutas! Nem értek veled egyet. Sok mindent tudnék ide is írni.

A Globalizáció "efektív" eszköz, kétségbe vonható, mivel a látszat szerint a szegénység szinte ugyanúgy jelen van. Ezt is mint minden reményekkel kecsegtető gondolatot, sokan félreértelmezték, még rosszabb egyéni érdekeik miatt visszaéltek vele.

Az Ember nem attól ember, hogy magyar vagy bármilyen nemzetiségű. Több ezer éves rögeszméket nem olyan egyszerű kigyomlálni.

Ezt írod:
"Viszont a globalizacio egyben elnyomja az egyes nepek es kulturak egyediseget, ami viszont feszultseget okoz."

Előbb a kultúra fogalmát kellene defiinálni, mert manapság nagy a fogalomzavar. Keletebbre az is a kultúra, ha a tehéntrágyával vakolják ki a hálószobát. Van egy olyan szó is, hogy kultúrálatlanság, lassacskán ezt is tilos használni, helyette azt kell mondani "más kultúra". Á‰n azzal is ki tudok egyezni, de akkor éljenek "vallásuk" szerint az olyanok és ne sírjanak hogy betegek meg éheznek és nyomorultak. Egyenlőre nem tudok többet írni, mert felidegesítem saját magamat.

Ellene vagyok a beteges magyarkodásnak. Egy másik hozzászólásodhoz is van véleményem egy másik helyen, később oda írok ahol a magyar nyelvről írtál.
Addig is minden jót!
Back to top
nem_programozhato

PostPosted: Wed Aug 25, 2010 11:53 pm    Post subject: Reply with quote

http://www.sme.sk/c/5521174/merkelova-poucila-radicovu.html

Quote:
Radièová ¾iada od eurokomisára, ktorý nás kritizoval za Grécko ospravedlnenie.

BERLÁN. Premiérka Iveta Radièová bude ¾iada» „oficiálne ospravedlnenie" Európskej únie za to, ¾e kritizovala rozhodnutie ná¹ho parlamentu odmietnu» pomoc Grécku vo vý¹ke 816 miliónov eur.

„Spôsob, ako európsky komisár pre ekonomické a menové zále¾itosti Olli Rehn, ktorý je nevoleným predstaviteµom Bruselu, hovoril o slobodne zvolených èlenoch slovenského parlamentu, bol urá¾ajúci," povedala v rozhovore pre denník Die Welt, ktorý vy¹iel v deò jej náv¹tevy Berlína. Rehn oznaèil na¹e rozhodnutie za „poru¹enie princípov solidarity únie".

Nem akarom elhinni, hogy Radicová - mintegy egyedüliként az európai vezetök közül - ne lenne "felvilágosítva", és ne tudná, mi folyik a világban, hogy ez az egész rossz gazdaságpolitika, amit most az EU folytat, a "mentöcsomagok" és a stimulus nélkül alkalmazott megszorítóintézkedések szándékosak.

Nem tudom pontosan, mi folyik a háttérben, de ha most valóban az, aminek látszik is, akkor....

Sajkukac, Te biztos tudsz többet is . Tényleg nem fog Szlovákia, még rejtett svájci számlákon keresztül se, fizetni a görögöknek? Wink
Back to top
nem_programozhato

PostPosted: Thu Aug 26, 2010 12:17 am    Post subject: Reply with quote

Vagy már ennek a vén kecske globalista ügynök "Merkelová"-nak a napjai végre meg vannak számlálva, azért ilyen bátor Radicová? Tudom, hogy "Merkelová" nélkül már nem lenne EURO, meg talán EU se.
Back to top
nem_programozhato

PostPosted: Sat Dec 25, 2010 11:36 am    Post subject: Reply with quote

(4 hónappal késöbb)

Eltelt pár hónap és a téma ismét nagyon aktuális.

Még a bevezetöben írtam:

Quote:
Bár egyelöre nem tudni, hogy fog végzödni a "csata" az EUROért, mindenesetre a legvalószínübbnek ez a két végkifejlet tünik:

1. Az Eurozóna még idöben szétrobban MÁSKÁœLÁ–NBEN:
2. Brüsszel pénzügyi diktátorrá válik

(a játék természetesen az utóbbira megy ki)

Nagyon úgy néz ki, hogy vagy az egész eurozóna szétesik heteken-hónapokon belül, vagy újabb lépésekkel fogják centralizálni az EU pénzügyi rendszerét, pl. Eurobondok kibocsátásával a nemzeti államkötvények helyett, egyszóval totális pénzügyi integráció az eurozónán belül.

Az biztos, hogy ennek az egész "játéknak" a kicsúcsosodása valamikor 2011-ben lesz, most hogy már nemcsak Spanyolország, de Belgium, Olaszország, Franciaország, sorolhatnám, szintén közelít a csöd felé.

Egyébként érdekes, hogy Radicová "megjavult", szemrebbenés nélkül rábólintott a nemrégi ír mentöcsomagra a vén szajha, söt, még Sulíkra is hevesen reagált a napokban, amiért az Eurozóna szétesésének lehetöségéröl mert beszélni.

http://www.bumm.sk/50047/sulikot-megleptek-a-koronarol-szolo-kijelentesere-erkezo-reakciok.html

Quote:
Richard Sulíkot, az SaS elnökét meglepték a „hisztérikus reakciók“ kijelentésére, hogy nem szabad vakon hinni az euróövezet vezetőinek, és kell egy terv a koronához való visszatérésre. A házelnök bízik benne, hogy a parlament elnökeként lehet saját véleménye, és el is mondhatja azt. A nagy visszhangot kiváltó mondat Sulík elmondása szerint személyes véleménye volt. „Lényegében azt mondtam, elképzelhető, hogy valamikor tűz lesz, és nem lenne rossz megnézni, hol a tűzoltókészülék, illetve kikészíteni a tűzoltóság számát. Semmi mást. Nem azt mondtam, hogy tűz van, oltani kell“ – mondta a házelnök a TASR hírügynökségnek.

Mellesleg az eurozónai összeomlás folyamata mintha szándékosan lett volna felgyorsítva, a globalisták kezdenek türelmetlenek lenni.. az "új világrend" globális rendszere lehet már 2011-ben megpróbál majd nyíltan színre lépni, a globális pénznemmel együtt.

Fontos viszont a jó idözítés, az eurozóna a globális pénz színrelépéséig nem omolhat össze, az katasztrófa lenne a globális pénz bevezetésére. Az elkövetkezö hónapokat megpróbálják majd az európai pénzügyi rendszer további erös centralizációjára kihasználni - mindezt az euro "mentésére" hivatkozva (ami viszont tudjuk, hogy menthetetlen) Hogy amikor majd omlik az egész európai pénzügyi és bankrendszer, akkor már ne legyen a nemzeti kormányok kezében semmilyen jogkör ami a pénzügyeket illeti! S az egész romjain ezután könnyedén bevezethessék a globális pénzt!

Ez az "A tervük". Remélem, nem lesz sikeres!

Bízom benne, hogy az egész Eurozóna spontán szétesik, mielött bármit is tudnának lépni. A baj viszont az, hogy az európai nagybankok legtöbbje mindenképpen csödbe fog jutni. S hogy amennyiben hirtelen összeomlana az egész az eurozóna, durva rendörállami eröszak lesz a válasz a lakossági elégedetlenkedésekre.
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Kukac archí­vum Forum Index -> Belföld All times are GMT
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum