Kukac archí­vum Forum Index Kukac archí­vum
A www.kukac.sk archívuma

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Kire szavazhatok?
Goto page Previous  1, 2, 3  Next

This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Kukac archí­vum Forum Index -> Parlamenti választások 2012
View previous topic :: View next topic  
Author Message
AlomUtas

PostPosted: Sun Feb 05, 2012 7:40 am    Post subject: Reply with quote

Quote:
Nagyon elvagytok tájolódva, elég ha ránk szavaztok!

Nem rossz ötlet, önmagában még szimpatikus is lehetne.

Csak miért érzem a "nagyon el vagytok tájolódva ..." kijelentésből azt az aroganciát, amiből a legtöbbünknek elege lett az elmúlt 20 évben?

Ha ennyire jól mennek a dolgok nálatok és ennyire nem vagytok eltájolódva, akkor nincs probléma, indítsátok be a magatok 400 000 kisiparosát és döntsetek kormányt! Bevallom eddig azt sem tudtam, hogy vagytok!

Szerény véleményem az, aki ma a politikába megy akkor, mikor van rendes szakmája az általában azok, akik mint kisiparosok sikertelenek.

De ennek ellenére átnézem a programot, mert nem tudok semmit erről a pártról és feltételezem, hogy mivel mégiscsak olyan rétegről van szó, aminek van halvány ismerete a gazdaságról, talán jobb alternatíva, mint a sok történész, orvos, jogász stb. .
Back to top
View user's profile Send private message
beeblebrox

PostPosted: Tue Feb 07, 2012 12:18 pm    Post subject: Reply with quote

Hawkeye wrote:
Janicsar wrote:
Miért, a Matoviè mutatott valamit az elmúlt másfél évben azon kívül, hogy megfúrta az állampolgársági törvény módosítását?

Ellentétben az összes többivel vannak a listáján olyan emberek akikben tudok bízni.

Nagyon úgy néz ki, hogy most már nincsenek... Razz

http://www.bumm.sk/64994/szetesni-latszik-matovic-listaja.html
mikulas

PostPosted: Fri Feb 10, 2012 10:33 pm    Post subject: Reply with quote

AlomUtas,

nem volt semmi szandékom az arogancia, még csak meg sem fordult a fejemben, inkabb egy kis szarkazmus. A helyzet ahogyan a Bodrogkozben tapaszalom, mert ott kampanyolunk, nagon elszomorito, egyreszt az emberek nem akarnak szavazni, masreszt a kisvallalkozok nagyon el vannak keseredve, foleg, hogy megint emeltek a jarulkokat, no meg a penztarkassza csere nagy ervagasnak szamit. A vasarloknak nincs penze, csak a legszuksegesebet veszik, mert igazan arra sem telik. Nem tudni milyen iranyt vesznek az esemenyek, teny, hogy akit megszolitunk, marmint kisvallalkozot, mivel szemelyesen jarunk boltrol boltra, megertesre talalunk,sot valami megmozdul. Pesze nem kergetek felesleges delibabakat, mert az egesz orszag kisiparosat nem tudjuk felkeresni, de bizunk a holabda effektusban. Lenyegeben nem nehez a dolgunk, nem arulunk ideologiat, mindenki ugyan abban a cipoben jar. Ma egy hidas ismerosom megkerdezte, miert ketnyelvu a szorolapom, en meg megkerdeztem, hogy az ovek miert, nem kaptam valaszt. Az enyem azert mert mi magyar jeloltek ragaszkoduk ehhez es a partnak nincs semmi kifogasa, nem a szpolupraca neveben, inkabb azert mert igy a termeszetes, jo, ez a part egy dac es erdekszovetseg valoban polgari alapon. Nagyon megutott az a mondhatom nyomorusag amit az utobbi napokban lattam, a polgarmesterek panaszkodnak, nem latnak kiutat. Aki teheti elvandorol munka utan, viszont ez a csaladi elet megbontasaval jar, sokszor szetesesevel. Hetfon folytatjuk.
Back to top
Habakukko

PostPosted: Sun Feb 26, 2012 10:09 am    Post subject: Reply with quote

Az MKP-tól azt vártam, hogy újrafogalmazzák magukat. Azt vártam, hogy létrehoznak egy új szövetséget azokból a politikai közösségekből, akiket a Bugáridőkben az MKP-s bértollnokok diszkreditáltak. December 10-én, amikor megláttam a listát, - csalódtam. Azt gondoltam, hogy jogosan elvárható bármilyen politikai párttól, bárhol a világban, hogy felmutasson egy megújított szövetségi rendszert, amellyel aztán harcba indul a választópolgárok kegyeiért. Azt gondoltam, nem megyek el szavazni. Ezt természetesen elmondtam a barátaimnak is, akik aztán győzködtek, érveltek és kb január végére meggyőztek, hogy menjek el. Tehát most azt mondom, hogy megyek szavazni, az MKP-ra szavazok, és azt az utolsó 4 gyereket karikázom be, hogy azért jelezzem az MKP-s grémiumnak, hogy az amit "megújulásból" felmutattak az nagyon kevés. (Meg egyébként is az a véleményem, hogy ezt a fiatal generációt valahogy be kellene tolnunk a politikába)

Más: Figyelem a fejleményeket. A 2010-es választások előtti napokban, sokszor leültünk és megbeszéltük a fejleményeket, és napról napra arra jutottunk, hogy ezek a hülye MKP-sok ezzel a vértelen, bugyuta kampányukkal kipaszírozzák magukat a parlamentből. Á‰s aztán tudjuk, hogy milyen szégyent hoztak ránk. Most sem látok sok különbséget a kampányban. Ha azonban megnézem, hogy kiktől milyen tartalmú és milyen mennyiségű köremailt kapok naponta-hetente, milyen kommenteket olvasok a vitaportálokon, akkor azt látom, hogy a szlovákiai magyar civiltársadalom most berugdossa az MKP-t a parlamentbe.

Last edited by Habakukko on Sun Mar 04, 2012 7:59 am; edited 1 time in total
Back to top
NoName

PostPosted: Sun Feb 26, 2012 11:42 am    Post subject: MKP/Most-Híd? Reply with quote

Á‰bresztő!

Napi szinten találkothattunk azzal a témával az elmúlt évben,
hogy magyar nemzetiségű szlovák állampolgároktól vették el az állam-
polgárságukat mert megcsináltatták a kettősállampolgárságot s ezt fel
is vállalták. Az a törvény amely ezt lehetővé tette 2010 július 17. - én lépett életbe!!!

Kérdem én:
- Miért hagyta egy állítólagosan minket (szlovákiai magyarokat) képviselő ekkor már rég KOALíCíóBAN lévő politikai párt, hogy ez a törvény életbelépjen?
Nem állíthatja azt a Most-Híd ezek alapján, hogy próbált ellene tenni mert:
- A kormányprogramja arról is szólt, hogy ők mi érettünk a magyar kissebbségért vannak, mi értünk is hozták létre ezt a pártot.
Ha mi értünk lennének akkor egy IGAZI MAGYAR aki a koalícióban van kiállna a többi magyarért és azt kellet
volna annak idején mondania: Hogy ha ez a törvény életbelép akkor MI felmondjuk a koalíciót mert nem ebben állapodtunk meg
(Elfogadtuk egymás kormányprogramját, így léptünk koalícióra, megeggyeztünk) !!! S egy IGAZI SZLOVáKIAI MAGYAR PáRTNAK amely
ténylegesen a sajátjait is képviseli meg kellett volna ezt tennie, ki kellett volna lépnie a koalícióból ezek alapján!

Következtetés: Bugár urat ha 'szimbolizálnom' kellene azt mondanám, hogy hasonló az antikrisztushoz (! ez csak hasonlat nem azonosítás !) ,
mert kettéosztotta a szlovákiai magyarságot a magyarság KÁRÁRA! Emberek! Ideje ráébredni arra, hogy mi az igazság!Á‰n nem állítom azt, hogy
az MKP-ban sokkalta különbb, tisztességesebb emberek ülnének de egy biztos, ők nem hagyták volna, hogy ilyen törvény amely minket ennyire károsít életbelépjen!
Mindenki vonja le magának a következtetéseket!!!

Utóirat: Nekunk magyaroknak( ! mint minden más nemzetnek ! ) FONTOS a kultúránk megőrzése, ápolása, megóvása, megvédése, továbbadása!
Á‰rdekes elnevezése van ennek a Most-Hídnak. Hova is visz minket szlovákiai magyarokat ez a párt át? Ez a híd egy csapda, egy olyan egyirányú átkelőhely amely számunkra az identitásunk elvesztését okozza! Ez egy zsákutca, nem kétirányú út! Mi átkelhetünk ezen a hídon, de nincs visszaút. A másik oldalon levőket pedig nem is érdekli, hogy mi van a híd túloldalán, ők nem akarnak hozzánk átnézni, lényeg az, hogy mi csatlakozzunk hozzájuk, s örülnek neki, hogy van közöttünk egy link alak aki ebben nekik segít.
Honfitársaim! Ne felejtsük el azt, hogy anyáink, szüleink mire tanítottak meg minket! Milyen nyelven volt az első kiejtett szavunk? Kedves honfitársaim, ha tovább szeretnétek adni ezt a fiaitoknak, unokáitoknak, ha akarjátok, hogy kellő támogatásban részesüljenek iskoláink, hogy fennmaradjanak/ unk, akkor döntsétek el, hogy ki méltó arra a két magyar párt közül arra, hogy megkapja a szavazatunkat! Véleményem szerint a Most- Hidat meg kellene fosztani attól a jogtól, hogy két nyelven magyarul is hirdethessen mert létfennmaradásunkat veszélyeztető törvény életbelépésénél már meglévő koalíciós partnerként kellő hatalommal rendelkezve nem cselekedett SEMMIT! Elhiteti a magyarság nagy részével, hogy értünk van holott cselekedeteiben ez nem tükröződik. (Akkor aki rá akar szavazni inkább szavazzon az SNS- re ők legalább nem ámítanak, nem hazudnak, nyíltan megmondják, hogy ellenünk is vannak- ezzel felgyorsulna az amúgy is előrelátható folyamat. Ne hozzunk még nagyobb szégyent a fejünkre!)
Itt az idő, hogy lebontsuk ezt a teljes elszlovákosodáshoz vezető hidat!
- Ezek a gondolatok a szabad véleménynyilvánítási jog alapján születtek -
Back to top
Janicsar

PostPosted: Mon Feb 27, 2012 12:27 pm    Post subject: Reply with quote

Habakukko wrote:
Tehát most azt mondom, hogy megyek szavazni, az MKP-ra szavazok, és azt az utolsó 4 gyereket karikázom be, hogy azért jelezzem az MKP-s grémiumnak, hogy az amit "megújulásból" felmutattak az nagyon kevés. (Meg egyébként is az a véleményem, hogy ezt a fiatal generációt valahogy be kellene tolnunk a politikába)

Nem az utolsó négyet fogom bekarikázni. Az okok:
1. az állampolgársági törvény elleni tüntetésen tapasztaltak
2. Samu István trianonos pólója a Facebookon
Habakukko

PostPosted: Tue Feb 28, 2012 10:28 am    Post subject: Reply with quote

Kedves Janicsár!

Á‰n csak egy felháborító dolgot tapasztaltam a komáromi tüntetésen, azt hogy egy öregúr mindenkinek az arcát közelről levideózta. Szerinted mi történt ott? Megnéztem Samu István FB oldalát, semmilyen Trianonnal kapcsolatba hozható dolgot nem találtam. De mostmár tudom, hogy rendes gútai gyerek. Szerinted mi a probléma Trianonnal, vagy a pólóval?
Back to top
Janicsar

PostPosted: Sat Mar 03, 2012 1:32 pm    Post subject: Reply with quote

Még a komáromi tüntetés utáni csalódottságomban néztem meg a Facebookon, hogy kicsoda ez a Sami István. Megakadt a szemem a csinos partnerén, ezért végignéztem a bulgáriai nyaralásukról készült képeket, ahol ez a dekoratív hölgy legnagyobb örömömre többször is fürdőruhában volt látható. Az egyik képen Samu István a bolgár tengerparton nagymagyarországos (igazad van, nem trianonos) trikóban korzózik.
No puff, ez aztán a tökös magyar gyerek, jól megmutatta nekik (igaz 1200 km-re Pozsonytól)! Õ kell nekünk a parlamentbe?!
Komolyra fordítva a szót: helyi szinten biztosan sokat dolgozik értünk, ilyen helyi aktivistákra van szükségünk, le a kalappal előte, de karikázni az tuti, hogy nem fogom.
Akkor már inkább a Csákypál (na jó, ez vicc volt). Majd valakiket az első 15-ből.
Habakukko

PostPosted: Sat Mar 03, 2012 4:02 pm    Post subject: Reply with quote

Szerintem a szentistváni Magyarország egy olyan természetrajzi, vízrajzi, erőforráskihasználási, infrastrukturális, szellemi, történelmi, hagyománybeli stb, stb csoda, hogy még 1000 év múlva is ott fog lebegni szimbolikusan a Kárpát medence felett Nagymagyarország térképe. (Azt lehetségesnek tartom, hogy 1000 év múlva már nem fogják pólókra festeni...)

Természetesen azt karikázol akit akarsz...

Mindenesetre neked is meg magamnak is olyan választást és karikázást kívánok amit aztán nem fogunk megbánni.
Back to top
Janicsar

PostPosted: Sat Mar 03, 2012 8:35 pm    Post subject: Reply with quote

Lehet, hogy akkor ez tényleg tökéletes csoda volt, amikor nem számított, hogy ki, milyen nemzethez tartozik. De én nem szeretnék egy most egy olyan Magyarországot, ahol van tizenötmillió magyar, és tizenötmillió szlovák, román, szerb, sváb, horvát. Á‰n egy olyan Magyarországot akarok, amelynek nem része Zsolna, a Tátra, a bacsák, meg a juhtúrós galuska.
Samu hordjon Barta-Hod¾a határos pólót! Annak lenne értelme, azt megérteném.
Janicsar

PostPosted: Sat Mar 03, 2012 10:18 pm    Post subject: Reply with quote

Ma meghallgattam egy másik gútai képviselőjelöltet a Kossuthon, Vadkerti Imrét. Hát, jobban tette volna, ha csak az éneklésről nyilatkozott volna, a politikát elintézhette volna azzal, mint Szarka Tamás, hogy a nevével segíti a pártot (pedig a riporter próbálta a szájába adni). A hangja az csúcs, le a kalappal, a Kormorán színvonalát legalább 50 százalékkal feldobta, amióta ő a férfi énekes, és nem az a fejkendős rikácsoló tag, aki előtte volt. A magyarságról is tudott szépeket mondani, de amikor arról beszélt, hogy a Tátrában járva eszébe jut, hogy milyen szép nagy volt egykor Magyarország, és hogy ott magyarul beszéltek az emberek... Az kb. olyan, mint amikor slota azt mondja, hogy Komáromban járva szlovák földön lépdel, csak szomorú a sok elmagyarosodott szlováktól.
Meg hidasozott is egy kicsit, kínosan: ezek a fránya hidasok a kettős állampolgárság ellen dolgoztak... Könyörgöm, 74 szavazatot intéztek az ellentörvény ellen, ha nincs a kib@szott Matoviè, akkor nem lenne miről beszélni.
Ha már felrakták a listára, és engedik kampányolni is, akkor legalább oktassák ki, hogy hogyan kell a Hidat politikailag korrektül szidni, mert így csak az lesz belőle, mint két éve.
Habakukko

PostPosted: Sun Mar 04, 2012 7:59 am    Post subject: Reply with quote

Tegnap voltam MKP kampánygyűlésen. Azt az állításomat, hogy az MKP mostani kampánya vértelen és bugyuta volna VISSZAVONOM!
Back to top
Sonajazsob

PostPosted: Sun Mar 04, 2012 8:14 am    Post subject: Reply with quote

Nos én is szavazni fogok, tartózkodom és ezért otthon maradok és azzal fogom magamat nyugtatni megint túlvagyok egy újabb átverésen. Már 20 éve nem voltam szavazni, nincs kire. SAJNOS!!!
Back to top
Habakukko

PostPosted: Sun Mar 04, 2012 9:44 am    Post subject: Reply with quote

Á‰n ezt a Samu gyereket nem ismerem, de egyre szimpatikusabb:

http://barikad.hu/a_sajat_kezuenkbe_kell_venni_az_iranyitast-20120303
Back to top
Janicsar

PostPosted: Fri Mar 09, 2012 1:24 pm    Post subject: Reply with quote

Egy ijesztő előrejelzés egy névtelen ügynökségtől:
http://www.parameter.sk/rovat/belfold/2012/03/09/wakeup-felmeres-hid-epp-kuszob-folott-az-mkp-epp-alatta

Ez is lehet a vége
Híd 4,98 %
MKP 4,9 %
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Kukac archí­vum Forum Index -> Parlamenti választások 2012 All times are GMT
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
Page 2 of 3

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum